Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) .mf


.mf
veterán

Meglepődtem, hogy hírként írta Abu, és azon még jobban, hogy a kommentelőknek is új :Y Ez már egy nagyon rég ismert hiba, kb az első WD GP-széria után egy évvel fény derült rá. Na jó, azt tudom felhozni mentségetekre, hogy ez főleg linux alatt jelentkezik, windows alatt kevésbé (de ott is). S nem csak ezeknél, hanem más winyóknál is: első generációs WD GP-nél (van egy WD500AACS-em, ott vettem először észre, miután kvázi-NAS szerep után fájl-szerver winyója lett, csak néztem, hogy már ~165k+ Load/Unload Cycle Countnál tart ~12k óra után, vagy akörül... WDxxEARS-nál úgy emlékszem pont ezért le is tiltották az agresszív parkoltatást; igaz a WD15EARS lemezem is 10-es LCC/óra arány körül van. De ami még rosszabb állapotban van, az egy régi kiszuperált WD600BEVS notiwinyó, ami a fájlszerver rendszerlemeze, na az 25-30-as LCC/óra aránnyal "büszkélkedhet". Szerencsére egy már bad sectoros, kiszuperált lemez, amin főleg csak a rendszer van, nincs rajta nem-duplikált adat -- de ez nem GP, csak sima notiwinyó.

Szerk: látom Kendek közben beelőzött, míg ezt írtam :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.