Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az AMD javítását azt hogyan kell érteni? Azt külön kézzel kell majd letölteni és telepíteni otthon mindenkinek? Remélem nem így van, mert ez egy rossz vicc lenne...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) miqlas válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


miqlas
őstag

... pont ezen gondolkoztam én is.

42

(#3) martonx válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


martonx
veterán

Elvileg win update az opcionális frissítések között drivereket is feldob(hat). De ehhez is elég aktív felhasználói közreműködésre van szükség.

Én kérek elnézést!

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Engem inkább az érdekelne, hogy az AMD - mint kiemelt Microsoft partner - termékei hogyan kaphattak ennyire kevés figyelmet a Win11 fejlesztésekor és tesztelésekor?

Az MS az AMD-nek köszönheti a DirectX12-t, az XBoxot, e mellett pedig az utóbbi időkben a Ryzenek voltak a piacvezető desktop processzorok, szóval igencsak illett volna tesztelni és fejleszteni rájuk az új rendszert...

Kíváncsi lennék melyik főgyökér ötlete volt ennyire elhanyagolni őket - mondjuk valószínűleg pont ugyanazé akié az új Start menü is... Meg merném kockáztatni hogy még a Win 8 (az alap, nem a 8.1) sem volt ennyire használhatatlan... :W

Turenkarn

(#5) BiP válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Valószínű a chipset driverbe bele fogják tenni. Azt meg időnként úgyis frissíti az ember. (bár jó lenne, ha az is automatikusan frissülne).
De persze úgy lenne a jobb, ha a Windows Update felajánlaná magától. Ha bekerül oda a driver.

(#6) Molyzsa válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Én úgy tudom, hogy amit az AMD ad ki, az csak a 8 magosnál nagyobb procikra vonatkozóan hasznos (hogy a WIN a legjobb magra dobja a feladatokat). Így akik ilyen procit használnak, csak azoknál éri meg a szekatúra a külön driver telepítéssel.... de nem értem én sem, hogy ezt miért nem a win feladatkezelőbe építi az MS...

..o.O..

(#7) Dragon3000 válasza Molyzsa (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na meg azoknak, akik nem oc-nak, mert all core oc esetében lényegtelen.

(#8) Televan74 válasza Tyrel (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Te használod a Win11 -et? Én napi szinten használom, de eddig nem volt problémám vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) sniper112 válasza Tyrel (#4) üzenetére


sniper112
aktív tag

szerintem az intel adott egy kis ösztökélést az ms nek hogy adják ki és így az intel jobb helyzetben van, de szerintem ezt a win 11 et elkapkodták , elég lett volna jövőre kiadni.

(#10) Balu77 válasza sniper112 (#9) üzenetére


Balu77
őstag

Az MS - Intel összeborulásra van egy gúnyszó szakmai körökben régóta: wintel
Ilyesmit már régen is párszor eljátszottak. Csak egy példa: amikor anno a skype-ra tette az ms a kezét. A program kidetektálta hogy milyen procid van, és ha amd volt, akkor csak azért is visszavette a minőséget (video+hang), mondván az gyengébb proci, holott akkoriban a Athlon XP-k verték lazán az Intel-t. Arra hivatkoztak hogy sse utasítás, pedig az amd is támogatta. De MS-t ez nem érdekelte. Ismerjük az Intel és MS csúnya piaci praktikáit.
Amúgy anno az Athlon 64 idején is volt valami hasonló történés emlékeim szerint és akkor is adott ki az amd hasonló javítást.

izé

(#11) zsintai1987 válasza Balu77 (#10) üzenetére


zsintai1987
tag

Mindjárt jön Hollandor és a nátrium vegyjelét mondja!
Na na na na na! Bizonyíték! Link! Stb. Stb.

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#12) Dragon3000 válasza Balu77 (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ügye nem gond, hogy az athlon xp-k a 2000-es évek elején jöttek az ms meg 2011-ben vette meg a skype-ot?

(#13) ughhh


ughhh
senior tag

intel mérnök: -Csak akkor lesz gyorsabb az új cpu ha korrupt win 11 ütemezőt tudunk vásárolni, botrány lesz belőle ha kiderül.
intel góré: - Nem számít csináljátok! :D

(#14) XZoli válasza ughhh (#13) üzenetére


XZoli
aktív tag

MS elnök: olcsóban adjátok az CPU az XBOX-hoz?
AMD elnök: nem :o
MS elnök: majd meglátjuk :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#15) #95462144


#95462144
törölt tag

"A nagyobbik gond egyértelműen a processzorok L3 gyorsítótáránál az elérési idő háromszorosára növekedése, és erre várhatóan a Microsoft a 10C jelzésű Windows Update-ben reagál majd jövő kedden"

Ezen a héten kedden is jött egy ezt célzó patch és ez már négyszeresére növelte az L3 elérését. Kezd botrányos lenni ez az egész.

(#16) opr válasza #95462144 (#15) üzenetére


opr
veterán

Nem ertem a problemat. Azt mondtak, hogy megoldjak, hogy ne haromszoros legyen. Megoldottak? Meg! Na. Akkor hol a problema? :DDD ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

AMD procim van, Win 11-t használok, de szerencsém van, mert nem használok semmi olyat ezek szerint, hogy éreznék bármi problémát!

De azért remélem a javítás után 4,6 fps-vel gyorsabb lesz a Far Cry 6. :B

(#18) E.Kaufmann válasza #95462144 (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Viszont nőtt az írás és másolás sebessége. Várjunk decemberig, csak javítják.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) #95462144 válasza opr (#16) üzenetére


#95462144
törölt tag

Alakul ez! :DDD A 12. core szériára készítik az oprendszert, hogy minden bench "reális" képet adjon, azonos körülmények között a négyszeres L3 elérés, már döfi, ezzel lehet már szivárogtatni eredményeket is. :DDD ;]

#18E.Kaufmann:

Minimum az azonos elfogadható számomra, minden más blama. Illett volna letesztelni. Biztosan javítják csak kérdés, hogy mikor, de az legyen kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

(#20) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

MS szoftverek esetén egyre nagyobb szívás early adopternek lenni. Én idén még biztos kihagyom az upgrade-et, a UI changek nem annyira fontosak és oldják meg, hogy a widgeten a linkeket a default browserben nyissa meg, ne fixen Edgeben.

(#21) GodGamer5 válasza #95462144 (#15) üzenetére


GodGamer5
addikt

Még szerencse, hogy időben kikapcsoltam az update-et addig, amíg megoldják a problémákat... :W

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) E.Kaufmann válasza #95462144 (#19) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Windows 11 még csak egy lehetőség nem az egyetlen Windows. Én használom, Ryzen gépeken, igaz alap irodai dolgokra, de legalább stabil a rendszer,és inkább a sebesség legyen kicsit gyérebb egy új rendszernél, mint a stabilitáson essen csorba. Majd látjuk év vége felé, hogy alakul, valamint én nem összeesküvésnek fogom fel, hanem annak bizonyítékának, hogy nem véletlenül húzták meg magasan a CPU generációt, mert vannak a motorháztető alatt újítások, csak még ezekhez a korlátozott számú processzorokhoz is nehéz optimalizálni. Engem inkább zavar, hogy visszajöttek a színes csilivilicsalamádé ikonok, ahelyett, hogy az egyszerűsített ikonkészletnél maradtak volna, valamint az átméretezett régi programok még mindig olyan mosottak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) #95462144 válasza E.Kaufmann (#22) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen, nem az egyetlen oprendszer. Viszont ebben az esetben a váltásnak zéró értelme van, sőt hátrány, mint ahogy a Te eseted is hűen tükrözi pluszt nem ad, amit ki is használnál viszont a gyengébb teljesítmény adott. Van egy asztali és egy lapos Ryzen-em és nem tervezem a váltást, nem leszek béta tesztelő, voltam már az nem egy játéknál nincs hozzá affinitásom, csak vonzza a bajt értelme meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#24) martonx válasza Tyrel (#4) üzenetére


martonx
veterán

Mivel Intel lassan egy éve win11-el benchmarkolja a 12. gen procijait, nem akarok összeesküvés elméletet gyártani, de szerintem jól jött nekik az a 15% minusz az AMD prociknál.
Nép köztudatba bekerült, hogy a 12. gen Intelek faszák lesznek, a csapból is az folyik, hogy bucira verik win11-el a Zen3-mat.
Az meg majd csak a teszt olvasó keveseknek, és módszeres tesztelőknek fog kiderülni, hogy a valóság ennél jóval árnyaltabb lesz a frissítésekkel :D

Én kérek elnézést!

(#27) Yeffy válasza zsintai1987 (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28) arn


arn
félisten

Ez a teljesitmenyprofil foltozas az elso ryzennel meg elment, de igy az xedik generacio utan mar gaz. Az alder lake meg sem jelent, de mar a wines utemezo kesz hozza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki talált már infót, hogy akkor most mit is ad ki az AMD október 21.-én? Nekem nem sikerült ez ügyben több infót találnom.

BiP: passz, utoljára az FX proci mellé raktam fel az AMD chipset drivert, de az nálam hibákat okozott a sata hdd kezelésében, míg az alap wines driverrel nem volt ilyen gond (ez még Win7 alatt). Azóta egyedül a vga driverük járt a gépeimen...

martonx: kíváncsi leszek, de nem úgy néz ki, hogy oda kerülne.

Molyzsa: erre vonatkozóan sem láttam infót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) PuMbA válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


PuMbA
titán

Most már biztos nem okoz hibákat az AMD chipset driver, ugyanis jó ideje nincs benne SATA driver :) Az AMD a Microsoft által szállítottat használja. Ellenben a chipset driver fontos, mert benne van többek között a szükséges energiaprofil, Platform Security Processor driver (amiben ugye lyukat fedeztek fel nemrég és ezért ajánlott frissíteni) és a UEFI CPPC2 nevű preferált magkiosztásért felelős cucc, tehát ez fog kijönni 21-én.

[ Szerkesztve ]

(#31) CPT.Pirk válasza PuMbA (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt most hogy intézi a WIndows? Ugye vga drivert rak fel, ha te nem. Viszont a chipset driverrel mi a szitu, azt kézzel kell felrakni mert különben valami ms default driver megy?

Nagyjából csak a melóhelyen használok Windowst, és ez a bénázás az AMD-vel ami érdekes módon egybeesik az új Intel procik megjelenésével, ez nem tette vonzóbbá számomra...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) PuMbA válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


PuMbA
titán

Windows Update bármire használható. Nekem a HP laptophoz ott jönnek már az új BIOS-ok is a temérdek más cucc mellet . Ha annyira fontos egy frissítés, akkor megoldják :) Egyébként meg az AMD chipset driver folyamatosan frissül és mindig érdemes frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#33) CPT.Pirk válasza PuMbA (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, a céges HP 255 G7 gépekre nem jön biosz frissítés a WU-ból. Kézzel kellett felraknom rájuk, mert az utolsó féléves frissítés települése után random fagyott a W10, míg az előző kb. 2 évben meg nem volt gondjuk. Új bios felrakás után már nem fagytak az aktuális W10-zel.

#34: jah, ezek a dzsunka cuccok 200e alatt :) ProBook-hoz ugyan adjanak már bios-t, azért a pénzért. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) PuMbA válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


PuMbA
titán

Én is meglepődtem, hogy már BIOS is jött, de az enyém 600 ezres ProBook. Szerintem ezekhez a drága és céges használatra tervezett laptopok esetén a HP már összefogott a Microsoft-tal, hogy a Windows Update tolja a dolgokat, mert aki nem ért hozzá, nem fogja rakosgatni kézzel a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) antikomcsi válasza #32839680 (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki azt mondja, hogy ennél nyomósabb érve van, az szerintem hazudik! :DDD

(#36) drkbli válasza Tyrel (#4) üzenetére


drkbli
tag

"Engem inkább az érdekelne, hogy az AMD - mint kiemelt Microsoft partner - termékei hogyan kaphattak ennyire kevés figyelmet a Win11 fejlesztésekor és tesztelésekor?"

Úgy, hogy a Windows Insidereknek nem készített drivert az AMD, ha megpróbáltad telepíteni, kiírta, hogy nem, és majd lesz driver, amikor lesz végleges W11.

Hát így sikerült.

Nem mai történet, és nem csak W11.

(#40) drkbli válasza #32839680 (#38) üzenetére


drkbli
tag

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/chipset-install

(#41) Dragon3000 válasza drkbli (#40) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ügye nem gond, hogy adott ki chipset drivert már Szeptemberben win11-hez az amd? De még mindig ha nem telepítesz vagy telepítesz fel chipset drivert a windows ütemező nem fog megváltozni, így ez semmit sem változtat. A cikkben lévő preferred core már igen, feltéve ha nem használsz all core oc-t, mert ebben az esetben lényegtelen.

(#42) sb válasza #32839680 (#39) üzenetére


sb
veterán

Lazán kapcsolódik, remek időzítéssel:
Microsoft Xbox: AMD-CPU wurde in allerletzter Minute gegen Intel getauscht

[ Szerkesztve ]

(#43) arn válasza sb (#42) üzenetére


arn
félisten

Ezzel mar csak az a gaz, hogy amdnek mar sokkal erosebb a megitelese a diy epitoknel, mint a msnak, senki sem hisz mar ezekben a frissiteses benazasokban, ami x eve tragikomedia.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) DudeHUN válasza #32839680 (#39) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Intelnél meg a mobil platformon (Tiger Lake) került bele egy bug, ami felezte kvázi a telepről történő üzemidőt. Nem tudom patch javította-e már ezt. Csak nem mindegyik kap akkora médiafigyelmet.
Itt csak simán nincs kész a szoftver.

Gamer for Life

(#45) hallador válasza sniper112 (#9) üzenetére


hallador
addikt

#10 Balu77, #24 martonx
Tehát akkor ha jól értelek, akkor az intel tiltotta meg az AMD-nek, hogy az Insider tesztelőknek Ryzen-ekra is adjon ki drivereket...

[link]

Tehát nem arról van szó, hogy az AMD volt lusta, mert nem foglalkozott a teszteléssel?

Esetleg Linkeket dobálhatnátok be arról amit írtatok, mert így azt kell gondolnom, hogy a szokásos magyaros ki a hibás de miért nem mi mentalitás tört felszínre mint a talajvíz. :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) hallador válasza DudeHUN (#44) üzenetére


hallador
addikt

Igen pontosan erről van sz, az Intel pontosan ugyanolyan bugos szoftvereket képes gyártani, meg az AMD is. Nincs itt semmi látni való, lehet továbbmenni. Egyik sem jobb mint a másik.
Szerintem amúgy nem nagyon sikerült ezt javítani amit írsz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) plömplöm válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


plömplöm
őstag

értelmes eszközre, pld dell latitude, évek óta jön bios-update windows-update-en keresztül. a választható frissítések között vannak, pld ez most itt konkrétan egy 2017 januári, azaz kb 5 (öt) éves e5570, a bios tegnap jelent meg a dell-nél:

ma már itt van a wu-ben:

hogy valami alja gyártónál, pld hp, ez hogyan megy, azt nem tudom, mi nem vagyunk hajlandóak ilyen vackokkal küzdeni.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49) PuMbA válasza plömplöm (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a Dell már régebb óta meglépte a Microsoft-tal ezt. HP ezek szerint még nem teljesen. Egyébként a Dell és a HP is elég jó arányban van jelen cégeknél. Nálunk is van Dell és HP is, de nekem már 8 éve HP-van, mert nem volt vele sose problémám és azt kérek minden cégnél :)

[ Szerkesztve ]

(#50) #11493888


#11493888
törölt tag

mindegy hogy jön e javítás vagy nem, ezen a platformon alapértelmezett bajok is vannak ... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.