Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nem semmi!
Főleg, hogy ennyi üzenetet is fennakadás nélkül továbbítottak.

(#2) forestia


forestia
tag

Hátja....Bár szilveszter éjjelén, közeledve az éjfélhez(és utána), kicsit behal a rendszer. Mi lehet Kínában olyankor?(nem kevés előfizető)

(#3) attisx válasza forestia (#2) üzenetére


attisx
addikt

Hát igen, negyed egykor próbáltam küldeni egy SMS-t, úgy 25 percig erőlködött a telefonom mire végre sikerült neki... De, hogy mikor ért célba nem tudom. :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#4) Viktor0610 válasza attisx (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam Pnnon számról Pannon számra küldött SMS-nél volt olyan kevéssel szilveszter után, h. a jelentés nem jött meg, de az üzenet rendben átment.

Illetve megjött a jelentés is, csak kb. 10-15 perc múlva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) forceberg válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


forceberg
veterán

A piros szolgáltató az év utolsó órájában nálam működött rendesen. Emlékszem, két evé ez nem éppen így volt...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6) Viktor0610 válasza forceberg (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, sokat fejlődött mindegyik cég.

Jól felkészültek a megnövekedett forgalomra. :D

Samsung Galaxy A54

(#7) sekli válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


sekli
addikt

Ti talan telefonalni is tudtatok...? :U

(#8) forceberg válasza sekli (#7) üzenetére


forceberg
veterán

Várjunk csak... Most, hogy mondod?!
Anyu állítólag hívni akart, s nem voltam elérhető... Ő T-s, én V-s vagyok. Ha sms-t küldök, elvileg a hívás akkor is megjön, nem?
Viktor0610 valszeg tudja a választ.
Ha nem az sms miatt voltam nem elérhető, akkor a kérdés már csak az, hogy melyik szolgátató volt a ludas?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9) ronaldo


ronaldo
őstag

Nekem hajnali kettőkor sem sikerült olyan egyszerűen T-ről V irányba hívást bonyolítani. Aztán harmadjára sikerült. Utána letettem. Az illető visszatárcsázott rögtön (elfelejtett vmit) és állítása szerint azt mondta a szpíker, hogy nem elérhető a hívott szám. Szóval azért apróságok voltak, annyira nem vagyok elszállva ettől a hatalmas erőforrástól ami a szolgáltatóknál lapul. No persze évi 1-2 napért felesleges lenne indokolatlanul nagy kapacitást dédelgetni.

Bár én egy sms-t se küldtem az ünnepek alatt (ilyen céllal) mert rájöttem, az internet nehezebben dugul be.

(#10) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

forceberg:

Igen, a kettő dolog (hívás/SMS) egymástól független, tehát menie kellene egymás mellett.
Amennyiben nem voltál elérhető, gíyanúm szerint a Vodafone volt a ludas. Hisz' a T-Mobile hibája úgy jelentkezett volna, h. anyukád nem tudott volna hívást kezdeményezni.

sekli:
Igen, telefonáltam is. Ha nem is pont éjfélkor, de 0:10 körül ment. Meg csörgetni is tudtam.

Samsung Galaxy A54

(#11) sekli válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


sekli
addikt

erdekes, en mondjuk nem budapesten voltam, de a tarsasagban volt 20as, 30as, 70es is, (marmint telefonszamu...:DDD) es 0:20-ig senkinek se sikerult telefonalnia, annyira tulterheltek voltak a halozatok..., sms-t nem probaltam..., nem elek vele...

(#12) Viktor0610 válasza sekli (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, itt a megoldás. Én pösti v.ok. :D

Samsung Galaxy A54

(#13) sekli válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


sekli
addikt

en is...:D

(#14) 1430 válasza forceberg (#8) üzenetére


1430
senior tag

Az, hogy ki a ludas abból is levezethető, hogy ki mondja be a "bemondást"... Ha Kautzky Armand, akkor a T-Mobile, a Pannonnál biztos, hogy női hang van, a Vodánál is úgy rémlik, hogy női hangbemondás van...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#15) Viktor0610 válasza 1430 (#14) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[GONOSZ]Már bocs, de honnan tudjam, h. a két női hang közül melyik tartozik a Vodafone-hoz és melyik a Pannonho? ;] [/GONOSZ]

Samsung Galaxy A54

(#16) nike_


nike_
addikt

Nézd má, nekem meg nem küldtek. :Y

(#17) sekli válasza 1430 (#14) üzenetére


sekli
addikt

Nekem nem mondogatott semmit, kiirta, hogy busy network es kesz...

(#18) 1430 válasza Viktor0610 (#15) üzenetére


1430
senior tag

De gonoszak vagyunk! :D

Mivel forceberg azt írta, hogy az édesanyja T-s ő pedig V-s, ezért nála bejöhet az elv. :P

Legfeljebb ha P és V közötti a hívás, akkor marad a találgatás. Bár az is igaz, hogy sekli hsz-e alapján ha "nálad" van helyileg a probléma (terhelt a hálózat), akkor nem bemondás, hanem hibaüzenet lesz, de ha van szabad frekvencia, viszont a hívottnál nincs, akkor bemondás következik... gondolom... :U

Bár szerintem a szolgáltatók törekvése ellenére ezt a tényt (terhelt hálózat szilveszterkor) el kell fogadni. Ha biztosra akarunk menni, küldjük el korábban az üzenetet! ;)

Például én akinek tudtam, hogy MMS képes a telefonja, MMS-t küldtem, az talán kevésbé terhelt. Előre megírtam az üzeneteket a piszkozatba. Saját magamnak is küldtem próba képen, azaz betettem a számom a címlistába. Először 23:58-kor próbálkoztam, nem ment el, a telefon azt írta, legközelebb 0:06-kor próbálkozik. Kiválasztottam az újraküldést, el is ment, és a saját számomra 1 percen belül visszajött (0:03-kor). Csak remélem, hogy a többiek is hamar megkapták. Az SMS-ek is gyorsan mentek, azt 23:53-kor küldtem, és betettem az elejére a *A# karaktereket. A jelentések alapján a legutolsó címzett is 5 percen belül megkapta az üzeneteket, bár ez a jó szintidő talán a "koraiságnak" köszönhető.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.