Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kicsit olyan, mintha ez a szoftver az előző században maradt volna.

Érthetetlen, hogy az otthoni usereknek még mindig fizetős, mikor milliónyi diagnosztikai sw elérhető ingyen, és párat kombinálva gyakorlatilag lefedhető az AIDA funkcionalitásának nagy része, ha nem az egésze.

Persze nekem is szép emlékeim fűződnek hozzá a Win98-XP érából.

(#2) Armagedown válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

Miért, hogyan kellene megoldani, egy fél perces reklám kellene a splash screen helyett?
Aztán újabb reklámok, minden egyes alkalommal, amikor a különböző funkciókat akarod elérni.
Az tényleg XXI. századi megoldás volna.
Fiery biztos örül az ötletemnek :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) GoodSpeed válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az még hagyján, hogy fizetős, de még drága is, és nem egyszer kell megvenni.

Armagedown: Lehetne követni a szintén magyar Hard Disk Sentinel példáját!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4) FoxiestFox válasza GoodSpeed (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erre gondoltam én is.
Ez a szoftver alapvetően hasznos tud lenni régi gépeken is, retrósoknak, elindítani, megnézni ezt-azt a hardverről, esetleg lefuttatni 1-2 benchmarkot, tehát totál otthoni use case, ami sehol a világon nem tud indokolni olyat, hogy évente újíts licenszt. :DDD

Hard Disk Sentinel bizony megszívlelendő példa, abból két licencet is vettem, mikor az elsővel elértem a gép limitet.

(#5) #72042496 válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem gyanús, hogy nem is az otthoni userekből jön a pénz, de ezt talán Fiery tudja megmondani, ha egyáltalán nyilvános az infó.

(#11) benedekco válasza GoodSpeed (#3) üzenetére


benedekco
addikt

Ha lenne egy limitáltabb kiadás kb fél áron tuti megvenném. Nekem is ez az egy éves támogatás ami fura ennyiért, persze megértem hogy miért kell évente új licence-t venni. Bár szerintem én egy 4-5 évig lazán elhasználgatnám a régi változatot.
ASMDemo óta ismerem és használom, nekem bejött nagyon.

Hard Disk Sentinelt én is bezsákoltam annak idején. Teljesen jó áron van.

re: Magoold
Ha ez warez akkor semmi keresnivalója itt. Ha nem az, akkor kérlek cáfold, ha az akkor inkább töröltesd egy modival.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12) Dare2Live válasza #72042496 (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

99% nem onnan.

De ők azok akik ha megismerik használják akkor amikor céges környezetben vannak megveszik/megvetetik. Viszont mivel nem ismerték meg az ára miatt a fenti ki is esik.

10éve az aida ismert volt. Most ahoz képest kutya se ismeri a fenti miatt.

máshogy. Nem tudom igaz e, de Bill Gateshez kötötték. Annyi volt a lényeg, hogy ha warezolnak akkor windowst warezoljanak. Mert ha megszokták akkor mint cég azt fogják megvenni. A windows insider dolog ennek a továbbvitele. (Meg az is, hogy W7ről még mindig lehet legálisan W10re frissíteni, meg hogy....)

A harmadik dolog, hogy aki warezolni akar ígyis-úgyis lewarezolja. Tehát sztem a végén fiery anyagilag csak rosszul jár a jelenlegi modival.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) #72042496 válasza Dare2Live (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi van egyébként helyette? Én még az Everestben nézegettem utoljára, hogy miket eredményez a memóriatuning, de meguntam és azóta itteni hírekből látom alkalmanként az Aidát, mást még úgy se.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dare2Live válasza #72042496 (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Annyira nem az én asztalom.... tökéletes helyettesítőjéről nem tudok, inkább más másban jobb kategóriáról.

Így van evvel mindenki. Ezért mára már csak ez a "mi" rétegünk ismeri. És pont ezért nem is fogja megvenni a kutya sem*.

*sokkal kevesebben fogják megvenni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) emre33


emre33
addikt

Szerintem is drága.

Néha jól jönne 1-2 telepítendő gépnél.

De ennyiért kizárt.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#20) zseko


zseko
veterán

Jó lenne ez, csak véletlenül egy nullával többet írtak a végére. Az hogy mindezért évente kellene kifizetni közel ugyanennyit lényegében a semmire, már csak hab a tortán, és a végső ok, hogy soha ne vegyem meg én sem. Otthoni felhasználóként nem cserélgetek hardvert heti szinten, hogy ennyit fizessek a programért, most is csak a W11 frissítés memória probléma hírei miatt néztem volna rá az L3 Cache-re, de a trial verzió erre használhatatlan, mivel pont ezt az értéket takarja ki.
Nonszensz, hogy ezért 15e forintot fizessek ki.

HR24.hu

(#22) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Az miért van,hogy ha rendes telepítésnél felrakok egy AIDA64-et és kilépésnél mindig újra indul a program? Sehogyan se tudom megállítani csak bezárás +törléssel.
Ha bétát/kézit rakok fel akkor ezt nem csinálja.
Windows 10-el és most friss windows 11-el is ezt csinálja.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#23) GoodSpeed válasza benedekco (#11) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nálam úgy van, hogy Phenom II X4 945-ös CPU-m volt, amikor még vettem az elsőt, aztán amikor átálltam Intelre, Black Friday alkalmából újítottam 3 évvel, 6600K és 7700K-nál valamint 7100U-nál. Majd ha új gép lesz megint, akkor...

Windows 11-en szépen elmegy ez is ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#24) Fiery válasza FoLey-v (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Olyan szoftverek tehetnek ugymond errol, amik sajat maguk is inditjak az AIDA64-et valamilyen osszefuggesben. Az egyik ilyen klasszikus az LGS (Logitech Gaming Software), amiben ha appletkent hasznalod az AIDA64 LCD moduljat pl. Logitech G19 billentyuzethez, akkor az LGS automatikusan elinditja az AIDA64-et.

(#25) FoLey-v válasza Fiery (#24) üzenetére


FoLey-v
addikt

Valóban használok Logitech software programot,de egérhez és fejeshez kell. Azt hol tudom kikapcsolni?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#26) Fiery válasza FoLey-v (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Az LGS / Beallitasok / Profilok oldalon lehet szerintem kikapcsolni. De megmondom oszinten, annyira nyakatekert az LGS (vagy legalabbis annyira nem vag egybe az en logikammal), hogy kapasbol nem tudom, mi a legjobb modja az AIDA64 inditasanak kikapcsolasa.

(#27) FoLey-v válasza Fiery (#26) üzenetére


FoLey-v
addikt

Itt nem LGS probléma lesz,hanem MSI Afterburner. Ha kilépek MSI Ab programról akkor aida64 is normálisan bezár.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#28) Fiery válasza FoLey-v (#27) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor az Afterburnert ill. az RTSS-t kell atnyalazni, hogy azok miert inditjak el az AIDA64-et.

(#29) Maelephant válasza FoLey-v (#27) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia, nem lehet, hogy az RTSS-ben az Application profile properties alatt fel van véve az AIDA64 exéje is és emiatt automatikusan elindítja, amikor az RTSS indul (gondolom automatikusan az MSI AB-bal)? Feltételezem az RTSS adatot adna át az AIDA64-nek, ezért hívja meg (ld. Show own statistics kapcsoló leírását). Nem teszteltem ki, csak agyalás részemről, előre elnézést, ha teljesen téves, félrevezetlek esetleg.

(#30) benedekco válasza GoodSpeed (#23) üzenetére


benedekco
addikt

Csatlakozom a klubba!

Hatalmas kalapemelés Fiery-nek amiért ilyen jó támogatást nyújt a fórumon. :R

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) FoLey-v válasza Maelephant (#29) üzenetére


FoLey-v
addikt

Itt sem jó,de kezd már elegem lenni. Inkább letörlöm,mert MSI AB és Aida64 szinkron kikapcsolást nem lehet megoldani. :(((

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#32) FoLey-v válasza FoLey-v (#31) üzenetére


FoLey-v
addikt

Mindegy úgy oldottam meg,hogy bétát tettem fel és úgy frissítettem rá. Így már nem csinálja.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.