Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) [CS]Blade2 válasza Tentalus (#12) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha sokat használod, akkor azt. Én mindig úgy csináltam, hogy megnéztem, hogy nekem mire kell, azokat kiválogattam, és abból saját magamnak csináltam összesítőt. Így egy 2 magos Intel lett a befutó. Ez a létező legjobb a felhasználási célra.

Bátyám esete a legjobb szemléltető: pl. neki kifejezetten csak a World of Tanks-ra kellett proci és VGA. Innentől kezdve hiába szerepel a grafikonon a Cinebench,
de még az ár, a fogyasztás vagy az ár/teljesítmény sem volt szempont.

Azt is érdemes megnézni, hogy hogyan tesztelnek. Pl. az abu féle ph-s tesztről én mindenkit lebeszélek. Már leírtam nekik, hogy mi a baj a tesztekkel, ők ragaszkodnak hozzá, hogy a VGA tesztnél azt kell megnézi, hogy mit tud a kártya teljesen terhelve.
Ezáltal még, ha csak játszol, és esetleg csak pont azokkal, amit teszteltek, valszeg nem olyan beállításokon, hogy 4K, 800x élsimítás, ultra high, és van 10 fps minimum, meg 25 fps átlag.
A teszt alapján megveszed, beállítod magadnak ahogy neked jó, ami elfogadható fps-ben, grafikában, felbontásban, és közöd nem lesz a teszthez.
10 fps helyett 12, aztán rögtön kihozható, hogy az adott kártya 20%-al jobb a másiknál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.