Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nyitó hsz

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) Lenry


Lenry
félisten

nem is tudtam, hogy hazajöttetek.
üdv a Vadkeleten :DD :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) kraftxld válasza Lenry (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem véglegesen, de most pár évig itt rontjuk a levegöt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Luck Dragon

Üdv itthon és Fehérváron egyaránt. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Yeffy válasza kraftxld (#3) üzenetére


Yeffy
veterán

ha nem vagyok indiszkret, megkerdezhetem, h hh most hazajottetek, foleg, ha csak par evre szol?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6) kraftxld válasza Yeffy (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi extra, kaptam egy jó lehetőséget meg az NZ gyárból már kezdett elegem lenni és ott országon belől mindenképp mozgolódni kellett volna. A házat is jó áron ki tudtuk adni.
A gyerekeket is tutujgatni tudják most a nagyszülők, aztán majd egyszer visszamegyünk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Yeffy válasza kraftxld (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. mondjuk azt nem tudom, mivel foglalkozol, de legyen szerencsed hozza. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#8) kraftxld válasza Yeffy (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

IT, cloud-os technológiák (Azure, Amazon AWS, stb).
Ebben most böven van lehetöség a világon bárhol.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Yeffy válasza kraftxld (#8) üzenetére


Yeffy
veterán

az nem rossz, igen, ahogy hallom, az eleg jol megy. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10) Coccolino_O válasza kraftxld (#3) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mennyi ideig voltál Új-Zélandon? Ha jól rémlik, hogy már kint vagy régebb óta, én 17-ben dobbantottam, és szerintem te már akkor javában benne voltál a kiwi életben. Meglepő, megértem Yeffy kollégát. :)

(#11) Yeffy válasza Coccolino_O (#10) üzenetére


Yeffy
veterán

meglepo? :Y :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#12) kraftxld válasza Coccolino_O (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2008-ban mentünk ki, tehát 12 év :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Coccolino_O válasza kraftxld (#12) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Jézusom. Az masszív. :)

(#14) #90088192 válasza kraftxld (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Otthagytad a vilag legnyugisabb helyet? Iszol te rendesen ? ;]

(#15) kraftxld válasza #90088192 (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég volt most a nyugiból, lesz egy kicsi nem nyugi, aztán ha visszamegyünk újra nyugi lesz :DDD
Iszok rendesen, mert ha visszamentünk indítani akarom a pálinka projectet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Luck Dragon válasza kraftxld (#15) üzenetére

Szegények :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) Dany007 válasza kraftxld (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Szia, helyzet?
Visszamentetek már? :)
Mi épp most gondolkodunk ezen a családdal... Bárcsak sikerülne... Te meg közben hazajöttél? Persze 2021 még kicsit más volt. Na de most... 2022 második felében... :)
Remélem már te is rájöttél, hogy itthon csak az marad majd aki nem tud elmenni...

(#18) kraftxld válasza Dany007 (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még Magyarországon vagyunk, a gyerekek kicsit küzdenek a suliban de nem vészes.
Amúgy elvagyunk, sok a program megy az aktívkodás, bicajozás. Turistaként vagyunk itt, nem foglalkozunk a hülyeségekkel :)
Majd valamikor visszamegyünk NZ-re de most ott is van kavarás rendesen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) Dany007 válasza kraftxld (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Juhúúú! :)
Azért örülök, hogy minden szuper!
Emlékszem sok-sok éve mikor olvastam az írásaidat, hogy te ott kint vagy és milyen messze és hogy meg miként meg miért stb...
És most ott vagyok, hogy jövő héten konzultálok egy NZ kivándorlási "ügynökkel" miképp lehetséges és milyen opciók vannak. Durva, sose hittem volna. Nyilván más úgy nézni a világot, "ott" azért van egy stabil pontod. És kvázi turistaként itthon azért könnyebb.
Na mindegy, rendkívül érdekes, olvastam a blogodat. Jó kis mozgalmas életetek lehet ahogy látom. :) Nincs unalom.
Van valami tanácsod / meglátásod összességében? Ennyi év után odakint biztos, hogy racionálisan tudod látni a különbségeket, hasonlóságokat, a pro-contra érveket. Vannak ilyenek? Nagyon kíváncsi lennék.
Mert én most elég borúsan látom itthon a dolgokat, nyilván sehol sincs kolbász kerítés ezt tudom. De nem is a "jólétért" mennék NZ-ra, hanem egy elfogadóbb racionálisabb társadalomért. Mert elég jól ismerve a hazai bel/külpolitikát, a józan ész elhagyta ezt az országot.

(#20) kraftxld válasza Dany007 (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem NZ nem a legjobb választás most 1-2 évig. Még mindig megy a covid miatti bef*satás, ráadásul az ingatlan helyzet se valami rózsás.
Ott is emelkednek a kamatok, a landlordok valszeg elkezdik áttolni a bérlőkre a plusz költségeket hamarosan amikor hitelkamatok nőnek, council rate-ek nőnek, most a biztosítás is felment 15%-al.
Auckland / Wellington magyar árakhoz képest még mindig nagyon drága, ha nem egy minimál 1 szobás apartman a belvárosban ($400/hét) akkor simán $7-800/ hét egy tök átlagos ház a világ végén ha családdal vagy. Ekkor mondjuk jó esetben 1 óra a bejárás a melóhelyre egy irányban. Rezsivel együtt mondjuk ez havi 1M Ft egy 4 fős családnak, aztán enni is kéne :)
Ha most indulnék, legalább összeszednék egy 8-10 M Ft-os tőkét hogy kitartson a pénz amíg a munkából be nem indul a bevétel, ráadásul a repjegyek is elég drágák mostanában.

De a fizetések mennek felfelé szépen lassan, talán 2-3 év mulva jobbak lesznek az arányok szerintem.

Azért az NZ társadalom se egyszerű, eléggé felületesség van, sokkal nehezebb sztem rendes barátokat szerezni akikkel többet lehet a "hi, how are you"-n meg a small talk-on kívül csinálni. És a felszín alatt elég sok a feszültség, tolják a maorikat ezerrel, öntik nekik a pénzt ész nélkül, látható eredémny nincs (jééé.. hol is láttunk már ilyet? :D) a gang-ek eléggé durván tolják, vannak ott is gázosabb részek.

De összességében azért elég nyugis hely, ha jobb környéket választ az ember. Szerintem ha mi visszaindulunk délre, lehet megpróbáljuk Ausztráliát, ott most egy fokkal normálisabb a helyzet, meg kicsit nagyobb pörgés a városokban, NZ azért eléggé unalmas tud lenni jópár év után ha mondjuk egy Budapesthez szokott az ember programok és lehetőségek tekintetében.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) Dany007 válasza kraftxld (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
Igyekszem tájékozódni én is ahogy lehet, bár nyilván egy "helyinél" jobb kiindulópont nincs.
Azt mondták, minimálba évi 60k-ból húzósan de ki lehet jönni. Három gyerekes család (tehát 5-en) 120-ból már egész jól megél.
Mi összesen vagyunk hárman.

Sajnos sok handicappel indulunk... Nincs diplománk. Nem hiányszakmában dolgozunk.
Ezért is akarom első körben a bevándorlásis hölgytől megtudni, hogy van-e egyáltalán így esély kijutni. Nekem pl saját vállalkozásom van 6 éve, de előtte 10 évet graphic design-ban dolgoztam, most interior design és 3D látványterv, Arch viz stb... Info mérnökasszisztens vagyok és építész technikus. De releváns gyakorlatom csak az előbb felsorolt területeken van.
Viszont rágugliztam 20-25 NZ cégre, ami azzal foglalkozik, amivel én most itthon. 2-t találtam, ami felér ahhoz a színvonalhoz és minőséghez, amit én tudok. És nem nagyképűségből. Tehát ha a fennmaradó 20+ cég bármelyike alkalmazna engem, akkor egyből 4-5 szintet növekedne a cégük quality terén.
Ebben bízok. Aztán persze simán lehet, hogy ennek így ottkint nincs relevanciája, mert nem keresett szakma, vagy találnak rá helyit (bár láthatóan nem sikerül). Na ezért kérdezem meg egy szakértőtől.
De nem vagyok válogatás, bármilyen munka jó lenne. De nyilván ebben van tapasztalat, ebben van esély.

A pénz alapvetően nem számít. Nem a kolbász kerítés miatt mennénk ki, hanem a jövőkép miatt és hogy minél messzebb legyen innen. Számítok rá, hogy pár évig jóval alacsonyabb életszínvonalon fogunk élni, tehát ez benne van. A barátkozás nem számít. Eléggé antiszociálisak vagyunk. :D Viszont abszolút elfogadóak és liberális gondolkodásúak. Az 1 órás bejárás se számít, csak ne itt legyünk.

A terv az, hogyha azt mondja a bevándorlásis és a recruitment-es nőci, hogy van legalább egy közepes esélyünk, akkor megyünk nyelvtanfolyamra 2x3 hónap intenzív. Mert most elvileg B1-es szinten vagyunk. Ami harmat kevés sajnos és ez muszáj. Majd megcsinálok egy 3D generalist képzést is, ami nemzetközi certificate-et adna, csak hogyha az infó mérnöki nem lenne elég hozzá. Aztán van pár milla tartalékunk plusz eladnánk a kocsit, ez így kitenné azt a 10 millát kezdésnek. Ebből kimennék én, hajtani valami állást, work visa, aztán a többi. Na ekkor adnánk el a lakást, ami alsó hangon még 40-50 milla mostani árak alapján. Ha ez megvan akkor jönne ki a párom és a fiam is. Tehát nekem már lenne egy állásom 60-90k évi keresettel, plusz mikor kijönnek lenne még a ~ 40 milla huf tartalék. Ez 1-2 évre biztosan elég és addig a párom is találna magának akármilyen munkát.

Szóval ez a terv, laikusként még szakértői infó nélkül. Aztán meglátjuk mit mondanak.
Egyébként Veszprémben lakunk, az élet nagyjából kimerül a munka / iskola / tanulás / hétvégi kirándulásban. Barátunk nincs sok, mert idő se lenne rá. Jól élünk, nem panaszkodom, jóval az átlag felett. De racionálisak, liberális gondolkodásúak vagyunk és az ami itthon folyik, az pontosan nulla jövőképet ad, nemcsak a gyereknek, nekünk sem. Nincs igényünk nemtommilyen közösségi életre, fesztiválokra meg pörgésre, csak egy nyugodt, kiszámítható és fejlődő jövőképre egy olyan országban, ahol a racionalitás az épeszű gondolkodás még jelen van és ér valamit. És, ha erre csak 40% esély is van, akkor simán felégetünk mindent itthon hogy összejöjjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.