Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Zsolt1


Zsolt1
tag

Nekem ugyan ez a tapasztalatom, mint az itt leírtak. 2013 novemberben vettem a Lumia 520-amat, amit azóta is használok, mostanában sajnos egyre kevesebb megelégedéssel, mert nálam is sorra jönnek elő az itt említett problémák. A legsúlyosabb problémám az, hogy 10-ből kb. 3-4 alkalmazásindításkor egyszerűen csak visszadob a kezdőképernyőre a telefon, ezen kívül hetente egyszer legalább újraindul, szerencsére ez általában használaton kívüli időpontra esik, mert általában csak abból szoktam észrevenni, hogy be kell írjam a pin kódot. A weboldalak random bezárogatásától szintén idegösszeomlást tudnék kapni néha. A facebook messenger is megvadul havonta/kéthavonta pár napra, amikor nem kapom meg az üzeneteket csak össze-vissza.
Nekem is 8.10.14219.341. verziójú szoftver van fent, de gondolkodok a 8.0-ra visszaállásról, mert azzal soha egyetlen ilyen problémám se volt. Hard resetelni se tudom a telefont, mert kb 1,5 éve nem működik a backup opció és nincs kedvem újra beállítgatással tölteni 1-2 napot (+ nem is biztos, hogy a hr megoldaná). Igazából az egész telefonon érződik, hogy az életciklusa végére ért (persze ez mostanában normálisnak tekinthető 2 év után), viszont egyszerűen nincs mire cserélni, mert 532-n kívül nincs másik 4' méretű wp-s telefon, annak meg az anyagminősége, kijelzője, kinézete egy vicc az 520-hoz képest + nincs benne autófókusz se. Igazából androidos vonalon se tudom, hogy van-e még 4-4,2' kijelzőjű telefon, de gondolom nincs, úgyhogy marad a szenvedés.
Azért, hogy valami pozitív dolgot is írjak a végére, 25000 HUF-ért vettem a telefont, annyit bőven megért + alap használatra a felsorolt hibák ellenére még nagyjából rendben van, csak kicsit türelmesebbnek kell lennem mint 1-1,5 éve + minőségre/strapabírásra is bőven hozza az ebben a kategóriában elvárhatót, még a kijelzőn is alig van pár kisebb karc, pedig ejtettem már le lapra/betonra elég magasról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.