Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) <Lacy85> válasza #20749568 (#143) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát igen, ez sem egy hátrány. Nem kell pöcsölni a keresgéléssel, letöltéssel, másolással, stb.
Elindulok itthonról, bekapcsolom, aztán ennyi. Egymilliószor kényelmesebb.
Eleinte csak telón használtam, de most már kb. minden eszközre fel van telepítve itthon. :D

(#152) Neerpelt


Neerpelt
tag

Te jó ég, kik és mit keresnek ebben a topikban? :U Megérvelni hogy csak a lusták fizetnek, akik nem elég "szorgalmasak" a zenészt meglopni? :N És még nekiáll szánakozni az előfizetőkön pont egy ilyen, és nem warezos cikk alatt, hát komolyan :DDD

Akár troll, akár nem, leírom mindenki okulására.

iNfAntRy: Ez az "ingyen zenét hallgatok" cicukám igazából sosem létezett amiről beszélsz. Eleve itthon minden üres adathordozóra fizeted az Artisjusnak az illetéket ha akarod ha nem (amit amúgy én nem támogatok mert alapból potyautasként kezel mindenkit aki adathordozót vesz otthoni felhasználásra, de pont a magadfajták miatt vezették be), ami annyiban rosszabb hogy akkor is fizeted amikor épp nem zenét töltesz le a pendrive-ra hanem a családi fotóalbumot. Ráadásul a Spotify-jal ellentétben nem te döntöd el, hogy ki és mennyit kapjon az összegből a hallgatottság alapján.

Ha YouTube-ozol és valaki harmadik fél töltötte fel a zenét amit hallgatsz és ő részesül a reklámbevételből, akkor még ráadásul nem is csak nem kapja meg a zenész a munkájáért a pénzt, hanem olyasvalakinek adod oda, aki az ő munkáján nyerészkedik a reklámokon keresztül.

Hát ennyit ér ha az ember úgy akar "szorgalmas" lenni, mint te. Lehet ügyeskedni, előbb-utóbb így vagy úgy, de kifizeted. Ha nem pénzben, akkor azzal, hogy a zenész inkább felhagy a pályával mert nem tud a szenvedélyéből megélni. Más is leírta, én is megerősítem, hogy ezen felül még a hangszer+stúdió sem filléres dolog. Szerintem el sem tudod képzelni hogy milyen árak vannak, mármint a nem otthoni hobbiprüntyögésre szánt eszközök esetében. Más költségeket (oktatás) már meg se merek említeni egy komolyan vehető zenész esetében.

Na mostmár mindent tudsz, pont itt az ideje hogy a kőkorszaki nézeteidet ha talán nem is bírálod felül, de ezen információk fényében inkább bölcsen megtartsd magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#153) Neerpelt


Neerpelt
tag

Ja amúgy én TIDAL-t használok. Szerintem havi két mekis menü árát simán megéri hogy master minőséget hallgathassak. Mások meg bohóckodjanak az mp3 minőséggel ingyen, vagy pénzért, nekem mindegy. :))

(#154) tuki2200


tuki2200
senior tag

Évek óta nem hallgatok zenét, nincs jo új album, a régieket meg unom..

(#155) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

1-2 hónapja feltettem a telefonra, mert végre kíváncsi lettem rá. Aztán 10 perc alatt se jöttem rá, hogy a hogy a fassszzba lehet egy lemezt végig lejátszani vele, és hagytam a francba. Részemről ennyi volt, továbbra is élvezem az üreshordozó adót és a cserébe biztosított nyugalmat.

(#156) Polllen válasza lomposfarkas (#155) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elég bonyolultan van megoldva. Megnyitod az albumot, elindítod az első dalt és magától vegigjátsza.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#157) noorbertt


noorbertt
őstag

Jujjj mi megy itt:))

Ingyen van és jár xd a soros és migráns reklámért is fizetsz, csak hülye vagy én nem fogod fel xd

Amúgy nagyon jó a prémium szolgáltatás, főleg autóban fejegységre kötve az igazi:)

(#158) nyisziati válasza #65675776 (#142) üzenetére


nyisziati
veterán

Én még nem találkoztam ilyennel. Pedig fülhallgatóval hallgatom.

(#159) #96302336


#96302336
törölt tag

Elég egyszerű. Aki nem fizet, hanem letölti, az tolvaj.
Ne gyertek az üres adathordozó adó dumával gyerekek.... Az nem jogosít fel senkit arra, hogy onnantól lewarezoljon rá bármit.
Régen, más volt az élet, aki szeretett egy együttest, az megvette az albumjukat, LP-n kazettán, később CD-n. Akkor is volt másolgatás, de közel sem akkora volt az illegális másolás, mint most, a digitális világban. Sőt, régen sokkal nehezebb volt jó néhány együttes albumához hozzájutni.
5 Euró/hó meg nem hinném, hogy akkora összeg lenne, hogy földhöz vágjon bárkit. Főleg annak fényében, hogy rengeteg olyan mobil játék van, ahol ennek a többszörösét szórják el mikrotranzakciókra. Elég csak arra gondolnom, mikor régebben jártunk olyan helyekre, ahol volt wurlitzer. Ott sokszor ennek a négyszeresét szórtuk bele, csak azért, hogy a pub-ban a mi zenénk szóljon mindössze egyszer. Egy korsó sörért hallgathatsz bárhol bármit, reklámmentesen. Aki ezt az összeget is sajnálja, és inkább warezol, azt nem tudom megérteni. Hiszen ugyanúgy fizet, csak máshogy. Sávszélességet, gép időt, tárhelyet, stb stb...
És még mindig ott van a free változat, ahol 6-8 zeneszám után van 1 perc reklám. Még ez is ezerszer jobb, mint az a rettenet, amit rádiónak csúfolnak.

[ Szerkesztve ]

(#160) lomposfarkas válasza Polllen (#156) üzenetére


lomposfarkas
tag

Annyira csábító az általad javasolt módszer. Ettől függetlenül bármire tapizok, akármit állítok be, szól 10 mp-t és elhallgat. Én se értem, miért nem jó ez nekem...

(#161) #65675776 válasza nyisziati (#158) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy albumról itt van kapásból kettő:

[link] 1:49, 1:57, 2:07, 2:16

illetve

[link] 5:47, 5:56

Keresd meg őket YT-on, sehol semmi hiba, ahogy az eredeti CD-n sem.

De volt olyan album, amit azért hajítottam ki a gyűjteményből, mert egyszerűen hallgathatatlan volt a folyamatos hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#162) #16820480 válasza #65675776 (#161) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért nem inkább másik szolgáltatást keresel az albumok kidobálása helyett? Ez a jó a havi előfizetésben, hogy legkésőbb 30 nap múlva válthatsz.

(#163) #65675776 válasza #16820480 (#162) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az lesz a vége, mert a Spotify kezd egyre nagyobb vicc lenni.

(#164) hwtvennek válasza #65675776 (#161) üzenetére


hwtvennek
tag

mit kell hallani egyébként? én nem hallottam különbséget se hibát.

(#165) nyisziati válasza #65675776 (#161) üzenetére


nyisziati
veterán

Az elsőnél nem találtam hibát, a másodiknál egyértelmű.
Talán érdemes jelezni.
Egyébként én Deezert használok. Néha van ott is probléma, de inkább a lejátszóból eredően, amit hamar orvosolni szoktak. Magával a minőséggel elégedett vagyok.

Egyébként többen említették már itt a Tidalt, lehet, hogy neked inkább azt kéne preferálnod.

(#166) Polllen válasza nyisziati (#165) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindig érdemes jelezni. Máskülönben honnan vennék észre?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#167) nyisziati válasza Polllen (#166) üzenetére


nyisziati
veterán

Önellenőrzés?
Sajna kiment a divatból. Pedig anno milyen fontos volt. Még a hsz-eimet is át szoktam nézni.

Anno a matektanárom úgy magyarázta, hogy az ellenőrzés nélkül megoldott egyenlet olyan, mint amikor az ötéves kisgyerek feláll a biliről, hogy "anya, kész vagyok!". Pedig az még csak az 50 %.

Úgyhogy tudom, szinte lehetetlent kívánok, de mégis jó lenne, ha a modern ipar visszatérne (peccselés, visszahívás stb. helyett) a JÓL KIVITELEZETT ÉS LEELLENŐRZÖTT munkavégzéshez... :U

(#168) hwtvennek válasza nyisziati (#167) üzenetére


hwtvennek
tag

(#169) Polllen válasza nyisziati (#167) üzenetére


Polllen
nagyúr

Biztosan van, de soha sem tudhatod, hogy éppen holt tart. Deezeren találtam egy hibás dalt, jeleztem a supportnak, pár nap alatt javították. Fene fog ezen fennakadni.

hwtvennek

Erre vannak algoritmusok, nem kell őket végighallgatni. Persze erőforrás ez is.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#170) hwtvennek válasza Polllen (#169) üzenetére


hwtvennek
tag

Gondolom ha előfordulnak ilyen hibák akkor nem tökéletesek az algoritmusok. Nem minden szám hibás. Amelyik meg igen azt 1-2 perc alatt be lehet jelenteni.

Senkinek nem szakad le a keze. Ha a fórumon rinyára van idő, akkor erre is.

Bár ahogy látom, ezt neked nem kell magyarázni. :R

[ Szerkesztve ]

(#171) Foglalt név válasza chipesz (#141) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szóval te is csalsz vele, hogy még annál is olcsóbb, mint amin eleve érződik, hogy a cég akkor is nehezen él meg belőle, ha zenésznek egy kanyi fillért sem ad. "Az ilyen embereknek úgy érzem"... :U

(#172) #65675776 válasza nyisziati (#165) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akárhány eszközön hallgatom, mind a két track hibás. Lehet meg kellene próbálnom újra letölteni, feltéve ha van egyáltalán ilyen lehetőség.

De nem is ez a legfőbb bajom a Spotify-jal, hanem az utóbbi időben tömegesen eltűnő albumok.

(#173) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

fél éve lemondtam a prémiumot... ink a youtube...
bár tény, olcsóbb a Spoti...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#174) Neerpelt válasza Foglalt név (#171) üzenetére


Neerpelt
tag

A zenész a lejátszások után kapja pénzt, nem nagyon érdekli hogy vérségi alapon állnak-e a Spotify előfizetői :)) Mindegyik stream sokkal többet fizet amúgy neki mint a Spotify, családi csomag ide, vagy oda. :((

(#175) #65675776


#65675776
törölt tag

És egyébként hol lehet jelenteni hibát, hol lehet kérdezni? Mert a súgó egy hulladék, a támogatási oldal meg gyakorlatilag nem létezik. Ez aztán a szolgáltatás!

(#176) #16820480 válasza #65675776 (#175) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#177) #65675776 válasza #16820480 (#176) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem a kliens a magyar oldalt nyitotta meg, ott meg ennek se híre se hamva. Legalábbis nálam. Kösz.

Rákérdeztem eltünő albumra is, kíváncsi vagyok milyen kifogást fognak feldobni. A kiadó ugyanaz, mint a szerző újabb albumainál, szóval érdekes lesz a válaszuk.

[ Szerkesztve ]

(#178) judas13 válasza #20749568 (#150) üzenetére


judas13
addikt

jól teljesít..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#179) oszi666


oszi666
őstag

Magenta korlatlan zeno opciojaval verhetetlen.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#180) #08176384


#08176384
törölt tag

Elindult android és ios is a Deezer hi-fi szolgáltatással. Spotify is nagyon jöhetne már. Itt vannak a korlátlan internet csomagok, zenei opciók és nincs alá prémiumot zene szolgáltatás, ami európai ízlés szerinti. Tidalon sajnos nagyon sok a hiányzó dal, album, pl.olasz előadók. Nagyon amerikai az egész, az Apple Music is ugyanilyen és ott sincs flac/alac minőség.

[ Szerkesztve ]

(#181) #08176384


#08176384
törölt tag

És a hivatkozás olaszul:
[link]

(#182) Viktor0610 válasza #08176384 (#181) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezeket nem offban kellett volna? ;]

Mindamellett láthatod, a népnek nem feltétlen kell ez a hi-fi dolog, mert akkor nem ők lennének a második legnagyobbak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#183) #08176384 válasza Viktor0610 (#182) üzenetére


#08176384
törölt tag

Nincs Deezer topic, jó ez ide.

(#184) Viktor0610 válasza #08176384 (#183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, csak podcastben másodikak. No mindegy. A lényeg, hogy vagy a megfelelő számú kérés vagy az anyagi, technikai háttér hiányzik nekik a hi-fi bevezetéséhez.

Samsung Galaxy A54

(#185) rigoberto


rigoberto
őstag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.