Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mint ahogyan megmosolyogjuk a most még kapható 3G mobilokat ez vár a 4G telefonokra is. Csak magamat tudom ismételni nem szabad már 4G mobilban gondolkodni, ha drágának tűnnek (az 5G mobilok) inkább várni kell 2-3 hónapot a vásárlással. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) zozzo72 válasza pusszycat (#1) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Szerintem lesz annak a 4G-nek még kifutása rendesen...

(#3) clon válasza pusszycat (#1) üzenetére


clon
aktív tag

Jelenleg a "nagy lefedettségű" 4G esetén nem kevés helyen visszaváltva 3G-re jobb a net sebessége nem is kicsit. Az 5G esetén teljesen felesleges gondolkodni ma annak aki nem nagyobb városban lakik, mert bíz' neki nem 1-2 év mire lesz 5G-je így aki most vesz telefont annak elég a következő cserekor 5G telefont vennie mert úgysem tudja használni ha nincsen a környékén. Addigra meg úgyis elárasztják a piacot 5G képes készülékekkel (már most is több a készüléktípusban van-lesz mint ahány helyen használható).

(#4) pusszycat válasza clon (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az 5G-t nem kell elölről kiépíteni, elég a 4G tornyokat kicsit megbuherálni, felturbózni szóval nem kell neki sok idő. Gondolom. Csak kicsit több kell belőle mint 4G ből az is igaz. Minden más lenne ha közben nem taknyol bele a koronavírus. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) janeszgol válasza pusszycat (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet. En megaz iden veszek egy telot ( elso szamu kinezett a P40 Lite 4G), utana ket ev mulva fogok csak mar. Vagy meg kesobb. Szoval nem leszek ott az 5G elofutarai kozott.

(#6) pusszycat válasza janeszgol (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tűnik csak bennem tombol az új utáni vágy. Meg van még bennem egy olyan ha cserélek telefont legyen valami plusz az újban. Most olvasom az aláírásod, nehéz lesz lebeszélni. De még sok van hátra az évből lehet sikerül nekem. Amiért később persze majd hálás leszel. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) janeszgol válasza pusszycat (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja. P40 Lite 5G. :D
(Ha lesz addigra.)

[ Szerkesztve ]

(#8) joey04 válasza pusszycat (#1) üzenetére


joey04
titán

Szerintem meg átlagos 2 éves használatot figyelembe véve most még pont érdemes 4g mobilt venni, és a következő váltásnál kell figyelni arra, hogy mindenképpen legyen a készülékben 5g. mondjuk akkor már nehezebb lesz 5g mentes készüléket venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) pusszycat válasza joey04 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

100 km van tőlem 5G torony, de nem tudhatom mi lesz 3 hónap múlva. Nem az s9+ akarom lecserélni hanem a P smartom. Egy jó közép felső közép kategóriára. Azokban meg már úgyis benne van. Nincs értelme direkt kiválogatni amiben nincs. Meg novemberben szoktam telefont venni B.F.-kor Nem nehéz lecsapni egy jó vételre.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Graphics válasza pusszycat (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 4G és az 5G eltérő okok miatt létezik.

De ez már rengetegszer volt téma, még itt mobilarénán is.

@janeszgol: Mindig is furdalt a kíváncsiság, hogy ezt miért kell beleírni az aláírásba?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) pusszycat válasza Graphics (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem vitatom. Sokszor kerülök olyan helyzetbe, h meg kell osszam a telefon netjét. Ezért indokoltnak látom, h az minél gyorsabb legyen.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Graphics válasza pusszycat (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, csak az 5G nem feltétlenül a sebesség növekedéséről szól... Itt adódik a félreértés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) janeszgol válasza Graphics (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Hogy mas is lassa, mi erdekel engem. Meg most nem tudok mast irni oda.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Módosított aláírás a helyzetnek megfelelően. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) Graphics válasza pusszycat (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is módosítottam... :B

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) pusszycat válasza Graphics (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, de mi mindegy? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Mire itt Magyarországon kiépített, normálisan használható és megfizethető 5g hálózat lesz, addigra a jelenlegi 5g mobilok mindegyike kukában lesz. Nem 2év , szerintem legalább 4-5 év kell, hogy olyan szinten álljon a dolog, mint a mostani 4g. Az a megbuheráljuk egy kicsit a tornyokat és jó lesz dolog nem egészen így működik.

(#18) joey04 válasza pusszycat (#9) üzenetére


joey04
titán

Nincs értelme direkt kiválogatni amiben nincs.

Ilyet nem is írtam.

Ezt írtad: nem szabad már 4G mobilban gondolkodni

Erre írtam, hogy átlagos (2 éves) ciklussal számolva most még bőven bele lehet ugrani egy 4G-s mobilba. Mire valóban kiforrja magát az 5g (nem zabálnak annyit a chipek mint most, és el is terjed rendesen), az még lesz 2 év szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

Az 5G-hez raadasul meg csak fix csomagok vannak. Mint anno, 2013-ban es 2014-ben a 4G-hez. Utana ment le savszelbuntivel az olcsobb elofizukhoz, majd kesobb a feltoltosokhoz.
En kb 2024-2025 kornyeken csatlakozom majd.

(#20) Smiro


Smiro
senior tag

5G... Igazából parasztvakítás a user felé szerintem. Átfogóbb háló lesz felettünk, így minden lépés még jobban figyelve lesz. Ennek nyilván gazdasági, de főleg politikai, biztonsági (nyilván a vezetők f@sn@k, nekik van miért) oka van. Csak nem ezt az oldalt vesézik, hanem hogy milyen rohadt jó lesz, mert pár tized másodperccel hamarabb fog betölteni bármi, meg nem lesz most is alig észrevehető csúszás a kép és hang között. Nem ez az igazi ok. Orwell Gyuri már azt iránymutatást... Szintén szerintem. Erre jó a sok kamera az utakon is. Nyilván azt nem érdekli, aki az igaz úton jár, de csak listázva van mindenki. Is.

(#21) Graphics válasza Smiro (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért van egy kis konteó-szaga annak, amit írsz. Ennyire kár rettegni az élettől... Mert megöl

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Smiro válasza Graphics (#21) üzenetére


Smiro
senior tag

:) Én már kifelé megyek... A gyerekeim, unokáim viszont még nem. Csupán jeleztem egy más aspektust is az egyébként nyilván technikai előrelépést jelentő 5G-t illetően. A biológiai káros hatásokról meg nem is beszéltünk. Ez a sok G hálózat mit okoz nekünk és az állat világnak is. A növényeket nem is vizsgálják, vagy nem publikálják, pedig mindenre hat. Szerintem. Így teljes a konteó ;)

(#23) joey04 válasza Smiro (#20) üzenetére


joey04
titán

Az 5G nagyon-nagyon jó dolog lesz a usereknek. Csak még idő kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.