Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Ez a része mondjuk szerintem rendben van, USB-s bővítés tényleg megölné az alapkoncepciót. Olvasási sebesség remélem rendben lesz SD kártyáról, nem tudom mondjuk egy 5400-es HDD-hez képest gyorsabb tud-e lenni.

A Slime draws near! Command?

(#2) MK VII


MK VII
veterán

Azért na...
Igazán megoldhatnák ezt, mert lehet, hogy nem mindenki akar utazgatás vagy várakozás közben valahol mindenfélével játszani, de mikor hazamegy szeretne a többivel is. Így egy 128GB-os SD kártya talán elég is lenne és a többi meg otthon.

(#3) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Játékipar=szopatás, tobbszörös lehúzás. Cserébe patch, remake, reboot, dlc - persze nem ingyen.

(#4) Ritka


Ritka
csendes újonc

[link]

Jó lesz ez...

(#5) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Ez csak azoknak lesz gáz, akik online vásárolnak. A játékok úgyis kártyán jönnek. Telepíteni nem kell őket majd.

Gamer for Life

(#6) gege547


gege547
tag

Na majd most leszek kíváncsi az SSD-k árára ha a Nintendo megint elkezd minden tetves játékot külön kártyán árulni. Eszem megáll tiszta 2002...

(#7) b.


b.
félisten

ABU: Direkt csinálod ezeket a lehúzós címeket a Switch híreknél? miért ha megkérdezhetem? Tudsz pozitív hírt is írni vele kapcsolatba vagy címet adni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Tetszik a sírás mintha mindenkinek lenne otthon egy 1 TB-os külső HDD-je, az SD kártya bizonyos méretben olcsóbb is mint egy HDD.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#9) Allien válasza Feruendios (#8) üzenetére


Allien
veterán

De mennek fel az SD árak. Nem régen, még egy mikro SD-t 7 dollárért vettem meg, és nem a leglasabbat, ma ugyan ez $11.68! 64 gb $19.19, 128 giga meg $45.39. Az 1 terra meg mennyi is lenne? 600 dolcsi??? Ja persze, 10 év múlva kedvezőbb lesz a helyzet. Van már 512 gigás kártyám, tök olcsó volt, de sebességben qrva gyenge, és van 128-m is, az is lassú. Sport kamera max full HD 30 fps-re hozza. :( Igaz, qrva olcsó volt, még az 512-s is, valami 25 dolcsi körül. :B De, a megbízhatóságát NEM tudom. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#10) Abu85 válasza b. (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, a Nintendo sokat segít a cím kiválasztásában a döntéseikkel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) b. válasza Abu85 (#10) üzenetére


b.
félisten

ja ha lenne mellesleg a másik oldalon egy összefoglaló megjelenő játékokról a speciális joyokról, gyrosensorral stb az kicsit sokat segítene ezen a dolgon., mint hogy csak a negatívumokra koncentrálsz minden Switch hírnél., még az árazásnál is sikerült eldöntened a fórumozók helyett hogy drága e vagy sem a címadásnál. ilyen a pártatlan cikkírás?Nézd meg hogy csinálja ezt az IPon a címlapjukon megtalálod, switch híreket.

Amúgy meg miért kellene segítenie a tárkapacításánn? Gondolom az SD kártya cserélhető lesz mint PSP-nél. egyikre ráfér ez a játék , másikra meg az.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) tarBubbles válasza b. (#11) üzenetére


tarBubbles
tag

mondj egy pozitív dolgot a switchről :F

(#13) b. válasza tarBubbles (#12) üzenetére


b.
félisten

jaja üdv a klubban. mi az ami negatívum benne?ezeket a jtáékokat nem kell telepíteni, csak behelyezed és megy. igy működik egy kézi konzol, nem gazán reális, hogy külső HDD vel mászkálsz az utcán. Otthon szerintem meg lesz oldva ez a dolog a dokkolón hamar.
Csak pozitívumokban tudok róla beszélni, szerintem a legjobb kézikonzol lesz. Innentől nem fejteném ki mert 2 napom erről szól itt a fórumon, Ez az én véleményem róla és ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Allien válasza b. (#11) üzenetére


Allien
veterán

Nem is beszélve arról, hogy az első PS 1 ugye 300.000 forintról indult, xx évvel ezelőtt. Akkor az ár MELLÉKES. Aki meg tudja venni, megveszi 90-rt, aki nem, az vár egy kicsit. ;] A memkártya kérdése másodlagos LEHET, ha megoldják, hogy ha megveszem eredetibe a játékot, de baja lesz az sd kártyának, akkor se érjen hátrány. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) b. válasza Allien (#14) üzenetére


b.
félisten

szerintem ezt hamar megoldják, mind a külső HDD dolgot, tekintve a Netflix letölthető tartalmakkal operál már és elérhető lesz Switchen is , ha minden igaz.
valószínűleg kapsz minden játékhoz digitális kódot is vagy beregelsz vele az online felületen és a nickedhez rendeli a játékot. ha megsérül letöltheted áruházból.Ez csak az én tippem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Chal


Chal
addikt

Hát érdekes felütése volt a cikknek, az biztos. Mennyivel másabb lett volna még itt a commentekben is a hangulat ha azt lett volna benne hogy "A Switch beépített tárhelye ugyan elég szűkös, de ahogy a legtöbb mobil eszköz esetén, itt is lehetőség nyílik SD kártyás bővítésre akár 2TB-ig." Majd az utolsó bekezdésben megemlíteni hogy mindezek mellett sajnos USB HDD-s bővítésre nem lesz mód a dokkólóval.

Rendesen felül kellett az elolvasás után nekem is írnom magamban a "nincs megoldás, szar az egész, 1db online vásárolt játék telerakja" érzést, holott +10-13kHUF-ért itt az aprón is azonnal lenne megoldás egy 10-12 játékot tárolni képes kártyára (hozzászámolva a belső tárhelyet is).

Szóval ennél nagyobb baja ne legyen szerintem sose.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ruuwa válasza Feruendios (#8) üzenetére


Ruuwa
tag

Azért egy 1TB-os külső merevlemez ma már nem egy holdraszállás. Elég ideje része már a hétköznapoknak a digitális fotózás, és vele együtt a fényképek elvesztése az adathordozó hibája miatt, hogy általános legyen a külső meghajtóra történő adatmentés.

Kíváncsi vagyok milyen kártyákon adják majd ki a játékokat, mekkora olvasási sebbességük lesz. Mert nagy kapacitású vagy gyors SD kártyát már viszonylag olcsón is lehet kapni. Gyors és nagy kapacitású SD kártyák még mindig drágábbak mint egy közel azonos írási/olvasási sebességgel rendelkező HDD. És ez a legfőbb probléma szerintem, mert az általánosabb 40-60 MB/s olvasási érték lehet kevés lesz. A gyorsabb, ~90 MB/s képes kártyát, 64GB-os méretben (amire már ráfér néhány játék) nagyjából 14-15 ezer forint körül kapni. Persze idővel ez az ár is csökkenni fog, de azért na.

Sokkal elegánsabb lett volna UFS 2.x szabványú 64, de inkább 128 GB belső memóriát alkalmazni.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#18) Chal válasza Ruuwa (#17) üzenetére


Chal
addikt

Kizártan tartom hogy a kommersz SD kártyák sebessége ne lenne elég egy ilyen konzolhoz. Mi és milyen jellegű lenne rajta az az adat aminek nagy speed kell?

(#19) ldave válasza b. (#7) üzenetére


ldave
félisten

Bezzeg ha egy jó AMD APU lenne benne!

A Slime draws near! Command?

(#20) #20691712


#20691712
törölt tag

Ennek a cuccnak a hdd kezeles hianya a legkisebb gondja.
Atgondolatlan.
Nemasztalinemmobilfeltabletfelkonzol.
De legalabb "draga".
Uj kategoriat hozott letre a nintendo.
Amit a reszvenyesek be is araztak.
De egy ket ember ezt itt mindig jobban tudja.
Ez a cucc zako.

[ Szerkesztve ]

(#21) b. válasza ldave (#19) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
Apu , kezdődik itt is

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Ez egyre borzasztóbb.

(#23) b. válasza Bandi995 (#22) üzenetére


b.
félisten

Szerintem is. Szörnyű.
remélem még jön pár ilyen hír frankó címekkel és kötelet is keresek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) AxBattler


AxBattler
félisten

"A Switch ugyanis 32 GB-nyi flashmemóriát tartalmaz, ami első hallásra is kevésnek tűnik, pláne akkor, ha ehhez hozzávesszük, hogy például a The Legend of Zelda: Breath of the Wild című játék online történő megvásárlása után máris 13,4 GB-ot kell ebből odaadni, nem beszélve arról, hogy az operációs rendszer is lefoglal valamennyi tárterületet."

Oké, innentől nem tudom komolyan venni ezt a gépet. :W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) Abu85 válasza ldave (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Abban lenne beépített adattároló?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) ldave válasza Abu85 (#25) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, de az első hozzászólásban leírtam a véleményem. Van itthon Vita és 3DS is, mindkettőt memóriakártyával kellett bővítenem, hogy tudjak letölteni. Sőt, Wii U-m is van, 8GB-os, első nap rátettem egy 16 GB-os pendrive-t és azt használom mai napig. Ha abba lehetett volna SD kártyát tenni, akkor inkább azt választottam volna. Persze az is igaz, hogy a játékaim 90% lemezen és kazettán van. Én már csak ilyen maradi vagyok.
A Switch alapfilozófiája, hogy fogd meg a gépet és vidd magaddal, ha ahhoz van kedved. Ebbe nem fér bele az USB-s adattárolás, mert az csak a dokkon érhető el. Technikailag 100%, hogy megoldható lett volna az USB-ra köthető adattárolás, de akkor meg az lenne a gond, hogy másolgatni kell folyton az USB és a beletett SD kártya között a tartalmat, ha az ember kézikonzol üzemmódban szeretné használni a Switch-et.

A Slime draws near! Command?

(#27) Abu85 válasza ldave (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És amit leírtál az mennyiben különbözik attól, amit a hír ír?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Ruuwa válasza Chal (#18) üzenetére


Ruuwa
tag

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy játszhatatlan lesz mert szaggatni fognak a játékok. A címek 90%-ának biztos elég lesz egy kommersz SD kártya. De a komolyabb címek mint az új Zelda vagy a Mario Parkour esetében már elképzelhetőnek tartom, hogy a töltési idők hosszabbak lesznek és megakad a flow élmény. Elvileg 4GB RAM-mal gazdálkodhat majd a rendszer és a játékok. Ez ma még szerintem bőven korrektnek mondható, de néhány év múlva már kevés lehet. És akkor nagyobb hangsúly kerül a tároló random olvasási sebességére és elérési idejére.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#29) DudeHUN válasza b. (#11) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De segítene. Vinnéd magaddal a buszra, kocsiba, melóba a külső HDD-t? :D Milyen szép is lenne...

Gamer for Life

(#30) noPublicFG válasza ldave (#26) üzenetére


noPublicFG
senior tag

LoL!
Ugyanazt írtad le, amit Abu is írt. :)) :DD

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#31) Graphics válasza Allien (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát akkora áremelkedést én nem látok..

8GB-os drágább lett talán 200-300 Ft-tal

128Gb 40$ alatt van, és minőségi. Rossz helyen vásárolsz ;]

Itt áremelkedésről beszélni nicns értelme, a dollár ment fentebb. Sajnos

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Ritka válasza b. (#7) üzenetére


Ritka
csendes újonc

Maximálisan igazad van, én is így jöttem be a cím alapján, megint ekézve van a Switch. És ez volt az érzésem amikor az árról írtak.

Nem amd van benne, ezért nincs róla napi piros hír. ;]

Egyébként nincs nagy baj, itt nagy kárt nem tud tenni. Meglesz ennek a több milliós vásárló bázisa. :)

(#33) ldave válasza noPublicFG (#30) üzenetére


ldave
félisten

Tényleg :Y

A Slime draws near! Command?

(#34) attila9988


attila9988
őstag

Tulajdonképpen ez is csak egy konzol. Ugyanannyi probléma van vele, mint általában a konzolokkal lenni szokott. A nintendo mellesleg az egyetlen a piacon, aki mer kipróbálni új dolgokat. A tradícióikat pedig mindig képesek voltak továbbvinni úgy, hogy érdekes maradjon. A gépet az ilyen programok fogják eladni, mint pl:

https://www.youtube.com/watch?v=5kcdRBHM7kM

Vagy mint ez:

https://www.youtube.com/watch?v=zw47_q9wbBE

A nintendo mindig is az élményben hitt. A techőrülteken kívül a konzol képességei amúgy sem érdekelnek senkit. A legtöbb embernek fogalma sincs arról, mi van egy ps4 -ben. Azt tudja, hogy mit akar játszani, és azt tudja, hogy az melyik gépen érhető el.

Aki ezt a fajta szórakozást keresi, amit a piacon leginkább csak a nintendo tud kínálni ezen a magas szinten, annak minden nintendo gép jó vétel. Akkor is, ha nem tud rá külső hdd -t kötni...

Ez egy játékgép. Arra való, hogy játssz vele. Ennél fogva a legfontosabb tényező, hogy szórakoztatónak találod -e az elérhető tartalmakat, vagy sem. Minden más másodlagos. A legtöbb lehúzó kritika olyanoktól érkezik, akik a minél erősebb, hagyományos felépítésű konzolokban hisznek. Azokban, amik gyakorlatilag pc -k, egy szép dobozban, hagyományos gamepad -al. Ők csak azt tekintik fejlődésnek, ha a ps4 -ből ps4 pro lesz, a hd -ből pedig 4k. Ha igazuk lenne, és csak ez számítana, akkor a nintendo, és a hasonló innovatív vállalatok nem is léteznének.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#35) VirsLee válasza b. (#13) üzenetére


VirsLee
őstag

Ugye tudod, hogy egy egyszereplős piacon nem nehéz, sőt szinte "kötelező" legjobbnak lenni. Neked tetszik ez a koncepció, sokaknak pedig nem, fogadd el Te is :)

(#36) b. válasza attila9988 (#34) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek mindenszavaddal.

VirsLee: El van fogadva,de végletekben nem kellene gondolkozni,lásd mire válaszoltam annál a kommentben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) Duree


Duree
veterán

Azt azért vegyük figyelembe , hogy a memória kártyás bővítés nem olcsó mulatság. A bemutatott 256Mb kártya úgy 80 ezer forint körül mozog, ha lesz 1-2 terrás az meg nem lehet majd megfizetni.Nem értem miért nem opció a hdd bövítés.

duree54

(#38) AxBattler válasza attila9988 (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi az ordas általánosítást, bár ha elolvastad volna a korábbi Switch hírek kommentjeit, simán megspórolhattad volna ezt a hsz-t!

Jelzem: én sem várok el PS4 Pro teljesítményt, de még sima PS4-est sem, egy handheld-től. Viszont azt határozottan nem fogadnám el, hogy a vadonatúj konzolomon már első nap trükköznöm kelljen a tárhellyel. Ez egy minimum, úgy gondolom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) gege547 válasza attila9988 (#34) üzenetére


gege547
tag

Mi az hogy innovatív? Semmi innovatív nincs ebben. Amit Switch tud azt tudja pl a Lumia 950 em is. Hordozható, játszok vele (már ami van rá), otthon meg dokkolom a TV re és ott is játszhatok vele billentyűzet + egér kombóval vagy Xbox kontrollerrel. A store-ból azt töltök le amit akarok (vagy ami van), nem kell kártyákkal szórakoznom. Teljesítményben nincs ott de a 950XL már ott van a HP elite X3 meg le is körözi.
Ez a "konzol" semmi nem lenne a Nintendo exkluzív címei nélkül de azokkal egy követ is el tudnak adni. De mindegy arra jó lesz hogy az SD kártya meg minden flash chipes termék ára az egeket verje. Remélem akkorát buknak vele hogy örökre elmenjen a kedvük az ilyen baromságoktól.

(#40) Duree válasza attila9988 (#34) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van szinte mindenben de szerintem (persze lehet tévedek) bukás lesz ez a fajta megoldás.

duree54

(#41) #20691712 válasza DudeHUN (#29) üzenetére


#20691712
törölt tag

Es hova viszed 2-3 oras hasznalati idovel?

(#42) Allien válasza AxBattler (#38) üzenetére


Allien
veterán

De nem biztos, hogy KELL trükközni. Valszeg a Zelda kirívó eset tárhely szempontból. :K Ergo, simán lehet, hogy az átlag játék méret 5-6 giga max, vagy kevesebb. Sőt, tuti, hogy lesznek egyszerűbb játékok még kisebb méretben is jóval. :K Elvileg, ennek a konzolnak az LENNE a lényege, hogy össze jönnek a haverok, hozza mindenki a saját konzolját, vagy akár párosával, a távirányító miatt, és megy a hepaj. Régen a grundon fociztak az emberek, ma meg nintendóznak majd. Pl a nyóckerben. ;] Vagy, Tokóban, mert ugye NEM nekünk tervezték a konzolt, ilyen sóhereknek, mint Mi. Ott a 90E píz nem kérdés... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) gege547 válasza #20691712 (#41) üzenetére


gege547
tag

A legközelebbi tech boltba hogy vegyél hozzá egy 20000 mAh-s külső akkut :D

(#44) attila9988 válasza gege547 (#39) üzenetére


attila9988
őstag

Innováció alatt azt értem, hogy a nintendo -nál valóban vannak fejlesztések, és valóban vannak ötletek. Egy új xbox az micsoda? Összehívjuk a kerekasztalt az elérhető gyártókkal, és aki a legolcsóbban ad a konszenzus alapján elegendőnek vélt teljesítményre képes hardware -t, azt megvesszük. Kicsit módosítunk a dobozon, kicsit módosítunk a gamepad -on, és kész is. Ugyanazt kapod, nagyobb teljesítménnyel. Egy ps4, és egy xboxone -al ugyanúgy játszol, ahogy a ps1 -el játszottál. Különbség csak a teljesítményben van, így a sorozatgyártott aaa címeket meg lehet csinálni részletgazdagabbra. Már a taknyot is látod majd a cod katona orrában, amikor szétdurrantod a fejét....

Ez nem innováció, ez semmi. Ez a kötelező kör. Az innováció az, ha változtatsz, ha kipróbálsz új dolgokat. A nintendo ezt teszi. Ezt persze nem kell szeretni. Az tény, hogy ha azt a hangulatot, és azt a fajta szórakozást valaki egyszerűen nem kedveli, akkor annak nem való nintendo gép. DE... azok számára akik szeretik, nem lesz ellenérv az, hogy milyen gpu van benne, sem pedig az, hogy nem lehet rá hdd -t kötni... egyszerűen azért nem, mert ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) gege547 válasza attila9988 (#44) üzenetére


gege547
tag

Értem én hogy ki akarnak új dolgot próbálni de miért limitálják a lehetőségeket? Nekem főleg ezzel a külön kártyázásokkal van bajom. Feleslegesen termelik az elektronikai hulladékot ráadásul egy dilettáns ötlet miatt mesterségesen felnyomják az árakat.
Read only kártyákat nem csinálhatnak mert akkor a bugfix nem tölthető rá vagy az megy a központi tárolóba (ami meg ötlet szinten is nevetséges). Írhatót meg felesleges csinálni mert ennyi erővel mehetne online shop és egy 128 gigás class 10 es kártyára rápakolhatsz kismillió játékot.
Ez nem innováció ez visszalépés. Ráadásul a legrosszabb helyen.

Én mondjuk azt nevezném innovációnak hogy a hordozható részben van egy Tegra X1 azt nyúzzák amikor mennek valahova, és a dokkolóban is van egy X1 és ha rákötik akkor a két GPU együtt dolgozik ezzel közel kihozva az 1 Teraflop körüli teljesítményt ami már majdnem Xbox One szint. Sőt tovább megyek a dokkolóban is lehetne egy kb 128 gigás flash tár amin tárolhatná a FullHD textúrákat meg modelleket és akkor a kis konzolon is lenne elég hely játékoknak és a tv-n is értelmes minőséget kapnánk grafika terén. Ez innováció lenne.
De amit a Nintendo most csinál az kb ilyen kötelező különcködés (vagy a kényszer hogy ők is csináljanak valamit konzol fronton mielőtt elfelejtik őket). Nem igazán érzem azt hogy akár megerőltették volna magukat tekintve hogy az Nvidia a Shield el nagyon hasonló koncepciót tol pár éve.

De hasonló konzolt anno a nokia is csinált N-gage sorozat néven. Az különösen tetszett mégis elbukott pedig akkoriban a Nokia volt a csúcs készülék gyártó. Ezt a konzolt az első pár hónapban vagy ne adj isten első évben eladja majd a Zelda mega Mario kart és utána kifújt. Szerintem megjelenés után egy évvel rogyásig lesz a használt piac ezzel.

(#46) attila9988 válasza gege547 (#45) üzenetére


attila9988
őstag

De már megint arról beszélsz, hogy ilyen gpu, olyan gpu, ilyen tároló, olyan tároló, ennyi meg annyi teljesítmény....

Én meg fentebb azt írtam, hogy ez mind nem fog számítani, mert a gép tökéletesen jó lesz arra, amire tervezték. Hogy a szórakozásnak nyújtsa azt a fokát, amit a nintendo -tól elvár az ember. (az innovációt is a teljesítménnyel azonosítod)

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#47) b. válasza gege547 (#45) üzenetére


b.
félisten

megint csak a hardver , gpu stb, lovagolsz sajnos, ez nem erről szól.Aki felbontás és grafikai minőség vadász, annak nem ezt a konzolt kell megvennie.nem a switch fogja elhozni a kánaánt grafika terén.

Switchen nem kell telepíteni, beteszed a kártyát és játszol, a hordozhatóság a lényeg.
Dokkolón valóban lehetne usb támogatott külső meghajtó, szerintem lesz is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) AxBattler válasza Allien (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a 32Gb-ból foglal az OS, és mellette átlag 6GB a játékok tárhelyigénye (+ 1-2 nagyobb cím), akkor az nekem már bőven trükközős kategória.

Basszus, már az közepes kínai telókban sem ritka a 64GB-os (vagy nagyobb) tárhely, itt meg ezen spórol a Nintendo?
No comment. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) gege547 válasza b. (#47) üzenetére


gege547
tag

Akinek meg nem számít a grafika csak a történet meg a játék élmény gondolom mai napig asztali szerepjátékot játszik és nem a gép előtt ül. Na ott van a játékélmény meg interaktív játékmenet plusz jó történet.

Ez egy technikai hobbi még jó hogy az ember nézi a hardvert.
Mint mondtam hordozható a telefon is (sőt dokkolhatom tv re is) az Nvidia shield Tablet is.

Aggályaim:
Mitől hordozhatóbb egy 6 colos tablet meg 20 darab 6 gigás játékkártya mint egy másik tablet vagy telefon 128gb memóriával 20 darab letöltött/telepített játékkal? Amit nem hagysz el, nem eszi meg a gyerek, nem dobja ki az asszony, nem lopják el.
De tehetünk egy próbát hogy te mész el előbb egy boltba kártyákat venni vagy én töltök e le otthon 6 gigát gyorsabban (remélem 5-10 percen belül van a bolt nem szeretem az egyenlőtlen versenyt). Meg persze ki hagyja el előbb és kinek lesz egyszerűbb pótolni.
Plusz melyik a macerásabb megnyomni egy gombot é megvárni amíg elkészül vagy, elmenni a boltba megvenni megpróbálni bedugni a kártyát aztán kiderül hogy nem sikerül, mert az állandó hurcolászástól már tele ment retekkel a az olvasó és lehet kipucolni vagy beadni garanciális szervízbe?
Régi játékot újra letölteni (szintén pár nyomással) vagy előkotorni a fiók aljáról a kártyát amit már leharcolt a többi vacak és imádkozni hogy be tudja olvasni. Esetleg a külön ezeknek fenntartott tárolókból kikotorni amik megint foglalják a helyet mert 90% ban csak állnak ezek a kártyák.

A kártyákkal meg külső adattárolókkal mindig csak a probléma van. Az adattároló oldalon is (fizikai behatások) meg a beolvasó oldalon is mert egyel több dolog mehet tönkre (és szinte biztos vagyok benne hogy az lesz az első ami tönkre fog menni a betört kijelző után). 2017 ben nincs érv a kártyázás mellett főleg nem egy 90 ezer forintos konzolnál amit egyértelműen a fejlett piacokra szántak ahol a gyors internet már szinte alap. Ha 30-60 ezer lenne még ki is békülnék ezzel a módszerrel betudva, hogy a költséghatékonyság volt a cél és majd a kártyák behozzák a maradék pénzt.

De lassan már jó lenne ha valaki elmagyarázná miről is szól ez azon kívül hogy az év lehúzása lesz a piacon. Mert konzolnak gyenge; történetben, játékélményben meg sem közelíti az asztali szerepjátékot; hordozható játékgépnek meg van olcsóbb már régebb óta létező eszköz a piacon ráadásul a játékok árához hozzá fogják tenni az adathordozó árát is (azért az a játékonként extra 1-2 ezres nem mindegy).

Teszem hozzá nem érdekel ki veszi meg csak már rohadtul zavar hogy már itt is beveszik a marketing bullshitet és gondolkodás nélkül megvesz minden szir-szart. És még istenítik is és próbálják magyarázni a bizonyítványt. De lehet én gondolkozok túl racionálisan vagy velem van a baj, hogy ez Zelda/Mario miatt nem fosom le a bokám és rohanok egy 90 ezer forintos tabletet venni amibe aztán 2002-őt megirigyelve dugdosom a kártyáimat.

(#50) Ritka válasza AxBattler (#48) üzenetére


Ritka
csendes újonc

12 rugó egy samu class 10 128gb-os sd kártya....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.