Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) ddekany


ddekany
veterán

Ez a gondolatmenet félrevezető lehet, hogy azért nem kell a gamer monitor (értem ez alatt a 144 Mhz-et meg g-sync/freesync-et), mert úgy sem tud 144 fps-t a videókártya. Ha valaki v-syncet használ, gyenge videókártyánál is van haszna, mert sima monitoron v-sync esetén ha csak egy kicsit is 60 fps alá esik az ütem néha, akkor rögtön feltünően rángatni fog, mert 30 fps-re esik vissza, míg értelmes gamer monitornál vannak a kettő közt fokozatok, ahova visszaeshet. Meg persze, megint csak v-sync esetén, a késleltetés is csökken. Más kérdés, hogy kinek hogyan érdemes elosztani a pénzt, csak mondom, hogy technikliag gyenge kártyának is hasznosak ezek.

Zajcsökkentés... Néhány gép után, én a HDD-t komoly kockázatnak tekintem. Ha minden csendes már a gépben, akkor amúgy nem túl hangos dolgok, mint pl. a mély búgás ahogy a HDD rázza a házat, zavaróvá válnak. Ezzel én csak azt tudtam tenni (két háznál is, pedig egyik még kifejezetten "nehéz" darab is, meg gumis rezgéscsillapítós a HDD felfogatása), hogy letettem a ház fenekére egy vastag szivacsot, és arra rá a HDD-t, hogy semmilyen szilárd kapcsolata ne legyen a házhoz. Most már úgy vagyok vele, hogy ha bizonyosra akarok menni, akkor csak is SSD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.