Hirdetés

2019. október 23., szerda

Gyorskeresés

(#1) hzcs

hzcs
(senior tag)

éljenek a vastagabb notebookok :D

(#2) Tanya-

Tanya-
(tag)

A Travelstar 5K500-ban így három tányér

(#3) Macilaci457

Macilaci457
(őstag)

Nagyszerű. Bár laptopba sose kéne 1, se fél terrabájt...

(#4) mynameis?! válasza Macilaci457 (#3) üzenetére

mynameis?!
(tag)

Igy vagyok ezzek én is...itt van 350Gb még azt se használom ki nem hogy a fél terrabitet, bár vannak akiknek munkához vagy istentelen mennyiségű játékhoz kell :DDD

b e s Z O o T á Á á ??

(#5) mynameis?!

mynameis?!
(tag)

És köszi a tájékoztatót !! :R

[ Szerkesztve ]

b e s Z O o T á Á á ??

(#6) Balika911 válasza hzcs (#1) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Nem kötelező ilyet venni.

A létezése éppen ezért ne zavarjon, hiszen biztos lesz olyan, akinek szüksége van a nagy kapacitásra, s ezért bevállalja az ezzel járó esetleges hátrányokat is. Arról nem is beszélve, hogy asztali gépbe, HTPC-be, stb. is lehet tenni ilyet... :U

32 gigás SSD rendszernek, egy ilyen háttértárnak, s lesz kapacitás, sebesség és csend egyszerre. Párat még kell azért erre aludni, de efelé haladunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Ste

Ste
(addikt)

laptopod leejtésével további extra 180gb adattól sikerült magad megfosztanod :)
(a korábbi 320gb-os modell dobálása után, level 7-en ;) )

(#8) WonderCSabo válasza Ste (#7) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Level 7-en?

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#9) Thulcandra

Thulcandra
(senior tag)

Na ezzel már lehet házhoz menni videót digitalizálni, leglábbis a 2 winyós modellal.
Mást mit mondjak... Lassan lesz 1 TB -os noti winyó. Persze valahol megáll a fizikai határ, de 1 TB-ost összehozzák még v.hogy szerintem. Mindenestre köszönöm, nem kérek, inkább veszek az árából 2 terra desktop winyót.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#10) mynameis?! válasza WonderCSabo (#8) üzenetére

mynameis?!
(tag)

Ez értelmes hozzászólás volt :DDD :DDD

b e s Z O o T á Á á ??

(#11) mynameis?! válasza Thulcandra (#9) üzenetére

mynameis?!
(tag)

Hát én már nem tudom...Szerintem a technika még megoldja annál több TB-t is... Valamit mindig kitalálnak, ember azt hiszi már nem jöhet jobb és tessék !!

b e s Z O o T á Á á ??

(#12) liksoft

liksoft
(nagyúr)

Tartok tőle, hogy a vastagsága miatt nem laptopba, hanem asztali gépbe szánják. Ezek a vastagabb darabok csak kevés hordozható eszközbe tehetőek be. Viszont kis fogyasztás és kevés hang + hő mellett multimédiás asztali egységekben ideálisak. Egy csökkentett fogyasztású (lassított / visszabutított) elektronika használatával passzív hűtésű szinte hangtalan eszköz építhető. Vagyis ritkán lesz dobálva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) Thulcandra válasza mynameis?! (#11) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Ezzel a technológiával bizony van határ, adott, hogy bizonyos felületen mennyi különböző polaritású pont hozható létre anélkül, hogy ne polarizálják át egymást, meg normálisan leolvashatóak legyenek. Ha azt a határt megütik, és lassan meg is fogják, onnantól már csak a tányér méretét, v a tányérok számát lehet növelni...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) peterkeT

peterkeT
(nagyúr)

Kollégák, tanuljuk meg végre:

terra - föld, latinul,
tera - a 'giga' 1024-szerese számítástechnikában használt előtagként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) mynameis?! válasza peterkeT (#14) üzenetére

mynameis?!
(tag)

Oké főnök :P :DDD

b e s Z O o T á Á á ??

(#16) bijesz válasza peterkeT (#14) üzenetére

bijesz
(aktív tag)

Nem kötekedésképp, de ha már helyreigazítás akkor:

A tera egy SI prefix ami az egység 10^12 szeresét jelenti.
Ez a giga 1000 szerese, helytelenül sok helyen azonban a 1024 szeresét is ezzel jelölik, pedig az a tebi prefix.

(#17) hzcs válasza bijesz (#16) üzenetére

hzcs
(senior tag)

itt egy cikk, hogy a merevlemezgyártók is 1000-rel számolnak, mégis megbüntették.

(#18) peterkeT válasza bijesz (#16) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

Hm, Wiki szerint a korábbi különböző SI és bináris értékek helyett 1998-tól csak az SI mértékegységeknek járnak ezek a megnevezések, a bináris (1024 váltószámú) mértékegységek pedig valóban megkapták a szép új nevüket [link]. Ehhez képest még mindig rengetegen használják a bináris skálát... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.