Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan kéne, ami befogad IDE winyókat is+van rajt' eSATA port. Sokra nem megyek 1előre USB 3.0-val, ha a jelenleg kapható notikon nincsen ilyen csati... (naja, vegyél még 30€-ért egy USB3 kártyát...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

Én még csak most vettem Power over eSATA csatis Rack-t, mert van a laptopon is hozzá csati.
Az lenne jó, ha a laptop szabad pci-e (asszem) buszához lenne egy USB3.0 illesztőkártya, és valamelyik kivezetést feláldozva be lehetne építeni. Bár ez az új szabvány mintha szélesebb lenne (gondolom valami táp miatt).

(#3) Kobaljov válasza t72killer (#1) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Az IDE-s vinyókhoz egyre nehezebb új technológiás rackeket találni, mert már erősen kihalóban van. A notikat picimaci vagy expresscard bővítőkártyával fel lehet fejleszteni hozzá. Egy 2.5"-es USB 3.0 + eSATA-s változatra beneveznék én is.

(#4) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

A csifi tetszik. :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5) Chrys_ válasza Kobaljov (#3) üzenetére


Chrys_
addikt

Sajnos nincs bővítő slot a gépemben: Acer Aspire 5739G. Viszont az enyémbe nem lett betéve egy TV-kártya, gondolom ezért van egy üres buszcsati.

(#6) Móci


Móci
addikt

A legfelső, szál csiszolt cucc nagyon tetszik, elfogadnám.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Dr. Akula válasza t72killer (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem meg ideje lenne már kukába dobni azt az IDE vinyót. Mintha a SATA valami rózsadombi burzsuj dolog lenne... Teljesen felesleges a 21. században halott technológiák támogatásával foglalkozni, ahogy MFM-et, ISA-t se támogat már senki, mert minek.

Karácsonyra valami duplamagos procit akartam venni faterom gépébe. AMD, Socket939 platform. Aztán megláttam az árát, na mondom ennyiért már nem 2, hanem 4 magos Phenom2-t veszek alaplappal együtt. Memóriabővítés hasonló sztori. Inkább komplett platformváltás lett, felesleges tákolni valamit, ha ugyanannyiért sokkal jobbat is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Csaszykj válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Halott vagy nem halott, én a következőt tudnám hozzászólni:

Felém vidéken, a 2 magos gép is ritka, sima S478 és Socket A-s gépek dömpingje ven, és lefelé is akad szépszámmal P3 etc...

Nem mindenki engedheti meg magának az átlagrétegből, hogy ha winyót akar venni az alap P4esébe a 80 gigás mellé, vagy régebbibe és kisebb winyóval felvértezettbe, hogy konfigot cserél, gondolok itt a kis pénztárcájú emberekre.

Mivel elég sok gépet tartok karban a kis vidékemen, amikor bedöglik egy konfig, és mondom mennyi lenne bele a csere, már attól plafont fognak, nem h 2 magos proci stb...

Én támogatnám az IDE-s winyókat, minek az E-Sata, ha az ismerősi körben a havernak aki 150km-re lakik csak az ő gépébe tudnám beletuszkolni...

Visszatérve a témához, A Chifi és az első szálcsiszolt tetszetős, csak mikorra lesznek elérhető áron az USB3.0-t támogató lapok, notik...

(#9) Kobaljov válasza Csaszykj (#8) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Szerintem max 1 év és már nem fog különösebbek drágító tényező lenni az USB 3.0 (mondjuk ez attól is függ kicsit, hogy az Intel mikor szánja rá magát, hogy integrálja a támogatását), most még csak kb. tucatnyi deszkában és notiban van benne, de folyamatosan nő a számuk.

(#10) Dr. Akula válasza Csaszykj (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aki ennyit egy SATA-t nem engedhet meg magának, annak minek usb 3.0? Ilyen tré vinyók mellé felesleges, még a 2.0-t se tudja kihasználni.

(#11) gardener válasza Kobaljov (#9) üzenetére


gardener
senior tag

Régebben az USB 2.0 is nehezen indult be. Aztán szinte berobbant és nagyon gyorsan elterjedt. Szinte észre se vettük és már hétköznapivá vált. 3.0-val is így lesz szerintem.

(#12) Dr. Akula válasza gardener (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amint alapértelmezett lesz az alaplapra integrált portok kközt, onnantól kezd el terjedni. És persze kell hozzá pár év mire a meglevő cuccokat lecserélik az emberek az újra. eSATA mellett annyira nem sürgető az USB 3.

(#13) Hardzsi


Hardzsi
tag

Hát nekem pont jól jött volna az USB3 a közelmúltbeli 2.5"-os vinyóm beszerzésekor - ha másért nem, jövőállóság miatt, hisz köv. alaplapcserémkor legkésőbb már 10x gyorsabban tudtam volna rámásolni az anyagokat. Pár giga másolása most percekbe telik...

Nem gondoltam, hogy nem a hazai boltok polcain fogok először találkozni vele február tájékán, hanem csak a CeBIT-en (igaz, elsősorban nem az USB3-as feliratú csatikat fogom kukkolni ott)

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#14) Kobaljov válasza Hardzsi (#13) üzenetére


Kobaljov
senior tag

No azért hiába a nagyobb elméleti sávszélesség, azért még mindig a vinyó mechanikája a legfőbb szűk keresztmetszet hosszabb írásnál/olvasásánál (amikor nem a cache-ből megy), így az a 10x gyorsaság soknak tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.