Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

remélem az új APU-k között lesz BE változat is

mod: igazából a klasszikus tuninggal sincs gondom, de jó lenne ha ebben a kategóriában is kedveznének a tuningosoknak, cpu szorzózár nélkül, illetve az sem lenne rossz, ha a cpu és gpu órajele teljesen független lenne (ha ez megoldható egyáltalán architektúrálisan)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) smkb


smkb
őstag

PCIE 3.0, de el lett sunnyogva ... SB-E-nél ez vastagbetűs komoly hibaként szerepelt a hírben :)

(#3) lujó55


lujó55
őstag

Jól értem? Ha lesz egy diszkrét VGA, akkor az IGP teljesen blokkolódik?

(#4) FireKeeper válasza lujó55 (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a jelenlegi címeknél, a mostani APU-k mellett igen. a jövőbeli címekről is nyilatkoznék, de otthon hagytam a varázsgömböm :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) kleinguru válasza lujó55 (#3) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez most a jelenlegi megoldásokkal van így...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6) robyeger


robyeger
addikt

értem én hogy az IGP tempós növekedésével(shader szám) az AMD az NVidia-t akarja az x86 szegmensben a partvonalra szorítani, tehát ha a Trinity 125W produkál CPU+GPU együttesen az még elmegy, de kérdés ebből mennyi lesz a CPU rész, ha például nagy teljesítményű dedikált VGA-val használunk mellette? Remélem nem lesz sok, hiszen csak 2modulról beszélhetünk.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#7) Abu85 válasza smkb (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Más eleve nem támogatni valamit, vagy egy hibás vezérlő miatt nem működtetni azt. Az AMD alaplapjain nem látod majd nagy betűvel, hogy Gen 3 PCIe, míg az Intelnél igen, csak épp funkcionalitás függ a processzor steppingrevíziójától.
Egyébként a hsz-ed nem értem. Az SB-E-nél a PCI Express 3.0 hiánya mellett elmentünk ennyivel: ... az előzetesekhez képest a Waimea Bay platform nem az lesz, aminek készült, de olyan dolgokról kell lemondani, amelyek a felhasználók kis részét érintenék. A legnagyobb érvágás talán a PCI Express 3.0 támogatásának hiánya, ami elsősorban sebességben jelenthetne előrelépést a PCI Express 2.0-hoz képest, de ezt a programok még jó ideig nem használják majd ki, így lényegében nem olyan jelentős problémáról van szó. - [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Jack@l válasza Abu85 (#7) üzenetére


Jack@l
veterán

Eddig nem azt hajtogattad, hogy a PCI express 2 már épphogy elég a programoknak és ezé mennyire szükség van a fúzióra?
Most akkor hirtelen ki se használják, meg csak sebességben lenne jobb... ? :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9) Abu85 válasza Jack@l (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az adatátvitel szempontjából elég a PCI Express 2.0. A 3.0 abból a szempontból nagy előny, hogy a processzor írhat a VRAM-ba, és olvashat onnan. Ezt persze a grafikus driverből támogatni kell, de a felület elméletben tudja. A PCI Express pedig a késleltetésben nem javul meg. Továbbra is egy irányban mehet a kommunikáció, vagyis visszaküldeni többször az adatot a CPU-magoknak további feldolgozásra csak integrálás szintjén lehetséges. A külső busszal a feldolgozás menete nem lehet más, mint CPU->VGA egy irányban. CPU->VGA->CPU->VGA->CPU->VGA-t semmilyen külső busz nem bír ki, csak lapkán belül lehetséges alacsony késeltetéssel. Vagy akkor, ha nagyon közel helyezed a CPU-t és a dGPU-t. Szinte egymás mellé 1-2 cm-re. Akkor a fizikai távolság egy gyors busszal jó késleltetést jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) krystman


krystman
őstag

Inkább azt oldanák meg, hogy azt a szar integrált kártyát ha már benne van a gépbe, már tudjam használni bármilyen AMD kártyával nem csak valami alsószintűvel. Mért kell ennyire bekorlátozni, nem értem.

(#11) sh4d0w válasza krystman (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom a magasabb teljesítményű kártyákat csak visszafogná, azért.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Gerisz


Gerisz
addikt

Csinálják már meg, hogy egy izmosabb dedikált VGA-val is együtt tudjon működni az APU, vagy legalább kapcsolni mint amit a Virtu próbál.

(#13) Lacika001 válasza krystman (#10) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Ennek megfelelően az AMD a Trinity APU-val már úgy is számol, mint egy hardcore játékosoknak szánt termékkel, ugyanis 2012-ben az Intel is támogatja majd a C++ AMP-t és az OpenCL-t, mind az IGP, mind pedig a CPU felől, így a fejlesztők – főleg a játékokban – tehermentesíthetik a processzormagokat, építve az integrált grafikus magok komoly számítási teljesítményére. A felhasználásnak számos módja lehet, de főleg a fizikával, illetve a mesterséges intelligenciával kapcsolatos feladatok gyorsítása tekinthető opciónak.

Ez nem az akarna lenni?

(#14) leviske


leviske
veterán

A Trinity-vel nekem csak az a bajom, hogy 2 modult kapott. Az FX81-esek 4 modullal nem verték el a Sandy Bridge procikat, akkor mi lesz 2 modullal? Ennyit gondolom még a Microsoft se tud javítani a rendszer teljesítményén, hogy megfoghassa az Ivy-t, vagy igen?

Egyébként meddig képes csak a DDR3 modulok gyorsulásával kompenzálni az APU-k memóriaéhségét az AMD? Csak mert már a FM2 esetében vártam volna egy 192bites, vagy 256bites memóriavezérlőt, de gondolom akkor egyelőre erre nincs szükség.

(#6) robyeger: A Turbo Core 3.0 alapvetően arról szól, hogy a GPU/CPU fogyasztását próbálja egyensúlyozni a TDP kereten belül. Ha a GPU rész kikapcsolásra kerül a dedikált videokártya miatt, akkor gondolom az egész 125W-os TDP keretet megkapja a CPU.

(#15) Jack@l válasza Gerisz (#12) üzenetére


Jack@l
veterán

Játékok alatt nem nagyon fog tudni, de pl opencl alatt azért illene nem letiltatni...
Akkor max fizikai gyorsítónak vagy segéd számoló egységnek lehetne hasznhálni a dgpu-t, de nem nagyon értem mért nem jó ha energiatakarékosságból a két kártya win alatt váltogatná egymást desktop/performance 3d módok közt.
SB-s laptopban láttam már ilyet jól működni diszkrét vga-val.
@Abu: az elektromos jel a fénysebesség felével közlekedik hajuk ezt a 2 centis vs 7 centis drót dolgot, egyszerű fizika aki akar utánaszámolhat mennyi idő...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16) Oliverda válasza leviske (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi. Ez nem a négymagosok Intelek ellen megy CPU teljesítményben. Nem magokban kellene gondolkozni már, hanem végrehajtó szálakban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Dual Graphics mód már ilyen lekapcsolós. A dGPU hibernálja magát, ha nincs terhelés. A PowerXpress 4.0 alatt is, csak ezt a funkciót az asztali Radeonok nem támogatják. Csupán a mobil Radeonok ilyenek, azok közül is az UVD 3.0-s motort használó megoldások. Ez persze nem a hardvertől függ, hanem az SBIOS-tól. Asztali Radeon is mehetne muxless lekapcsolásra, ha lenne rajta megfelelő SBIOS.
Az OpenCL alatt bárhogy megoldható az erőforrás kezelése. A probléma, hogy még nincs erre program. A DiRT 3 alatt azért kell a fizikát a grafikát számító VGA-ra kapcsolni, mert DirectCompute alatt nem oldható még meg olyan jó erőforrás-kihasználás, mint OpenCL alatt. A C++ AMP-vel már jobb lehet a helyzet az MS API-jával is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Abu85 válasza Jack@l (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ne hagyjuk, mivel fontos a késleltetés, ha heterogén módon programozol valamit. Amíg az adat meg nem érkezik, addig a megcímzett erőforrás csak malmozni tud. Tekintve, hogy GHz-es léptékű az órajel, így minden ns számít. 10+ ns-os különbségek pedig egyenesen gáz, hiszen a proci nagyon érzékeny a késleltetésre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) fatallerror


fatallerror
addikt

kár h az új vga-król nincs semmi konkrétabb hír :/

don't tell me what i can't do!

(#20) Jack@l válasza Abu85 (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem a késleltetést mondtam, hogy hagyjuk, hanem a 7 centire való fogást, ha jól számolom az egész 10 centis távot 0,66 nanosec alatt teszi meg az elektromos jel.
---
Kár hogy pont az APU-k idején nem készül ilyennel az AMD, pedig már 5-6 éve cikkeztek vagy ők vagy az MSI desktopon erről a megvalósításukról. (már működő kész chipjük is volt rá ami hardveresen megoldotta a dolgot)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

FM2 esetében az FCH-n, vagy a procin múlik a PCI-e 3.0 támogatása?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az szép halál lesz, ha már egy hervadt Llano is 125W-ot fog zabálni... ...miközben a konkurencia procijai lassan már termelik e villanyt! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23) Abu85 válasza Jack@l (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Volt egy ilyen terv Torrenza néven. Egy CPU lett volna mellette közvetlenül egy HyperTransporton hozzákötött GPU-val. Azért nem készült el soha, mert az elmélet különbözik a gyakorlattól. Lapkán belül lehet levinni a késleltetés 10 ns alá. Lapkán kívül a legközelebb helyezett konstrukcióval is 30 ns-ot kaptak. Ezért dőlt be az egész projekt. Itt ugye, ha 10 cm-ert 0,66 ns alatt át lehetne hidalni, akkor az nagyon jó lenne, de jelenleg a 2 cm-re lévő memóriát is 40 ns alatt lehet elérni.
Annyira kevés az CPU és a GPU közötti adatmozgatás, hogy az adatátviteli sebesség nem számít, de az, hogy mekkora a késleltetés, már eléggé.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Srodney válasza FireKeeper (#21) üzenetére


Srodney
senior tag

mi??? van olyan ember akit komolyan érdekel jelen időben(2011) a pci-ex 3.0??? te jó ég...ááhhh.. :(( :( :W

(#25) Oliverda válasza Bogyó bá' (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

A Llano nem fog 125 wattot zabálni mivel max. 100 wattot eszik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Jack@l válasza Abu85 (#23) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem én másról beszéltem, és már működött is gyakorlatban. (szimpla alaplapi onboard vga mellé pakolt videokarikkal)
A 40-50 ns nem a távolságból fakad, henem a memória konkrétan olyan lassú. PCI express-t meg anno az agp-t is azért találták ki, ha jól emlkékszek, hogy a + textúrákat mozgassák a videokártyákhoz ami nem fér bele egyszerre a gpu vramjába. (sokat, jobb esetben viszonylag ritkán) Még mindig azt mondom, hogy nincs szükség olyan sűrű adatkommunikációra a kettő közt, átküldi a cuccot, gpu futtatja a szálat, ha kész visszaküldi az eredményt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27) Abu85 válasza Jack@l (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos a késleltetés zömében a távolságból fakad.
Látod a Rage-et, hogy mennyire szarul működik, ha komolyan terheled a PCi Express-t. Ott szinten minden frame előtt van másolás a VRAM és a rendszermemória között. Az, hogy a rendszermemóriához kell nyúlni a PCI Expressen keresztül már rég rossz. A lehető legkevesebb kommunikációt kell biztosítani a külső buszokkal a lehető legkevesebb adatmennyiség mellett. Ha nem így jársz el, akkor olyat kapsz, mint a Rage, ami tekintve a PC-k jelenleg felépítését nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Jack@l válasza Abu85 (#27) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem, a késleltetés nagy része nem a jelterjedésből fakad, hanem az elszeparált inteface-ek kommunikációiós protokolljaiból.
---
Közben megtaláltam miről akartam hadobálni, asszem a hybroifd crossfire elődjét láttam anno propaganfda videoban: [link]
---
Rahge -et meg már kitárgyaltuk, hogy anti PC módon lett leprogramozva(tisztelem eléggé carmack-ot ,de ez rohadt nagy hiba volt hogy igy adta ki, egyáltalán ezt próbálta ráeröltetni a pc-s portra,valószínű bonyolult lett volna máshogy megcsinálnia, és szarul is működött volna konzolon a nagy textúratömeg).
Ha hasonlatot szeretnél, egy jómunkásember 1000x gyorsabban átlapátol át a szomszédba egy nagy dombot, ha versenyeznie kell egy teherautóval ami ugyanoda egy fordulóban csak 1 lapátnyi földet vihet el.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29) pakriksz válasza Bogyó bá' (#22) üzenetére


pakriksz
őstag

Ja csak eközben a konkurencia igp-i olyan "kiválóak", hogy az opera böngészőben már feketelistások a hw renderelésnél mert inkább lassítják mint gyorsítják a böngészőt annyira "gyorsak" :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#30) Abu85 válasza Jack@l (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a hibrid CF létezett. Ma is létezik, csak Dual Graphics néven. De technikailag ugyanaz, csak a név más. A Torrenza az egy CPU és egy GPU lett volna közös alaplapon, egymás mellett HT-porttal összekötve.

Igazából Carmack abban hibázott, hogy ennyire erőltette ezt a megtextúrázást. Tudhatta, hogy a PCI Express késleltetése nagyon magas ahhoz, hogy a dGPU a rendszermemóriából töltse át a textúrákat. Erre a motorra az a jó, amit az Xbox 360 alkalmaz, vagyis a CPU és a GPU memóriája közös.

(#29) pakriksz: No offens ... nem vonom kétségbe az állításod, de erről van valami anyag, mert számomra elég nehezen hihető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Löncsi


Löncsi
őstag

Poén ez a kis prezentáció, tetszik, ahogy aláhúzza az Intel Sandy/Ivy-bridge kódneveket, legalább kikapcsolták volna a helyesírás ellenőrzést. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#32) leviske válasza Oliverda (#16) üzenetére


leviske
veterán

Akkor mik ellen? Az Atom ellen?

Abból indultam ki, hogy a 4 szálon dolgozó i5-2500 is komoly ellenfél az FX81-eseknek. Jó, persze igaz, titkon reménykedtem benne, hogy egy 125W-os példány már azért nem a i3-2100 Ivy-B alapú utódjával fog élethalál harcot vívni, hanem felkúszik az i5-ösök szintjéig, de erősen kétlem, hogy ez így sikerülhet.

Az OpenCL és C++AMP alatt nyújtott teljesítmény meg inkább onnantól fog számítani, mikor már inkább azokat a programokat kell külön keresgélni, amik nem építenek ezekre és használják ki ezek segítségével az APU-kban rejlő igazi erőt.

(#33) FireKeeper válasza leviske (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kellően magas órajelen 2 modul is elég erős lehet átlagos felhasználáshoz.

bogyo112: nem mondtam hogy 10GHz, a fogyasztási tipped meg nevetséges. ne felejtsd el, hogy egy natívan 2 modulos (+GPU) chipről van szó.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) Bogyó bá' válasza FireKeeper (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

10GHz? Ha menne is, ott meg 1000W-ot fogyasztana....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) NLZ


NLZ
tag

És arról van infó, hogy ha AMD végre megszabadul az AM3+ -tól, akkor mi lesz helyette? FM2 felsőkatra, vagy már vmi FM3/Egyéb?

(#36) leviske válasza NLZ (#35) üzenetére


leviske
veterán

Ha minden igaz, megint 1 tokozásra törekednek, szóval az AM3+ utódja attól függ, hogy aktuálisan milyen FMx foglalat lesz épp a piacon.

(#37) dezz válasza Jack@l (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Alapvetően abból fakad, hogy a PCI-Express soros kommunikáción alapul...

(#32) leviske: Ne felejtsd el, hogy ezek itt már Piledriver magok.

[ Szerkesztve ]

(#38) robyeger válasza leviske (#14) üzenetére


robyeger
addikt

Kétségtelen akkor fog működni a legjobban a Turbo Core, ha inaktív IGP-nél a CPU a teljes 125W ki tudná használni, valószínűleg a teljeset nem is de egy jó részét igen. Jelenleg a Llano CPU magjai még 1W-t se tud az IGP keretéből felhasználni, azaz semmit. Viszont így, amit látunk a dián a Trinity ES procik max turbó órajeléről, azt lehet hogy csak inaktív IGP-nél fogják tudni elérni vagy nagyon kicsi IGP terhelésnél.
Szerintem soha ilyen nehéz feladat előtt nem ált az AMD marketing csoportja, meggyőzni 100%-an arról az embereket, hogy 1modul az teljesítményben hozza az Intel procik 2magját és nincs szükség PCIE Gen3-ra, és mindenek felett a grafikus tejesítmény. Tudtommal 512db shadert fog tartalmazni a Trinity, nekem is az kétséges a dologban, hogy az alaplapi 128bit memo keresztmetszet még akár elég is lenne, de nincs az a magas órajelű DDR3, ami fel tudná venni a versenyt GDDR5-el. Kisebb IGP-vel, talán a 3modul is bevállalható lenne gyártástechnológiailag. Az igaz, hogy kicsi IGP-re itt lesz a Wichita/Krishna APU, de sajnos az Intel gyártókapacitásával, jelenleg se a TSMC 28nm, se a 32nm GLOBALFOUNDRIES nem versenyképes. Ez a gate first eljárás totál buktának látszik, nem hiába senki nem válalta be a GoFo-n kívül és jövőre már fizetnie kell a selejt procikért is az AMD-nek :(( A 20nm-es gate last bevezetése, pedig még nagyon távoli a GoFo-nál.
Biztos vagyok benne, hogy AMD-nél a fejlesztő mérnökök elgondolkodtak használni az APU-knál is a régi side port memória megvalósítást, de GDDR5 memo chip ráhegesztése egy alaplapra, költséges/hűtésben macerás vállalkozás lenne. Biztos úgy vannak vele, majd az elkövetkező DDR4 segít rajtuk. További reménysúgár a 7000 radeon utáni generációval talán már teljesen megvalósul a megálmodott fuzió, az FPU és az IGP összeolvadása...

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#39) vanye válasza Abu85 (#30) üzenetére


vanye
senior tag

Nem lehetne a "szivárgás" mellett más kifejezéseket is használni a "leaked"-fordításaként? Mert ott van a napvilágra került, kiderült, egyes információk szerint stb. Tudom, hogy ez a "szivárgás" mára már gyakorlatilag kopirájtos-dolog nálad, de... hát mégiscsak újságíró lennél. Vagy mi. :DDD

Stern des Südens!

(#40) Zeratul válasza robyeger (#38) üzenetére


Zeratul
addikt

Gate First egyáltalán nem bukta, a bulldozereknek baromi jó vele a kihozatala, az IGP SOI kombináció a nem nyerő.

(#41) FireKeeper válasza Zeratul (#40) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egy silicon spin a Llano kihozatalát is javította volna, de annak meg ugye már nem volt értelme, mert nemsokára nyakunkon a trinity. :K
ahogy írod, a bulldozer meg teljesen korrekt kihozatallal készül.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#42) robyeger válasza Zeratul (#40) üzenetére


robyeger
addikt

valahogy én nem látom sorakozni a boltok polcain az FX8150-est, jó ha sikerül szerezned egy 8120-ast, Llano-ban is a letiltott IGP-vel max. 2,6Ghz kaphatsz 100W-al, elhiszem hogy az IGP-vel is gondjuk van, de mással is. Az AM3+ életciklusát se jószántukból tolták ki, hanem egyszerűen nem merik bevállalni a PCIE integrálását jelen gyártástechnológiai körülmények mellett.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#43) Zeratul válasza robyeger (#42) üzenetére


Zeratul
addikt

Mivel szar a Llano kihozatala, ezért elevekorlátozott a Bull gyártása, annak java megy szerverbe mert ott jó pénzt hoz, desktopra meg megy a maradék. PCI-E integrálása már a Bullnál megtörtént, csak szerverben felesleges a PCI-E 3, a trinity esetében meg maga a kategória teszi feleslegessé jelenleg a PCI-E 3t.

[ Szerkesztve ]

(#44) robyeger válasza Zeratul (#43) üzenetére


robyeger
addikt

elsőként rosszul tudod, nincs integrálva a PCIE vezérlő a bulldozerbe, amúgy nem is lehetne AM3 kombatibilis, ott az északi hídban(chipsetben) van. Abban igazad van ha a mobil és a szerver vonalat nézzük tényleg nagyon pici a jelentősége a PCIE Gen3-nak és ugye konrétan asztali(desktop)-ra már rég nem terveznek az alacsony eladások miatt. Az Intel marketing viszont öles betűkkel fogja hirdetni a PCIE 3-at erre fel kell majd készülni. Személy szerint én már retro embernek számítok, hogy főgépem asztali(diszkrét VGA-val) és jövőre is az fog maradni, az Intel Sandy-t kihagytam, fejleszteni akarok, de nem látok perspektívát se a Trinitybe, se a Bullok AM3+ utódaiba, marad az Ivy.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#45) Zeratul válasza robyeger (#44) üzenetére


Zeratul
addikt

Persze és majd 3trémakrban jelent pár százalékot maximum, aki erre épít hát mit mondjak megérdemli, átlag diszkrét VGA vásárló a 16X PCI sebességből se profitál semmit és ez a közeljövőben is így lesz, mert a PCI-E késleltetése már nem nagyon csökkenthető tovább és jelenleg már ez a limitáló tényező nem az áteresztő képesség.

(#46) _csanesz válasza Jack@l (#28) üzenetére


_csanesz
csendes tag

Abban tökéletesen igazad van, hogy a külső (chipen kívüli) kommunikáció késleltetése a külső buszok protokolljából ered. Csak azt ne felejtsd el, hogy ahhoz, hogy ki lehessen hagyni ezeket a protokollokat, ahhoz kell a minél kisebb távolság. Egy chip-en belüli busz meghajtója egyszerűen nem tud ilyen sebességgel 10 cm közeli buszokat rángatni. Ahhoz nem lehet annyi energiát adni neki... Ilyen esetekben (tápvonal) már nem a fénysebesség korlátoz, vagy meghatározó, hanem a busz (tápvonal) villamos jellemzője (impedanciája)

(#47) robyeger válasza Zeratul (#45) üzenetére


robyeger
addikt

A PCIE integrációnak függetlenül a generációs verziótól nem a teljesítmény többlet a fő mozgatórúgója, hanem a fogyasztás csökkentés. Jelenleg az AMD AM2-3 deszkáin lévő chipset lapkák tipustól függően 10-20 vagy <30W többlet fogyasztást eredményeznek a konkurens Intel deszkákhoz viszonyítva. Nem tudom jelenleg milyen csíkszélességen gyártják a chipseteket, de remélem az új 1000 szériánál a fogyasztás csökkentésére helyezik a hangsúlyt, hiszen többlet szolgáltatása az előző 900 szériához képest elhanyagolható. (880G chipsetből remélem fognak még gyártani, ha lecserélni nem akarják, van és lesz rá igény, szerintem)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#48) Zeratul válasza robyeger (#47) üzenetére


Zeratul
addikt

Trinitynél integrálva van, az AM3+ nál pedig harmadlagos tényező a PCI-E vezérlő fogyasztása.

(#49) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi

van valami infó mikor jönnek mar a AMD 1090FX, 1070 chipsets?
vagy ezt a tervet törölték :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.