Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tasiadam


tasiadam
veterán

Hasznaltam dobtam ossze a kovetkezo konfigot:
Versa H15
CTG550-80p
Intel DH61CR alaplap
E3-1240 v2 Xeon cpu 4mag 8 szal 3.8ghz all core
HP gepbol SK Hynix 2x8GB 1600mhz ram
MSI Armor RX580 8GB
Micron 1100 es Samsung 840 evo 250GB SSD
2x500GB WD Blue
CM es Thermaltake Ventilatorok, elol 2db 12cm hatul 1.

Monitorom ugyan ilyen paneles DELL nekem is, mecha bill es MSI eger.
Nincs olyan jatek, vagyis en meg nem talalkoztam olyannal ahol 70fps-nel kevesebbet tudna. Megpedig 70-re lockoltam, hogy ha esetleg ezala droppol be a VGA, akkor se akadjon. Hisz ha 60fps-re lockol az ember, akkor amint egy pillanatra rossz erore kapcsol a GPU, maris 59fps-re esik, onnan meg akar a v-sync is felezi az fps-t 30-ra.
A gepre amit koltottem kb periferiakat es monitort nem nezve valahol 150e ft kornyeken van.
150-ert most RX570-es gepet lehet osszepakolni i3 9100F-el, am nem ennyire jo hazzal, nem 2 ssd-vel.
Szoval egyatalan megeri uj gepet vasarolni 300e ft alatt? Ha az embernek nincs 144 vagy 240hz-s monitora, szerintem netto hulyeseg. Foleg ha esportra kell a 144hz. Oda majdnem a kenyerpirito is eleg.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#102) Cingáriusz válasza piroszil (#100) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Szia!

RTX2080 Super mellé én vagy egy Ryzen 3600-ost tennék egy B450 chipsetes lappal, vagy egy i5-9600 vagy i7-9700-ast, H-370-es chipsettel, bár szerintem az AMD sokkal jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik. Ramból valami 3200Mhz-es, 2x8GB-os KIT-et tennék mindkettő mellé, pl. HyperX-et.

(#103) tasiadam válasza Cingáriusz (#102) üzenetére


tasiadam
veterán

Munkatarsamnak 2070 super van 3600 mellett. Azt mondja hogy kb fel sem porognek 60hz-s monitor mellett :D Eros overkill 1080p-hez.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#104) Cingáriusz válasza tasiadam (#103) üzenetére


Cingáriusz
őstag

2070 és 2080-at én már minimum 1440p-re vennék, 144Hz-re V-Sync-el, de már lehet kacérkodnék a 4K-val is. Most egy 1070-essel hajtok egy 1440p-s monitort, 75Hz-en, V-Cync-el és egyelőre hozza, amit kell :)

[ Szerkesztve ]

(#105) tasiadam válasza Cingáriusz (#104) üzenetére


tasiadam
veterán

1060-1660-rx580 1080p 60hz-hez a legjobb.
A 1660 super-ti-1070 144hz 1080p, vagy 1440p 60hz monitorhoz jo.
A 2060 144hz 2k.
Efolott minden 4k kb.
Ugy ertem, hogy ezeket mindenhol tudjak hozni, legalabbis a jatekok 95%-anal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#106) Cingáriusz válasza tasiadam (#105) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Azért egy 2080 is meg tud izzadni még 1080p-ben is egy 240Hz-es monitorral, ha stabil 240fps-t kell kitolni magából Ultra beállítások mellett ;)
2060 az egy combos 1080/1440-es kártya, 2K-ra szerintem nem lenne maradéktalanul elég mindenre, pláne ha az RTX is megy.

(#107) tasiadam válasza Cingáriusz (#106) üzenetére


tasiadam
veterán

A 1080p mellett RTX, igen, deh a az nincs, akkor siman 1440p kartya.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#108) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Legalább egyszer láttam volna már kikapcsolt V-sync mellett képhibát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) tasiadam válasza Dilikutya (#108) üzenetére


tasiadam
veterán

Riva tunerrel szoktam 70-re beallitani, es nem tapasztaltam kephibat a kartyammal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#110) DEJVID


DEJVID
őstag

Hogyhogy ATX alaplapot vettél?

(#111) nuke7 válasza tasiadam (#101) üzenetére


nuke7
veterán

én oldschool vagyok, v-sync nélkül játszom :DDD
(mondjuk a 1080 lehet, hogy bírná a vsync-et, de már megszoktam, hogy mindig kikapcsolom :D )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#112) tasiadam válasza nuke7 (#111) üzenetére


tasiadam
veterán

Inkabb azert nem eri meg pl nekem, mert a 60fps kijon, es nem porog a kartya 100%-on, hanem csak maximum 60%-on. Szoval meg van benne tartalek boven. 1080-nal sem hiszem hogy sokkal jobb ha 300 fps-ed van es nem 60. Nekem is ki van kapcsolva a 30fps drop miatt, de a riva tuner szepen beallitja. Ha kitolom az fps-t akkor a frametime az 16.6ms alatt van. Mondjuk 256 biten tudja azert dobalni befele a memoria chipekbol a gpu :D
Fura viszont hogy a GTX960-am sokkal simabb frametimet produkalt 128 biten es 2gb vrammal.
Az 580 eseteben a 60% kozul ugy nez ki, hogy fogyaszt max 100 wattot, nincs 50 fokos es a hutes is alig megy. Miert jobb ha 100%on porog, 70 fokos es eszik 185 wattot? :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#113) Peak


Peak
addikt

"Nézem azokat a kis kábeleket, amit az alaplap déli szélére kell bekötni (egyébként nem tudom, azt a részt ki találta ki, de lennének gondolataim, hogy mit kellene vele csinálni), de semmi hibát nem találtam a bekötésben. Azért átkötögettem máshogy teljesen random módon, hátha... Visszahelyeztem áram alá a gépet.."

Na itt hagytam abba az olvasást, mert nagyjából annyira szakmai és szakember az író, mint a sóbertnorbi.
Hogy engedhet ki a PH! egy ilyet publikba??? :O

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#114) snecy20 válasza Peak (#113) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a része tényleg fájt az irománynak. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#115) nuke7 válasza Peak (#113) üzenetére


nuke7
veterán

igen, kicsit fura volt... :F

Van nálam amúgy most egy 5700 XT, egy RX590, és egy gainward 1080... milyen játékokkal teszteljem? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#116) Dilikutya válasza Peak (#113) üzenetére


Dilikutya
félisten

Logout-ban elfér, bár a szakmai azért megkérdőjelezhető némileg. ;]
Csak azt nem értem, hogy meg sem fordult a fejében, hogy a csatlakozók és a tüskék környéke is feliratozva van, hogy az esetleg jelenthet valamit? Csak csodálkozik, hogy ráhúzza a tüskére a csatlakozót, és nem működik. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#117) adamssss


adamssss
veterán

Jól van látom sikerült témát adnom mindenkinek. Sőt még tetézem azzal, hogy most is rosszul van bekötve mert a bekapcs jelző led akkor világít amikor ki van kapcsolva a gép. Bár rájöttem, hogy ez jobb is így mert sötét szobában pont a szemebe világított a piros fénye. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#118) dugo_ válasza adamssss (#117) üzenetére


dugo_
veterán

A manual fellapozásán gondolkoztál már? Ha máskor nem, legalább az elmúlt egy hétben.

Kösd be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#119) adamssss válasza dugo_ (#118) üzenetére


adamssss
veterán

Na ilyent még sohasem láttam. Köszönöm Mondjuk nem hiszem, hogy fogom használni. Ha már bekapcsol a gép az nekem jó. De egyszer lehet, hogy rászánom magam. Le is mentettem. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#120) piroszil válasza piroszil (#100) üzenetére


piroszil
csendes tag

Szerintetek?
AMD

AMD RYZEN 7 3700X 111

Gigabyte X570 Gaming X 58

G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB 73

Seasonic Focus plus Gold 650w 35

Noctua NH-D15 SE-AM4 38

Samsung 860 EVO 1TB MZ-N6E1T0BW M.2 SATA SSD 48

Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA 18

ZOTAC GeForce RTX 2080 SUPER AMP EXTREME 8GB GDDR6 ZT-T20820B-10P

Fractal Design Meshify C Mini Dark TG FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD 32 ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
INTEL

I9 9700K 127

MSI Z390 Gaming Pro Carbon 59

G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB 73

Seasonic Focus plus Gold 650w 35

Be quiet! Dark Rock 4 Pro 27

Samsung 860 EVO 1TB MZ-N6E1T0BW M.2 SATA SSD 48

Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA 18

ZOTAC GeForce RTX 2080 SUPER AMP EXTREME 8GB GDDR6 ZT-T20820B-10P

NZXT H500 18

(#121) nuke7 válasza adamssss (#117) üzenetére


nuke7
veterán

Ez jó :C

https://youtube.com/user/nuke7

(#122) adamssss válasza piroszil (#120) üzenetére


adamssss
veterán

Én biztosan a AMD venném. Olcsóbb és gyorsabb mint az Intel ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#123) Carlas válasza adamssss (#122) üzenetére


Carlas
senior tag

Attól függ melyik intel

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#124) Carlas válasza Cingáriusz (#104) üzenetére


Carlas
senior tag

Ne tedd a 4K offos ezeknél rendesen az tuti. A 2K is kompromisszumokkal de egy 2080-on elég jó fps-el menne maxba a 60-at mindig tartaná de 144 alatt lenne szinte mindig kb 100 körül átlagba, van game ami nem menne 60ba van ami menne 144 felett. De ez már az 1440p-re igen jól használható

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#125) adamssss válasza Carlas (#123) üzenetére


adamssss
veterán

Az az Intel amit a hsz-ben írt mert arra reagáltam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#126) Dilikutya válasza piroszil (#120) üzenetére


Dilikutya
félisten

Középkategóriás topikban mit akarsz ezzel? A vidókártya egymagában kerül annyiba, mint egy erős középkategóriás gép, sőt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#127) nuke7 válasza Dilikutya (#126) üzenetére


nuke7
veterán

lehet, hogy write-only módban működik csak a csendes tag... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#128) DEJVID válasza adamssss (#117) üzenetére


DEJVID
őstag

110 - esre?

(#129) adamssss válasza DEJVID (#128) üzenetére


adamssss
veterán

Az volt a boltban. Vagy hogy érted? Volt belőle még az hiszem mATX ugyanolyan áron. Akkor már legyen egy csatlakozóval több

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130) vaki válasza Peak (#113) üzenetére


vaki
aktív tag

Volt olyan ház, ahol gondban voltam, vannak a házból jövő kábelek, ahol nincs jelölve a + - és az egyik fekete, a másik sötétszürke... Mire gondol az emberfia ?, hogy a fekete a +, hát pont nem így volt.

A felhasználóbarát felhasználó

(#131) DEJVID válasza adamssss (#129) üzenetére


DEJVID
őstag

Hát én arra gondoltam, hogy 2 bővítőkártyához bőven elég egy mATX alaplap is. A ház meg akkor lehet kisebb.

(#132) turorudi


turorudi
aktív tag

Nekem is Fractal R4 van 5 éve (még 24e Ft-ért vettem), de sztem az nagy neked, vannak kisebb tesói is. Nekem 5 vinyó + SSD + OD van benne; negatívumnak azt tartom, hogy az ajtó zsanérját ezen még nem lehet megcserélni és pont a rossz irányba nyílik (R5-től már megfordítható a nyitási irány), és az alsó szűrő csak hátrafelé húzható ki (R5-től már ezt is átdolgozták).
Eddig 4790k alapú konfig volt benne, de most Ryzen 3700x költözött bele. Egyáltalán nem játszom, hang/zene, fotó, videó a fő területem, csak ugye a Ryzen mellé kellett egy VGA, így lett egy 1060, ami végül is videó renderben nagyon sokat tud segíteni, így nem bánom. A lap most ugyanaz, mint neked, és elég megbízhatónak tűnik.
Hang csak a HDD-k miatt szűrődik ki valamennyi: a Scythe Muegen minimális fordulaton hűt szépen még terhelés mellett is, tápnak pedig egy 400W Seasonic fanless van (ezért jó a 65W-os TDP a 3700x-hez). Szóval a hasonló konfiggal egy más területen én is meg vagyok elégedve.

(#133) adamssss válasza DEJVID (#131) üzenetére


adamssss
veterán

Eloszor volt a haz. Azt ugy valasztottam h menjen a szoba dizajnjahoz. Ee ez ment. Mellesleg ha egyszer sok penzem lesz ebbe a kuckoba lehet pakolni rendesen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#134) nuke7 válasza turorudi (#132) üzenetére


nuke7
veterán

nekem R5 van, de pont örülnék, ha hátulról lehetne kivenni az alsó szűrőt...
Nekem két winyo, 3 ssd és egy 1080 van a házban, enyhén húzott 1600x-el... Szintén nagyon halk, hdd meg a táp hallatszik néha (corsair hx650)

(#133) adamssss : Te direkt fehéret vettél..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#135) adamssss válasza nuke7 (#134) üzenetére


adamssss
veterán

Abszolut. A dolgozoba az ment.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#136) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

"átékok alatt gyakorlatilag kimutathatatlan az előny, amit pár száz plusz MHz ad. "

A-a. Pl. 3000 és 3600 MHz-es RAM-ok közt simán lehet 10 fps differencia. Számít a játékoknál az a RAM freki, csak 3600 fölött már kevésbé.

Az R5 2600 hiába csak 60 százalékon pöfög, az R5 3600 is hozott volna egy jó +10-15 fps-t a fejlettebb IPC miatt. Viszont kocára tényleg nem feltétlenül érdemes azt a Deákot rádobni.

Ha már 60 Hz-es moncsival nyomod, szerintem kapcsold ki azt a V-syncet. Még akkor is érezhetően kevesebb lesz az input lagod, hiába nem magas képfrissítésű a kijelző.

Legközelebb valami ASUS lapot vegyél. Ott van csodás Q-connector (bár asszem, nem mindegyikhez), és nem kell a "déli részen" rubikolni. : D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#137) Synthwave válasza Carlas (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alsó-középkategóriának.

----------------------------------------------------------------

(#112) tasiadam: De, jobb. Ahogy eggyel feljebb is írtam, kevesebb lesz az input lagod, így reszponzívabb lesz a játék, mintha bekapcsolnád a V-syncet, hiába csak 60 Hz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#138) DEJVID válasza adamssss (#133) üzenetére


DEJVID
őstag

Mit szeretnél pakolni bele? SLI ha jól tudom, kb halott, ha sok pénzed lesz a hangkártyát is kukázhatod. Tele akarod rakni hdd-vel?

[ Szerkesztve ]

(#139) adamssss válasza Synthwave (#136) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi az 5leteket akkor a vsync-t kikapcsolom mert tényleg sok a mikro lag.

Egy ilyent meg beszerzek a jövőre vonatkozóan :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#140) Synthwave válasza adamssss (#139) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak óvatosan, mert konkrét alaplapok konkrét kiosztásához van, és nem akarod, hogy a resetre lefőjön a kávé, a HDD LED-re meg elinduljon a botmixer. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.