Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jadro


Jadro
veterán

Kivétel azok a dolgok amik nem lesznek elérhetők a frissítés után sem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2) majom2 válasza Jadro (#1) üzenetére


majom2
senior tag

csak egyetérteni tudok a cikkel. nekem nagyon kellemes meglepetés volt, h a közel 2 éves első generációs telefonomra is fel fog menni a nyáron megjelenő 3.0... ráadásul teljesen ingyen. ezt nevezem terméktámogatásnak!

(#3) mcroberto


mcroberto
aktív tag

handrásnak már van 3.0 a szifonján. handras.hu 1st post :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#4) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ez nagyon szép és nagyon jó marketingrizsa.

de sajnos most olyan dolgokat tetek bele (vagy legalábbis egy részüknek MINDENKÉPPEN!), amiknek benne kellett volna lennie az elejétől fogva...

úgy is lehet nézni, h készítek egy korrekt cuccot, aztán minden évben javítok rajta, de az ideálist/elvárhatót csak két év után éri el.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) majom2 válasza bolondember (#4) üzenetére


majom2
senior tag

az h szerinted mi az elvárható minimum amit egy telefonnak tudnia kell, az teljesen szubjektív. az viszont tény h az apple az egyedüli gyártó aki a funkcióbővítéseket folyamatosan és teljesen ingyen szállítja - ja, és mindezt úgy, h egy laikus is könnyedén le tudja cserélni a fw-t.

emlészem kb ezer éve a nokia 6800-asomban még nem volt benne az automatikus billentyűzár. nem sokkal a telefon megjelenése után azonban gombamód elszaporodott ez a funció, de természetesen a nokia soha nem tette bele a 6800 firmwarefrissítéseibe (ahogy más funkciót sem). majdnem agytubit kaptam h ezért a kis primitív de nagyon hasznos funkcióért meg kellett volna vennem a 6810-et (aminek viszont cserébe sokkal használhatatlanabb volt a joystick-ja).

[ Szerkesztve ]

(#6) blueMerle válasza majom2 (#5) üzenetére


blueMerle
veterán

Az pedig hogy akármelyik ingyenes autokeylock progit feltolod már meg sem fordult a fejedben, igaz? :D Namindegy...

Az hogy most kiadtak egy rakás frissítést egy kupacban, nem egy akkora nagy valami, viszont hogy ez felmegy a régebbi almára is, na ez már komoly :R

(#7) Karma válasza blueMerle (#6) üzenetére


Karma
félisten

Az egy pillanatra se zavarjon, hogy a 6800 S40-et futtat, arra nem tud zárat rakni :P

Azt esetleg nem tudja valaki, hogy a fejlesztőknek az iPod Touch béta firmware-ét is kiadták az SDK meg az iPhone firmware-e mellett?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8) blueMerle válasza Karma (#7) üzenetére


blueMerle
veterán

Jahm, kevertem egy symbis Nokiával a 6680-assal, mea culpa :B

(#9) jubilleum


jubilleum
senior tag

a sony a PSP-hez ezt csinálja már lassan 3éve...

(#10) skajwa


skajwa
senior tag

Le a kalappal az Apple előtt! Valóban a Nokia, Samsung ...többiek, ha kihagynak valamit, akkor pár hónapon belül kiadnak egy másik modellt, amiben már benne van az a funkció is. Aztán akkor az elégedetlen vásárló mehet a boltba költeni a pénzt, teljesen értelmetlenül...:S

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#11) Karma válasza jubilleum (#9) üzenetére


Karma
félisten

Leszámítva azt a részt, hogy bármi igazán új dolgot adnának hozzá :B

“All nothings are not equal.”

(#12) jubilleum


jubilleum
senior tag

azért nem feltétlen...
equalizer például, bár két éve összetörtem a PSP-met úgyhogy már annyira nemkövetem....

(#13) Lirion válasza skajwa (#10) üzenetére


Lirion
addikt

Azért a nyugatabbra élő embereknek nem akkora érvágás, hogy fél évente vesznek új telefont. A magam részéről én pl. nem nagyon tudok meglenni egy telefonnal 2 évig, sem 1 évig, hiába frissítik a szoftot.. kell a változatosság.

(#14) eldiablo válasza majom2 (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Emlékeim szerint a Nokia és a SE is csinált hasonlót. :U

(#15) joey04 válasza eldiablo (#14) üzenetére


joey04
titán

így van, csak az nem volt ennyire reflektorfényben.
bár a nokia kapcsán azért volt hír, ha nem is ennyi

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez elég érdekes húzás volt az Apple-től, de érthető. Így nekik sem kell új készülékkel bajlódniuk, mivel azért az iPhone eléggé ütős darabra sikerült hardveresen és nagyjából szoftveresen is, főleg ezekkel az újdonságokkal. Egyedül ugye a kamera felbontása nem változhat, persze szoftveresen azt is lehet babrálni, de igazán sokra nem mennek vele.

(#17) asadasad22 válasza Karma (#11) üzenetére


asadasad22
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#18) coyote55


coyote55
őstag

Kíváncsi vagyok, ez a frissítés is visszazárja a hivatalosan kártyafüggetlen készüléket? ;]
Vagy most valami új ficsör kerül a készülékekbe? Gondolok itt arra, hogy a frissítés után csak jobb kézzel lehet kezelni például... ;) :P

Memento Mori!

(#19) asadasad22 válasza Karma (#11) üzenetére


asadasad22
őstag

-webböngésző, flashtámogatással
-locationfree player
-umd zene támogatása
-rss
-wma támogatás
-flash 6
-aac támogatás
-videólejátszás/képnézegetéshez új menüpontok
-játékdemók futtatása
-fasza minőséfű h264 videólejátszás
- >2GB memstick kezelése
-ps1 játékok közel tökéletes emulációja
-dynamic normalizer a zenelejátszóban
-remote play, egyéb okosságok ps3-al
-kamera támogatása
-333mhz-en való futtatás támogatása
-internet rádió
-egyedi letölthető témák, új beépített témák támogatása
-skype
-playstation store
a teljesség igénye nélkül..
ezek mind fw frissítések formájában kerültek bele. ez semmi? :)
az apple egész eddigi teljesítményét a legelső komolyabb frissítéssel (2.00) túlteljesítették, az biztos :)
és egyébként nem lassan 3 éve, hanem 4,5 éve jönnek a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#20) vehement69


vehement69
senior tag

Most én vagyok a hülye, vagy a PSP tényleg nem telefon... Mellesleg avval a vacakkal előrukkolni, ne égessétek már magatokat...

Az Apple-féle terméktámogatás - legalábbis egyelőre - meg igenis egyedülálló a mobiltelefonos piacon.

I am cancer in your bones

(#21) joey04 válasza vehement69 (#20) üzenetére


joey04
titán

ha neked rosszulesik ha leszólják (jogosan vagy jogtalanul) kedvenc kütyüdet, és ezt hangoztatod több helyen,akkor ha értelmes vagy, az a minimum hogy te nem teszel így...

ne válaszolj, csak gondolj erre minden alkalommal amikor minden topicban visszafikázol. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Egzee válasza majom2 (#2) üzenetére


Egzee
őstag

még jó hogy fel fog menni, hisz fél kezemen megszámolom hány apple telefon van... :W

(#23) vehement69 válasza Egzee (#22) üzenetére


vehement69
senior tag

hmm.. a pletykák szerint komoly architekturális változások várhatóak, persze várjuk ki a végét, de ha tényleg 'belsős', a PA Semi által gyártott procikra térnek át, azért az már valami. jaa mellesleg nem is kell a fél kezed, egy-két ujjad is odacsaphatod ajtóval :DDD

eggyel előzőhöz, joey20 (Handrás?): sajnos ilyen vagyok, boccs. csak a hülyeségeken könnyen eldobom az agyam, és lesüllyedek az épen aktuál szintre :) lassan érik a pár napos ban :)

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#24) joey04 válasza vehement69 (#23) üzenetére


joey04
titán

handrás?? :Y

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) szabi113


szabi113
tag

És most boruljak térdre? A finneknél is két gombnyomás a frissítés, és érdekes nekem szólt a PCsuite hogy van ujabb szoftver.
Meg hogy, nincs mindegyik telefonba benne a közvetlen frissítés? Könyörgöm más márkánál, van ilyen egyántalán? Nincs. A szifont is kábelen kell frissíteni.

Az meg egyenesen vicc amit a 3.0-ásban világmegváltó funkiókként előjönnek. Nem fikázás képpen nekem is van egy 2G-m, és nagyon szeretem. Tényleg hiányoztak ezek a dolgok, de akkor is, ez vicc, ezt én nem hívám kiemelkedőnek 2009-ben.

(#26) copin válasza joey04 (#24) üzenetére


copin
őstag

A Bandi jobban tetszik? :DDD

vehement69

Létezik egyáltalán még ez a pa semi?

[ Szerkesztve ]

(#27) copin válasza szabi113 (#25) üzenetére


copin
őstag

Esetleg az android.

(#28) #16820480 válasza szabi113 (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem az a kiemelkedő, hogy lehet így vagy úgy frissíteni. hanem az, hogy ez egy mérföldkő frissítés (most az egy dolog, hoyg tartalmilag mi, de egy vadi új verziószámot kapott, nagyobb frissítés), és mégis felmegy a legelső verzióra is. hogy a Nokia analógiánál maradjunk: egy E51-re, vagy E65-re sosem fogsz tudni fp2-es szoftvert rakni, mert a finnek úgy gondolták, hogy ez nem járja (és ahogy tudom nincs olyan törés, ami lehetővé tenné). vagy a legtöbb wimo 6.1-et futtató telefonra sem lehet majd hivatalosan 6.5-öt tenni. eddig a HTC ígért frissítést a majd megjelenő készülékeire. ezért jó az, amit az almások csináltak.

(#29) copin válasza #16820480 (#28) üzenetére


copin
őstag

Ez csak azt mutatja hogy a 2G és a 3G között nincs jelentős különbség.

(#30) varti


varti
csendes tag

A RIM az Apple-höz hasonlóan saját maga készíti az operációs rendszert és a telefonokat is, mégsem kínál ilyen volumenű szoftverfrissítéseket.

Talán azért, mert ők az ilyen alap dolgokat nem 2 év után rakják le a felhasználók elé, hanem része az alap oprendszernek. mégha nem is használja az emberek többsége az mms és copy/paste funkciókat, akkor is elvárható, hogy annyi pénzért, amennyibe kerül a telefon benne legyen. Ráadásul egy osx-el felszerelt készüléken.

Az a baj, hogy vannak olyanok, akik szerint példamutató egy ilyen jellegű frissítés. Az apple jó marketinggel megint magára hívta a figyelmet, ismét ők a jófiúk, elismerem jól csinálják. Más gyártók is adnak ki firmwareket a telefonjaikhoz, csak mint fentebb leírtam, azért nem ekkora volumenű a frissítés, mert ezek a funkciók az legtöbb okostelefonban megtalálhatóak.

(#31) majom2 válasza varti (#30) üzenetére


majom2
senior tag

teljesen felesleges azon rugózni h milyen funkciókról van szó. Aki anno megvette a 2G-t, tudta h mit vesz meg, milyen funkciókkal bír a készülék. ugyanígy a 3G tulajok is tudták h mi van a csomagban. tehát az apple nyugodtan megtehette volna h sz@rik a 2G tulajok fejére, és a 2.0-át csak a 3G készülékekre teszi elérhetővé. és ugyanúgy megtehette volna ezt a 3.0-val is. senkinek egy szava sem lett volna, hiszen minden más gyártó ezt csinálja. aztán aki akar új OS-t az vegyen új telót is. de nem ezt tette, nem állt be a sorba és ezért nagy dícséret jár nekik, mivel nem hagyják elavulni a régi készülékeket. nem csak addig vagy fontos amíg ki nem csengeted a pénzt a kasszánál.

(#32) joey04 válasza copin (#29) üzenetére


joey04
titán

Egy N82re nyugodtan mehetne FP2es szoftver, semmi olyan nincs benne amit ne tudna lekezelni...
az, hogy sunyi módon úgy lett kitalálva, hogy ne menjen rá az egy dolog...
de legalább pár új funkciót azért a nokia is pakolgat. a "vénség" N95tel is foglalkoznak pl, igaz ott már nagy újdonságok nincsenek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) JoeYi


JoeYi
őstag

de azért lássuk be van itt egy-két olyan ficsőr, amit már megjelenésekor bele rakhattak volna a fejlesztők. Persze nem azért nem rakták bele, mert akkoriban olyan bonyolult technológia volt, csak valószínűleg másra költötték a fejlesztési időt, meg a todo listának csak az aljára fértek fel.

Persze Apple-től azt vártam volna, hogy előbb kiad egy iPhone 4g-t, ezekkel a javított funkciókkal, majd rá egy fél évre elérhetővé teszi régebbi gépekhez is, de ezek szerint vagy nem várható a közeljövőben ilyesmi, vagy annyival többet fog tudni, hogy eladja magát így is.

[ Szerkesztve ]

(#34) JoeYi


JoeYi
őstag

Amúgy N95-höz is voltak ilyen sorsforduló SW updatek. Pl mikor engedélyezték a GPS-t, gyárilag belekerült az N-Gage környezet, vagy mikor hekkelés nélkül aktiválhatóvá vált a giroszkóp

(#35) #16820480 válasza JoeYi (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

offként egy kis pontosítás: a szifon 3G esetében a 3G nem a telefon generációját jelenti, mivel akkor csak 2 kéne legyen, hanem a mobilhálózatét. ilyen szempontból a 4G-s szifon az elvileg LTE vagy wimax hálózatokra lenne fejlesztve, ami ugye jelenleg felesleges, mivel nincs még olyan sehol...

(#37) vehement69 válasza copin (#26) üzenetére


vehement69
senior tag

én úgy tudom, felvásárolta őket az Apple, azt nem tudom, hogy most milyen név alatt futnak :) De elvileg a hordozható zenelejátszók/a telefonok procijait ők fejlesztenék az Apple cuccokba hoszabb távon (vagy talán már mostantól, ugye).

joey20: nekem valamiért úgy esett le, hogy te vagy Handrás, mert tegnap úgy linkelted a Handras.hu-ról azt a király kis videlyót, hogy itt a tesztem, vagy valami hasonló körítéssel, elnézést, ha én értettem félre ;) :R

I am cancer in your bones

(#38) copin válasza vehement69 (#37) üzenetére


copin
őstag

Tavaly még léteztek biztosan. :DDD Lehet hogy beolvadt az apple-be.

(#39) joey04 válasza vehement69 (#37) üzenetére


joey04
titán

hat nem lenne rossz ha en lennek handras de nem... :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) JoeYi válasza #16820480 (#35) üzenetére


JoeYi
őstag

hát igen, csak nemtudtam máshogy kifejezni, hogy az iphone 3g -t überelő új generáció :)

(#41) macikos


macikos
addikt

Külföldi oldalakon megjelent egy hír, mely szerint belső források állítják, az Apple megállapodott az LG-vel OLED kijelzők gyártásáról. Érintőképernyőkről van szó, de hogy ezek az új iPhone vagy pedig a nemsokára debütáló netbook számára készülnek még nem egyelőre nem tudható. Elképzelhető, hogy lesz iPhone Nano és iPhone, plusz érkezik egy nagy képernyős iPhone (amolyan érintőképernyős netbook). Ráadásul az LG egy olyan réteget fog a OLED kijelző elé tenni, ami nagyban csökkenti az ujjlenyomatokat felhalmozódását (már amennyire lehet).

(#42) Karma válasza macikos (#41) üzenetére


Karma
félisten

Valamit biztos lehet tenni, a képernyővédő fólia felrakása óta sokkal kevesebb zsír tapad rá a képernyőre nálam. Gyárilag ennél csak jobbat tudnak csinálni :)

“All nothings are not equal.”

(#43) macikos válasza Karma (#42) üzenetére


macikos
addikt

Igen, esetleg olyan lesz, mint egyes autógyárók által az utóbbi években alkalmazott vízlepergető bevonat, amit a szélvédőre és az oldalsó ablakok üvegeire tesznek.

Telefonnál ez úgy nézne ki szerintem, hogy nyomogatod, idővel koszos lesz, bár nem látszik annyira a bevonatnak köszönhetően, ami pedig látszik, az könnyebben letörölhető lesz, mint sima üveg esetében.

Mindegy. A lényeg, hogy várom a netbookot és az iPhone-t. Vagy pedig a kombót :)

(#44) coyote55 válasza macikos (#41) üzenetére


coyote55
őstag

Khmm...ezt olvasd el légyszíves :K

Memento Mori!

(#45) milan_


milan_
csendes tag

Jót röhögtem a cikk címén, ugyan már ne viccelődjünk pótolták az alapvető hiányosságokat a telefonban és dobjuk magunkat hanyatt ?!
Számomra továbbra sem éri meg a 140+ezer Ft egy olyan telefonért amiben nincs GPS.

Öltöny Cipő Webáruház – http://kisznyer.hu/

(#46) Karma válasza milan_ (#45) üzenetére


Karma
félisten

Magas labda :DDD A telefonnak sincs szüksége Rád, ha nem tudod elolvasni a specifikációját - az iPhone 3G-ben van GPS, és a 3.0-ás OS-től már folyamatos navigációra is lehet majd használni.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.