Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lacielvtárs válasza aprokaroka87 (#49) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem tudom, ebben nem vagyok biztos... Igazából az okát én magam sem értem, pedig nem lenne annyira kerülendő op rendszer, ha rendben tenné a dolgát, kis kompromisszumokal...
Lehet a Google munka morálja jobb mint a dicső Microsoft-e :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#50) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én évek óta ezt használom. Szerintem az egyik legjobb billentyűzet app.

Véleményem szubjektív...

(#53) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#52) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ja ja, én is így vagyok vele... Nagyon köszönöm. Igy most lett tökéletes a rendszer :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudod taníttatni is akár Google fiókból, sms-ből, stb..

Mondjuk ehhez képest az MS saját app-ja is egész jó.

Véleményem szubjektív...

(#55) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#54) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ja ja, így van annak a gyári billentyűzete nekem is nagyon bevált...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56) icemad válasza flashpointer (#1) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azt ugye tudod hogy már elég régóta van androidra here navigáció ingyen teljes világ térképpel? És jobb, mint wpn.

(#57) TommyX_


TommyX_
őstag

Végül is, az 550-ről egy P8-ra váltás hardverileg, tényleg elégedettséget vonhat maga után.
Nekem is volt alkalmam kipróbálni egy P8-t, tényleg jó telefon, de azért a Lumia-t nem adnám oda érte. ;]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#58) mqm


mqm
senior tag

930 boldog tulajdonosa vagyok egy éve. 10-re elvből nem frissitek és nem tömöm tele apokkal a telefont. "Billentyűzet" tökéletes és igen jó képeket készít ,eddig 1x fagyott le..
Előtte csak androidom volt ,amint frissítettem a rendszer használhatatlan lett! Persze ez csak egy példa ,ahogy a tied is.. :)

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#59) Lacielvtárs válasza mqm (#58) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát az android is tud olyat. Az asszonyomnak is volt egy androidos Sony Ericsson telefonja ami eléggé fagyott és instabil volt. Akkor ő azért állt át a Windows világra.
Szóval van oda vissza példa.
Az android, a nem leggyengebb hardveres, tűrhető fut. A wp is jól megy, lásd a te telefonod, az én asszonykam 535-os telcsi, 8.1 alatt :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60) cskamacska válasza ncc1701 (#20) üzenetére


cskamacska
addikt

Teljesen jogosan szidták a droidot, azért az röhejes volt, hogy az olcsó telefonokon még a legalapabb butafon funkciók is megbízhatatlanok voltak, mert kispórolták belőlük mindent és tosztak helyette optimalizálni. Épp ezért is terjedt a Lumia 520 mint a futótűz, azonos árú droidok nem vették fel vele a versenyt használhatóságban. :U

Csak az már rég volt, igaz sem volt, MS megint újra kezdte a mobil rendszerét(most már hanyadjára Windows Mobile 6 óta :F, Zune, Kin, WP7, WP8, Win 10 Mobile... Official Windows 12 Launcher for Android 8.0 ;] ), gugliék meg összekapták magukat legalul hála a kici ócó kínaiaknak, és a tisztesebb Snapdragon 410 környéki hardvereknek.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#61) Lacielvtárs válasza cskamacska (#60) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Maximális +1...
Ezt nagyon profin megfogalmaztad. Ez pontosan így volt a Lumia 520 idejében. :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62) cskamacska válasza Lacielvtárs (#61) üzenetére


cskamacska
addikt

Persze azért ehhez kellett egy WP8-8.1 is. WP7 startja után sokáig nagy csodálkozás volt, hogy miért nem terjed. Csak nem azért, mert egy bot egyszerű butafon rendszer volt szinte telepíthető programok nélkül? ;] Én még emlékszem a legbetegebb WP fanok mentegetődzéseire, hogy bőven elég a WP csengőhang kínálata, és saját háttér sem kell. :) Pedig a cserélhető oplogó, és a saját csengőhang volt a legelső feature amit a mobilok felvonultattak az ezredfordulón.

Sajnos sok mindenben a WP továbbra sem érte be a rútul kukázott Windows Mobile-t. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#63) Lacielvtárs válasza cskamacska (#62) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és tényleg, még volt anno a Westelnek olyan oldala ahol lehetett cserélni a oplogót, de régi is volt, még netszalonba mentünk és fizettünk a netért :D
azok a régi szépséges idők...
jah és WP7, ne is mondd, abban az időben volt Samsung Omnia telcsink is. :K
viszont kinézetre nagyon tetszett az a telefon, de igazad van, szoftveresen, az is maga a tragédia volt.
és igen csengőhangot arra gyilkolni, szinte leheleten volt, meg a kamera hang ami nem volt kikapcsolható, meg a szerzői jogok miatt a blucuccon sem lehetett szinte semmit átküldeni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#66) D1Rect válasza cskamacska (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

"gugliék meg összekapták magukat legalul hála a kici ócó kínaiaknak, és a tisztesebb Snapdragon 410 környéki hardvereknek."

Én majdnem lef0stam a bokámat amikor azt asszonyt sikerült rádumálni az okostelefonra és kapott egy ~30eFt-os dogit 2015 karácsonyára.
Le voltam döbbenve, hogy mit adnak már 30eFt-ért. A kamerát leszámítva nem igazán lehetett belekötni.

(#67) flashpointer válasza icemad (#56) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem tudom de indulasnal ugy volt hogy wp exkluziv.

(#68) icemad válasza flashpointer (#67) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az eléggé régen volt már. Pontosan nem tudom, hogy mikor startolt androidon, de legalább egy éve biztosan elérhető. Ami számomra meglepő, hogy droidon gyakrabban frissítik és hamarabb kap új funkciókat mint wp-n.

Közben megtaláltam, 2014 decemberétől elérhető droidra, és 2015 márciusátol ios-re is. 3 havonta frissítik a térképeket.

A cikkhez meg annyit fűznék hozzá, hogy az utóbbi idők egyik legjobban sikerült mobilja a p8 lite. Gratulálok hozzá.

(#69) Lacielvtárs válasza icemad (#68) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm, akkor jó döntést hoztam, hoztunk, hála a PH tagoknak, akik bátorítottak hogy ezt vásároljam meg :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70) domos


domos
senior tag

Én anno még a 7.5 idejében nagyon örültem volna ha összejön valami értelmes rendszer az MS-nek... vettem is egy Lumia 900-at amikor megjelent, aztán rá pár héttel bejelentették hogy bocs de nem lesz rá WP8. Nem igazán örültem neki, mivel ugyan annyi volt mint az aktuális iPhone. Később amikor kijött a WP8, beújítottam egy Lumia 820-ra, amit aztán 3x kellet cseréltetni, majd inkább visszakértem a pénzem. Közben volt 520/620, mert azért követni akartam hogy hogyan alakul a rendszer.

Jelenleg egy Lumia 435 van használatban, de még mindig ugyan azok a problémák mint anno a WP7 alatt voltak... értesítések nem jelennek meg, vagy ha megjelennek akkor egy hónapra visszamenően bespammol vagy százat. A kevés alkalmazással nem nagyon lenne bajom, viszont az a kevés is van, nagyon trágya minőségű, a facebook app pl. gagyibb mint ami anno az Android 2.2 idejében volt... Az internet explorer szintén valami szörnyűség, össze-vissza vannak benne a betűméretek egy weboldalon belül.

A rendszer maga egyáltalán nem gyors, múltkor nézegettem haverom Lumia 930-át, és a Galaxy Alphámhoz képest brutál lassú. Persze van szép több másodpercig tartó folyamatos animáció, aztán meg jönnek a pöttyök még plusz 2-10 másodpercig.

Kipróbáltam a Win10Mo-t is a 435-ön, hát elég gyötrelem, persze gondolom ez a gyenge hardvernek tudható be... Ja nem. Volt nálam 950 és 950 XL is, azok is úgy halják össze magukat ahogy nem szégyenlik.

Persze, amikor a Microsoftos arcok annyit tudnak felhozni a 950 XL mellett az iPhone 6s Plus ellen hogy "ennek műanyag a hátlapja, kicserélheted ha összekarcolódik", akkor nem is tudom mit várhat el az ember. :U

Ettől függetlenül nem bántam meg hogy megvettem a Lumia 435-öt, telefonálni, emailezni lehet rajta, mást nem is várok el tőle. Legalább a kevés kijelzőidő mellett sokáig bírja a telefon :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#71) prolad


prolad
őstag

Van a családban 520, de siralmasan lassú 8.1 alatt, a 735 viszont hasít. Win 10 nem megy rá egyelőre, majd ha lesz kész verzió, akkor talán. Insider laptopon jó móka (altalaban, most pont 10 perce bootol egy frissítés miatt...),de telefonra nem kéne.

(#72) Lacielvtárs válasza domos (#70) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ebben is egyet értünk :R
Azért jó tudni hogy a komolyabb Windows telefonok sincsenek a helyzet magaslatán :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73) TommyX_ válasza domos (#70) üzenetére


TommyX_
őstag

Melyik alkalmazásoknál volt ez a lassulás 930-nál?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#74) domos válasza TommyX_ (#73) üzenetére


domos
senior tag

Szia!

Nem lassulásról van szó, hanem hogy real-life használat közben lassú. Pl.:

Messenger (facebook):

- Alphán megérintem az ikont, felúszik az app, kész, ennyi, működik. Ha kilépek belőle, és 15 perc múlva vissza akarok lépni, akkor alkalmazásváltó, rábökök, kész, megy.
- Lumia 930-on megérintem, "elúsznak/hajlanak/mittudoménmitcsinálnak" a kezdőképernyő ikonjai, majd bejön az app, ez után Szinkronizálás ... Várakozás a hálózatra ... Szinkronizálás ... és akkor nagy nehezen végre használhatom is az appot. Ha kilépek, és 15 perc múlva újra használni akarom, akkor alkalmazásváltó, utána jön a Betöltés.../Folytatás.../Kérem várjon... pöttyögés több másodpercig, és utána ismét eljátssza a Szinkronizálás/Várakozás a hálózatra kombót. Félreértés ne essék, közben végig wifin van a telefon (elvileg), szóval nem a mobilhálózat hibája.

De ugyan ez van mondjuk ha böngészni akarok. Alphán indul egyből a Chrome, aztán használhatom, Lumián meg másodpercekig úszkálnak a pöttyök, főleg ha már előtte nyitva volt és úgy váltanék vissza rá.

Szóval értem én, hogy szép animációk mögé rejtenék a várakozási időt, mint mondjuk az iOS, csak az a különbség, hogy iOS-en miután lefutott az animáció, nem jön még 2-10 másodperc pöttyögés, meg Betöltés/Folytatás/Kérem várjon/stb.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#75) Syl válasza domos (#74) üzenetére


Syl
nagyúr

15 perc múlva vissza akarok lépni, akkor alkalmazásváltó, rábökök, kész, megy.

Pláne, hogy ilyenkor az Android a félbehagyott beszélgetésbe ugrik vissza, a WP meg a partnerlistába. Ott kell még egy plusz bökés, plusz fél másodperc.

Szinkronizálás ... Várakozás a hálózatra ... Szinkronizálás

Ha WP-n megnyitva hagyod az FB Messengert és csak a képernyőt zárod le, majd 15 perc után újra feloldod a telefont, akkor is ez a várakozás, pöttyözés, szinkronizálás megy.
Én most az androidos táblagépemet nyomkodom, taszkváltóval behoztam a kb egy hete használt FB Messengert és azonnal ott volt minden, a legutóbbi beszélgetésben voltam 1 mp alatt. A desktop gépemen tovább tartott volna :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76) Lacielvtárs válasza domos (#74) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy én azt gondoltam hogy ezek normális várakozási idők. Azt gondoltam ez természetes. Most hogy a p8 van, látom ezek az animált várakozások nem is természetes jelenségek... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#77) ViZion


ViZion
félisten

Nah, elolvastam...
Részvétem. Sajnos telókra jó OS nincs. Egy vicc az is, ami droid oldalon van, lassan tényleg vízhűtéses proci kell 8 maggal, 8 GB rammal és dVGA-val egy SMS olvasáshoz is... röhej.

Here maps jó droidon is, nekem bevált. Sáv asszisztens lehetne azért...

ncc1701: +1, bizony, ha telefonként árulják, minimum azt kellene tudnia...

Ár-témához csak annyit, h az én Lenovóm 35k volt, teljesen jó, ha android faSSágait leszámítjuk.
Sajnos nincsenek már értelmes 3,5-4,2" telók, nagyobbat meg nem szeretnék. Így ez lett, de nincs vele gond. Nem hioszem el, h 25-30k körül nem lehet normálisan vmit legyártani, nyilván nem a legújabb vas kerülne bele, a régebbi SoC-okat viszont már kilóra adják. Nem kell gigacsilliós kamera, meg nem is kell 2 sem, aki szelfizni akar fizessen többet.

Ez a "frissítés után lassú és szar" meglepő módon ismerős már, XP, majd a win7 is ilyen lett, kicsit besegítenek, h váltsanak a népek. Szeressük őket azé' :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#78) Lacielvtárs válasza ViZion (#77) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R
Jött mester és megaszonta a frankót. :D
De igazad és igazatok van.
Ha gyengébb telefont is okos telefonnak titulálnak, akkor működjön is, meg akkor is ha lassabb...
De ne legyen megbízhatatlan, szerintem :K

És elmaradt a rémisztő kritika... Lehet jó lett a cikk vagy jót vagy semmit a halottrol elven, és ezért nincs mit mondanod ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#79) TommyX_ válasza domos (#74) üzenetére


TommyX_
őstag

Messenger-t nem használom, így erről nem tudok mit mondani.
Böngésző elindulásának gyorsaságával nincs gondom, igaz még Win Phone 8.1 van a telefonon.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#80) domos válasza TommyX_ (#79) üzenetére


domos
senior tag

Örül a kis szívem hogy neked megfelel az aktuális WP-s telefonod. Ha olyan napom van, nekem a Lumia 435 is megfelel. Sőt, van akinek még egy butatelefon is elég. De ugye nem vagyunk egyformák. Egyébként én is 8.1-ről beszéltem, a Win10Mo az egy hulladék pre-alpha release jelenleg.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#81) batai15


batai15
félisten

Azt hiszem sorstársak vagyunk. Régen én is wp szimpatizáns voltam, mára rühellem.
Sajnos most egy 640-et nyuzok, de nem tudom elmondani mennyire várom h le tudja cserélni ezt a retek rendszert.
Ezzel mindent elmondtam.

(#82) Lacielvtárs válasza batai15 (#81) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejj. Nem is gondoltam volna mennyien gondoljuk így.
Magam is meglepodtem ezen az elmúlt napokban :K
Kitartást és sok türelmet kívánok, ha már nekem elfogott :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83) batai15 válasza Lacielvtárs (#82) üzenetére


batai15
félisten

na igen galaxy s6/s7-re még gyúrni kell.

(#84) Klaus Duran válasza batai15 (#83) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nexus 5X is kenterbe verné. Én azt nézegetem. Vagy Nexus 6.
6P-re gondoltam, de a Motorola is bejön nekem az előlapi hangszórókkal.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#85) batai15 válasza Klaus Duran (#84) üzenetére


batai15
félisten

Nem igazán izgat most a nexus :)
max 6p , de akkor már s7 .
Ez van, most nagyon bejönnek.
moto nexus meg veszett nagy.

[ Szerkesztve ]

(#86) Lacielvtárs válasza batai15 (#83) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát én minden megteronek merem javasolni a Huawei p8 litet :K
Wp után szabadon és ezt a telefont imádom.
Számomra még épp az anyagi lélektani határon van az ára :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#87) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Annyit beszéltek itt mindenről, hogy be üzemelem a Alcatel Fire telómat!!! :DDD

;] ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#88) Lacielvtárs válasza Vangelis (#87) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az sem rossz ötlet :K
Azt mondod össze vissza fecsengunk? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89) Luck Dragon válasza Vangelis (#87) üzenetére

Hmm még jó hogy itt van mellettem a Siemens A50-em harcra készen. :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#90) batai15 válasza Lacielvtárs (#86) üzenetére


batai15
félisten

fingeprint nekem kell, meg az emui nem jön be.

(#91) Vangelis válasza Lacielvtárs (#88) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem azt csak nem tudom..

Amúgy azt mondják, hogy mi van veled?! :D

Csak harcba kellene hívni a többi oprendszert is :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#92) Lacielvtárs válasza Vangelis (#91) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

vicc vót' ;]

batai15: jajaa, értem, ok, így érthető :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#93) ViZion válasza Lacielvtárs (#92) üzenetére


ViZion
félisten

Ha már ennyire benne vagy a témában, max 4,5 "-ig van normális teló?
Dual sim, android (nem mintha szeretném), rádió, mp3, naptár, mail kliensek (2 kell: céges+privát), szal. alap dolgok, vállalható kamerával és ne legyen tökig fos progikkal. Jah, SD-t fogadjon, normális sebesség és jó kijelző, ami nekem fontos. Undorító, amikor nem lehet semmit kezdeni a telefonnal nappali fénynél, mert fos a kijelző...
Nah, erre van vmi ötlet? :U Nem, ájfon6 nem. És csamcsung sem, utálom a menüjét.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94) domos válasza ViZion (#93) üzenetére


domos
senior tag

max 4,5 "-ig van normális teló?

Nincs.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#95) Luck Dragon válasza domos (#94) üzenetére

De van 3310-es :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#96) domos


domos
senior tag

Here Maps stops supporting Windows devices

Ezt csak úgy itt hagyom.

Luck Dragon: Igazad van, sajnos az nem ugrott be, mivel az én életemből pont kimaradt. Shame on me. :B

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#97) Luck Dragon válasza domos (#96) üzenetére

Tessék beszerezni , gyűjtői darab. :K

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#98) Klaus Duran válasza domos (#96) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Egyetlen ütőkártyája a navigáció volt igazából.

Ha jól számolom akkor áprilisban el tudom adni a 950-et. :C

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#99) batai15 válasza Klaus Duran (#98) üzenetére


batai15
félisten

igen, de csak volt. Mára ez sincs .

(#100) ViZion válasza domos (#96) üzenetére


ViZion
félisten

Azér az elég dúúúva... mi lesz a következő? Office nem nyitja meg a .doc fájlokat? ;] :D

Jah, régi, békebeli nokiából volt pár db nekem is, mégcsak nem is az üzletiek. Hejj, azt sem tudtam hány napot bír, valamikor kellett tölteni úgy kb. 8-10 naponta... meg elfért a zsebben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.