Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#134) Coccer


Coccer
tag

"Örömmel" olvasom eme hírt.... Bár még túlzottan nem tudom, hogy ez rám nézve milyen hatással van/volt eddig, WD20EARS, kb fél éves.

Nem rendszernek használom, viszont a minap King's Bounty közben érdekes jelenséget vettem észre: gyönyörűen fut a játék, de olykor-olykor egy másodpercre (vagy még kevesebb ideig) megakad, majd folyamatosan megy tovább.

Elkezdtem keresni a jelenség okát, megrángattam kicsit jobban a rendszert, de a jelenség maradt. (azt hittem a rendszer sebessége lehet kevés olykor, vagy defrag, akármi)

Más játéknál, ha tapasztaltam ilyen jelenséget, betudtam a vga-limithez közeli beállításoknak, mondván, valszeg kevés már az 512-es 4850. (pld. shift, shift 2)

Ha lesz időm a hétvégén vagy ma, kimonitorozom, hogy a játék közben hányszor parkol. Ha erre utaló számok lesznek, megnézem a módosítás után is az eredményeket. Veszteni való nincs... legrosszabb esetben, ha semmi változás... visszaállítom! :)

Egyébként ettől függetlenül szemre, fülre, érzésre semmi baja a 2TB -nak, sőt, azt tapasztaltam, hogy gyorsabb a green, mint a rendszernek használt Samu 500-asa, ami 7200-es. (Olvasás tesztben is ~10K-val többet tudott). HDSentinel szerint is 100-as! :)

Mindenesetre ez a 8mp számomra új infó volt... Kiderül, ha beborul, mi is az igazság nálam... Eddig elégedetten használom, csendben teszi a dolgát.

Szerk: a hír olvasása közben azon kezdtem el gondolkozni, hogy mire tegyem az adataimat ezen túl, ha ez valami óriási probléma lesz mire végig olvasom... Hirtelen a lemez jutott már csak eszembe, most, hogy a WD-"szaaar", a Samu eltűnik, az SSD drága nekem, DVD-t írni sosem szerettem, Seagate-et pedig haverom véres-kardnak nevezett szörnyedvénye óta nem veszek (valami régi 90-es évek közepéből származó és akkor nevet kapó pár száz megás vinyó volt emlékeim szerint). Ejj, amikor még doboz számra hordtuk a lemezeket haverok között... :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.