Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rwu


rwu
tag

Remélem nem jut a városod arra a sorsra, mint anno az Acélváros :(

S22U*hondacivic*

(#2) lacam válasza rwu (#1) üzenetére


lacam
aktív tag

Próféta szóljon belőled!

(#3) rwu válasza lacam (#2) üzenetére


rwu
tag

Remélem én is!

S22U*hondacivic*

(#4) keIdor


keIdor
titán

"Sokak reménye a helyi papírgyár a Hankook, (hisz az is bővül) de egy nyugdíj korhatár közeli olvasztár mit csinálhat a gumigyárban? (ha egyáltalán felveszik...a Hankook-ba korhatár felett már nem alkalmaznak senkit.)"

Azért ezt majd javítsd, mert a Hankook az gumigyár, a papírgyár, amire te gondolsz meg Hamburger Hungária.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A cikkben pedig megmondták, hogy mi a gáz, többen foglalkoznak papírral (irodisták) mint acéllal.
Amúgy meg kb 2009 óta veszteséges az üzem, 4 év alatt bárki találhatott volna másik munkát akárhol, átképezhete volna magát az óbégatás helyett :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) lacam válasza #40993792 (#5) üzenetére


lacam
aktív tag

Igen, bocsánat, valóban...ez egy felsorolás akart lenni, de mint említettem, ez egy nagyon gyorsan, röptében, mobiltelefonnal megírt kis szösszenet volt tőlem.

Javítottam egy "," -vel.

(#8) lacam válasza kraftxld (#6) üzenetére


lacam
aktív tag

Ebben igazad is van, mármint a papírtologatók és az aktív melósok arányaival. De információim szerint (ismerős ismerősének ismerőse mondta) egy komplett üzemet zártak be, mert a tevékenysége nem az acélgyártás. (hanem a termékek ellenőrzése - előfordulhat hogy nincs igazam)

A lényeg, hogy valami elkezdődött, 800fős "irodista" eltávolításáról szóltak a hírek pár héttel ezelőttig, ez a szám már most megduplázódott.

Annyit még hozzátennék, igazad van, már régóta hallani, hogy hanyatlásnak indult a cég, de azt is rebesgették, hogy fejlesztésekkel rendbe lehet rakni, így az "egyszerű" nyugdíj korhatár közeli melós nem is gondolkodott átképzésen. (mit is csinálhatna egy olyan ember, aki 40évig minden nap mást sem csinált, mint az izzó vas mellett munkálkodott, menjen biztonsági őrnek?) Ők abban a korban kezdtek dolgozni, ahol ha az ember keményen dolgozott, megkapta a fizetését és nem kellett azon idegeskednie, hogy másnap lesz-e még munkája. Tudom, azóta változott a világ..de szerintem pont ezek az emberek nem "óbégatnak", ők hang nélkül veszik tudomásul, hogy remeg a lábuk alatt a talaj, lehet hogy pár hónap és nem lesz kenyérre való.

De ez a legsötétebb lehetőség. Kitudja, lehet hogy az 1500fős leépítés után valóban újra szárnyalhat a cég. (bár ebben azért nem vagyok olyan biztos)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.