Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nyerted, és 3 évig használtad. Így se rossz.

(#2) kurion válasza potyautas (#1) üzenetére


kurion
senior tag

A meglátás jó :DD De ha veszed és három év után letiltják és tehetetlen vagy? :))

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3) weiss


weiss
addikt

Az Apple-höz nem tudnál fordulni? Francia szolgáltató Twitterén/Facebookján kiverni a dilit? Végső esetben rendőrségi feljelentés károkozás miatt? Én kb. ezeket járnám végig.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) #77646080 válasza weiss (#3) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az Apple-höz nem tudnál fordulni?

Megtette, eredménytelenül.

Francia szolgáltató Twitterén/Facebookján kiverni a dilit?

Megtette, nem érkezett válasz.

Végső esetben rendőrségi feljelentés károkozás miatt?

Ehhez nincs elég információnk. Részletesen ismerni kellene hozzá a nyereményjátékhoz kapcsolódó dokumentációt, ui. az apró betűs részben vélhetően erre az esetre is gondoltak a jogászok, azaz nem járható út.

(#5) kurion válasza #77646080 (#4) üzenetére


kurion
senior tag

Igen az OTP gondolt erre gondosan a leírásban.

A Rendőrség zsákutca megint, több különböző pozícióban lévő rendőr ismerősömet is kérdeztem, mondták, hogy megpróbálhatom de ha lesz is belőle eredmény az lehet csak évek múlva. :C

Ha másnak is van hasonló története szívesen várom :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#6) weiss válasza #77646080 (#4) üzenetére


weiss
addikt

Ó bakker, vak vagyok :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Na most akkor Francia, vagy francia? Kin*yalod a se*güket vagy nem? :D
Tényleg sok helyen látom leírva nagybetűvel az országok nevét mondatok közepén. Mit jelent ez, honnan jön ez a rossz szokás?

(#8) #77646080 válasza kurion (#5) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen az OTP gondolt erre gondosan a leírásban.

Szinte biztos voltam benne, hogy így lesz. Nem hiába fizetik azokat a jogász hölgyeket/urakat. :D

(#6) weiss - tudom, mit érzel, velem is történt már ilyen. :)

(#7) Krugszvele - sokan valószínűleg azért esnek tévedésbe, mert összekeverik a tulajdonnév nagy betűvel való leírásának szabályával (Francia Nagykövetség, de: francia nagykövet). :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Gerasz válasza Krugszvele (#7) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ezt a Prima Trade-et már kényszertörölték. Nem konyítok hozzá, de gondolom tréfli a telefon, tehát a rendőrség lenne az illetékes. Az ájfonnal ott azonban csak akkor foglalkoznak, ha Ráhelnek hívnak. Beszoptad. Az OTP meg elmehet a búsba.

Tényleg sok helyen látom leírva nagybetűvel az országok nevét mondatok közepén. Mit jelent ez, honnan jön ez a rossz szokás?

Lehet, hogy rossz szokás, de pillanatnyilag ez a helyes írásmód. A népnevekre gondolsz... Egyébként emlékeznek arra, hogy van valami kavarás itt a kezdőbetűkkel, s felváltva használják. Az egyik csak jó lesz.

(#10) Bjørgersson válasza Gerasz (#9) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kicsivel helyes.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) dugo_ válasza Krugszvele (#7) üzenetére


dugo_
veterán

Tényleg sok helyen látom leírva nagybetűvel az országok nevét mondatok közepén.

Mivel úgy helyes. ;]

(#12) #77646080 válasza dugo_ (#11) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így van, az országok nevénél pont OK, de sok más helyen is alkalmazzák, ahol szabálytalan. Van keveredés. :D

(#13) Gerasz válasza Bjørgersson (#10) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ha nem csak elnézted, akkor az alábbi kiadványban a tulajdonnevek helyesírása című fejezetet ajánlom:

Sajnos ezekkel megöltük a SufniGSM-károsult posztot. Elnézést

[ Szerkesztve ]

(#14) Bjørgersson válasza Gerasz (#13) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A francia nem tulajdonnév, a Franciaország az.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15) Viszlát


Viszlát
addikt

Írod, hogy a telefonhívás nyelvtudás hiányában problémás. Francia nyelvtudás vagy angol sincs? Illetve látom, hogy van egy webes "Face to Free" megoldásuk, ami ingyenesen hívható telós alkalmazásból vagy böngészőből.

Mindenképpen érdemes lenne megtudni, hogy miért tiltották az IMEI-t.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Somatom válasza #77646080 (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. A helyesírás szabályai sincsenek kőbe vésve. Ez is Magyarul van, tehát, akkor így helyes?

"Látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk: isȧ, por ës homou vogymuk. Mënyi milosztben terömtevé elevé miü isëmüköt Ádámot, ës aduttȧ valá neki pȧrȧdicsumot hȧzoá."

Ha elég sokan, elég gyakran írják a Magyar szót nagybetűvel, akkor egy idő után az lesz a helyes.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) Gerasz válasza Bjørgersson (#14) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ki állította az ellenkezőjét?

(#18) Bjørgersson válasza Gerasz (#17) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bocsánat, félreértettelek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19) UnA válasza Viszlát (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van :K

Sőt nem hiszem, hogy ne lehetne találni egy franciául tudó ismerőst, ha csak ezen múlik a boldogság ... hmmm vagy a mobil használata...

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Én nem félnék tőle, hogy ne tudnának neked pillanatokon belül egy angolul beszélő agentet keríteni. Franciaországban rengeteg a bevándorló és kiterjedt üzleti szektorral rendelkezik szóval fel vannak készülve a szolgáltatók a franciául nem beszélő emberekre. Ne magyarisztánból indulj ki. Persze ha angol nyelvtudás sincs úgy nehézkesebb a dolog, de csak van egy ismerősöd aki hajlandó telefonálni helyetted.

Amúgy tényleg szívás. Bár elég furcsa, hogy csak 3 év után kapcsolták ki. A sheftes cuccokat 1-2 max 6 hónap alatt szokták tiltani, amikor lejár a türelmi idő a részletekre. Lehet itt csak valami tévedés van, nem feltétlen gyanakodnék arra, hogy bármi jogi mizéria történt. Pláne, hogy telenor kártyával használod, tehát valószínűleg a unlockolva is lett a szolgáltatónál. (Bár lehet iPhone-t is simán unlockolnak a sargi GSM-ben, emlékeim szerint azért ez nem így megy)

Csak hogy a nyugati szolgáltatói szemlélet néhány évezredes előnyét megvilágítsam a magyar helyzethez képest: Skóciában nyitottam számlát, még nem beszéltem olyan nagyon jól angolul, főleg a pénzügyi szavakban. Egy tök vidéki s*gglyuk fiókban csináltam a számlát, a csaj tök türelmesen próbálta egyszerűen elmagyarázni a dolgokat, de kicsit pánikoltam is és az istennek se értettem. Amikor megunta, felkapta a telefont majd kb 10 perc után odaadta nekem és megszólalt benne egy hang: "Jó napot, Kovács Béla vagyok, hallom nehézségeid vannak, itt vagyok fordítani". Tehát 10 perc alatt valahonnan a Bank of Scottland szervezetéből kerítettek nekem egy magyarul beszélő embert... Mai napig ledobja az agyam az ékszíjat ettől, hogy így is lehet....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) #77646080 válasza nemlehet (#20) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kicsit, pontosabban nagyon mellé lőttél. :)

Adott egy bejegyzés, ahol a szerző egyértelműen leírta, hogy a francia (azaz nyugati) szolgáltató válaszra sem sem volt képes. E bejegyzesre azzal reagálsz, hogy ne magyarisztánból induljon ki illetve példaként hozod a nyugati szemlélet évezredes előnyét. :DDD Szép öngól. :))

A realitás az, hogy akár ott, Nyugaton, akár itt, Közép-Európában vannak pro és kontra esetek, remek ügyintézők és gyarló emberek egyaránt. Nemzeti hovatartozástól függetlenül. :K

(#22) UnA válasza nemlehet (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt sajnos nem jól tudod, a franciáknál *nagyon* ritkán találsz olyan szolgáltatást, ahol segítséget tudnak adni más nyelven. Van néhány egyedi eset, pl. külföldiekre szakosodott ingatlanos cégek, de még egy nagy párizsi banknál is kínszenvedés volt angolul számlát nyitni.

(#23) nemlehet válasza #77646080 (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Az, hogy írok facebookon egy cégnek kb azzal egyenlő, hogy elkiabálom magam az utcán hogy légyszi légyszi segítsen már a gázszolgáltató mert nem jött meg a csekk. Meg kéne érteni, hogy a FB, főleg egy ekkora cégnél egyszerű reklámfelület, érdemi ügyintézésre teljesen alkalmatlan.

Én egy itthon 2000 főt foglalkoztató multinál dolgozok, van magyar FB team: három 20 körüli marketinges végzős alkotja akik megkapják a managementtől hogy mit kell nyomatni, de semmilyen más rendszerhez nincs hozzáférésük, közvetlen kommunikációra nincs is lehetőségük mondjuk egy könyveléssel vagy HR-el ami nem a saját alkalmazotti jogviszonyukkal kapcsolatos.

Igen példaként hozom, mert a kis magyar valóságban élve gyakran elfelejtjük, hogy másképp is lehet. Nem evidens, (mert itthon kb sehol sincs rá lehetőség) hogy nem az adott ország nyelvén is lehet ügyet intézni, pedig többnyire lehet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Igazából már így is többet használtad mint amire az Apple szánta. Jövő ősszel irány a bolt előtti sor... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.