Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Elég érdekes lett, ilyen stílusú moddingot még nem is láttam. :))

(#2) Kiki18


Kiki18
őstag

Nagyon bejövős,újításos modding. Leginkább olyan környezetben tudom elképzelni,ahol rengeteg a régiség. Na,oda nagyon passzentos tud lenni egy ilyen periféria kombó. :K

(#3) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Hát ez a billentyűzet elég profi lett. Az egér viszont tényleg ótvar:)
Egy ötlet:
Kettévágsz hosszában egy villanykörtét (tudom, jó vicc) és abba építed az egér dolgait. Nyákot, lézert beborítod valami aranyszínű fóliával, aztán sziloplaszt ágyba belehány egy csomó fogaskereket. Arra meg a fél villanykörte.
Valami ilyesmi: www.tinydeal.com/flower-amber-style-3d-optical-usb-mouse-wired-p-67782.html
Persze lehet fél bevőttes üveg vagy valami díszes szeszes üveg is.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4) bubi92


bubi92
őstag

biztos nehéz kivitelezni, és az ötlet jó, de a kivitelezés elég kókány :K

(#5) Sanzaa válasza Sanzaa (#3) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Sőt, a legprofibb az lenne, ha valami mozgó dugattyús fogaskerekes szerkezet zakatolna az üvegbúra alatt, ami USB-ről kapja az áramot. Mint a steampunk pendrive-oknál :)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#6) feco72 válasza Sanzaa (#3) üzenetére


feco72
Modder

Szerencsétlen egér már úgy nézett ki, mint amelyik megjárta a kurszki csatát mire nekiláttam a végső változatnak. Sötétben-távolról nem rossz,de... Ma viszont hoznak egy újat,amit át kell ilyen stílusban alakítanom ( a csaj szerint nagyon szexi!?) ha kész lesz pótlólag rakok fel képet ide a cikkbe róla. Ez az üveges viszont megfogta az agyam, csak necces az üveg miatt. Jó, én dolgoztam üveggel, megtanultam vigyázni magamra de átlag user... nem tudom, mindenesetre megpróbálom.
Azóta jött a hír, hogy billentyű jövő hét közepétől viszont látható lesz egyelőre Szegeden az Á...d nevű pláza egyik számtech boltjában majd ahogy a pénzem engedi és tudok újabbakat készíteni, úgy majd jut a keleti régió minden nagyobb városában lévő boltokba is egy.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#7) feco72 válasza Sanzaa (#5) üzenetére


feco72
Modder

Meg lehetne csinálni, egyszerűen nincs hozzá se szerszám (olyan pici) se anyag. Lesz egy ház viszont Stirling-motorral a tetején, ha egyszer eljutok odáig.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#8) Namelesske


Namelesske
addikt

Így elrontani azt a drága MS egeret, azt legalább sikerült. Nem tetszett.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9) Sanzaa válasza Namelesske (#8) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Elfogadható áldozat. A billentyűzet megéri duplán az eltoszott egeret:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10) donjohnson válasza Namelesske (#8) üzenetére


donjohnson
addikt

én is pont ezt gondoltam.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A bill jó. De az a multkor is jó volt. Ez egér meg :(

All→M8

(#12) feco72


feco72
Modder

Az a sok hajlat meg ív kifogott rajtam, bevallom őszintén. A végén a csipkét meg hátulról kellett volna elkezdeni felragasztani, mivel elöl úgy is vágni kell, viszont akkor egybefüggőnek nézett volna ki. Magam kárán tanultam belőle. A billentyűre meg kicsit büszke vagyok, bár azon is van bőven javítani való.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#13) feco72 válasza feco72 (#12) üzenetére


feco72
Modder

Viszont úgy gondoltam más ne fusson már bele ebbe a hibába.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#14) Vigilante


Vigilante
őstag

PC antikolás. Nem semmi, le a kalappal! :R

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#15) shaft72


shaft72
tag

Tovább a soccerTV-i úton :C :Y

(#16) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

A billentyűzet nagyon stílusos lett!

(#17) feco72 válasza shaft72 (#15) üzenetére


feco72
Modder

Erre most rá kell kérdeznem! Milyen az a soccertv-i út?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#18) hunbi


hunbi
tag

Réz lemezből kellene kikalapálni a formát,megcsiszolni, lakk filccel mintát pingálni rá. (vagy kivágott sablonokkal és szórófestékkel) Aztán nyákmarató oldatban megúsztatni egy darabon. Lemosni a festéket róla, és kész a gyönyörű dombormintás műalkotás. Egy kis polír, utána kis patinázás...
Nem kell feltétlenül fogaskerekeket erőszakolni bele, de ha mégis, akkor az legyen a görgő!

(#19) feco72 válasza hunbi (#18) üzenetére


feco72
Modder

Ez nagggyon jó!! Tervbe lett véve! Rárakni az eredeti házra, vagy azt leszedni és helyette? Ha a második,akkor még meg kell oldani a kapcsolókat. Lehetne bele furat oda pedig beragasztani valami kis rudat, ami lenyomja a kapcsolót. Beindította az agyamat. Mondjuk az alakra kalapálás...Nem lenne egyszerű, hogy ne legyen benne semmilyen hupli.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#20) Sanzaa válasza feco72 (#19) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Szerintem direkt jó, ha "huplis" :-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#21) moonlight115 válasza feco72 (#19) üzenetére


moonlight115
tag

dekupazs tecnika Talán használható ötlet.
A billentyűzet tényleg szép lett! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#22) tvamos válasza feco72 (#6) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezeknek a modern LEDes korteknek najlon a buraja, azt sima ugy kettevagni. Neked... en ugyetlen vagyok!

Klassz ez az eger. Olyan a festes, mintha... mint regen, amikor a fat learanyoztak. Meg latszik rajta a rengeteg munka, meg persze az otletek.

Mondjuk szemely szerint nekem, nem tetszik... de a csajok... mashogy vannak kodolva.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#23) feco72 válasza Sanzaa (#20) üzenetére


feco72
Modder

polírozni marha rossz kézzel, meg az még jobban kiemeli őket

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#24) feco72 válasza moonlight115 (#21) üzenetére


feco72
Modder

Egy amcsi srácnál láttam, de most nem találom a linket, elég szép dolgot hozott ki belőle viszonylag egyszerűen.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#25) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Engem az ilyen régi, csipkés, virágos dolgokkal ki lehet kergetni a világból... (Húúú most elmondtam a gyenge pontomat :D)

[ Szerkesztve ]

(#26) feco72 válasza KaiotEch (#25) üzenetére


feco72
Modder

Bevallom engem is. De ez volt az egyetlen amit rá lehetett feszíteni. Magamnak nem csinálnék ilyet, az biztos. Hölgytársaság modding igényei egy jó időre kielégítve.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#27) shaft72 válasza feco72 (#17) üzenetére


shaft72
tag

(#28) feco72 válasza shaft72 (#27) üzenetére


feco72
Modder

Ezt burkolt kritikának vettem. Nem vagyok megelégedve az egérrel. Talán fogok benne javulni, mint a billentyűknél (legalábbis remélem, hogy ott javultam). Tanultam belőle nagyon sokat.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#29) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Úgy látom a fedél megáll magától. Nem dől el.
Az utolsó képen a tükör képén olyan a csillár, mintha valami steampunk hőlégballon szállna el felette:)
A cuccok neveit valahogy rá kéne gravírozni az aljára vagy akár a space gombra.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#30) GG888


GG888
senior tag

A bill tényleg bejövős, csak annyi kérdés, hogy miért került rá két Z gomb?

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#31) shaft72 válasza feco72 (#28) üzenetére


shaft72
tag

Jól teszed. :K

(#32) feco72 válasza GG888 (#30) üzenetére


feco72
Modder

Az szép történet volt. Elkészítettem a gombok rajzát és elkezdtem beütögetni sorban a billentyűket, hogy mind meglegyen. Az ASD-nél tartottam kb. amikor váltanom kellett magyarról amcsi beosztásra valami miatt és elfelejtettem utána visszaváltani.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#33) feco72 válasza Sanzaa (#29) üzenetére


feco72
Modder

Csak azért nem mert még nincsenek bejáródva a sarokvasak. Ha megkopik, akkor már ne fogja tartani, szóval most lánckeresgélés van, ami passzol hozzá.(meg nem drága)

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#34) dave666


dave666
aktív tag

Nagyon érdekes, új design :R
Egyedi, a bill. is jó megoldás.
Nem az az átlagos cuccok :R
Szerintem lesz rá igény is :)

Dave666

(#35) feco72 válasza dave666 (#34) üzenetére


feco72
Modder

Bízom benne, ma vittem őket a boltba, a héten kikerülnek a kirakatba. Aztán majd meglátom mekkora az igény.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36) dave666 válasza feco72 (#35) üzenetére


dave666
aktív tag

Megkérdezhetem mennyibe kerül a bill. és az egér?

Dave666

(#37) feco72 válasza Sanzaa (#29) üzenetére


feco72
Modder

Készülnek hozzá kisméretü logók (legalábbis remélem, hogy készítik), amiket majd rá tudok rakni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#38) feco72 válasza hunbi (#18) üzenetére


feco72
Modder

Gondolkoztam közben a dolgon. Ha ezt az anyagot nem tudtam rendesen felrakni rá, akkor a rézlemezt rá lehet normálisan kalapálni egy ilyen girbe-gurba felületre? Mert ha az alja megint hullámos, akkor nem jutottam beljebb a problémával. Most megint filóznom kell ezen.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#39) hunbi válasza feco72 (#38) üzenetére


hunbi
tag

Rézlemezből elég sok mindent ki lehet kalapálni. De ott igazából nem vagy a girbe-gurba felülethez kötve, mert ott te határozod meg a formát. Egyhez vagy kötve igazából, hogy a görgő kilógjon a felületből. A gombok toldhatóak.
Pálinkafőzőt csinálnak ezzel a technikával, de például domborműves képeket is. Persze ők értenek hozzá...
Ha tudsz vörösrezet használj, az puhább, jobb erre a célra, és szerintem esztétikusabb is.

(#40) Ygg


Ygg
senior tag

Jók ezek a steampunk jellegű moddolások.
Gratula!
Várjuk a továbbiakat!

(#41) Jim Tonic válasza Kiki18 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A steampunk stílus más. Kicsit utópisztikus, sci-fi, fantasy, stb. Jellemző rá, hogy több korszak technológiája van egybegyúrva. Példa: egy emberszerű/képességű robot, amely a legegyszerűbb alkatrészekből áll. Vagy egy ember robot beültetésekkel, de az alkatrészek olyanok, mintha a XIV. században rakta volna össze egy csillagász.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Ygg válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


Ygg
senior tag

(#43) feco72 válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


feco72
Modder

Igazatok van, csak annyit tennék hozzá, hogy valamelyik korábbi billentyűmnél már felmerült valami hasonló és akkor kifejtettem a véleményem erről. Tehát nem szeretem a stílus darabolást. Lehetne itt kategorizálni, hogy milyenek a gépeim,(steampunk,neoviktorian,teslapunk,dieselpunk,edwardianus,dandypunk) meg mittudomén miféle. Én amíg valamennyire is beilleszthető ebbe a stílusba addig egyszerűen steampunk-nak fogom hívni őket.
A második: különösen a billentyűzetek körében ha körbenéztek a steampunk erősen mást jelent mint egy ház moddingnál vagy öltözködésben. Itt van pl. Datamancer aki erősen ott van az élvonalban és nézztek meg milyen billentyűket csinál.[link].
Úgyhogy maradok továbbra is ennél a megnevezésnél, lesz olyan is ( a fejemben már megvan), amit nem fogok ilyen stílusúnak hívni.
Egyébként a legjobb beírást egy fórumban láttam, ahol egy srác csinált egy arduino alapú hálózati sebességmérőt gyönyörű 19. századi körlapos mutatós műszerként. A kommentelő csak ennyit írt " No steam, no steampunk" :DD

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#44) Ygg válasza feco72 (#43) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez kb. olyan, hogy csomó együttes, ha megkérdezik, milyen stílust játszanak, akkor azt mondják, nem egyértelműen meghatározható, ez az ő zenéjük, rájuk jellemző, egy kis ez, egy kis, az, és egyéniek szeretnének lenni, nem pedig úgy írni a zenét, hogy ez most rock lesz, ez meg pop, ez meg acid jazz, amaz meg house.

Azért írtam, hogy steampunk jellegű.

A kolléga szerint meg ez nem steampunk.

Részemről nekem tetszik, amit csinálsz, legyen egyéni, és nem érdekel, milyen stílusú :R .

Mint ahogy nőben sem ragaszkodom se szőkéhez, se barnához, se vöröshöz, lényeg, hogy tessen és jó legyen vele ;) .

(#45) Jim Tonic válasza Ygg (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Szerintem steampunk. Meg kellene nézni, kinek válaszoltam. Azt írta, hogy régiségek között tudja elképzelni. Erre írtam, hogy a steampunk nem a régiségekről szól. :)
Nekem ez egyértelműen az a stílus. Én egyébként kedvelem.
Ennek a játéknak pedig tökéletesen sikerült eltalálnia a hangulatot. Mindenkinek ajánlom. Csúcs!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Ygg válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Ygg
senior tag

Oké, szőr, igazad van, nem figyeltem, csak az enyém után következett, valóban a 2-esre volt válasz.

A játék tényleg jó :).

(#47) feco72


feco72
Modder

A magam részéről két féle megjelenésűt szeretnék készíteni. Az egyik legyen kinézetre öreg,rozsdás,múlt századi (saját-hobbi), a másik meg amit el lehet adni tényleg egy régi bútorokkal telerakott irodába, hogy belesimuljon a környezetbe(másnak-üzleti).
A játék nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#48) feco72


feco72
Modder

Elkészültem két újabb változattal, csak személyes bejegyzést írtam róluk, mert nem dokumentáltam a készítést.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.