Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salaud


salaud
aktív tag

O'sztán Spectre meg Meltdown sebezhetőség van-e bennük? :U

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#2) Psychopeti válasza salaud (#1) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Nah igen! Ez engem is érdekelne :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#3) Bounti válasza salaud (#1) üzenetére


Bounti
aktív tag

Van.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4) Hg3X válasza salaud (#1) üzenetére


Hg3X
tag

Az 1 millió forintos kérdés...

Jeff who??

(#5) Acélfarkas válasza salaud (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Még szép hogy van, enélkül a *ficsör* nélkül nem adná ki az Intel. :P

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) Watchdog válasza salaud (#1) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Igen, rendelkeznek ezzel a szolgáltatással. Kikapcsolható, de akkor valamivel lassabbak... :DDD

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak én nem értem? A mobil i5-ben van HT 45W-tal, az asztaliban meg 65-tel nincs?

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Bounti válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Bounti
aktív tag

A mobil i5-ös 4 magos (+HT) az asztali meg 6.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#9) sh4d0w válasza Bounti (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ah, köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) t72killer válasza salaud (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze hogy van. A 6magosban fizikailag is megy a meltdown:D.

Amúgy elég vicces, asztalin se javultak semmit a teljesítmény/fogyasztás mutatók, mi értelme van így laposba 6magot gyömöszölni? Egy brutál hűtésű Clevo-ban se hiszem, hogy 100W-nál többet lehetne adni egy procinak, annyit meg egy 4magos is bekajál, ha egészséges frekire rántják. A magasabb freki meg többet hoz a konyhára, mint az 5.+6. mag...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) MongolZ


MongolZ
addikt

Azért a gyárilag 4,8 GHz (persze 1 szálas turbo) azért nem rossz...

(#12) icp1970


icp1970
senior tag

A 6 magos bizalom gerjesztő. :K

(#13) Qkackca


Qkackca
őstag

Legalább kicsit tisztul a felhozatal is, nem ilyen is olyan is.

celeron - 2 mag
pentium - 2 meg + ht
i3 - 4 mag

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#14) GodGamer5 válasza t72killer (#10) üzenetére


GodGamer5
addikt

Aztán lehet gariztatni, ha beindul a hat mag, főleg, hogy olyan jó paszta van benne... :D

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Örültem volna, ha a korábban említett i7 8670 is jönne olcsóbb i7-ként i5 8600K áron. Rég nem volt már két "normál" i7 páron kívül más (K és nem K-sra gondolok) is került volna desktopba. Szerintem nagy húzás lett volna az inteltől behozni, hamár legalább 4 féle normál i5-ös van minden generációban. Persze Intel meg az ésszerű gondolkodás két külön fogalom.

(#16) wsanyi válasza Voiceless (#15) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez teljesen ésszerű. Az üzlet az üzlet. Az i7-ek a legjobban sikerült processzorok + eddig a 7700K-ból fogyott a legtöbb, most a 8600K lehet a nyerő átmenetileg, de már sok játék kihasználja a ryzenek sok szálát, ami azért nem egy utolsó szempont. Plusz minek 100 Mhz-enként kiadni egy procit? Nem értem. Vagy tényleg csak egy picivel sikerült rosszabbul az egyik, mint a másik? De i5 8400, 8500, 8600, 8600K. Hát itt elég lenne 8400 és 8600K szerintem. Vagy inkább 8500 és 8600K de 4 féle 6 maggal, HT nélkül? :O

És 3 féle pentium 2 mag Ht-vel, ami közel kaby i3 széria. A 2 mag meg már celeron lesz. Ez érthető. Kár, hoyg Ryzen vonalon nincs még valami 2 mag/HT és sima 2 mag megoldás. Kisebb CPU is lehetne, ezért hasonló profitrátával dolgozhatnának, és elég lenne bele vmi pici IGP is, ami 2 mag mellé befér. De a CCX-et nem akarják szétszedni, legalábbis egyelőre biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#17) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Jó, persze. Csak például engem annyira nem érdekel az magas órajel, ezért nem szívesen fizetnék ki 100+ ezer Ft-ot egy 6 mag 12 szálas gépért. Viszont 6 magost HT nélkül meg nem szívesen vennék, mert sok alkalmazásnak kell a HT, és egy 4 magos HT-s procin akár jobban el is fut. A korábbi nem K-s i7-ek olcsóbbak voltak mint a 8700, bár ugye fog még még az ár lejjebb menni, mert most hiánycikk. Mindenesetre énis úgy gondolom, hogy nem kellene ennyi modell szériánként, elég lenne 3. Egy alacsonyabb órajelű de olcsóbb, egy magasabb és a K-s. Viszont én pont emiatt hiányolom azt a kicsit olcsóbb, de alacsonyabb órajelű 8670-et ami mégis csak 6 mag 12 szálas i7. Persze értem én, hogy aki i7-et akar az nyissa ki a pénztárcát.

(#18) pengwin válasza Voiceless (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem egy nem létező problémára keresed a megoldást: nincs olyan helyzet, ahol a 6 fizikai mag kevés, a 4 mag+HT meg már elég lenne.
Egyedül több virtuális gép párhuzamos futtatásánál lehetne előny a több szál, de ez egyrészt nem konzumer igény, másrészt itt is kijönne, hogy 2 valós mag erősebb a HT négy álmagjánál.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.