Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Ahogy nézem,az előd-(UX550VE)-szinte pontos koppintása lesz,a CPU már természetesen a legújabb sorozat tagja.
Ha jók az éresüléseim,itthon "csak" full HD lesz,a többi paraméter stimmel.
Nekem az előd modell van,egy felső kategóriás gaming ROG-ot váltott a megváltozott játékos szokásaim miatt.
Kellemesen csalódtam,voltak kétségeim a hűtéssel kapcsolatban-is,de meglepett,akárhogyan is csinálták!
Biztos,hogy ez sem lesz rosszabb,sőt,az újabb CPU-val kicsit jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#2) maximilian4 válasza Mikulásbá (#1) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó kis gépek ezek az egyszer szent. Kicsit underrated széria.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#3) Vikitorony


Vikitorony
tag

"A VGA felbontású webkamera mellett"

Kövezzetek meg, mert biztos velem van a baj, de egy nettó fél millás gépbe hogy képesek beszerelni egy VGA (640x480) felbontású webcam-et?

Jelenlegi szokások mellett nem használom a laptopomba épített webcam-et, de ha valaki normális minőségben szeretne videótelefonálni a családjával, kollégáival, partnereivel, állataival, stb., akkor azt ezen a csilli-villi gépen elég gyenge minőségben tudja csak megtenni. :F

(#4) pusszycat válasza Vikitorony (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Arra ott van a telefon. Pc-n már nem divat. De lehet tévedek. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) snecy20 válasza Vikitorony (#3) üzenetére


snecy20
veterán

30 éves technológia, mint húzó feature. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Mikulásbá válasza pusszycat (#4) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na meg a laptophoz lehet csatlakoztatni profi nagy felbontású kamerát is,akinek ez a fontos.Szerintem itt egy ilyen gépnél sokadrangú.

(#7) QwErTy42 válasza Mikulásbá (#6) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem meg egy fél millás gép legyen minden részletében prémium. Ez így fillérbaszás...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) snecy20 válasza QwErTy42 (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Főleg hogy már az 1080p is vagy 4-6 éve alapelvárás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) chris0000


chris0000
őstag

milyen szépen kihajtja a 1050Ti a 4K helyett a desktopot...ez vmi vicc "erőgép"!! :U

(#10) .mf válasza Mikulásbá (#6) üzenetére


.mf
veterán

Egy nettó félmillás gépnél már hadd ne kelljen egy webkamerát is hurcolászni egy skype- vagy viber híváshoz... Egy normális 720p elvárható minimum lenne ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) maximilian4 válasza chris0000 (#9) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez nem játékokra való gép. Amihez pedig használják bőven elég ez a gpu is.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#12) Mikulásbá válasza .mf (#10) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké,ezt is megértem.Nekem nem kell kamera,semmilyen,nincs is használva.Akinek ennyire fontos,biztos más alternatívát keres.

maximilian4 : régebbi játékok nagyszerűen mennek rajta,én sem hittem volna!Némelyik ROG-ot szégyenítő hűtése van.

[ Szerkesztve ]

(#13) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ez a gép működne vajon Blackmagic eGpu-val?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#14) Ed_007


Ed_007
aktív tag

"a tárhelyet microSD szabványú memóriakártya segítségével tovább bővíthetjük"
Ez komoly?!?

(#15) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Ismerős megkért, nézzek rá a gépére. ASUS akármi laptop volt.
A BIOS-ba nem tudtam belépni, indításkor sem volt kiírva semmi, milyen betűkombináció, akármi kell, hogy bejussunk.
Nem volt idő böngészni, aztán meg elutaztunk onnan, de megmaradt benne, hogy ASUS-t aztán nem... amelyik gyártó ilyen "illetlen" módon védi a gépét, attól én nem akarok semmit.

(#16) Mikulásbá válasza Ed_007 (#14) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én évek óta micro kártyát használok,adapterrel,ha úgy kellett,így nekem nem gond.Szerintem ezt könnyen lehet orvosolni.

Szinte minden Asus BIOS-a F2

[ Szerkesztve ]

(#17) csizo13 válasza Mikulásbá (#1) üzenetére


csizo13
tag

Itt is 4k-ról írnak.

(#18) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

csak azt nem ertem, a ZENbook, akkor miert Intel van benne ? :D :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) Mikulásbá válasza csizo13 (#17) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ide hazánkba csak full HD verzió fog érkezni-de szerintem majd jön a szaki,aki megerősíti ezt.

(#20) thomasa


thomasa
senior tag

Ott rontották el, hogy dedikált vga-t kapott. Minek? :W

(#21) opr


opr
veterán

A billentyűzetkiosztásért jár a keksz, végre egy professzionális felhasználásra szánt laptop, ahol a fő beviteli eszközt nem barmolták szét! :R
Amúgy nagyon tetszik, ára sem vészes, sőt, ebben a kategóriában, ilyen specifikációval kifejezetten jónak mondanám, bár kérdés, hogy egyáltalán lehet-e hozzá nbd garit kérni. Ha nem, akkor szvsz profi laptop, de nem professzionális felhasználásra. :)

Amúgy nagyon tetszik, le a kalappal ASUS!

Ami kimaradt (vagy csak én nem láttam?): a kijelző matt, vagy valami hülye fostalicska fényes érintős marhaság?

ui.: egy dvga nélküli Ryzenes verzió is nagyon ütne szerintem, mert simán el tudok olyat képzelni, hogy valakinek nem kell a 1050ti ereje, de azért az intel integrált meg már kevés.

ui2.: illetve Én pl egy hasonló kaliberű, de FullHD panelnek amúgy jobban is örülnék, mint a 4k-nak, a szememben 15"-on a 4k csak felesleges baromság, ami az akkut eszi, csak nem tudom, hogy ide (Anglia) vajon milyen verzióban fog jönni, esetleg lesz-e valamilyen szintű konfigurálhatóság.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Prof


Prof
addikt

Lattatlanban mondom, hangos es meleg > ipari hulladek aranyaron

(#23) jbush válasza Ed_007 (#15) üzenetére


jbush
tag

Ha UEFI-ben van telepítve rá az oprendszer, és azon belül be van kapcsolva a gyors rendszerindítás, akkor nem ír ki semmit, és nem is enged belépni az UEFI-be. De ez az összes gépnél, márkától abszolút függetlenül így van. Indítsd újra a Windowsból a gépet (nem leállítás-visszakapcsolással, hanem újraindítással!!!), és meg fog jelenni, mivel kell belépni.

(#24) Mikulásbá válasza Prof (#22) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én meg nem látatlanban mondom,hogy nincs hangja alapon,a nyugalmi hőmérséklet 33-35 fok (22 fokos szobában).
Játék közben 80 fok körüli a CPU-GPU,akkor van hangja a ventiknek,de nem zavaró-na de ez kinek hogy.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#24) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt persze régebbi játékokat értem,a mai komolyabbakra nem való ez a gép.Nem is ez a cél,sőt,talán egyáltalán nem is játékra való.

(#26) Anaren91


Anaren91
senior tag

Bezzeg ha Apple lenne most jönne a sok károgó, hogy fillér baszok meg ennyi pénzért már 8 k kamera kellene bele, meg és a többi... Nem kifejezetten csak neked írom, voltak már előtted is akik szerint egy fél millás gépben okés a vga kamera.... Főleg hogy vékony kis gép, üzletemberek játékszere kb, manapság meg elég divat a Skype tárgyalás esatobbi... De majd cipelni magával még pluszba a kamerát...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27) matteo_szg válasza Ed_007 (#15) üzenetére


matteo_szg
őstag

Azért na...ez alapján végleges döntés hozni...F2 vagy DEL...mindkettő évek óta működik. Ha pedig Win 10, akkor a megfelelő Speciális újraindítással is megy.

jupiiii

(#28) Mikulásbá válasza matteo_szg (#27) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most nézem jobban az új gép képeit,kivették a billentyűzet mellől a hangszórókat?Szerintem nem kellett volna.
Meg csak 1050 van benne?Mármint a magyar változatban,arról volt szó,hogy azért a 1050Ti marad. :F

Ja igen,van már itthon is ez a gép,ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem túl vékony ez erőgépnek?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) matteo_szg válasza Mikulásbá (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

Itt is van GD és GE verzió, most épp GD verzió lett elérhető.
Ami a hangot illeti, ha azt kapta - gyors utánanézéssel azt kapta -, ami az UX580-ban is van, akkor nem lesz gond a hangzással. :)

jupiiii

(#31) Mikulásbá válasza matteo_szg (#30) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

GE is lesz itthon?Na és UX580?

[ Szerkesztve ]

(#32) matteo_szg válasza Mikulásbá (#31) üzenetére


matteo_szg
őstag

UX580 - [link]

UX550GE-nek utánanézek.

jupiiii

(#33) Mikulásbá válasza matteo_szg (#32) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kis drága........ :U

(#34) opr válasza matteo_szg (#32) üzenetére


opr
veterán

Hogy a pics@ba lett 1800 dollarbol 680kHUF?! :F
Meg a szokasos 1$ = 1eur valtassal is 580k kene legyen, annal meg konkretan 100k-val dragabb a linkelt gep, ami azert mar boven tulzas kategoria, ennyiert mar van vekony "igazi" workstation nbd garival, hasonlo tudassal...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Mikulásbá válasza opr (#34) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem keversz 2 gépet,ugye?UX550GE vs UX580 ?

(#36) opr válasza Mikulásbá (#35) üzenetére


opr
veterán

Jogos. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Ed_007 válasza Mikulásbá (#16) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Köszönöm, majd kipróbálom, ha megint arra járunk. :-)

Nem azért, de miért F2?!? Amikor az F1 az "ősidőktől szokásos" ...

(#38) Ed_007 válasza matteo_szg (#27) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Franc akar mindent újratanulni... Ez az első volt, amibe belefutottam, de nem akarok még további "érdekességeket".
Thinkpad, az a tuti... :D Az "ősidők óta" stabilag ugyanazt a billentxyűt használja erre, ráadásul induláskor még ki is írja, hogyan lehet BIOS-ba lépni, az ASUS meg csak "sunnyogva" újraindul, aztán találgassunk...

[ Szerkesztve ]

(#39) pusszycat válasza Ed_007 (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

F1 vagy F2 vagy Del vagy Esc esetleg még F8 másra nem emlékszem... :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Ed_007 válasza pusszycat (#39) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Az általam látott Tp-k stabilan az F1-et fogadták el. :)

(#41) Vesa


Vesa
veterán

Grafikus vagyok... Egyetlen kollégám sem dolgozik laptoppal, ugyanis használhatatlan komoly munkára! Kivéve esetleg, ha külön monitort, billentyűzetet és egeret teszünk mellé, de akkor meg már kapunk egy kvázi desktop gépet, viszont a teljesítménye harmat kevés egy rendes desktop workstation-höz képest.
Nem lehet touchpaddal hatékonyan grafikázni!

A tudomány a valóság költészete!

(#42) Mikulásbá válasza Vesa (#41) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem majdnem mindenki,akinek laptopja van,egérrel használja-asztalnál legalább is.Hordozás közben biztos nem,de az csak átmeneti.A lényeg,hogy hordozható a gép,ez a laptopok igazi előnye.

(#43) Vesa válasza Mikulásbá (#42) üzenetére


Vesa
veterán

Ez így van, de grafikai munkánál a hordozhatóság csak annyiban fontos, hogy a kész anyagot meg lehessen mutatni a kliensnek, esetleg helyszínen apróbb váltiztatásokat eszközölni. De komoly, akár több napos munkát miért csinálna bárki egy apró monitoron, gyenge hardverrel, rossz vezérlőkkel?

Mi is használunk laptopot természetesen, mert pl. a tervek bemutatása a megrendelőnél személyesen ezzel könnyebb. Viszont magát a munkát soha nem ezen végezzük, hanem rendes monitorokon, erős asztali gépeken és profi vezérlőkkel. A laptoppal az életben nem lennénk készen semmivel. Magam részéről mondjuk dolgozni is képtelen vagyok már 27col alatt, és már az is határeset, mert nem férek el az eszköztárakkal.

A tudomány a valóság költészete!

(#44) Mikulásbá válasza Vesa (#43) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Túl van tárgyalva.Ez nem neked való gép.

(#45) Crytek


Crytek
veterán

Vékonyság kezd hajazni a xiaomi air notebookhoz.. Már csak egy költséghatékony verzió kellene.. 8GB ram, sima 1050, 256GB ssd-vel új i5-el 270k-ért...

Next PC Upgrade: 2022

(#46) matteo_szg válasza Ed_007 (#38) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ajj mán...DEL-lel ezer éve lépünk be PC-n BIOS-ba. :))))

Win 10 óta, oprendszer megléte esetén én már rendszerből lépek be....oprendszer nélkül kell még picit találgatni. De most örökre jegyzed meg...F2 vagy DEL. :)

jupiiii

(#47) kicsi.potty


kicsi.potty
csendes tag

Hello,

azt lehet esetleg tudni, hogy UX550GE mikor lesz itthon elérhető?
Illetve érdemesebb lesz majd azt megvenni, mint a GD-t? Mennyiben lesz másabb?

Köszönöm! :R

(#48) Mikulásbá válasza kicsi.potty (#47) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha jól tudom,1050Ti lesz benne,ennyi a változás.

(#49) kicsi.potty válasza Mikulásbá (#48) üzenetére


kicsi.potty
csendes tag

Akkor érdemesebb inkább azt megvárni?

(#50) Mikulásbá válasza kicsi.potty (#49) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Várd meg matteo válaszát,azt ígérte,utána néz.Amúgy igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.