Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

18650 3,6V 2600mAh a kimeneted 5V 2A akkor már tudod, hogy mennyi a vesztesége az áramkörnek, avagy rájöhetsz, hogy valójában nem is 10000mAh a kütyüd...

Amúgy az ilyen csilló Ah-ás kütyüktől mindig falra mászok... Lassan nagyobb kapacitása van egy powerbanknak, mint egy autóakkunak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) bagkri01 válasza creation (#1) üzenetére


bagkri01
őstag

Egyetértek. Én egy 4000mAh-ás powerbankot vettem, de ez nagyjából annyi is kb 2X tölti fel a redmi 1s-t és kb 5000 pénz volt akciósan a tescoban. Ezekben 10000-30000 mAh powerbankokban én sem hiszek. Amúgy igazad van, ne higgye már senki az, hogy egy tenyérnyi valami 10-30Ah-ás, azzal már simán beindítasz valami 1000-es járgányt.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#3) kurion válasza creation (#1) üzenetére


kurion
senior tag

Na de akkor ez most nem a vásárló megtévesztése? Mert nekem a felárat megérte csak mégis zavar hogy nem pontos a leírása.

Köszönöm a gyors választ.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#4) creation válasza kurion (#3) üzenetére


creation
senior tag

Általában "elméleti" értékeket közölnek az ilyen powerbank gyártók. Ez kicsit olyan nekem a csillió mAh-val mint a hangfalaknál a PMPO. Megtévesztésnek megtévesztés, de van rá magyarázat, amit te biztos nem olvastál el a polcon.

De hogy értsd miért is, egy példa a te powerbankodról egy "kínai" oldalról: [link]

Ajánlom figyelmedbe ezt a sort: " Battery Capacity: 8001mAh (Including) - 12000mAh (Including)"

És akkor én teszem hozzá azt, hogy vagy lehet kevesebb :U :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az én Tomo 2x18650-es bankom hatásfoka kb 60%. Ez függ a terheléstől és attól, hogy 1 vagy 2 cella van benne. Sajnos hiába rakok bele 2db valós 3000mAh-s cellát ha kifelé a rekord 2845mAh a várt 6000-el szemben. Én annyit mértem már, hogy ne tudd meg. Elfűti a kicsike az az igazság. Főleg akkor amikor már csökken a kraft a cellákban. Illetve a védelem miatt sem tud maxon járni a cella. Töltésnél és merítésnél is adott ponton áll le ami nem egyenlő a cellák tól-ig határával. Jó kis téma ez.
Érdekesség képpen mondanám el, hogy ha kifelé folyik pl 700mA áram, az cella szinten olyan nagy teher a "konvertálás" miatt, hogy a cellák nyúzva vannak. Sőt ha 2 helyett csak 1 cella van bent egyenesen gyilkos az áramfelvétel a cellából, de ez van.

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

xiaomi 10.000 -> 6250

első érték a cellák összessége: 3x3300 mAh, de egy 18650-es cella nem 5V-ot ad le, hanem 3.7V-ot, így 5V-on már csak 6250mAh lesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.