Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mv


mv
aktív tag

"mert a számítógépeket kifejezetten az intézmény internetelérést biztosító hálózatára tervezték" ezen nagyot mosolyogtam. :DDD

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2) Depression


Depression
veterán

Ezt a sok zagyvaságot még az amerikaiak sem hihetik el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) negyedes


negyedes
addikt

Ekkora marhasagot.........jomodjukban nincs mit csinaljanak..... :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) puttputt


puttputt
őstag

"...illetve minden egyes netbookra előtelepítenek néhány szűrőalkalmazást is, elkerülendő a facebookos böngészést munka helyett."
Hűha! :DDD Micsoda szigor! :D

"...Az oktatási intézmény 7200 darab netbookot rendelt a HP-től, a tanárokat egy külön programmal készítik fel a számítógépek megfelelő kezelésére."
Megnéznék egy ilyen programot... :))

"...Norvégiában pedig a 16. életévüket betöltött egyes középiskolások részére – egyelőre kísérleti jelleggel – a kormány ingyen biztosít laptopot, ezzel segítendő iskolai kötelezettségeik ellátását és az egyenlő esélyek biztosítását."
Ez is egy bizonyos típusú/fokú "esélyegyenlőségi" törekvés... :U

Ezek tényleg nem tudják, mihez kezdjenek jó dolgukban helyenként... :U

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) tkazmer válasza puttputt (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

"illetve minden egyes netbookra előtelepítenek néhány szűrőalkalmazást is, elkerülendő a facebookos böngészést munka helyett."
Hűha! Micsoda szigor

az a helyzet, hogy a szigor abszolut indokolt, kanadában már tesztek és kutatások is foglalkoztak a témával, és tényleg vannak olyanok, akik a drogfüggőkhöz hasonlóan facebook függők, ha nem facebookozhatnak, akkor elvonási tünetek jelentkeznek náluk.
az más kérdés, hogy mi a fenéért nem egy proxy szerverrel szűrik a netet :U

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Penge_4


Penge_4
veterán

Szerintem nagyon jó kezdeményezés. Végre felismerték, hogy mennyire fontos az informatikai eszközök bevezetése az oktatásban. Az meg evidens, hogy szűrőszoftvert alkalmaznak, ugyanis az osztályból nem mindenki önjelölt hacker, aki kijátssza ezeket a védelmi eszközöket.

Amerikában meg az a 70 dollár szinte semmi. Bár az iPodnak és a többi hülyeségnek én sem látom értelmét azon kívül, hogy mekkora überdivatos luxuscikk, amit tudásban és funkciókban egy tizedannyiba sem kerülő kínai mp4 is felülmúl.

Én erre a laptop minden gyereknek, minden iskolában a tankönyvek (többsége) helyett dologra már általános iskolában is többször gondoltam, hogy milyen jó lenne.

tkazmer: "az más kérdés, hogy mi a fenéért nem egy proxy szerverrel szűrik a netet"

Mert az USA-ban sűrűbben van Wi-Fi és mobilnet a zsebben, mint Hungarisztánban. :D Azt pedig jobban észreveszik, ha bütykölsz a telefonoddal óra alatt, mintha bedolod a PCMCA kártyát a notiba és onnantól arról megy a net, nem az iskolai hálóról.

[ Szerkesztve ]

(#7) puttputt válasza Penge_4 (#6) üzenetére


puttputt
őstag

tkazmer: Pontosan, ebből a "függésből" kiindulva nem igazán értem ezt a kezdeményezést. Akinek otthon nincs (egy átlag amerikai családban, miért ne lenne, akár saját...), annak van a könyvtárban (szinte ingyen), nyilvános helyeken, stb...
Teljesen feleslegesnek tűnhet ezek után még fokozni a "kényelmességet". Eddig, legalább a tanulmányi idő nem arról szólt, hogy; "számítógép használat". (Bár, M.országon is egyre inkább ez kezd elterjedni, középiskolák 9. osztálytól felfele...)
Abban is nagy igazság van ugyanakkor, hogy könnyít, és nem lenne utolsó dolog az sem esetleg, ha tankönyvek helyett/vizuális-interaktív akciók során kerülne elő... Nem pedig a 10 éves gyerek házi feladat írásakor...
Persze, ez is túlzás, hiszen itt egy konkrét középiskola van kiemelve, ugyebár...
A biztonsági rendszerek... Annyira emlékszem, hogy nálunk a koleszban, a lakószinten lett bevezetve utolsó évre a net... Amikor az oszt.főnök elutazott 2,5 hétre Németországba, beállíttatott a rendszergazdával egy "biztonsági kötést", hogy ne férhessünk hozzá. Miután kilépett az ajtón, arra 20 percre már fel volt törve a "korlátozás" :U :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8) bobsys válasza tkazmer (#5) üzenetére


bobsys
addikt

siman lehet hogy azt hasznaljak, csak a sulis gepen nem administratorkent fog belogolni a gyerek igy nehezebben tudja megkerulni a vedelmet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) bobsys válasza puttputt (#7) üzenetére


bobsys
addikt

lehet hogy kint erteni is fog hozza az aki a halozatot felugyeli

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10) Morden24 válasza tkazmer (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy netképes mobillal akkor simán tudna arckönyvezni.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Gáz, hogy nem ingyen adják "bérbe" a diákoknak. Próbáljál csak lent tartani az árakat, aztán nézzék meg a gépeket kis idő múlva, hogy milyen állapotban vannak. Rögtön feljebb mennek azok az árak. :D

<-ƘƘ->

(#12) alien24


alien24
tag

nem annyira kell kulfoldre menni iylen peldaert, ekf -en is osztogattak notit iden evkezdesnel... kondiciokra nem emlekszem mar sry

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#13) Killing


Killing
addikt

Egy-két okos fejű tanuló ezen is Facebookozni. :U
Itthon meg még az informatika termekben Celeronos,(vagy éppen P3-as) gépeket toldoznak-foloznak. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Egyszerűen: :DDD :W

(#15) vd1992


vd1992
tag

Sok hülye amerikai... nincs jobb dolguk, mint hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozzanak...

Én az órán semmit se tanulok, fogalmam sincs, miről van szó az órán, mégis 4.25 az átlagom (középsuli 9. oszt), szóval nekem tökmind1 lenne, mi van előttem, az órán semmit se tanulok :)

(Habár gép elött könnyebb tettetni, hogy épp tanulok valamit.... könyvnél meg előfordul, hogy rossz oldalt bámulok)

(#16) azbest


azbest
félisten

na látom a hülyeség megindult megint...

pár hónapja a norvég sulis laptopok kapcsán írtam, hogy valamelyik amerikai suliban macbookokat adnak a diákoknak és szigorúan kontrolált módon használhatják őket (se telepítés, se tiltott oldalak nézése, otthon sem) [link]

kb a fórumozók többségének fogalma sincs a rendszerről, de azért jobban tudja azt amit sok külföldi iskolában és egyetemen a vezetőség tud.

közvetlen tapasztalatom nekem sincs vele, de egyik isemrősöm sokat szórakozott azzal, hogy lehetne megkerülni a maces laptopjuk védelmét, hogy videócsetelhessenek kinti ismerősével :D

[ Szerkesztve ]

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennek max annyi értelme, hogy az intézmény a beszállítóval szépen megegyezik és jópár dolcsika landol a suli zsebébe gépenként...

(#18) azbest válasza hemaka (#17) üzenetére


azbest
félisten

azért mert nálunk az informatika tanárok sem értenek a gépekhez még vannak olyan helyek a nagyvilágban, ahol megkövetelik a tudás szinten tartását és páros lábbal rúgnak ki, ha nem vagy hajlandó elvégezni (és valóban levizsgázni, nem haveri alapon) a továbbképzést.

csak nálunk divat az, hogy szarabbnál szarabb rendszereket fizetnek aranyáron, hogy a haverokat pénzeljék.

áh mindegy, jó magyar módra csak a hiszti megy és irígységből fikázzátok azokat akik haladnak a fejlődéssel.

(#19) vehement69 válasza azbest (#18) üzenetére


vehement69
senior tag

+1 :R

I am cancer in your bones

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Háth én örültem volna, ha az én sulimban is bevezetik annó mikor elkezdtem. Lehet hasznos dolog, hosszú távon kiderül.

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.