Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mpierre


mpierre
veterán

"Megfelelő árazással azonban a teljesítmény- és fogyasztásbeli hátrányok korrigálhatók." :DDD ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2) #95904256


#95904256
törölt tag

Az Optane DIMM szekerét kicsit jobban is tolhatná az Intel. Lényegében ez az egyetlen olyan dolog amivel szemben az AMD nem tud mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#4) And01


And01
aktív tag

2021-től azonban a Santa Clara-i óriáscég stratégiát vált, ugyanis onnantól, illetve konkrétabban a 7 nm-es node-tól kezdve a fejlesztéseit először az adatközpontokba fogja hozni. Navin Shenoy, a vállalat ügyvezető alelnöke, illetve az adatközpontokért felelős részlet menedzsere szerint az első ilyen hardver egy gyorsító lesz, amely az Xe sorozatba érkezik, majd ezt követi egy új szerverprocesszor. Az is kiderült, hogy okkal jön először a GPU, ugyanis ennek a részegységeit egy processzorhoz viszonyítva sokkal kedvezőbb módon lehet letiltani, vagyis kedvezőbb egy ilyen fejlesztéssel tapasztalatot gyűjteni egy adott node-ról, majd ezeket felhasználva jöhet a processzor.

Az intel első 7nm lapkája egy xe gpu, amit saját állításuk szerint 2021 utolsó negyedévében dobnak piacra. Tehát a Sapphire Rapids csak utánna kerülne piacra, ez alapján kizárt
hogy a platform kész legyen egy 2021es rajtra.
Intel napi szinten jelenti be a jövőre vonatkozó terveit, de valahogy ez igy kicsit fura hogy már az ígéretek sem stimmelnek.

Eddig úgy volt hogy 2db 10nm-es gyár fog termelni, most bejelentték a harmadikat is,
mintha az intel sem bízna annyira abban a 2021-es 7nm-es technológiában.

(#5) szmörlock007 válasza And01 (#4) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Elvileg a sapphire rapids az 10nm-es termék, nem tudom én se miért 7nm van mondva a cikkben. Persze lehet azóta megint változtatott az intel a terven.

(#6) DraXoN válasza And01 (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Van egy érzésem ezzel az egész történettel kapcsolatban, hogy inkább "részvényesnyugtatás" az amit onnan sokszor mostanában hallunk (inteltől).
De asztali piacra ha 2022 Q2 előtt jön valami 7nm-en, akkor az már "optimista" gondolkodás lehet...
Ez most verseny az idővel, hogy intel készül el előbb a Sapphire rapids-al 7nm-en, vagy AMD a zen 4el, 5nm-en (én 1-2 hónapot tippelnék a 2 cpu megjelenési képessége között)...

Ami nagyon kérdésessé teszi, hogy az intel 7nm-es szerver cpui mennyire lesznek "moduláris" felépítésűek (3D stacking?), vagy maradnak monolitikus chipek? De ha moduláris is, ők is az elsősorban szerverekhez tervezett chippeket építik be asztali cpukba vagy oda egy másik egységet terveznek? Intelnek nagyobbak a lehetőségei tervezési területen, egyszerűen több pénzt tud elkölteni, de nem feltétlen biztos, hogy meg is éri "elégetni" rá rengeteg pénzt... (bár most "félek" a presztízs miatt páros kézzel égetik a pénzt a technológiákba, nincs sok szivárgás, de ami van az "túl sok irányba mutat" ... nekem így tűnik)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Kvg


Kvg
senior tag

Intel kazán. ;]

(#8) S_x96x_S válasza #95904256 (#2) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Az Optane DIMM szekerét kicsit jobban is tolhatná az Intel.

tolják azt ... csak mivel elváltak a Micron-tól - emiatt mind a két cég külön tolja .. :)
"Intel To Align 3rd Generation Optane DCPMM with DDR5: R&D in New Mexico" ( April 10, 2019 )
https://www.anandtech.com/show/14183/intel-to-align-3rd-generation-optane-dcpmm-with-ddr5

ez nem DIMM; de szerintem lesz olyan is hamarosan ... nagy piac; nem hiszem, hogy a Micron ki akarna maradni.
"Micron X100 3D XPoint PCIe x16 NVMe SSD"
https://www.servethehome.com/micron-x100-3d-xpoint-pcie-x16-nvme-ssd/

Mottó: "A verseny jó!"

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ebből a hírből is látszik, hogy mennyire ócska lett a 10 nm.
A Cooper Lake 48 magnál éri el a 300 W-ot. Ez érthető, hiszen 14 nm. Az Ice Lake 38 magnál 270 W.
Sokkal rosszabb a 10 nm fogyasztási mutatója!

Amúgy meg nem igazán értem az Intelt. Már szervereknél is évente csinál új foglalatot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Robi BALBOA válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Mert itt legalább rohamosan nő a Fogyasztás! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11) Lacika112


Lacika112
aktív tag

" 56 maggal dolgozó egységeknek speciális kialakítás kell, mivel 300 wattnál több energiát igényelnek a működéshez. "

Eközben: Epic 7742 64 mag/128 szál, pci-e 4.0 128 sáv, 4 Tb ram támogatás, 3400 MHz turbó 225Watt
Ráadásul ez egy létező termék nem csak ígéret.
Nagyon le van maradva az intel

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) JColee


JColee
őstag

38 mag nem tűnik valami combosnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.