Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neks


Neks
tag

No, ez mind szép és jó, csak egy a gond ezzel... még pedig az, hogy PC-re meg sem jelent a Halo Reach, tehát nem értem mihez hasonlítják a konzolos verziót és merem állítani, ha kiadnák kicsit elverné a PC a konzolt. De ez, csak az én véleményem :)

(#2) N3ST1C


N3ST1C
tag

Még hogy megvannak számlálva a napjai az Fps-nek Pc-re cöhh cöhh

(#3) Neks válasza N3ST1C (#2) üzenetére


Neks
tag

Ez meg a másik... minden a PC-ről indult. Ha PC nincs, akkor nincs konzol sem és pont, hogy az FPS játékok miatt nincs "megszámlálva a napjai" :F

(#4) heihachi


heihachi
addikt

Amúgy jó nagy baromság, de most mi mást mondhatott volna, hazabeszélt egy kicsit.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5) csigacska


csigacska
tag

Maradok a PC-s FPS-eknél :) Próbáltam Halo-val játszani Box-on, nem jött be, tudom nem 20 perc alatt kell megítélnem az egészet, de inkább egér+bill.-nél maradnék.

(#6) bigadam94


bigadam94
tag

Igen ám, de az ezután megjelenő többi FPS ugyanúgy csak átportolás lesz, nem pedig külön konzolra tervezett game..

Még ha évente megjelenne 3-4 Reach szintű FPS, az se veszélyeztetné a PC-s FPS-eket szvsz.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Hát most ezt annyira én sem értem. Mármint értem, csak faszság :D

Egyébként hozzá kell tenni, a Halo: Reach tényleg állejtős, mert remekül néz ki, állati aprólékos és kegyetlen hangulata van (főleg coop-ban), de hogy miért okozná a PC-s FPS-ek vesztét, aztat nem tetszem tudni :)

A Kinect-el való hasonlítás meg simán hülyeség, persze nyilván igaz.
A Halo első meg második része PC-n is tudta nyújtani azt a játékélményt, amit konzolon (notórius egérbuziknak meg főleg :D), szóval...

(#6) bigadam94: A nagyobb nevek már egyáltalán nem portok, sőt. Ld. Crysis2.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) drachos


drachos
tag

Nem úgy volt hogy jön PC-hez is majd a kinect? Innentől meg nem értem a dolgot akkor :) Ha az irányítás tök ugyanaz, a játék is, akkor kétlem hogy az beleszámít a játékélménybe, hogy milyen vason döcög.
Amúgy meg a konzol is egy PC :P

(#9) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Már dobtam is a kukába a Razer egerem, és a Logitech billentyűzetem. Kinek kell az... :U

(#10) Morden24 válasza drachos (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az sem most lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) kommunism


kommunism
aktív tag

Az őszintét megmondva ha ne adja isten be dőlne a pc-s fps akkor nem 1 ilyen játék miatt fog,imádom a halo-t meg mindent de a pc-seknek pl ott a stalker.Ami bedöntheti a pc-s játékipart a konzollal szemben az a warez, és a pc-s játékok rossz fogyása, bár hozzáteszem a battlefield bc2 erre rácáfolt.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#12) Sicilian


Sicilian
addikt

Bírom az ilyen jósokat :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#13) h-yle válasza Morden24 (#7) üzenetére


h-yle
addikt

Tsunoda sosem volt normális. Szóval ez tőle elvárható kijelentés volt.

Egyébként értem én mit akart mondani: FPS Kinect párhuzam. Senki se hitt/hisz benne aztán mekkora siker lett/lesz.

Reach meg biztos jó, de tőlem távol áll a Halo.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Valahogy érzem hogy megint elfog maradni az omg wtf hatás, és mindössze ezek is újabb hülye igéretek. :K

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Kerülgetjük itt a forró kását. Nyissuk meg a multit a PC és a konzol között. Lássuk mire jó az egér egy FPS-ben. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) capulet75 válasza Abu85 (#15) üzenetére


capulet75
addikt

Ott kiderülne hogy meg vannak számlálva Kudo Tsunoda percei... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17) ADAM1337 válasza Abu85 (#15) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Microsoft anno rájött ezért is különítette el. :DDD

(#18) Thome


Thome
addikt

Kac-kac... Megnézném, mikor játszi kaz ember HC-n RTS-t, konzollal...

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Sok konzolból élő cég szeretné már temetni a PC-s játékokat. Évek óta kínlódnak ezzel a témával.Az még nem is lenne baj , hogy nem adják ki a játékot PC -re, de hogy még bele is rúgnak a játékosokba. Na ez nem szép. :(

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) bigadam94


bigadam94
tag

Itt a válasz, Mr. Kudo. :D

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#21) mephi666


mephi666
nagyúr

ki a p*cs ez a kudo tsunoda? egy k*csög troll, aki szítani akarja itt a flame-et pc<->konzol témában? hát adjatok már neki egy permban-t ;]

hogy meg vannak számlálva a pc-s fps napjai? höhö... szép dolog az álmodozás, de beleérhetne a bilibe a keze

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Gabr válasza N3ST1C (#2) üzenetére


Gabr
tag

Meg bizony. Mivel PC-n egy darab lövöldözős játék sem hozott 200 milliós bevételt egy nap alatt. Sajnálatosan a programkészítők pénzt akarnak keresni, és nem bukni, ezért szinte biztosra veheted, hogy vérszemet kapnak ettől az eredménytől. A többit kitalálhatod.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#23) Morden24 válasza mephi666 (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem amennyi pénzt és "kultot" generált a Halo-val, ő leszarja, hogy bilibe lóg a keze :)

Sectumsempra - For Enemies

(#24) plejik


plejik
addikt

Nemhiszem, hogy ennyi volt az FPS játékoknak pc- re. :D :DDD :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#25) JanR


JanR
addikt

Arra lennek kivancsi, hogy azon playerek hany szazaleka lett konzolon FPS jatekos, akik anno jatszottak a Wolf3D / Doom 1-2, majd Duke Nukem-el...

Szerintem a konzol megmarad csak a jatek szerepre, a PC meg orokosen megmarad mindenfele multimedia szegmensbe. Igazabol igy korrekt szerintem, ezen nincs ertelme vitatkozni, aki megveszi a konzolt es mondja, hogy olcsobb, stb, stb - annak is igaza van, jatekra olcsobb. A PC meg akkor is PC, nehezen hinnem el, hogy a PC-s FPS-eknek meg van szamlalva az ideje :U

(#26) Peat;) válasza JanR (#25) üzenetére


Peat;)
veterán

Itt egy személy, még hl, unreal tournament is ment utánuk, meg a többi. Aztán rájöttem hogy single playerben marhára élvezetesebb számomra a konzol, jobban beleélem magam. Multiban meg fix, kötött hardware, ugyanaz az irányító, egy a tényező a net sebessége. Ezt szerintem nem kell kommentálni, miért jó.

Az irányítás nem pontos, nehézkes, elavult, de mégis élvezetesebb, az egérrel az fps természetellenes már nekem(mozgás gyorsasága korlátok nélkül, fegyver súlya nem számít a játékok 99,9%-ban, legtöbb egér nem rezeg, egy 2d-s padon kell húzgálni egy cuccot és és még csak ravasz sincs, hanem gombocska..ehh, olyan műszerű, de pontos az tény és versenyre ez a fontos aki arra vetemedik). Sokadjára írom le, fps-re nekem eddig a wii féle irányító felelt meg a legjobban, ott egy az egyben a kéz ügyessége ment át, rezgett is amit én szeretek. Most kijött a move!, majd kiderül az milyen, nekem boxom van így buktam, kinect kell a francnak. Jó lenne ha pc-n is jönne egy személetváltás és mernének kiadni valami bivaly kontrollert, amivel valahogy jobb az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Hát a csávó nem semmi, azért a kettőt tényleg hülyeség lenne egybe ereszteni, PC-s csávó kinyírná.

Viszont azzal egyetértek hogy megvannak számlálva a PC-s FPS napjai, én is megszámoltam a pc-ét is , a konzolét is.
Valahogy nálam kevesebbre jött ki a konzolé. :F Pedig matekból ötös voltam. :F

(#28) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Egy Xbox diviziónál dolgozó embertől mit lehet várni? :) Merjünk nagyok lenni (mint a magyar MS, aki szerint a HALO Reach haza premierbulija lenyomja az SC2-t...)

Abban igazat adok, hogy a HALO anno sikeresen megmutatta, hogy konzolokra is lehet FPS-t fejleszteni, de ettől még nem veszi el a PC-s lehetőségeket.

(#20) bigadam94 És az még csak a Steam volt egy hétköznap délelőtt!

(#26) Peat; ) Akkor te az ellenpélda vagy, mert én a Budapest gameshown kipróbáltam a HALO-t, de baromira nem tudtam megszokni a gamepados bénázást.
Mellesleg érdemes mondjuk összevetni egy HALO multit egy Quake Live- val - ég és föld a kettő!

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) #08052480


#08052480
törölt tag

"szerint a Halo: Reach átdefiniálta az FPS játékok műfaját"

uh :) ezt sok szempontból megtette a 3, reach-nél már nem érzem ugyanezt, persze attól még goty.
meg hát történjen bármi, amíg lesz City interactive addig lesz pc-s fps :D

(#30) JanR válasza Peat;) (#26) üzenetére


JanR
addikt

Ez vagy te. Nekem majd 1 evig volt box-om es az fps azido alatt sem tudtam megszokni. Engem pont, hogy idegesitett, hogy a ket kezem egy joy-t fog. Igaz a ravasz megoldas tenyleg jo, de nekem ennyiben kimerult a konzolos FPS. En meg autos jatekokat szeretem nagyon konzolon.

(#31) tiv83us válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


tiv83us
veterán

Ja hat eg es fold a ketto, foleg, hogy a Quake Live-bol belinkelsz profikat egy profi team deatchmatch-bol, a Halo Reach video alatt pedig ez all:
"My first MP game in Reach. Keep in mind i haven't played since Halo3 so cut me some slack :3"

Szoval kettos merce rulz, de ettol fuggetlenul alairom, hogy profibban lehet egerrel tolni.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#32) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Nem a Halo: Reach miatt fognak megfogyatkozni az FPS játékok PC-n. Jelzem, már most is csak mutatóba készül kiváló program, ami elhajolhat techdemo irányba (Crysis 2), vagy bughalom irányba (Stalker sorozat - de útálom már a sok pontot kiírni a nevükben...)

Ami nagy gondot okoz a pécén az a warezolás, meg az, hogy rohadt nehéz jól skálázható motort írni. Azért bírom benne hogy megmarad a jó öreg PC, számtalanszor temették már, de nem esek kétségbe a halálakor, hanem veszek egy (vagy két) konzolt...

A kisjapó meg fogja be, mert az FPS fogalmára a mai napig alkalmatlan a konzol, a megfelelő kontroller hiánya miatt, mondjon BÁRMIT is BÁRMELYIK Halo-hívő.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#33) Ateszzero válasza muxi-muxi (#32) üzenetére


Ateszzero
őstag

:C :C
Ez így van , és nem is fog változni.

(#34) Dyingsoul válasza mephi666 (#21) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Totál egyetértek... :DDD Egyébként meg ha írnánk egy listát a játékipar FPS nagyjai konzolon és PC-n melyik lenne a hosszabb? Változna ez 10 éven belül? nah ugye... :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Tehát a hír lényege: Kudo Tsunoda egy pöcs troll. :U

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#36) Thome válasza muxi-muxi (#32) üzenetére


Thome
addikt

És aki nem "Halo-hívő"? :))
Speciel játszható FPS is konzolon, természetesen HC szinten nem. Viszont: Amint megjelenik hivatalos támogatásként egér-billentyűzet (valós, nem ilyen xfps, meg hasonló szarságok), onnantól kezdve jó eséllyel beáldozott a PC-s játszásnak. De nem lesz mostanában (1-2-3 év) ilyen az tuti, ettől nem kell félni. :)

(#37) Necroman_Mk2 válasza tiv83us (#31) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jogos a megfeddés, hirtelenjébe kerestem videót (QL-nél sok volt a zenei aláfestéses). Legyen akkor a HALO Reach-re mondjuk egy kis snipe-olós profibb meccs, bár a lényeg szvsz az előzőből is kijött.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) LackoMester


LackoMester
addikt

Kedves Kudo, hinni csak a templomban kell, szeretni meg a vasárnapi iskolába. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#39) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Szinte hihetetlen, de mintha a fejlesztők már nem tudnának mit kitalálni :) Ezért olyan feature-öket akarnak ránk erőszakolni amire amúgy még nagyobb igény sincs. Lásd, Kinect, 3d-s otthoni TV, stb.

(#40) Peat;) válasza JanR (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

Jó hát autósra persze hogy jobb egy joy, aminél a minden kategóriára elmegy volt a fontos a kialakításánál és ez azért sikerült is, valamiben jobban valamiben kevésbé. Az a baj hogy itt is mint mindig mindenki általában baromi rosszul közelítitek meg ezt a kérdést. Mint az egér mind a joy elavult fps-re. Ugra bugrára ott a joy, autósra joy vagy kormány, de fps-re máig nincs jó irányító módszer. Tv előtti játszásra a wii/move féle megoldás tökéletes, csak monitornál/notinál ez nehéz lenne..

Ameddig viszont egy játékban, amely látványban, hangban, fizikában egyre jobban meg akarja közelíteni a valóságot, az az ellenvetés hogy az egér rohadt pontos...groteszk. Ameddig nem változik meg ez a vélemény, nem is lesz változás, az egérgyártás piaca elég nagy, mert van rá igény. Kérdés hogy nektek ez tényleg a tökéletes irányítás fps-re? :) Van hogy a kevesebb több(bár a move! elvileg legalább olyan pontos, csak hát 3d-ben kell célozni...ajjaj tanulni kell egérről váltásnál: NEM JÓ! ...:) ), de akkor egyedül vagyok a véleményemmel. Nekem az egér fps-re LAPOS. Szó szerint :). Unalmas, túlzó, a valóságérzetet hazavágó cucc. Rts-re ok, bár szerintem arra is jobb egy wii féle, vagy arra már kinect a legjobb talán, hogy ne csak szidjam azt a vackot.

[ Szerkesztve ]

(#41) Silent77


Silent77
veterán

Erre csak ennyi:

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Egy konzolra írt fps még jó hogy jól muzsikál ha kifejezetten arra lett megírva, meg az irányítás is ahhoz lett igazítva.

(#43) Manbal


Manbal
senior tag

Majd az új Medal of Honor és a Crysis 2 után mondja hogy meg vannak számlálva a napok... troll!!!

(#44) Quent1n


Quent1n
senior tag

Csak azt felejti el a szentem, hogy a nagy hardvergyártók bizony a PCs játékosokból élnek. Mert a kutyának nem kéne Radeon 5870 meg hasonló kártyák ha nem lennének CoD-ok meg társaik. Senkinek nem kéne otthonra corei7 meg társai mert minek. Úgyh amíg ezek a cégek élnek addig bizony lesznek FPSek is PC-re, és nem lesz itt gond. Ami tény, hogy a PCs játékok színvonala az utóbbi években nagyot zuhant, és a kiadók egy része is elfordult a PCtől mint játékplatformtól de ezzel sajnos nem lehet mit tenni. A warezt nagyon nehéz leküzdeni és mielőtt valaki az árakkal jönne jelzem, hogy külföldön is 13k egy játék viszont a havi fizetés nem 100ezer... Szóval valami komoly védelem kéne de csakis olyan ami nem a játékosokat szívatja. De a legfontosabb az lenne, hogy jobb és TARTALMASABB játékokat adjanak ki mert az igények mások PCn!

Az FPS-ről mint műfajról meg annyit, hogy az egér lehet, hogy nem a legéletszerűbb irányító, de, hogy a legpontosabb az biztos. Egér+bill kombó nem nagyon überelhető. Ugye a műfaj PCn született mára azonban valóban ott van konzolon is, és bizony megállja a helyét ezt az eladások mutatják a legjobban. Az évek során a TV/monitor előtt játszók életkora igencsak kitolódott és bizony az új "jövevények" nagy része inkább a konzolban hisz nem is ok nélkül. Ennek ellenére a PC-s játékfejlesztésben van még jövő, azon belül az FPSekben szintén. Viszont tény, hogy szemléletváltásra van szükség, mert a játékok színvonala hatalmasat esett. Amíg nekünk egy Splinter Cell az isten addig konzolon ott a MGS4. Vagy mondhatnám a verekedős/autós játékokat is. Vagy pl. az Uncharted 1-2.. PC-re persze van RTS de azok is egyre fantáziátlanabbak sajnos. És konzolon ott vannak az egyéb családi/baráti körös játékok is szóval.....

FPSekben viszont szerintem a PC erősebb jelenleg de sajnos sok FPS játéknál (pl. CoD) nagyon érezhetőek a konzolos hatások. Ennek ellenére hiszek a PC-ben mint játékplatformban de az is igaz, hogy én is belefáradtam a 100ezrek PC-be való ölésébe így ha sikerül összeszednem a pénzt egy PS3ra akkor a továbbiakban csak FPS-RTS és munkaállomásként marad meg.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#45) BalaNce87 válasza Quent1n (#44) üzenetére


BalaNce87
addikt

A példáddal élve aki codért vesz 5870-et annak sincs túl sok esze, mert ugye cod-nak elég kicsi a gépigénye.
De ez is a fizetésről szól, biztos hogy a videókártya gyártók fizetnek a játékkészítőknek hogy csinálják meg pc-re is, különben mi a pöcsömet kezdenének a 100-150ezres videókártyákkal. Mi másért vennének az emberek ennyiért kártyát hát a játékok miatt de még azoknak is teljesen felesleg ilyen árban venni...
Pc-re azért sokkal jobb árak vannak, most pl konzolra hol kapod meg a dirt2-őt 990-ért, hát igen kb még mindig 6rongy. A pénz többet jelent, és sajnos rossz olyan indokkal dobálozni hogy warez, akkor érdekes senki nem panaszkodott amikor ps1-es korszak volt, kíváncsi lennék hány ember vett akkoriban 10rongyért rá játékokat, kb eszébe se jutott.
Gépre is van annyi kiegészítő így nyugodtan jöhetne rá bármilyen stílusú játék, de az is tény hogy játékra igen keveset költenek itthon, elég megvenni a hardvert. És van aki mint pl én nem akarok éveket várni hogy kipróbálhassak egy játékot mert nem hajlandó csökkeni az ára, dirt2-őt is megvettem ma mivel még nem játszottam vele és ennyit megért, mégha ettől az amcsi stílustól rosszul vagyok.

(#46) wolfman


wolfman
veterán

Ennek a hülyének meg kellett volna mutatni azon emberek névsorát, akik hasonló marhasággal álltak elő az elmúlt 10 évben, de nem lett belőle semmi. Személy szerint sose mennék át konzolra.
Az a gond hogy nagyon sok fiatal van aki az informatikához cseppet sem ért, de játszani szeretne ezzel a "csupiszuper" szép játékkal, aztán "betettem és meeegy, höhöhöhöööö!"
Mindez 14 év alatt elnézendő.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#47) Necroman_Mk2 válasza Peat;) (#40) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Azért ne feledd, hogy az egér nem csak játékra való, hanem a modern PC-k nélkülözhetetlen tartozéka, amit MINDENKI használ. Igaz, a drágább modellek kifejezetten a gamereknek készülnek.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#48) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Ez a manus konkrétan hülye. Ilyet kijelenteni akkora marhaság, hogy az ajtón nem fér be a nagy képétől - merthogy tényleg kicsit hazabeszél, no de ennyire.... :N

(#49) menalcas


menalcas
őstag

Ezt a hülyeség, ez felér egy istenkáromlással, az FPS az amit sose tudnak konzolra jobbnak csinálni mint pc-re, kell az egér meg a bill, nincs értelme ilyen butaságokat állitani, jó kell a reklám nekik, de ennyire.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#50) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Kicsit eltúlzott nyilatkozat volt ez, de ha valahogy sikerül a kinektet megoldani fps-re nem amolyan buta wii-s megoldással hanem rendesen akkor tényleg leáldozott nekik, addig viszont nem, hacsak mostantól nem konzol exkluzív játékokat adnak ki..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.