Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fikkantás, hanem jelzés, hogy lesz egy lyukas fogad, csak bekapsz egy jobb megfázást és kész. Ennyi volt. Ha nincs egy baromi komoly tartalék akkor ez egy instant game over.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) FoxiestFox válasza Tikakukac (#51) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#53) 8th válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


8th
addikt

Senki sem fikázott itt senkit. de amikor azt látom, hogy ennyire ki van számolva valakinek a pénze mindig az az első gondolatom mi lesz vele ha lebetegszik ne adj isten komolyabban megsérül vagy eltörik valamije. Például egy Achilles-ín szakadáshoz az is elég ha rosszul lép az ember és máris két hónapra kiesik a munkából.

(#54) Tikakukac válasza FoxiestFox (#52) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy is az :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Most már megnéztem, és tényleg azt írtam, hogy "mielőtt", nem azt, hogy "miután", vagy hogy "miért kellett lefikkantani".

Így hárman mentetek át defenzívbe olyasmi miatt, amit nem is követtetek el.
Mindegyikőtöknek igaza van, hogy a konkrét eset problémás, de ez a beszélgetés nem vezet sehová :))

[ Szerkesztve ]

(#56) janeszgol válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Mondjuk engem pont nem izgat, hogy ki fikáz le ezért.
Én megvagyok, köszönöm.

(#57) Tikakukac válasza janeszgol (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

Továbbra sincs fika, totál nem érted.

De hajrá, ha így jó és gyomrod bírja...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58) Somatom válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Meg kell találni az egyensúlyt. Melózhatnék egész hónapban majdnem dupla pénzért, de akkor nem lenne szabadidőm. Ezért csak két hetet melózok havonta, a másik kettő szabad.
De, ha egész havi melóval napi 3000Ft marad megélhetésre, abból nem lehet visszavenni. Félrerakni meg pláne nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) janeszgol válasza Tikakukac (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha majd nem bírja, akkor váltok. Egyelőre nekem az egyedül élés baromi jól esik.
Kétszobás, 51 nm2 tégla a Bosnyákon. Tök jól érzem magam. Luxus? Luxus! Ma Magyarországon egyedül albizni az. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#60) Tikakukac válasza janeszgol (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem bírja és váltanál, csak úgy nem bírja, hogy éppen el kellene lőni egy combosabb kezelést és pihenőt, akkor van gond, erről beszélünk most.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61) adika4444 válasza janeszgol (#59) üzenetére


adika4444
addikt

Mivel nem ismerjük a konkrét élethelyzeted (motivációd az egyedülélésre), emiatt itt csak általánosságokat lehet puffogtatni és így leírva tényleg igaza van a fórumtársaknak, hogy kicentizettnek látszanak a dolgaid. Viszont ismerek olyan embert, aki hasonló hajóban evez és ez a fajta pengeélezés fényévekkel jobb mint az amúgy helyzete, ha egyáltalán van otthoni, családi helye, ahová vissza tud térni krízis esetén. Nem is igazán tartozik a fórumra a teljes konkrét story-d, de szerintem arra nagyon jó, hogy ezt leírtad és a többiek válaszai, hogy a poszter kapjon arról egy képet, hogy miféle kompromisszummal kell szembenézzen ha belevág egy ilyesmibe. Az egyedülélés számos szempontból mondják, hogy nehéz (nincs tapasztalatom), de egynémely mérgező családi légkört látva én kb. bármilyen centizős helyzetet csak elismeréssel tudok nézni, mert nem jódolgában csinálja senki.

Az meg már egy sokadik egyéb tényező, hogy milyen képességekkel párosul ez az egész embereknél, mert nagyon vert helyzetből is lehet felállni ha valaki talál egy jó munkát és utána jön minden (lakhatás, család, jólét) és ennek az ellenkezője is lehet persze amikor valakinek végetér a családi jólét amibe beleszületett. Előbbire számos példát látok egyetemi csoporttársak közt, ismeretlen nevű háromházas zsákfaluból nulla progtudással jutott be a mérnökinfóra és most gyakornok jó pénzzel, hihetetlen nagy jövővel és épülő egzisztenciával.

üdv, adika4444

(#62) janeszgol válasza adika4444 (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 :R

(#63) Tikakukac válasza adika4444 (#61) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondok konkrétat: kolléga covidos lett. Vállalkozó formában létezett, ergo az, hogy 2 hónap után tudott egyáltalán közlekedni kicsit sem érintette negatívan.

Cseszheted a skilljeidet ha kiüt egy betegség vagy zebrán megnyal egy kocsi. Ezért orbitálisan buta dolog arra hajtani, hogy hát de marha spíler vagyok, megoldjuk majd. Ha gond van és ilyen, nem fogod. Senki se fogja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64) hNp88 válasza janeszgol (#59) üzenetére


hNp88
aktív tag

Ma Magyarországon gyakorlatilag a puszta létezés, sőt még a munkába járás is luxus. :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#65) Somatom válasza hNp88 (#64) üzenetére


Somatom
veterán

Jajj, nemááá! Egy C+E jogsi alapfeltétele asszem a 8 általános, meg 5 éves B jogsi. Ezt viszonylag sokan teljesítik. De, úgy hallottam, hogy buszvezetőnek most "bárkit" kiképeznek, akkora a hiány. Egy nemzetközis kamionsofőr havi nettó 800 alatt bele sem néz a fülkébe. Én két hétre kapok ennyit. Szóval, aki akar, az tud lépni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66) hNp88 válasza Somatom (#65) üzenetére


hNp88
aktív tag

jól látod, lasszóval fogdossák össze az embereket buszt vezetni. ahogy nézem a kamionosokat is.

régen ezek csókos, kiváltságos állások voltak, most meg kb. már büntetés ha fel kell oda ülni. ugyanez a helyzet a Rendőrségen is. :(((

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#67) Somatom válasza hNp88 (#66) üzenetére


Somatom
veterán

A rendőrök fizetése nagyon gáz. Nagy bajnak tartom, ha egy rendőr nincs rendesen megfizetve. Múltkor hívtam egy pótsofőrt. Rendőr srác jött. Mesélt ezt-azt. Hát annyiért az női munka. Én ezzel a két hét/ nyócázzal elvagyok. Ha kell több, akkor a munkahelyemen is tudok többet melózni, meg otthon is találok fusit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68) hNp88 válasza Somatom (#67) üzenetére


hNp88
aktív tag

hjahh, nagyon gáz. legtöbben egyébként pont kamionozni mennek miután leszerelnek, én is tudok kapásból 4-5 srácot innen Egerből.

szerettem volna én is rendőr lenni - villanyszerelő vagyok -, na ennek a karrieremnek a sorsa ott dőlt el végleg, amikor a "majdnem leendő" ( :DD ) egyik kiképzőmnek én segítettem felkészülni a villanyszerelő szakmai vizsgájára... :DDD :( félig vicces, félig nagyon-nagyon szomorú élmény volt...

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#69) Chaser válasza #72042496 (#40) üzenetére


Chaser
titán

a tulajdonos az nem főbérlő :P az a tulajdonos
főbérlők akkor voltak mikor az ombre megépíttette/megvette az egész házat, a lakásokat pedig kiadta egy másik ombrénak "egyben", ő volt a főbérlő és ő keresett albérlőket
nem tudom szomi' vagy vidám, eddig egy 90+ éves bácsval találkoztam aki ezt a fogalmat ismerte és röhögött mit főbérlőznek' :d - meghalt már szegény, rip -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) adika4444 válasza Chaser (#69) üzenetére


adika4444
addikt

Én is mindig javítom ha felfigyelek rá élő szóban. Főbérlő már nincs, tulajdonos van. Albérletkiadáswnál is szőröznek, szerintem ma esélytelen, hogy kiadja valakinek aki továbbadja :D

üdv, adika4444

(#71) Chaser válasza adika4444 (#70) üzenetére


Chaser
titán

tényleg nem értem, a magyar nyelv elég kifejező amellett hogy szép is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) D1Rect


D1Rect
félisten

Írnék egy A/4-es papírra hirdetést, hogy "dolgozó+tanuló, csendes, 1 szobás lakást keres" stb.
Ezzel kitapétáznám a fél környéket ahova költözni szeretnék.

Rengeteg üres ingatlan van amit nem adnak, ki mert "sok a gond vele", meg nem is akarnak menni az ügy után.
De ha lát egy ilyet talán felhívja a telefonszámot.
Ezzel a módszerrel anno(10+ éve) 2 albit is akasztottam.

(#73) totron válasza Somatom (#65) üzenetére


totron
addikt

Nem elég 2 év a B-ből?

(#74) prolad válasza D1Rect (#72) üzenetére


prolad
őstag

Lehet Veszprémben működik, Pesten annyi ilyet dobálnak be a postaládába (jellemzően ugyanazok) meg ragasztanak ki a faliújságokra, hogy mát el sem olvasom. Bár ott inkább venni akarnak és nem bérelni.

(#75) Tikakukac válasza D1Rect (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Fölöttem megírták, ez Pesten már rég nem működik.
Olyan helyet láttam, ahol nem volt szennyvíz és a víz is folyosó végén, és ezt nem 10k hanem 100k-ért akarták kiadni.
Elmebeteg dolgok vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76) Xaels válasza Tikakukac (#75) üzenetére


Xaels
félisten

Nálunk a munkásszálló ha saját szobát akarsz is 64k, a mosókonyha meg a fürdő itt is közös...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#77) Fred23 válasza Tikakukac (#75) üzenetére


Fred23
nagyúr

Másrészt ismerős segédmunkás átlépte az 500k-s havi jövedelmet. Papíron persze nem, de zsebbe fizetve is jó neki.

(#78) Tikakukac válasza Xaels (#76) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, akkor előszedem a képeket. Ez egy bontásra ítélendő ingatlan volt, tehát nem a tisztasági festés volt a fő gond, hanem, hogy falazni és vakolni is kellett volna még erősen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79) #72042496 válasza Chaser (#69) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tudom, de a köznyelvben már szinonímaként használják. Én ezen nem akadok fenn.

[ Szerkesztve ]

(#80) prolad válasza Tikakukac (#75) üzenetére


prolad
őstag

Láttam novemberben olyan "lakást",ahol egy helységben volt a konyha, nappali és a fürdő (a fürdőrész körül majdnem plafonig érő paraván). 17mn, 110+rezsi.
Vagy 2021-es építésű házban egyszobás lakás ablak nélkül 170-ért rezsivel. Szintén szépen, igényesen berendezve.
Vannak furcsa dolgok az biztos, ami zárható és fedett abból előbb-utóbb lakást csinálnak.

(#81) Chaser válasza #72042496 (#79) üzenetére


Chaser
titán

a köznyelvben azért használják mert butabik'
albérlő sincs, bérlő van...de ott még a két jelentés fedi egymást valamennyire
de főbérlő és tulajdonos teljesen más fogalom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) Somatom válasza totron (#73) üzenetére


Somatom
veterán

Nemtom. Lehet, hogy már elég. A lényeg, hogy nem teljesíthetetlenek a feltételek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83) philoxenia válasza Chaser (#69) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tanácsi lakásoknál volt "főbérlő", de most is megoldható, ha kiveszel egy háromszobás lakást mondjuk öt évre és a szobákat kiadod, amennyiben a szerződés ezt megengedi. Ágybérlet már nemigen van, de elvi akadálya annak se igen lenne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84) Chaser válasza philoxenia (#83) üzenetére


Chaser
titán

ott van is - ezt el is felejtettem -, és a másik esetben iis igaz, de az elég ritka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Borzoló válasza Krisztianby (#10) üzenetére


Borzoló
senior tag

[link]

Óbuda nem érdekel? Nem kell osztozni senkivel.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.