Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nyílj ki :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) The DJ


The DJ
addikt

Ahogy látom mások is tapasztalták ezt a hibát, egyéb idegesítő problémákkal együtt: [link] (utolsó hozzászólás)

Azért kíváncsi lennék mit csinál, hogy ennyi helyet felemészt.

MOD: Egyébként folytasd ezt a sorozatot, hasznos okulás ez nekem és valószínűleg a többieknek is.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) kraftxld válasza The DJ (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt az ipari szintű bullshit-et ami a cikkben van... :W És ezért pénzt fizetnek az embereknek.
Van bőven anyagom, csak össze kell lapátolni ha van egy kis időm, most ez kicsit felb@szta az agyam azért írtam meg.
Arról már nem is beszélve, hogy olyan szinten belassítja a klienseket, hogy néha én szégyellem magam az ügyfélnél, hogy ezt a szart adtuk el neki, sajnos nem az én hatásköröm az, hogy mit vesznek meg :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) föccer válasza kraftxld (#3) üzenetére


föccer
nagyúr

De az ügyfélnek annyival meg tudod magyarázni a jelenséget, hogy azért lassú a rendszer, mert dolgozik a védelmi rendszere. A jó munkához meg mint tudjuk processzor idő kell. És mint a cikk írja sok-sok szabad terület a merevlemezen :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) kraftxld válasza föccer (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amikor kb 20 perc amig a gep hasznalhato lesz bekapcsolas utan Trend Micro-val, nelkule meg 5, azt nem hiszem, hogy sokmindenki dijjazza....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az igen. Nekem is volt anno valami hasonlóm, már nem emlékszem mivel, de ez valami extrém durva. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) föccer válasza kraftxld (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálunk az összes céges gép ezt csinálja. Az ész nélküli frissítünk, de nem tartunk karban tökéletes mintapéldánya :( It-nál ennyiben kb ki is merül a gépek felügyelete. Havonta a küldenek egy e-mail-t hogy hagyd hálózaton a gépet, mert frissítést telepítünk. Oszt kb sz@rnak az egészbe. Amikor nemrég megkaptuk az új gépet a redszergazdánk kikérte magának, hogy mit képzelek én, hogy lementettem külön minden adatot előre, meg hogy én akarom visszamásolni. Ne akarjam már elvenni a munkáját. Mondtam, ok legyen. Megkaptam a gépet. Végülis nem hiányzott róla sok minden, csak pl az elmúlt 3 éves munkám, meg 2 külön szoftver, ami nincs benne az "alap listában" :W Szóval external hdd elővesz, ledaráltam mindent amit ő felmásolt rá, majd 1-1be visszamásoltam a saját mentésemből azt a 40 giga anyagot. :) Szóval azért kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen szakértő ugyan hogy oldana meg egy hasonló problémát...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8) kraftxld válasza föccer (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, értem én. Sajna a kezem eléggé meg van kötve, mivel nem belső IT van, hanem kiszervezett, és havi szinten mondjuk van 10 óra amibe általában bele kell férni mondjuk ennél az ügyfélnél.
Persze, simán meg tudnám csinálni gyorsra, csak ezzel egy gond van, vegyünk egy munkaórát x Ft-nak amit kiszámlázunk az ügyfélnek, ha elpöcsölök mondjuk 8 órát az újratelepítéssel meg minden kis szarral, hogy egy kicsit gyorsabb legyen szerinted boldog lesz az ügyfél ha 6x-ért zsírúj gépet vehet? :D

Közben megtalálam az egyik régi jegyzetem a második résszel, most nincs pörgés a gyárban, lehet fel is rakom mielőtt az enyészeté lesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) gaborbol válasza kraftxld (#8) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat en eloszor lattam a szerveren TM, pont ez volt a hiba vele.
Akkor rogton belopta magat a szivembe.

Kulonben, mind szar szerintem ami szerveren van. Ha esetleg nem okoz gondot akkor valoszinu nem is csinal semmit csak ugy elvan
Ezt mar megbeszeltuk a cegnel is, kene egy sima ikon az ora melle, hogy antivirus es,es hogy ON!
De nem csinalna semmi mast, ezt tudna, viszont ezt stabilan gond nelkul tenne, van aki fizetne erte hidd el.
Akik vegigszopott valami agyremet mar, amit a sajat antivirusa okozott, mar nyulna is bankkartyaert.

Pl akarmi hibara keresel ra, lehet az barmi, pl floppy led nem megy, exchange nem kuldi ki a levelet, mosogep nem centrifugal, az fix hogy az elso oldalon ott van:
Amennyiben onnen norton antivirusa van... gondold el az is lenne nalatok :DDD

Nalunk Kaspersky a ceges eloiras, es egesz jo, azt kell mondjam, persze ennek is van well known issue-ja nem kell felteni.
Az ujabb updatek, meg minden loszarra jeleznek, az osszes orvosi progit, nyilvantartot, ugyvedi parktizalot,remote-help bomgar, minden virus bakker.

Szerintem nem is az jon le a signature file-ba, hogy mi az ami uj virus, hanem hogy mi nem, nem ismeri, bazzeg megint virus - letiltja a gecoba,

[ Szerkesztve ]

(#10) föccer válasza kraftxld (#8) üzenetére


föccer
nagyúr

Az, hogy mennyire örül, vagy nem örül valamilyen költségnek az leginkább kommunikácó kérdése. No meg az, hogy a "lehetőségeihez" képest milyen arányú kiadásról van szó.

Egyébként sacc/kb lehet sejtetni, hogy mi áron dolgozik egy ilyen it szolgáltató, mint ahol te is dolgozol? Valahol ~10k/h díjszabásra tudnék gondolni, de lövésem sincs. :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

idiskhez kérhetek linket? gugel csak vmi apples vackot hoz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) The DJ válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Ehun-e: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) Mr.Csizmás válasza The DJ (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) kraftxld válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

memecode idisk
idisk -apple

ez a két kulcskifejezés google-ben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) kraftxld válasza föccer (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, ezért is nehéz a melót jól csinálni, mindig matekozni kell fejben, hogy mi éri meg az ügyfélnek.
Nem titok, forintosítva a munka jellegétől és meglévő szerződéstől függően ~13e-25eFt/óra

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) föccer válasza kraftxld (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Egészen pontosan azt kell figyelembe venni, hogy mennyi pénzt tudsz elkérni a munkádért, anélkül, hogy elmennétek tőletek az ügyfelek, és azt érezzék, hogy jó áron, jó szolgáltatást vesznek :)

Akkor egy kicsit vastagabb a ceruza, mint gondoltam. Persze lehet, hogy a déli féltekén más az árazása az életnek, mint itt a Kárpát medencében...

köszi

üdv, föcer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) kraftxld válasza föccer (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, ez a dolog nyitja :)

Azért ennyi mert a szolgáltatás itt sokkal drágább => van miből kitermelni a munkabért nyugiban. Ezen kívül és az ingatlanokon kívül minden ugyanannyi vagy olcsóbb.

És ezért nem érti a sok Linuxhuszár (bocsi annak aki a szívére veszi, képletesen értem azt a típust aki szerint az ingyenes OS ingyen települ, ingyen beállítódik, és a mérnök mély levegőért és vatikáni valutáért konfigurálja a szervert. Nem kell a flame, ismerem a linuxot, jó cucc, csak pár hittérítő nincs képben), hogy ha a linuxos melót mondjuk 20e/óra áron számlázza az IT cég, a Windows-osat meg mondjuk 12e/óráért, akkor hány óra alatt is térül meg a licensz? :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) föccer válasza kraftxld (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

És akkor arról nem is beszéltünk, hogy egy linux disztró OS-hez mennyivel nagyobb "szakképzettség" szükségeltetik, mint egy win7-hez. Mondjuk én még abból az időből ismerem a linuxot, amikor kde-ben még a cd lemezeket is mountolni kellett, a terméktámogatásról nem is beszélve. Azóta gondolom, hogy fejlődött a technika azon a téren is, sajnos nem vagyok vele képben. De nem is akarok. Inkább kicsengettem a win7-ért a 32k-t, oszt most 5-10 évig nincs gondom az operációs rendszerre. :) (az már más lapra tartozik, hogy szerintem a reál értéke olyan 12-15 körül lenne.... De ez egy másik téma lehetne)

És berakom a lemezt, és gond nélkül működik, és az ami az egyszeri felhasználül 99%-ának kell.

:R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.