Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Egy néhány éves laptop ma is értékesíthető néhány tízezer forintért, egy egymagos, kiszolgált tabletet meglehet, hogy elvisznek 5-10 ezerért "
Ja, csak az amúgy nem túl gazdag user erre szokott olyat mondani, hogy "nem szórakozok 5000Ft-tal", majd 1 hónap múlva kölcsönkér.
Jobb esetben megtalálja a NAV is, holott semmi törvénybe ütközőt nem csinált (volt erre példa).

Egyébként a tartósabb cuccokkal jobban járna a fogyasztók nagy része - nekik csak jó, ha nem megy tönkre pár évente a telefon, amit nagy nehezen megszokott (megtanulni nem tanulta a használatát, pláne nem érti, az nem divat).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) .mf


.mf
veterán

Végre egy értelmes és hasznos, IT és társadalmi kérdésekkel foglalkozó cikk a sok bulvár mellé :C
Igen, régóta fennálló és egyre nagyobb problémája a modern társadalmaknak a hulladék kérdése, és ezen belül is utóbb egyre hangsúlyosabb az elektronikai hulladékok. Fejleszthetetlen, javíthatatlan, pár évente lecserélendő irányba haladunk, amivel a helyzet csak tovább romlik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Androidos telefonokat még nagyon jól lehet levélnehezéknek, ajtótámasznak, tabletokat meg frizbinek használni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Garada


Garada
őstag

Ezen most jót nevettem.:D

(#5) BlackPriest válasza Blindmouse (#3) üzenetére


BlackPriest
őstag

én a régi telómból hotspot/navigációs cuccot csináltam. jól kiherélt android, adatforgalom mérő, hogy ne lépjem túl a limitet, hotspot a megosztáshoz, widget a könnyű adat meg gps kapcsoláshoz, egy ingyenes navi cucc és kész is.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6) Spet válasza hcl (#1) üzenetére


Spet
addikt

...a tartósabb cuccokkal jobban járna a fogyasztók nagy része - nekik csak jó, ha nem megy tönkre pár évente a telefon, amit nagy nehezen megszokott...

Rogton ez ugrott be.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7) hcl válasza Spet (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahogy így. De az átlagfelhasználót tényleg csak az érdekli, hogy jól működjön az eszköz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem a régi gépekről a Bacsis jutott eszembe.

Amúgy nálam is vannak olyan eszközök, amiket már lecseréltem, de sosem dobom ki őket, mert céltartaléknak nagyon is megfelelnek, ha netalántán valami gond történne a jelenlegi eszközömmel.

Bár nem tudom, hogy csak én vagyok szerencsés, vagy csak a sors így akarta, de a legtöbb eszközöm már jóval túlélte a garanciális idejét. Legjobb példám a Thomson MS2000-es hi-fi tornyom, amit 2003-ban kaptam és még a mai napig (12 éves) működik (igaz sokszor a gombot megnyomva mást csinál), de tökéletesen szól.

(#9) spirit007


spirit007
senior tag

Én a régi telómból mit is csináltam? Jaaa, semmit, mert az van most is.
Használom telefonálásra és mp3 játszásra... 8 éves.(Nokia6500s)
Aztán ott van a notim ami szintén nem mai csirke:
Compaq nc6320.
Az kapott két éve +1Gb RAM-ot így van 2gb RAM és egy 128Gb SSD-t.
Egy Ubibal tök jól elvan. NetBeans, Net-ezés, kevés Lo, Thunderbird stb.
A régi notim egy NC400c -P3 700MHZ..+pár petákért upgrade 384 RAM- na azon már döcög a net 2-3 tab esetén, viszont "egyéb" netes célokra tökéletes.
Ezekkel a cuccokkal -ha rendben működnek- pont annyi pénzt lehet keresni fejlesztőként, mint egy több százezres i'akármi/S'akármi telefonnal vagy félmilliós+ i7/MacBook -al.

(#10) Bohus


Bohus
aktív tag

Jó cikk, jó kis gyűjtemény. Párom 9 éves laptopjában a (fém) zsanért a ház alsó műanyag borítása fogta, ami megadta magát. Gazdasági totálkár, ez a legtöbb helyen a gép végét jelentette volna. Nekem viszont meg kellett mentenem, mert a párom nem akart új gépet. Rengeteg munkaórát beleölve fémbetéttel megerősítettem a gépház zsanért tartó részét, most stabilabb mint új korában.
BOINC kliens futtatását nem javaslom régi gépen a gyenge számítási kapacitás / vill. energia fogyasztás arány miatt.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#11) Latsza


Latsza
aktív tag

Régi, cégtől leselejtezett laptop (nem tudni miért, kifogástalan, akksija is jó), rákötve a böhöm képcsöves tévére S-video csatin keresztül, rádiós billentyűzet rákötve, nesze nekem okostévé :))

Jó kis cikk egyébként, gondolatébresztőként hathat többekre.

(#12) Latsza válasza Bohus (#10) üzenetére


Latsza
aktív tag

Itt is van egy zsanérdöglött laptop, nem szeretnéd megjavítani? :D

(#13) Tamás88 válasza Bohus (#10) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

BOINC kliens? Bitcoint kell bányászni. :D

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Néha eszembe jut, hogy okostelefon helyett használhatnék egyszerű telefont is...de akkor már felesleges vennem a boltban egy másikat. Bármelyik régi telefonom új életre kelne egy új akkutól. Van amelyik szinte gyári állapotban van. Nokia E71, Motorola MPX200, Timeport....Lehet hogy pár év és divatba jönnek a "retro" telefonok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) hcl válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már divatosak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Thunderzolee

A Sysadmindayen egyik standon volt egy játék, egy nagy kartondoboz tele volt mindenféle régi hardverrel/kütyüvel. Bekötözték a szemét a játékosnak, és a kezébe adogatták a cuccokat, és fel kellett ismernie, h mit adtak épp a kezébe.

Jó móka volt. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) gerii válasza Bohus (#10) üzenetére


gerii
addikt

Műanyag hegesztőshöz kell elvinni az ilyet, párezerért megcsinálják.

(#18) hunluki


hunluki
senior tag

Én is előszeretettel hasznosítom újra a körülöttem lévő kütyüket:

Samsung galaxy mini-ből kocsiba dedikált GPS lett nővéremnek, vész esetén backup telónak is alkalmas CM-el.
Egy intel atomos netbook mint házi szerver linux mint-el, gépek backupja megy rajta, illetve ezen felül egy TV-re kötve hálózatról játszik le zenét, netrádiót, és a 720p is megy neki, meglepően jól bírja.
Egy nóném tablet amit tizenpárezerér szereztem, unokatesóimnak játszani hibátlan ha itt vannak vagy mesét néznek rajta (szintén hálóról), maradék időben egy fiókban pihen és boincot számol a töltőn lógva. Jóformán semmi hőt nem termel, észre se lehet venni, viszont 1 hónap alatt behozott annyi pontot, amennyit anno a sulinetes celeronommal egy év alatt csináltam, mindezt full passzívan, és jóformán nulla hőtermeléssel :)

Ezen felül más kütyüm talán nincs is itthon, csak amiket aktívan használok is.

(#19) Polllen válasza hunluki (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak eladok mindent, amire nincs szükségem, igyekszem nem halmozni a lomot. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

az előző telefonom ment dedikált médiatávirnyítónak kodi alá, arról indul a tv, a lejátszó, tökéletesen kezel mindent, és még mindig elvan egy hétig egy töltéssel, úgy hogy csak wifin lóg ;]

(#21) sanzi89 válasza Polllen (#19) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is hasonlóak gondolkodok. Inkább eladom pár forintért - vagy odaadom ingyen - de ne kelljen itthon kerülgetnem azokat a dolgokat, amire nincs szükségem. Így is elég sok informatikai kacat van itthon, kapok is miatta.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22) atike


atike
nagyúr

+1 az eladásra... :) Másnál reinkarnálódnak... :)

(#23) Taybore


Taybore
aktív tag

"Kézenfekvő alkalmazás lehet androidos eszközökhöz a SECuRET SpyCam, ami biztonsági állomássá vagy gyermekfigyelő kamerává alakítja a telefont, persze csak ha abban van van kamera."
1.) Kétszer van a van. :Y
2.) Létezik olyan androidos telefon, amiben nincs kamera? Úgy tudom alapkövetelmény a droid számára, hogy legyen kamera.

(#24) spirit007 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


spirit007
senior tag

Lehet hogy pár év és divatba jönnek a "retro" telefonok
Mi az, hogy lehet? Ki sem mentek :)
Egyébként a Nokia telómba 2 éve vettem új akksit, nevetséges 1499Ft -ért...

(#25) Eastman


Eastman
őstag

Trendkívül jó írás, gratulálok! :)

Üdv: Lubuntu-fan , DELL D600-ról.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) Spet válasza hcl (#7) üzenetére


Spet
addikt

Es ez a tokeletes a gyartoknak. Mondjuk teny es valo nem az orok idokre tervezik a termekeiket, mert abbol nem lenne profit, na meg ez mar kozgazdasagot is erintene.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#27) Analog303 válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


Analog303
tag

Mekkora móóókaaa :P !!!

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#28) mepet válasza Taybore (#23) üzenetére


mepet
addikt

Pl. ha kiforrasztod a kamerát, akkor máris nincs benne. :D

(#29) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Legegyszerűbb vaterára felrakni akár csomagban is az ilyen dolgokat 1 Ft-ról, és jó esetben még pénzt is kap az ember érte, de legalább elviszik még ha esetleg nem is. :C

Legalábbis én így adtam el sok ilyen cuccot, néha még számomra is hihetetlen magas áron úgy hogy már x éve kidobtam volna, csak elraktam hátha jó lesz vmire tartaléknak stb.... Főleg PC-s cuccokat, de most van otthon vagy 20 mobil ezeknek is ez lesz a sorsa... mennek fel csomagban egyben aztán vigyék nekem nem kell, kidobni meg kukába rakni nem akarom hátha valaki hasznát veszi még, és még valami kis pénzt is ad érte.. :K

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#30) kpal


kpal
veterán

Pincében van még egy P1 talán amibe 92mb ram van ,vagy valami ilyesmi . Azt nem adom el és ki se dobom . Még talán működik párás levegő nem nyírta ki. :)

(#31) atike válasza kpal (#30) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kell egyből bekapcsolni tesztnél, hanem előbb hagyni kiszáradni... :)

(#32) erer1000 válasza atike (#22) üzenetére


erer1000
őstag

én is-is
ha valamiből veszek újat, a régit megtartom, pont azért ha valami baja lenne a jelenleginek (telefon, gép, füles, bármi)

akkor adok már el, ha abból a bizonyosból már van 1 "tartalék", nem kell tartalék tartaléka már :D
vagy akkor ha már kicsúszik a használható kategóriából mert nincs hozzá minden (pl AGP konfig bármely része nincs meg már, megy az egész eladóba :D )

OFF
mivel szeretek eladni, meg fogadni, 1 hónapom van speciel eladni egy 2literes flakont amiben fing van, ha sikerül, drága édesanyám vesz nekem elsimerésül Tesco Finest KACSA ízű chipset :DD
ha elbukom, jövök neki bonbonnal. szóval valakinek 11napja érlelt flakonos puki? :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#33) Analog303 válasza erer1000 (#32) üzenetére


Analog303
tag

Dear Sir,you just won the internet for today! :C

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#34) orion1025 válasza hcl (#15) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam nem a divatot szolgálja az, hogy E61-et használok még mindig. Jó a mérete, elég "okossá" lehet tenni, mindent tud, ami nekem kell, zsigerből rühellem az érintős telefonokat, így nálam csak retro mobil jöhet szóba. Arról nem is beszélve, hogy vígan eldöcög 3-4 napig intenzív nyúzás mellett is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#35) erer1000 válasza Analog303 (#33) üzenetére


erer1000
őstag

tavaly nyáron vaterán használt gyufát és használt parafa dugót akartam eladni olyan marketing szöveggel hogy a WS teleshopban nincs olyan :D rámírsz, elküldöm, mert itt hosszú lenne :)

(ja ha találsz vevőt a pukira, ár 20%a tiéd)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#36) Tamás88 válasza erer1000 (#35) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Megnézed és röhögni fogsz.

(#37) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Szerintem egész jó ötletek vannak benne. Én a régi Sony ericsson mini promat szoktam a tabletemhez mini bluetooth billentyűzetnek és tapipadnak használni :) . De akár régebbi tabok is megfelelhetnek hasonló célra.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#38) Tigerclaw válasza orion1025 (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy E71-en én is erősen gondolkodok. Annyi baja van csak hogy belement a por a kijelző és az plexi közé, de takarítottam már. Meg ugye egy új akku biztos jót tenne neki. Full fém, elegáns, vékony. A héten a Lumia 800-am kétszer is hívás közben merült le. Ok, nem töltöm naponta, sőt talán két naponta sem, de gyakorlatilag nem használom smartphone-ként egyáltalán.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) orion1025 válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


orion1025
őstag

Az E71 nekem is hamar porosodik a kijelző és az előlap között, de hiába szeretem, túlságosan kicsi számomra, így tartalékba van elrakva. Mellesleg megnézném, hogy hány mai telefon fogja addig bírni, mint ezek a régi ketyerék.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#40) hcl válasza orion1025 (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A saját telefonom C5-00 :) Okost kaptam cégest, telefonálni meg jó a C5 :) Majd ha nem lesz céges, akkor veszek saját okost.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) erer1000 válasza Tamás88 (#36) üzenetére


erer1000
őstag

láttam már :D akkor nevettem is egy jót :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#42) Analog303 válasza Tamás88 (#36) üzenetére


Analog303
tag

ERŐS! :D :D :D köszi ;)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#43) Akula


Akula
őstag

Jó kis összefoglaló.
UP hogy visszataláljak ;) :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#44) erer1000 válasza Analog303 (#33) üzenetére


erer1000
őstag

m.jofogas.hu/vas/Flakon_fing_elado_42108512.htm?ma=1

utóirat, WS teleshop-ot szerettem :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#45) Dhampir válasza Akula (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Elmentheted a "Kedvenceimbe".

(#46) arelim


arelim
tag

régi hüvely (huawei) telefonnal vezérelt akciókamera, mert saját kijelzője nincs.
a androidon semmi sallang, root-olva, fölös appok eltávolítva, nincs benne sim kártya, bekapcsolt wifivel, napi 2×15 perc nyomkodással másfél hétig bírja az akksija.
innováció!

volt egy fájlszerver/médiacenter gépem core2duo-val, de kétszer annyit fogyasztott, mint a mostani i3-2120-as, így ment az apródra. amit a fejlődés okán megszüntettek, és lett helyette a kizárólagos szarfogas.hu.

annyira nem ragaszkodok a régi cuccokhoz, de az eléggé zavar, hogy az én e-hulladékomon taposnak a ghánai gyerekek, miközben kisütik belőle a nemesfémeket. esetleg ki lehetne őket lőni a napba. már az e-hulladékot, nem a gyerekeket.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#47) Vigilante


Vigilante
őstag

GPS-el rendelkező régi telót egy 3G-s SIM karival be lehet építeni autóba, rádugva az aksira és, ha ellopják a kocsit, nagy meglepi fogja érni a tolvaj! ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#48) Wesder válasza erer1000 (#44) üzenetére


Wesder
félisten

Beutalót orvoshoz kapott màr? ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49) erer1000 válasza Wesder (#48) üzenetére


erer1000
őstag

sajnos nem vállalnak :D

tavaly honvédségre írtam hogy 18.szülinapjára pár repcsivel repüljenek el :D

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/10696160_805884819434596_8302335690647357440_n.jpg?oh=ba25cdcd9bacbe88e088f7d7d407060e&oe=573B1556

egy 64ben végzett osztálynál le volt esve egy tablókép Buchwald Antalnál, már évek óta, gondoltam nem tűnik fel senkinek. 2 éve az én képem van oda ragasztva tikszóval , nem zavar senkit

nokia asha 302 telón Rockwell keménységmérést végeztem (1471N terhelő erő egy gyémántkúppal pontfelületre) kis horpadás, de megy :DD :DD

nem, nincs szükségem orvosra :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50) BlackPriest válasza erer1000 (#49) üzenetére


BlackPriest
őstag

odabasz ez a levél :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.