Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) domos válasza Luck Dragon (#97) üzenetére


domos
senior tag

Van itthon egy 6510-es, az is megfelel bőven. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#102) ViZion válasza domos (#101) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem talán 8210 van a fiókban. Működik. 2001-ben hoztam az asszonynak, vigyázott rá. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#103) Lacielvtárs válasza ViZion (#100) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bizony azok voltak a régi szép idők :K
Mester, annyira nem vagyok jártas a témába, ezért nem merem ajánlani egyiket sem konkrétan. igazabol ezt a p8 litet-ot talán merem ajánlani.
Ebben a néhány napban tökéletesen tette a dolgát.
Az aksi is kibír egy napot, pedig amióta megvan csak ezt használom. A gép elé szinte oda sem ültem.
Remélem ilyen lesz a folytatás is :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#104) ViZion válasza Lacielvtárs (#103) üzenetére


ViZion
félisten

A legjobbakat!
De hidd el, ezeket már nem 5 évre gyártják sajnos...
Anno a samsung egyik fejese nyilatkozott, h igazán fél-egy évre tervezik a mobilokat, utána úgyis cseréljük. Nem tudom mi lenne, ha lenne sávos gari, mittomén 50k felett kötelező min. 2 év...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#105) Lacielvtárs válasza ViZion (#104) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát én 50k felett vettem és két év garancia van rá :K
A hardvere miatt reménykedem évekig el leszek vele.
Bizakodó hogy mivel még mindig megy a droid 4.4, így esélyes hogy a droid 5.0 menni fog évekig.
Nagyon bízok benne mert az összeg amit érte adtam , nekem már a lélektani határ felett volt egy picikét :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#106) hackeeeee válasza batai15 (#85) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jelenleg ha Android-os telót kéne venni felső kategóriában..

Csak Nexus.. Ott legalább van szoftveres support, később is..

ViZion: Samsung-okra is 2 év gar van. Csak van, amikor ez úgy van, hogy 1+1 év. Vagyis, regisztráció után érvényesül a 2. év.

Kötelező? Minden Apple termékre 1 év gari van ha jól tudom (iPhone, iPad, iMac, Macbook). Csak, lehet hozzá venni plusz kiterjesztést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#107) cskamacska válasza domos (#96) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha mégis a Lumia 735-öt választottam volna tavaly, hát itt kapnék agyvérzést. :Y Egyik első dolgom volt a Here Maps-et lehúzni a Play Store-ból. Persze az MS saját cucca is a HERE térképeit használja, de na. :U

Word, Powerpoint, Excel, OneNote kapásból volt a telefonon, csak egy Launcher 8-ra kellene lecserélni a Novát, és lassan előrébb tartanék mint igazi WP telefonnal. ;]

Persze sok választás egyébként sincs, 930-at rég nem láttam már szolgáltatónál, minden más így a 735 is hardverben érezhetően gyengébb, de év végére azt is eltüntették, 950/550 van a bugos Win10-el, meg még itt-ott 8.1-es 640 mint WP alternatíva. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#108) Lacielvtárs válasza cskamacska (#107) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, tény hogy elég szegénykés a Wp telefon felhozatal :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#109) PuMbA válasza Klaus Duran (#98) üzenetére


PuMbA
titán

Már Windows Phone 8.1-en is ott van a Microsoft térkép appja, az lesz Windows 10 Mobile-on kibővítve navigációval, csak a Here applikáció szűnik meg, nem maga a térkép és a navigáció :)

[ Szerkesztve ]

(#110) Lacielvtárs válasza PuMbA (#109) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jééé micsoda avatar :D
hova lett Shenae Twain? szakítottatok? ;]
bocsi, ha jól emlékszem, a tied volt anno, ne? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#111) PuMbA válasza Lacielvtárs (#110) üzenetére


PuMbA
titán

Már egy ideje ez van :) Igen, szakítottunk ;]

(#112) Lacielvtárs válasza PuMbA (#111) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
akkor jól emlékeztem, hát jól megváltozott az avatar, de nagyon jó lett :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113) shteer válasza Lacielvtárs (#108) üzenetére


shteer
titán

Én is dobtam a WP-t, pedig a 7.8 szoptatás ellenére bíztam egy jobb 8-as folytatásban. 735 megy apróra

Goodbye WP, welcome iOS.

..szerintem jónak tűnik

(#114) Lacielvtárs válasza shteer (#113) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szóval almás leszel? :D
meg tudlak érteni... én elvagyok ezzel a droiddal... tegnap is órákig neteztem rajta, minden gond nélkül
nem akartam droidot, mert a wp megfizethető volt és még is okos telefonom volt...
de amit a csikkben le is írtam, nekem arra nincs idegrendszerem, hogy többször csináljak HR-t mint töltsem a telefont ;]
látom sokan istenítik ezt a rendszert. én is így tettem, de nálam csak a 8.1 ami bevált.
ez a 10 egy kalap kaki jelenleg, számomra. mondjuk asztali gépen sem jött be a win 10 ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#115) Vangelis válasza Lacielvtárs (#114) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Rendeltem egy 550-est 3000ft-ért. Kb annyit is ér.
Telefonnak kb használhatatlan.

A topicjában le is írtam milyen faxa kütyü. :D

Mondjuk lehet csak engem szívat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#116) Lacielvtárs válasza Vangelis (#115) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát az 550 engem is szívat/szívatott...
3000 Ft-ért? :Y
akkor nekem még sikerült árában eladnom ;]
de szándékosan kínzod magad a wp10-el? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117) Vangelis válasza Lacielvtárs (#116) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Neked mit produkált?

Én készen vagyok tőle...

Telekomnál volt használt vásár és ott vettem.

De többiek nem írták, hogy hót xar...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#118) Syl válasza Lacielvtárs (#116) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is sikerült megszabadulnom a 640-től :C

A telenornál díjcsomagváltást ügyintéztem és adtak ajándékba egy Galaxy J5-öt, így welcome back android! Bár nagyon nem vagyok oda a Samsungért, de "szuvenyír nyihaha...." elven gondoltam, próba cseresznye. És az államat még mindig nem sikerült összekaparnom a földről. Egyszerűen elképesztően gyors és optimalizált ez a telefon. A 640 a fasorban sincs, pedig a hardvere nagyon hasonló.

Gondolkodom azon, hogy én is rittyentek egy ilyen "élménybeszámolót" :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#119) Lacielvtárs válasza Vangelis (#117) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

olvasd el kérlek a cikkem és látni fogod mit produkált, és mitől elégeltem be...
csak annyit mondok hogy újra indulgatott, lefagyott, képes volt egy menübe lépésbe belefagyni, de volt amikor a bejövő hívás és telefonbeszélgetés közben indult újra
de alapvetően a sok sok HR miatt mondtam fel a platformnak :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#120) Lacielvtárs válasza Syl (#118) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejj, gratula hogy szakítottál a Wp-vel :R
a csamcsungot én is néztem videón hogy hogy pörög már a maga 1,5 GB ramjával :K
jaja, írjál csak te is ilyen cikket mint én, hogy, megtudják a nagy rajongók, hogy pontosan mit is istenítenek...
én magam egyszerű népek egyszerű embere lévén, csak használni szeretném a telefonom.
amit az 550-ről nem volt elmondható, viszont a pi8-amról annál inkább el tudom mondani ezt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121) shteer válasza Lacielvtárs (#114) üzenetére


shteer
titán

az és nagyon elégedett vagyok - beáldoztam érte pár cuccom (pl PC-ben i7 > i5), de nem bánom

meg függetlent vettem, így valszeg szolgáltatót is váltok

wp8.1 nekem is bevált amúgy, a 735 hardveresen is kiszolgálta, viszonylag szép fotókat is lehetett vele készíteni - abban az árban teljesen vállalható volt

az értesítések 2 hetente hektikusan jöttek, volt amikor többször egymás után ugyanaz

az explorer nálam ki szokott akadni néha, pl általános jelenség volt hogy linkről új lapon megnyitottam valamit majd a lap bezárásakor nem a korábbi lapot hozta vissza a linket tartalmazó tartalommal hanem korábbi előzményoldalt
FID logout oldalától pedig többször kifagyott a sok beágyazott Yt videótól
nem játszott le egyes beágyazott video tartalmakat
lehet sorolni de már felesleges ;]

..szerintem jónak tűnik

(#122) Lacielvtárs válasza shteer (#121) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekes, most hogy említed az explorert, azt én is tapasztaltam...
azt hittem a nettel van a gond. viszont így a jelenlegi droidomnál ezt már nem tapasztalom.
tehát a konklúzió a telefon szoftver volt a ludas :K
milyen érdekes, kezd minden a fejemben helyre kerülni és egyre határozottabban érzem hogy jó döntést hozta amikor lecseréltem a platformot :K
köszönöm neked is a visszajelzést, még ha nem is ez volt a célod :R ;]

szerk: tényleg az értesítés, nálam a viber is több alkalommal később jött mint az üzenet elolvasás, de volt oylan is hogy az istennek nem tudtam az értesítő sávból eltüntetni :D
és a frissítésről ne is beszéljünk, mindig várni kellett a szinkronizálásra, még akkor is ha csak félre nyomtam és ez miatt háttérbe került a viber
sokkal több bajom volt vele, mint ahogy a cikkben leírtam :W
most kezd tudatosulni bennem :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#123) Syl válasza Lacielvtárs (#122) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem egyszer csinált olyat a múmia (még 8.1-gyel), amit senki nem hisz el. Mondjuk megértem, én sem hinném el :B
A történet:
Banki SMS-t vártam, de nem jött. Két óra után meguntam a várakozást, és a telefonon elindítottam az üzenetek programot. Azonnal csipogott és ott volt az SMS.
Csakhogy.
Az SMS beérkezési adata két órával korábbiról szólt, pont amikorra vártam.
Vagyis az üzenet megérkezett a telefonra, csak a kedves WP elfelejtett az ügyben jelezni. Pedig a telefont nem használtam, ott pihent az asztalon, hozzá sem nyúltam két órán át.
Na, akkor már éreztem, hogy hiba volt beleinvesztálni a platformba...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#124) Lacielvtárs válasza Syl (#123) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát tudod mit mondok neked erre?
én hiszek neked ;]
mondjuk én ilyet nem tapasztaltam, de a sok féle fajta laggolást tapasztaltam, és el hiszem hogy ilyen is elfordulhat :K
ha hisznek az embernek, ha nem, ez a platform a türelmem és jámborságom plafonja :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#125) Syl válasza Lacielvtárs (#124) üzenetére


Syl
nagyúr

És akkor még a mindennapos whatsapp szopást nem is említettem...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#126) Lacielvtárs válasza Syl (#125) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azt nem ismerem, azt az applikációt soha nem használtam...
viszont a szavaidból kiveszem hogy, nem is annyira baj :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#127) Syl válasza Lacielvtárs (#126) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon sok bosszúságtól megkímélted magad! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#128) Lacielvtárs válasza Syl (#127) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :R

bár azért így is jutott osztályrészemül, elég sok bosszúság :D

szerk: lassan ideje frissítened a Cuccok menüpontod ;] (bocsi, nem bírtam kihagyni)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129) Syl válasza Lacielvtárs (#128) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm az emlékeztetést :R :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#130) Lacielvtárs válasza Syl (#129) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó a megjegyzés a friss adatlapon :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131) Syl válasza Lacielvtárs (#130) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondoltam, hogy tetszeni fog ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#132) Lacielvtárs válasza Syl (#131) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én nem vagyok ilyen bátor szókimondó, no meg az asszonyom még használja és szereti a WP-t :K
mondtam neki, majd elmúlik, csak várjon türelmesen :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#133) Syl válasza Lacielvtárs (#132) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam a családban is van még két WP (530 és 635), de telefonáláson kívül nem nagyon van másra használva :B szóval nincs velük bajom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#134) Lacielvtárs válasza Syl (#133) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor azert nincs vele bajod :DDD
Bar nálunk az asszonykam erdekes modon elegedett vele.
Ki erti ezt :U
Bár akiknek eladtam mindkettőt, ők is elegedettek vele.
Meg is kaptam az egyik sractol hogy nem szetettem eléggé a telefont ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#135) Syl válasza Lacielvtárs (#134) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor az ősszel megvettem a 640-et, egy darabig én is nagyon elégedett voltam vele. Aztán egy-két hónap múlva jöttek a problémák, értesítési szivattyúk. Először a heti egy kikapcsolásra álltam át, utána már minden este power off volt.
Aztán december elején elkezdtem próbálgatni a W10M preview-et. Jöttek a HR-ek, az oda-vissza telepítgetések (8.1->10->8.1), nulláról belakások stb.
Ahogy te oly találóan fogalmaztál, sűrűbben kellett rajta HR-t nyomni, mint tölteni ;]
Belefáradtam. Anno a Galaxy SIII-on is hetente több rom-ot cseréltem, mert a gyári az ..... volt :(((
Visszasírtam a Sony Z2-őt. Bő fél évig volt meg, de azt nem hogy rootolni nem kellett, újraindítani sem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#136) Lacielvtárs válasza Syl (#135) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bár tény hogy asszonykám is elég sokat használja, és ő soha nem csinált HR-t...
egyébként ha jobban belegondolok, akkor a problémák onnan indultak, amikor a Nokia Micrsoft lett.
előtte az 520-al nem volt más bajom, csak annyi hogy már lassúnak bizonyult
kevés volt az 512 MB ram :K
és hát a múltból kiindulva, gondoltam csak jobb lehet hamár ekkora cég van mögötte, no itt tévettem bitang nagyot :D
de nem baj, tanultam a hibámból, majd elszaladok az pszologushoz hogy kibeszéljem magamból és próbáljak feledni ;] :C

de a lényeg hogy ledobtuk mi és még sokan mások a "rabláncot" :K

Szerk: a droidba anno azért nem akartam belevágni, mert még a 2.0 korszakban ugyanazok a hibák voltak mint most a lumiámmal.
akadozott, fagyot, laggolt. nem bíztam benne.
azt álmomban sem gondoltam hogy ennyit fejlődőt az évek alatt :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.