Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Bizony finom is a "csiripöri ubisalival" (mindjárt jön a kivégző osztag :D). Pörköltben egyedül nagyszüleim kecskepörköltjét nem szeretem annyira, mert ők kimondottan élvezik a hájasabb részeit enni, így ezeket nem vágják le. Én viszont gyűlölöm és vendégségben mikor ott vagyunk árgus szemekkel figyelik hogy miket vagdosok le. Legalább is régebben, most már megszokták úgy ahogyan :) Apropó, egy jó kis gombapörköltet szívesen megennék a napokban, kár hogy édesanyám főztjéhez az étel futáros változat közel sem mérhető. :) Talán meglep vele a hétvégén ha elhintem. :U

#2: közkívánatra javítva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Lenry válasza DarkByte (#1) üzenetére


Lenry
félisten

kezdő...
az csiripöri ubisalival... ha már csinálod, akkor legalább komolyan :DDD

egyébként nekem is főzhetne valaki ilyesmiket... :O
Ladybug, megyek hozzátok vacsorázni :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

az finom:)
jó ötlet,hogy megosztod..így ötleteket meríthetek:)
sokszor olyan tanácstalan vagyok,mit is főzzek

(#4) Lenry válasza Borify Péter (#3) üzenetére


Lenry
félisten

linkelni fogom anyunak... ő mindig a családhoz fordul, hogy "mit főzzek?" mire általában a rendkívül segítőkész: "mindegy" esetleg az "ami van itthon" néha aputól a "nyerset puhára" választ kapja... és aztán főz valamit, ami van itthon... puhára :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) ladybug válasza Lenry (#4) üzenetére


ladybug
őstag

Na, igen. Nálunk is nagyon hasonló a helyzet. Általában a nagyobbik leánykám a legsegítőkészebb. Neki többnyire vannak jó ötletei. A kivitelezésben azonban a huga kitartóbb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6) dabadab


dabadab
titán

"A következőket teszem bele: fokhagymagranulátum, kevés vegeta"

Ez tenyleg nem egy sznob gasztroblog ;)

Fenykepeket nem akarsz feltenni?

DRM is theft

(#7) ladybug válasza dabadab (#6) üzenetére


ladybug
őstag

Tegyek? Az előzőekről már lemaradtam, de ha igénylitek, akkor lefotózom az ételeket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) dabadab válasza ladybug (#7) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az mindig feldobja ezeket a blogokat, meg kedvez az analfabeta olvasoknak is :)

DRM is theft

(#9) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

nah..ma megcsinálom a rizsfelfújtadat:D

[ Szerkesztve ]

(#10) ALI_G válasza ladybug (#7) üzenetére


ALI_G
veterán

:C jöhet még ilyen cikk :)

(#12) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó kis receptek, engem a cukkinifasírt izgat különösen! Ha vannak még ilyenek, kérjük ide leírni őket! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Katica, jó ötlet :D :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) ladybug


ladybug
őstag

A mai menüvel frissítve. ... és felkerültek az első képek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#15) keIdor


keIdor
titán

Nagyon jó ötlet ez a cikk, azt hiszem rendszeres látogató leszek! :R
Én mindig húst eszem, 99%-ban azokat a recepteket fogom kipróbálni. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) BITBOYS válasza ladybug (#14) üzenetére


BITBOYS
addikt

Milyen tarhonyát főztél? Nekem nokedlinek tűnik :B ...vagy csipetkének.
Vagy ezek mind a tarhonya családba tartoznak?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) ladybug válasza BITBOYS (#16) üzenetére


ladybug
őstag

Házi készítésű tarhonyákat szoktam venni, mert azok szép nagyra nőnek főzés közben. A formájuk hasonló a csipetkéhez. A gépi "pöttytarhonyát" nem szeretem.

Egyébként ez az Aranykosár féle tarhonya.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#18) BITBOYS válasza ladybug (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor azzal kevertem össze, mármint a gépi pöttyel.
Nagyon ízlésesen néz ki a bejegyzésed.

Köszi az infót.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) ladybug


ladybug
őstag

Egy kérdés: Ha frissítem a bejegyzést, írjak postot is, vagy automatikusan benéztek minden nap?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#20) dabadab válasza ladybug (#19) üzenetére


dabadab
titán

En rendszeresen benezek.

DRM is theft

(#21) brownus válasza ladybug (#19) üzenetére


brownus
veterán

nem kell, kint vagy jobboldalon;)

(#22) ladybug válasza brownus (#21) üzenetére


ladybug
őstag

Oks. :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#23) csimav


csimav
senior tag

Szia ladybug!
Köszi a recepteket :R :K . Anyumnak szólok, majd , innen csinálhatna valamit:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#24) brownus


brownus
veterán

ez a babos tészta ötletes, tegnap én is hasonlót főztem.
a szósz: egy tonhal konzerv összekeverve és kicsit átsütve egy kis fej vöröshagymával (a hagymát előtte megpirítottam), egy girizd fokhagymával, meg két-három teáskanál pestóval. kábé 15 perc volt alatt kész is volt, mellé meg durum tésztát főztem. (a tészta levéből fél decit ráöntöttem a szószra, majd ezután bele a tésztát.)

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Uh, hát mázlista akinek főzöl! :)
Nekem meg csak csorog a nyálam :)

(#26) ladybug válasza Dany007 (#25) üzenetére


ladybug
őstag

Hát az biztos, de nem csak ilyen téren. :)
Viszont sokat számít, hogy valaki szeret-e főzni. Minél inkább otthon érzi magát valaki a konyhában és szereti a főzést, annál ízletesebbek az ételek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#27) Fortissimus


Fortissimus
őstag

hu de megeheztem ;]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#28) Ice!?


Ice!?
őstag

Ez nem ér. Olyan guszti mind. Főzöl nekem is? (:

(#29) mephi666


mephi666
nagyúr

folyamatosan követem már egy ideje a képekkel illusztrált postodat és kicsit megkésve mondanám, hogy nagyon tetszik :) a szilvásgombóccal eszembe juttattad, hogy mennyire szeretem és milyen régen ettem már... (3éve költöztem el szüleimtől és azóta alig ettem, pedig otthon max párhavonta mindig készült)
nem is bonyolult készíteni, szerintem szombaton főzök egy jó nagy adagot :)

az elmúlt 2hétben a következő kajákat készítettem: múlt héten lecsós májat, brassóit, marhapörköltet... tegnap pedig rakott karfiolt, de akkora adagot, hogy 2személyre 2napra bőségesen elég :) (szerintem most sikerült eddig legjobban...)
meg múlt héten készítettem még sült csirkemellet úgy, hogy a tepsibe alulra tettem 1 réteg hagymát, rá 1réteg tv-paprikát, rá a vékonyra vágott csirkemellet... erre karikákra vágva krumplit, majd kaliforniai paprikát, paradicsomot... persze a csirkemellet sóztam/borsoztam/fokhagymával beszórtam...
kicsit bánom, hogy nem fotóztam le a kaják nagy részét...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) ladybug válasza mephi666 (#29) üzenetére


ladybug
őstag

Örülök, hogy tetszik a bejegyzés, bár az utóbbi időben nem jutott rá időm. Elkezdődött a tanév, és eddig minden hétvégén volt valami program. De mostanra lecsengett az évkezdés, és több időm lesz megint írni és főzni.

A rakott karfiolt én is nagyon szeretem. Tényleg, kéne is sütni a hétvégén. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31) #24889344


#24889344
törölt tag

Cukkinifasírt ladybug receptje alapján.

Elég lágyra sikeredett a massza, nemtudom hogy ilyennek kellett-e volna lennie. A vége fele már elég folyós volt, de nem akartam már lisztet adni hozzá ( levet enged a cukkini ).
Finom volt.
Még valami, rengeteg zsiradékot fel tud szívni még a kirántott cukkini és ez is. Hogyan lehet ezt kivédeni, vagy rosszul készítem.

Végül egy krumplis recept.

Lereszelem a nyers krumlit ( úgy mint a cukkinit főzelékbe ). Megsózom, borsozom, teszek bele fokhagymát ( fokhagymanyomóval ), ütök bele tojást ,kis lisztet (nem tudom mennyit, érzésre keverem nem méregetek). Zsírban kisütöm . Ragacsos masszának kell lennie, evőkanállal teszem az edénybe és szétlapítom .
Ilyesmi megsütve.

[ Szerkesztve ]

(#32) tibi666


tibi666
senior tag

köszi a blogodat, remélem fogod még frissíteni!

kezdő főzőcskés vagyok. :DDD

(#33) ladybug válasza tibi666 (#32) üzenetére


ladybug
őstag

Örülök, hogy tetszik. Mindenképpen frissítek, van is még pár receptem és képem, amit nem tettem fel, de nagyon kevés időm van, hogy a gép előtt üljek. Viszont remélem, hogy a hűvös idő beálltával ez valamelyest módosulni fog.

Sanan: Nagyon ki kell nyomkodni a cukkinit, miután besóztad, és állni hagytad. Egyébként valóban sok olajat szív magába, de ezt igazán nem tudod kivédeni. Illetve ha olívaolajban sütöd, akkor egészségesebb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#34) Calogero


Calogero
addikt

Ez nagyon jó ötlet volt, köszönöm.
Már kezdtem unni a receptjeimet így pár ételt be is építek az étrendembe, főleg a rizses csirkemelles dolgok jönnek be.

Ui. Topicot el is mentem a kedvencek közé.. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Silex


Silex
aktív tag

Részemről is csak dicsérhetem a topicot, szép igényes. Jövök még ide és ajánlom másnak is. :)

(#36) brownus


brownus
veterán

pörkölteket szeretem én is kicsit szaftosabbra elkészíteni, szeretek kenyeret tunkolni:)

ha gondolod egyszer próbáld ki kakukkfűvel a marhapörköltet, más fűszert ne tegyél bele (ö.paprika, bors mehet term.)

[ Szerkesztve ]

(#37) Picco


Picco
addikt

most mar tudjuk h miert van pocakja a mikulasbacsinak :)

este mentem anyum gepere a kedvencekhez :DDD
nagyon igenyes az iras es az etelek is :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#38) shadeofme


shadeofme
tag

Frankón étvágygerjesztőek. Neki is állok vacsorázni. :)
Nem olvastam végig, de egy valamit gyorsan ki is kipécéztem magamnak. :)
Vadast előző nap célszerű odatenni pácolódni (hús, zöldségek, fűszerek -> olajon / zsíron lepirítva, víz rá, fedő rá ha forgalmas út mellett lakik az ember, mehet az erkélyre) és csak másnap odatenni főzni.
Zöldséget meg ne sajnáljuk -> sok zöldség -> sok szósz. Úgy a finom :) (Ja, és én még véletlenül sem hagyom ki a mustárt. Bár lehet itt is írva vagyon. :) )

[ Szerkesztve ]

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#39) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Húúú de ügyes vagy! :Y
Minden nagyon gusztusos, gratulálok! :K:R
Majd csenek pár receptet! ;):P

Még egyszer köszii!

(#40) cirmicica


cirmicica
újonc

Nagyon tetszik a blogod,jok a receptek es jok a kepek is,orulok hogy ra talaltam,sok sikert tovabbra is... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.