Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Teszem is fel az A41-re, amint lehet.

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Már felcsillant a szemem a közönségkedvencre, hogy az SGS 2 kap 4.1 után 12 -t. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) bmt50


bmt50
senior tag

Kis mobil szerintem az Iphone SE1. A41 inkább már a közepes méret.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4) tibz03 válasza bmt50 (#3) üzenetére


tibz03
őstag

Gondolom, 2022-ben nem releváns egy 2016-os modell mérete. :U

(#5) bmt50 válasza tibz03 (#4) üzenetére


bmt50
senior tag

Gondolom nekem, meg egy kazal embernek igen. :U
Az van sajnos, hogy a mobil tartalomfogyasztási igényekhez(meg az abból származó bevételek érdekében) megnövelt méretekhez az emberi kéz nem "növekszik" párhuzamosan.
Hosszabb ujjú, nagyobb kezű, vagy jó kézügyességű emberek még megbírkóznak a 148×70mm-nél nagyobb telefonokkal, a többieknek meg pókhálós a mobilja, vagy 3 havonta javíttatják biztosítás keretében 😐.
Méret kérdésben így szerintem egy átlag ember keze a releváns. A 2016-os SE-t csak példaként mondtam, de egyébként van az Unihertz Jelly2 meg a Pro, ami szintén kicsi, és újabb.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#6) Noukoum válasza bmt50 (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván akinek nagyobb telefonja van az folyton összetöri, bezzeg akinek nem ugye..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) bmt50 válasza Noukoum (#6) üzenetére


bmt50
senior tag

Ez így elég gagyin hangzik.
Én mindössze annyit állítok, hogy nagyobb eséllyel törik össze egy nagyobb telefon, mint egy kisebb. Egy nagyobb kijelzős telefonnál többször kell fogást váltani a használat során, amire a Bone123 is fel szokta hívni a tesztekben a figyelmet.
Sem az emberi kezek, sem a farmerzsebek nem követik ezt a méret növekedést. Az A41 meg szerintem nem kicsi, egyébként a cikkel kapcsolatban erre reagáltam. Vagy talán ez ellen valami kifogásod van?

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#8) Noukoum válasza bmt50 (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy nagyobb telefon fogására jobban figyel az ember, a kicsit sokkal egyszerűbb elejteni figyelmetlenségből. A zsebgyártók amúgy nagyon is alkalmazkodtak a nagyobb méretekhez.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) bmt50 válasza Noukoum (#8) üzenetére


bmt50
senior tag

Hmm.. jó érvek.
Legalább 4x szerepel különböző tesztekben, amiket olvastam az elmúlt 1 évben, hogy " nem zseb barát", "nem tanácsos leülni ekkora mobillal a zsebben", stb. De nem zárom ki, hogy csinálnak nagyobb, mélyebb zsebeket is, A41-nél nagyobb modellek miatt.
A másik, hogy azért van pár élethelyzet amikor pl. lóg a gyerek a karodon, nem teheted le, mert sír/fogzik és úgy kell intézned ügyeket határidőre. Vagy mondjuk hónod alatt egy 3-400++os céges laptoppal loholsz egyik meetingről a másikra, és csörög a telefon a bankból, amit vissza se hívhatsz, mert központi számról jön a hívás, és nekik marhára ráér téged 2 nap múlva elérni, mert neked sürgős, nem nekik. Ez csak 2 példa, de tudnék még mondani párat, ami teljesen életszerű, és okoztak leejtéseket A50, A21s tepsimobilok.
De -mint írtam- nekem annyi csak a gondom, hogy egy A41-et ne hívjunk kicsinek, meg kompaktnak. Esetleg közepesnek, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#10) tibz03 válasza bmt50 (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Tehát mivel a jelenleg piacon lévő mondjuk 300 modellből van 2-3 full ismeretlen darab, ami 4-5 coll alatti, így akkor már a 6,1"-os A41 közepesnek számít. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy mivel létezik a világon 50-es lábméretű ember, ezért a 47-es lábméret már közepesnek számít. :)

Az, hogy kinek mi az igénye, tökmindegy ebből a szempontból. A piacon a jelenlegi készülékek 80-90%-a 6,4" fölött van, ebből logikusan az következik, hogy ami ez alatt van, az kicsinek tekinthető. Én is jobban örülnék, ha nagyobb választék lenne kisebb modellekből, de attól még a 6" körüli méret a mai felhozatalban igenis kicsinek mondható. (Arról nem is beszélve, hogy ami ma 6", a 80-90%-os készülék-kijelző aránynak köszönhetően régen inkább csak 4,5" volt.)

(#11) bmt50 válasza tibz03 (#10) üzenetére


bmt50
senior tag

Mint írtam:
"Méret kérdésben így szerintem egy átlag ember keze a releváns."

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.