Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Remélem nemsokára találkozunk és beszélgethetünk egy jót, drága barátom, Kedves Katica!! :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) Tüzi

Tegyük hozzá, hogy csak ebben az országban divat ez.
Egyszer menj ki October Fest-re Münchenbe, az lesz igaz igazi Kánaán számodra :)

Amúgy teljesen jogos az írásod. Dehát társadalmi szinten igen messze vagyunk attól a szintől, hogy egymáshoz szóljunk. Én akkor untam meg, amikor egyik napon direkt köszöntem mindenkinek. Kedvesen, udvariasan. 47 embernek köszöntem, 6 köszönt vissza, a többi hülyének nézett, sőt, még finnyáztak is. Azóta nem köszönök senkinek, csak ha köszön nekem.

Na most, ha már a köszönéssel gondban vannak az emberek, akkor miként szeretnél velük beszélgetni? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) ladybug válasza Tüzi (#2) üzenetére


ladybug
őstag

Jaj, egyszer talán eljutok oda. 1997-ben voltam kint 1 hónapra Németországban. Nagyon jól éreztem magamat. Sokkal nyitottabbak egymással az emberek. Bármelyik étterembe mentünk be, mindengyik tulajdonosa odajött velünk beszélgetni egy pár szó erejéig.

Szerencsére kisváros lévén nincs meg ez a fajta viselkedés, amit leírtál. Nálunk mindenki mindenkinek köszön, alapvetően mindenki "figyel" a másikra. Viszont többet nem mernek, a mindennapi vagy esetleges hetenkénti beszélgetésig kevesen jutnak el. Azt hiszem, egy nagyvárosban még rosszabbul érezném magamat.

Racecam: Én is szeretlek... :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4) Thunderzolee

Én folyton leszólítok mindenkit buszon, vonaton, buliban,
munkahelyen új munkatársakat..
Persze inkább csak lányokat..
Meg is kapom néha a magamét..ehhehh.. :D

De általában nem bánja senki.
Persze elgondolkodhatunk rajt, miért nem inkább Ő kezdeményezett?
Talán van egy kis gátlásosság az emberekben.
Na például az öreg nénikben nincsen, ("Szervusz aranyoskám, hát Te merre utazol, ideülhetek melléd?"), de úgy általában nem szeret senki öreg nénik mellé ülni a buszon, pont ezért.. Legalábbis én fiatalok körében érzem jól magam..

Azért tényleg kár, h sokszor síri a csend körülöttünk. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) Viszlát


Viszlát
addikt

Lehet, hogy van valami az arckifejezésemben, de valahogy engem mindig megtalálnak a kommunikatív emberkék... persze a semmiről beszélnek általában órákat, én meg már ölni tudnék.

De amúgy értem mire gondol Ladybug, csak az éremnek mindig két oldala van. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) joghurt


joghurt
addikt

Az érem másik oldala: Csak azért, mert kénytelen vagyok ott ülni a váróban, még nem feltétlenül a beszélgetést tartom a legjobb időtöltésnek. Jobban leköt egy könyv, vagy akár egy aktuális gondolatmenet. És azt meg pláne utálom, ha ilyenkor egy szófosó zaklat. Kérdezel? Közöd hozzá? Rám öntöd a saját nyavalyád? Kinemszarjale?

"Enjoy the Silence" és az antiszociális vadmalac

A tej élet, erő, egészség.

(#7) localhost válasza Viszlát (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát mikor a HÉV-megállóban megszólít a beszélgetni vágyó, hogy "Uram vegyen borotvát, olcsón adom" - akkor nekem is van valami az arckifejezésemben?

Vagy csak lehet, hogy nem látszik rajtam, merthogy szakállas vagyok?

Visszakérdeztem, maga szerint azért van szakállam, mert nincs borotvám?

Persze lehet, hogy csak egy jót beszélgetni akart és így gondolta feloldani saját szorongását, megnyitni valahogy a párbeszédet?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Aki nyitott , azzal az infóval visszaélhetnek. Hát ezért , gondolom én .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) csapos2 válasza tildy (#8) üzenetére


csapos2
addikt

Te visszaélnél?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#10) tildy válasza csapos2 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudatosna nem , nem hinném.
De nem mindenki jóravaló ember.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) csapos2 válasza tildy (#10) üzenetére


csapos2
addikt

Én borzasztó naiv vagyok, így nekem mindenki jóravaló, egészen addig, míg meg nem győz az ellenkezőjéről.

Az odamenni beszélgetésbe kezdeni dologhoz meg annyit, hogy én nem megyek oda csak akkor, ha információra van szükségem, de ha hozzám jönnek oda, akkor el tudok beszélgetni. Igaz vannak rossz napjaim, amikor az illető pár perc múlva megbánja még azt is, hogy megszületett.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12) Thrawn válasza csapos2 (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Szia!
Ma milyen napod van? :U :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) csapos2 válasza Thrawn (#12) üzenetére


csapos2
addikt

Beletörődve várakozós.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#14) ladybug válasza Viszlát (#5) üzenetére


ladybug
őstag

Azt hiszem, én ennyire nem vagyok ilyen. Szeretem a mérsékletet, nem zúdítom rá az első emberre a személyes problémáimat, boldogságomat, és őt sem faggatom erről. Ha megnyílik nekem, azért tegye, mert megbízik bennem. Ha ezt nem érzi, akkor nem voltam elég őszinte, elég barát

tildy: Az emberben kell lennie egy egészséges bizalomnak a másik ember iránt. Nem mindenki iránt, csupán pár ember felé, akiket barátainak tekint. Szerintem neked is vannak ilyen barátaid.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#15) tildy válasza ladybug (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

PErsze , ez megvan.
Talán néha túlságosan is....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) ladybug válasza tildy (#15) üzenetére


ladybug
őstag

Mi az, hogy túlságosan? :F Vagy barát vagy vagy nem. Olyan kis, hogy kicsit barát, meg nagyon barát.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#17) tildy válasza ladybug (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Túlságosan nyitottnak nem jó lenni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) ladybug válasza tildy (#17) üzenetére


ladybug
őstag

A legjobb barátom mindent tud rólam. A legközelebbi barátaim is nagyon sok mindent, mégsem érzem kiszolgáltatottnak magam velük szemben.

Nem mindenkinek nyílok meg teljesen, de akinek igen, őbenne érzem a bizalmat.

A nyitottsággal barátokat, mosolyt, bizalmat lehet "szerezni". Ha bezárkóznék nehezen találnék barátokat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#19) rarri válasza ladybug (#14) üzenetére


rarri
senior tag

Katica, amit ebben a 14-es hsz-ben leírtál, nekem is ez a véleményem, ugyanígy érzek én is ezzel kapcsolatban. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#20) ladybug válasza rarri (#19) üzenetére


ladybug
őstag

Örülök, hogy egyetértünk. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#21) Lord Zero


Lord Zero
addikt

katica: ne keseredj el
a rókaszelídítés ritka tudomány
van, aki nem akar, és van aki nem képes. sőt, van, aki róka sem tud lenni.
sad but true

az emberekben nem veszett el /teljesen/ az igény és az érzet, h jobb nyitni, mint zárni, ne aggódj
ragadjunk csak ki egy példát, légyen az egy orvosi váró:
- elnézést, de a 17es szám az enyém, önnek ellenben 19ese van, kérem várjon a sorára.
- az lehet, de én időpontra jöttem.

hát nem gyönyörű dialógus? : )))

ps.
csak viccelek ám, tudod te, h jófej vagyok :)

nem, mindegy

(#22) ladybug válasza Lord Zero (#21) üzenetére


ladybug
őstag

Köszönöm, és örülök, hogy beírtál ide. Sokat jelent nekem. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#23) vosimo


vosimo
aktív tag

Tényleg elég rossz amit leírtál. A másik meg az, hogy felszállunk mondjuk a HÉV-re, és mindenki külön helyre ül, még véletlenül sem egymás mellé. Igen igen, de amikor egyedül vagyok az egész kocsiban, és PONT mellém ül le valaki, az egy kicsit gyanús nem? :DD
Ez a baj... :(

(#24) ladybug válasza vosimo (#23) üzenetére


ladybug
őstag

Valószínű pont azért ül le melléd, mert szüksége van vkire, akivel beszélhet.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25) Pjotor1986 válasza ladybug (#24) üzenetére


Pjotor1986
tag

Vagy a mobilomra/pénztárcámra pályázik.

(#26) Lord Zero


Lord Zero
addikt

azért #24-#25-ben (így, egymás után olvasva) benne van az ég és a föld, nem? ;-]]]]

most mi legyen? melyik az igaz? :-))

nem, mindegy

(#27) ladybug válasza Lord Zero (#26) üzenetére


ladybug
őstag

Ezt én nem tudhatom. Ha a naívságom felől indulunk ki, akkor egyértelműen a #24. :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28) Xpod


Xpod
addikt

Beszélni, nem beszélni. Azért néhány percet ki lehet bírni, illetve lehet egyértelműen jelezni, hogy az eszmecserét Te befejezettnek tekinted.

Vasárnap jöttem fel Pestre. Állok az állomáson, egy időseb féri odajön mellém kérdezet valami és elkezdünk beszéélgetni, kb 15 percet vártunk a vonatra, addig beszéltünk. Felszállás után elköszöntünk, mert én mentem a vonat végébe.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.