Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Megnyitottam a linket. Elolvasni már nem olvastam el, mert ismerem "régről" az oldalt.
Bullshit az egész, szerintem a kontraproduktivitásra alapoznak, aki atomenergia ellenző volt, akkor ezeknek a cikkek hatására atomenergia pártoló lesz.

Időpazarlás az atomcsapda.blog.hu-val foglalkozni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Hosssszu válasza Dluinet (#1) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mindmeghalunk az atomtól! 4 négy! ;]

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

A Greenpeace se a szívem csücske, de ehhez az Atomcsapda bloghoz képest ők hozzáértőnek tűnnek.

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az előző HSZ-eket köszi, megspóroltatok nekem fél délutánt:DDD.

Saját álláspont: az atomerőmű rossz, természetesen. Szennyez, veszélyes, stb. Az egyéb erőműtípusok nagyrésze fajlagosan még rosszabb. A minap elrobogott mellettünk egy, a feliratozása szerint, "bio"etanollal hajtott autó. Honnan is van ez a nagyonbio hajtóanyag? Hát persze, hogy kivágott esőerdős területen növesztett, ezredakkora levélfelületű növényekből.

Megoldás? Térjünk vissza a XIX. század szintjére népességszámban és pocsékoljunk kevesebbet, ennyi. Bármi más, amit a sötétzöld politika manapság teríteni próbál kamu.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) #90088192 válasza t72killer (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

A legnagyobb probléma, hogy igazad van :R

Vagyis a jelenlegi társadalmi berendezkedéssel nem tartható fenn örökké a növekedés, mert a növekedés alapja a populáció/fogyasztószám növekedése.

Es erre alapul az összes szabály, ezert nem lehet népesség szaporulat szabályozás.

Az "Etikai" okok is érthetőek, de el lehet gondolkozni azon is mennyi ember hal meg pont emiatt....és milyen körülmények között.
Akkor ne is beszeljünk azokról akik akik (Kb 2mrd) akik csak tengetik mindennapjaikat katasztrofális körülmények között.

Nem akarok dönteni senki sorsáról, de egyszer valakinek ki kell mondani, ez a rendszer így nem működik, főleg hosszútávon :(

[ Szerkesztve ]

(#6) 8th válasza t72killer (#4) üzenetére


8th
addikt

Népességszámról jut eszembe ezt még korábban könyvjelzőztem. Rémisztő. [link]

(#7) t72killer válasza #90088192 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A köznép hajlamos valamiféle világmegváltó szuperman-ként, vagy legalábbis varázslóként tekinteni a technológiai és gazdasági elitre, és bekajálja, a tengernyi baromságot a TV önt magából: a tudomány mindenre képes, vízből és levegőből fogjuk etetni a milliárdokat - ja meg persze a hipertérből még élhető területet is adunk nekik.

Közben a valóság meg az, hogy a fejlett világbeli ember ökológiai lábnyoma mm2-nyit se csökkent az elmúlt 50év alatt (a nyomorgóké se), a számunk viszont nő. Ha magunk nem szaporodunk, akkor bevándorlással.

#6: ezek a 4-5x-öződő számok egyszerűen elképesztőek, természetesen a rossz értelemben. Ha hozzáadjuk, hogy ez a tengernyi embertermés "fejlődni" és fogyasztani akar, megkapjuk a szép új, modern világot, ahol lubickolhatunk egymás sz.rában-hugyában:

Eredmény: elérhetetlenné válik a saját ingatlan, ha nyugodt, csendes helyen akarsz nyaralni, akkor felejsd el a nyári szünetet és a kellemesebb éghajlatú országokat: irány februárban szibéria...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Eastman


Eastman
őstag

(Arra leszek kíváncsi, hogy a 2-3 autó/háztartás meddig növelhető. Nyilván már Wi Ping is szeretne egy kocsit - joggal -, anyja, apja, meg a barátnője is. Klímát is a falra. Nagytévéjük már van. Szerintem a műanyagipar fejlődésével/fejlesztésével a(z ön)pusztulás/pusztítás már visszafordíthatatlanná vált. Műanyag, kevlár és üvegszálas hajókon is dolgozunk, azok pl. húsz év után mind kompletten mennek a kukába és egy kikötőben van kb. 300-500 db. fél-egy tonnás. Az "atom" a kisebbik "baj".)

Az öt farmerom, húsz pamut pólóm, bőr és vászon cipőim, vászonöveim, gitárjaim - részben lebomlanak, de így is ci sok műanyag tárgy vesz körül és ez a folyamat, bárhogyan is törekedne rá az ember, megállíthatatlannak és kézbentarthatatlannak tűnik. Sajnos. Szó szerint ránk omlik ez a fajta habzsolás majd eldobálás. Ránk omlik a műanyag szeméthegy. Brutál.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Eastman


Eastman
őstag

...ja, és percenként újabb "nullkilométeres" műanyag yachtok futnak ki a gyárakból, ahogyan a nylonzacskók is percenként keletkeznek tonnaszám. Ettől lesz az igazi mélytorkos pár tíz éven belül. A 11 milliárd ember napi kettő-öt új (zsömlés) nylonzacskója miatt! Plusz az eddig földbe ásottak miatt. Az "atom" az kutyaf... ...füle ehhez a terheléshez képest!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) t72killer válasza Eastman (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "nyugati" talán már nem fogja növelni a fogyasztását, de a "jólétet" éppen felfedező, "éhes" 3.világbeli nagyon szívesen cseréli a húszéves bőrszandált egy húszéves renaultpegueotcitroen katasztrófára.

Mindennapi használati tárgyaink meg úgy 2-3évtizede alapból max pár éves élettartamra vannak tervezve, másképp kapásból dőlne össze a komplett kínai szemétgyártó-ipar, az azt üzemeltető New York-i befektetési bankhálózattal egyetemben. Érdekes, 50éve még simán elvolt úgy a gazdaság, hogy amit vettél, nem hullott darabjaira. Sőt. 100-150éve még a pénzgazdálkodás is elvolt rendszerbe programozott infláció nélkül.

#9: az összes ilyen szemétgyárat kötelezném arra, hogy csak akkor ereszthetnek ki x darab új példányt a gyárkapun, ha x darab régit fenntartható módon feldolgoznak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Eastman válasza t72killer (#10) üzenetére


Eastman
őstag

Műa. gyerekjátékok, lavórok, edénycsorgatók, fürdőszobaszekrények, ruhacsipesz, műszerfalak, karosszériaelemek, telefontok, egér, klaviatúra, egyéb csillogó-villogó hatszáz forintos műa. bisz-bszok, stb, stb, stb, stb, percenként tonnaszám keletkeznek. Nincs megállás. Szerintem egy napon ez lesz az emberiség veszte.

A "lebomló", erodált és a sziklákon szétdrazsírozódott un. mikroműanyagokat viszi már a szél mindenfelé. Nehéz lesz Lehetetlen mindet a szőnyeg alá söpörni...

Bocs, de élőlény azokat ki nem köpi/köhögi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) bkercso


bkercso
nagyúr

Sok téma van, amik szerintem külön-külön tárgyalhatók: energiatermelés, népességszabályzás, pazarlás, szemét, ökolábnyom. Összefüggnek annyiban, hogy mind a Földet terhelik. De amúgy külön témák.

Az atomerőművek élhető alternatívák szerintem mindaddig, amíg a fúziós erőmű meg nem születik, azaz még pár évtizedig. Csupán teljes felelősséget kellene érte vállalni. Eddig minden baleset többszörös gondatlanság/mulasztás eredménye volt. Ez nem csupán technikai kérdés: kontrollt kellene gyakorolni a döntéshozók fölött is valami módon. Hasonló a probléma a demokrácia alapproblémájához.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) t72killer válasza bkercso (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egész összefügg, ráadásul a népességszámban gyökeredzik az egész probléma: a népességnek energia kell - nagy és sokat fogyasztó népességnek sok és relatíve tiszta energia.

De persze a származtatott problémákkal is foglalkoznunk kell, ha varázsütésre "megoldódna" a népességprobléma, és holnap Thanos eltüntetne 6milliárd embert, a maradék 1milliárdnak se szabadna teleszemetelni a bolygót.

A fúziós erőmű jól hangzik, de még mindíg nagyon messze vagyunk tőle.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Eastman válasza bkercso (#12) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom, hogy népességszabályzásról van-e értelme bármilyen szinten is beszélgetni, hiszen az szembe menne a jogegyenlőséggel. "Engem ne korlátozzanak, a családtagjaimat se, a barátaimat, ismerőseimet meg a szomszédaimat, a nekem rokonszenves embereket, még Izaurát se!" És ezt elvárhatja a Föld túlsó felén élő bármelyik "világpolgártársunk" is. Amennyiben humánus (és/vagy demokratikus) társadalmak élnek egymás mellett, kapcsolódnak egymáshoz. Vagy?

Humánus-e pl. a kapitalizmus? És a (gyakorlati) szocializmus? Izaurának azonnal adják vissza a javait/jogait, az enyémet meg ne merészeljék elvenni! Nem könnyű kérdések ezek. :(((

Működjön-e a világ úgy ahogy én akarom, ahogy a (körülöttem élő) többség akarja, vagy én működjek-e úgy ahogyan valakik szabályoznak, vezetnek? Egy (európai) nő a héten a kamerákba mondta, hogy előre megbeszélte az orvosával hogyan akar szülni, és most szomorú poszt-traumás stressz érte, mert nem úgy lett, és neki jogai vannak, meg "Londonban ez nem így megy", kettétört az élete. OK, elhiszem. Innen nézve reális lehet-e bármilyen születésszabályozás?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) t72killer válasza Eastman (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs itt semmi jogegyenlőségi kérdés: mindenkit egyformán kell korlátozni, a közép-afrikai nyomorisztántól kezdve Manhattanig. Erőszakos? Persze. Miért, az emberiség nem az amikor bulldózerrel letarolja ezernyi faj élőhelyét és a komplett bolygót teleszarja szeméttel?

Visíthatnának a jogvédők asszem, ha egyszer egy idegen civilizáció ránktalálna, és a Földön élő többi fajjal egyenrangúként kezelve elkezdene rendet csinálni...

A szülési jogait követelő nő se lesz annyira hangos, ha az állam komplett kiszáll a 2.-3.-x. purdé finanszírozásából, és a kb 6-8ezer fontos kórházi számlával kezdődnek a dolgok. És ez még full demokratikus eljárás. Csak épp ENSZ-szintű, valóban betartott megállapodás kell hozzá, a "szüljük ki a többieket a világból" országok miatt. A csóribb országokban lehet tovább kell menni, bár kínában működött a dolog.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) #90088192 válasza t72killer (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

A szülési jogait követelő nő se lesz annyira hangos, ha az állam komplett kiszáll a 2.-3.-x. purdé finanszírozásából, és a kb 6-8ezer fontos kórházi számlával kezdődnek a dolgok. És ez még full demokratikus eljárás. Csak épp ENSZ-szintű, valóban betartott megállapodás kell hozzá, a "szüljük ki a többieket a világból" országok miatt. A csóribb országokban lehet tovább kell menni, bár Kínában működött a dolog.

A baj az, hogy mindennek megvan az ára.

Ezert írtam, nem akarok senkit megregulázni, elég az nekem, hogy magamat regulázom.

Arra kellene megoldás, hogy a fejeket elindítani a jó irányba, rájöjjenek, hogy senkivel nem tolnak ki csak a születendő kölyökkel. Persze ez megint csak az önzőségre vezethető vissza, hiszen a nagy családmodell, pont a nyugdíj/szociális háló/tisztes megélhetés hiánya tartja életben, ezert fogy a fejlett civilizációk populációja, hiszen nincs rá szükség, ami a paradoxon kedvéért ismét az önzésre vezethető vissza.

Sajnos a megoldás drasztikusabb formában kell, hogy elérkezzen, hogy hatása is legyen, hamar a fejekben nem lehet egyik napról a másikra rendet tenni :(

Nem jó, de mindennek megvan az ára.....

Azt viszont nehéz elképzelni, amit más emberek átélnek. A belém szorult empátia miatt sokszor igen csak borús kedvem támad.
Ahogy egyre több infóhoz jutok, egyre jobban elgondolkozok azon, mit is kellene tenni :(((

Az első dolog amit tennék, kötelezővé tennem MINDEN új műanyag cucc biodegradálhatóságát/kiváltását.
Utána adnék 5-10 evet mindenkinek, hogy beszerezze az új cuccokat.

Ha ez letelt, akkor a nem biodegradálódó műanyagokra specifikus bacikat küldenék, hogy bontsák elemeire(ha jól tudom már működik, csak nem lehet kiereszteni mert minden amiben műanyag alkatrész van annak lőttek).

Energia termelés/tárolás: Atomerőmű szimpatikus de olvastam mi történt Szomália partjainál(nem az Atomerőmű hibája) kicsit elgondolkoztatott.

Ha pl a sivatagi környezetben jelenlevő napsütés legalább 2 formában hasznosítható(PV+hő) akkor már valamit lehet vele kezdeni.
Persze az alaperőműveknek kell valami szilárd...Más nincs csak az atom egyenlőre.

A többi meg kifundálás alatt, de míg sokan a nemzetközi vándorlás ellen tiltakoznak, én pont forditva látom, akik kimozdultak a lehetetlen állapotokból, azokban megvan az akarat amivel igen is lehet változtatni nagyon sok mindenen.

Ez már politika sajnos...nekem meg nem kenyerem(Csak mellékesen: Kötelező szavazni, de elolvastam hogyan lehet kijelentkezni a választási regiszterből. Hivatalosan hajléktalannak deklaráltam magam így nem kell szavaznom, és büntetést sem kapok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.