Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hibavissza


hibavissza
veterán

Már egyszer bebuktak vele. Minek erőltetik azt amihez nem értenek? Nem gond mondjuk, majd a "meggyőzött" gyártók megveszik a mobiljaikat.

[ Szerkesztve ]

(#2) E.Kaufmann válasza hibavissza (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Munkahelyre még bejöhet, ha rendben futnak rajta az 32 bites x86-os irodai programok.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) aelod válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


aelod
veterán

Vagy kis mini pc-be is jók lehetnek. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) Kristof93


Kristof93
senior tag

Snapdragon Surface Pro amin elfut egy Lightroom/Photoshop. Tökéletes lenne. Egy amd apu-s Surface-t is szívesen látnék mondjuk.

(#5) Meteorhead válasza Kristof93 (#4) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Igazából bármi jobb/érdekesebb volna az agyonmajmolt Intel+NV párosú MS gépeknél. Én is szívesen vettem volna Surface-t, ha nem csak ez van.

(#6) Béééla válasza hibavissza (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Nem azért buktak, mert az arm-pc halott ötlet, hanem mert EGY, saját gyártmányú, túlárazott, de semmi extrát nem nyújtó, office-on kívül Internet Explorert tudó terméket tettek le az asztalra.
Ha tényleg tudja majd az x86 progikat emulálni és nem lesz pofátlan árú, cserébe oda-vissza veri akkuidőben az x86-ot, akkor a fejeseknek-menedzsereknek levelezni-böngészni hibátlan választás lesz az induláskor is, pláne a rebesgetett integrált mobilnettel.

@E.Kaufmann
Nekik nem kunszt arm-ra buildelni egy Officét "natív" futtatásra. (nem tudom mennyire .netes)

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#7) E.Kaufmann válasza Béééla (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem is azokra gondoltam, inkább pl egy ERP-re vagy könyvelőprogramra.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Béééla válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Ott még nem tartunk szerintem árban. Most alhangon 200 lesz egy ilyen gép saccra, inkább 120-ból kap Gizike egy irodai PC-t. Évek múlva esélyes az UWP appos könyvelőprogi is, a következő 1-2-ben nem.

Bélabá

(#9) Fiery


Fiery
veterán

Nem mintha nem lenne szuper hír, hogy SD845 vagy SD850 kerül a következő genercióba, de közben meg tök jó lenne, ha az EU-ban kis kapni lehetne végre az első Windows 10 ARM notebookokat...

(#10) zzola


zzola
félisten

Mik vannak...

(#11) Silεncε válasza Béééla (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

Az Office a legnagyobb kakukktojás az MS-nél, ugyanis az egész C++-ban van írva (múltkor olvastam, hogy ezért volt nekik olyan nehéz bepakolni most is a Store-ba, de nem olvastam el az egész cikket, csak egy részét) :D Egyébként annyira egyszerű nekik ARM-re buildelni, hogy anno az RT-hez járt is egy teljes Office csomag, ami natívan futott

[ Szerkesztve ]

(#12) aprokaroka87 válasza Fiery (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szuper hír, csak szerintem mire teljesen kész lesz már a Snapdragon 86x vagy 87x lesz a csúcs.

Azért lássuk be, a magonkénti 150mhz emelés nem olyan jelentős, vajon mi indokolja az órajel emelést?

(#13) zoltszalay válasza Béééla (#8) üzenetére


zoltszalay
tag

200? Már most 40ezer egy használható Intel atomos x64 windows tablet (pl chuwi hi10)

[ Szerkesztve ]

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

nem konkrétan ehhez kapcsolodó hír, de hosszabb távon akár nem csak Qualcomm alapú is lehet a fejlesztés.

link

(#15) aelod válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


aelod
veterán

Nem semmi ahogy fejlődnek a mobil processzorok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) ddekany válasza Silεncε (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Az Office azért volt kakukktojás, mert Win32 API-ra épül ARM-os Windowson is, ami viszont más fejlesztőknek nem volt támogatott, kb mostanáig. Azaz át kellett volna írnod az alkalmazásodat modernebb alapokra (most épp UWP), hogy ARM-os Windows-on menjen, de nyilván ezt szinte senki nem tudja megtenni (így az MS sem tette). Aztán a mostani generációba bejött az emuláció, ami nagy előrelépés, de teljesítményben korlátos. És a lényeg, úgy 1 hónapja hivatalosan támogatott a Win32 a mostani ARM-os Windows-on. Tehát a Win32 API-ra írt C++ alkalmazásodat le lehet fordítani és natív 64 bites ARM alkalmazás lesz. Nem tudom mennyire megy simán a portolás a gyakorlatban, meg hogy mennyire fognak így most beszállni a cégek, de szóval így már nem irreális a meglévő x86/x64 alkalmazások portolása. Eddig, tehát pl. Windows RT alatt teljesen az volt.

[ Szerkesztve ]

(#17) hibavissza válasza Béééla (#6) üzenetére


hibavissza
veterán

Azért buktak, mert nincs lövésük az üzlethez ezen a piacon. A tehetségtelen fejlesztőik már csak a hab. Ahogy elnézem a híreket még nehezítésképp fejlődésképtelenek is. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18) alevan válasza hibavissza (#17) üzenetére


alevan
őstag

A tehetségtelen fejlesztőik már csak a hab.

Külön embereket alkalmaz a cég, hogy a legtehetségtelenebb fejlesztőket alkalmazzák, lehetőleg olyanokat, akik PC-t is TVben láttak és akik szerint a C++ egy focicsapat.

Ahogy elnézem a híreket még nehezítésképp fejlődésképtelenek is.

Természetesen, sőt, belső információ, hogy holnap bejelentik a Win 7, 8, 8.1 és 10 verziók támogatásának befejezését, mivel visszatér a WinXP-re, mert egyesek szerint a régi szép időkben minden jobb volt.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#19) E.Kaufmann válasza hibavissza (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert a többi fejlesztő cég jobb? A nagy túróst. Olyan borzadájok kerülnek ki egyes cégektől, hogy összes hajad kitépnéd, csak épp a rendszergazdáknak és a bevezető cégeknek kell szívni velük, hogy céges környezetben valamennyire használható legyen. Tisztességes telepítőt se bírnak írni/venni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) <Lacy85> válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennyire különbözne az x86 és az ARM architektúra?
Én csak lesek, hogy egy 1-2W fogyasztású mobil chip-ből akkora számítási teljesítményt sajtolnak ki, mint egy asztali processzorból...

(#21) t72killer válasza hibavissza (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) troviko


troviko
senior tag

"Az ARM-os, Windows 10 operációs rendszert futtató ultramobil eszközök az elmúlt évben már villámrajtot vettek" - Villámrajtnak érezném, ha mindenhol lehetne kapni ilyen termékeket, és piacon lenne 20-30 ilyen eszköz. Ezzel szemben a kérdésem az, hogy egyáltalán van már egyetlen kézzel fogható, a piacon megvásárolható ARM-es Win 10-es termék?
Amin nem csak a fostalicska UWP megy?

Mert én még ilyenről nem tudok, de lehet le vagyok maradva.

Ez a cikk egy gigantikus BS, és amúgy ez az egész ugyan akkora bukás lesz, mint a Windows RT.

KUKA!

https://www.oldtech.hu/

(#23) NGA válasza troviko (#22) üzenetére


NGA
addikt

(#24) Béééla válasza NGA (#23) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, vannak "hp envy review" cikkek és hogy preorderben van: https://www.digitaltrends.com/computing/hp-envy-x2-always-connected-pc-pre-order-returns/
De boltok, na azok nem sorakoznak, a HP boltja épp bütykölés alatt. Ez nem a "boltokban van".

Bélabá

(#25) b. válasza Meteorhead (#5) üzenetére


b.
félisten

pedig a Windows alapú ARM PC mellé NV fog nyomulni pontosan játék célra.
nagyon örülök a hírnek! :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Victoryus94 válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem nem emelt érték, inkább az előző a "csökkentett". Hogy gagyi mobilhűtéssel se melegedjen túl semmilyen estben..
Most van hely 2-3-szor akkora hűtőbordának, így ki lehet használni a CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#27) troviko válasza NGA (#23) üzenetére


troviko
senior tag

Olyan linket is tudsz mutatni, ahol ezt meg tudom venni?

Esetleg olyan jóra sikerült a "repülő rajt", hogy már el is fogytak a boltok polcairól?? Oh, wait, no. Mint mondtam, a cikk bődületes baromság, és látszik, hogy komoly gondok vannak a rendszerrel, ha ennyire nem mernek piacra engedni termékeket.
De ha végül piacra is lépnek, ugyan olyan végletekig kompromisszumos termék lesz ez is, mint anno az RT volt. Azzal a különbséggel, hogy ott dedikáltan csak Store volt, itt behintik hogy "ha szerencséd van TALÁN el fog indulni a jól megszokott X86-os progid". A valóságban meg lesz 5 olyan progi, amit talán menni is fog.

Epic fail! Nem ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#28) Victoryus94 válasza troviko (#27) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az MS (ismét) megpróbál előkészülni ahhoz, hogy a usereket (és fejlesztőket) leszoktassa az x86-os architektúráról.
Mivel hosszabb üzemidőt, és nagyobb biztonságot lehet elérni, ha UWP-re fejlesztenek helyette.

Hogy ennek eljött-e már az ideje, azt nem tudom. De ha az MS nem kezd lépni ez ügyben, más nem fog.

(#29) t72killer válasza Victoryus94 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az x86-ról leszoktatáshoz a tabletekre visszaszoktatás is kellene, és egyelőre a tableteknek nem áll jól a zászló.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) #16820480


#16820480
törölt tag

Tetszene egy ARM laptop (vagy mini desktop) úgy őszintén. Igazából az sem nagyon érdekel, hogy mennének-e rajta win32 appok, vagy úgy egyáltalán x86. Amiket használok, azokból szerintem van simán ARM verzió is már egy ideje.

(#31) ddekany válasza Victoryus94 (#28) üzenetére


ddekany
veterán

Fejlesztőket amúgy önmagában nem igazán érinti, hogy x86-ra vagy ARM-ra fordul a program amit írtak (igen, vannak extrém esetek, ahol valami nagyon optimalizált, AVX-et használ, stb., de az összességében ritka). Az már inkább érinti őket, hogy akkor most az eddigi egyféle helyett kétféle build kell mindenből, hacsak nem CLI-s (C#) a cucc. De ez már 100x elviselhetőbbnek hangzik, mint ami Windows RT-nél volt, ahol nem újrafordítani, hanem UWP-re újraírni kellett volna a meglévő alkalmazásokat... csak ez önmagában már garantálta a sikertelenséget, holott már enélkül is elég reménytelen az ügy. Most már állítólag (állítólag, mert nem dolgoztam vele) lehet natív ARM 64-re fordítani meglévő Win32-es alkalmazásokat. Persze így is valami nagyon nagyot kéne dobnia az ARM-os notebookoknak hardver téren, hogy kitörjön a platform a szoftver kompatibilitásos ördögi körből.

[ Szerkesztve ]

(#32) ddekany válasza #16820480 (#30) üzenetére


ddekany
veterán

"Amiket használok, azokból szerintem van simán ARM verzió is már egy ideje."

Windows-os ARM-os verzió?

(#33) #16820480 válasza ddekany (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem használok Windowst. Egy dolog miatt használnék talán, a Capture One progihoz, de csak azért nem éri meg igazából.

(#34) ddekany válasza #16820480 (#33) üzenetére


ddekany
veterán

Valami ARM-os Linux distro?

(#35) #16820480 válasza ddekany (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most jelenleg sima x86_64 gépet használok, de azért nézegetem az ilyen híreket, mert annyira nem kell semmi spéci dolog (főleg most, hogy már nincs szükségem munka miatti W7 VM-re), az alap disztrók közül meg van pár már, ami támogatja az ARM-ot.

(#37) aelod


aelod
veterán

Sokat pöcsölnek ezzel a projekttel akkor az alma kihozza majd a mobil SoC-s mcbookokat. De mintha rebesgették is volna már ezt nem? Vagy csak pletyka volt?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#38) Béééla válasza #87145728 (#36) üzenetére


Béééla
őstag

És szerinted egy MS Office méretű programcsomagnál SEHOL se használtak olyan libet, ami platformfüggően van megírva/optimalizálva? (ez a CPP meg C platformfüggetlen prog 1-es hülyeséget el kéne felejteni, nem olyan egyszerű a gyakorlatban)

Bélabá

(#39) E.Kaufmann válasza Béééla (#38) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1, valamint nem is olyan régi hír volt, hogy valami kis fityfene Office modulnak a biztonsági javítását assembly-ben kellett megoldani, mert nem volt meg a forráskódja, valami másik cégtől vették a modult még 20 éve.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.