Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pontozzák a Bokeh effektet is.. Pazar.. Így nézve azért ez a teszt kicsit gyenge.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ezeknél a cikkeknél, már sokszor volt róla szó, hogy jó lenne az első 10 listája, fotós, videós és az összesített pont formában és ha az adott telefon nem fér fel, akkor a 10. után pont pont és az x-ed (amit a telefon elért) és az ő pontszámai a 3-as bontásba. Ez így nagyon korrekt lenne. Tudom hogy a dxo-t megvették kilóra és mindig hazudnak meg minden, de ha már megcsinálják a tesztet az adott telefonhoz igazán használhatnánk is az eredményeket... :)

(#3) Juhaszatti válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem tartom túl mérvadónak, de azért bedobom ide, hátha mást is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#4) Hopkins95 válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jól mutatja az oldal komolyságát, hogy a Galaxy S10 vagy a Oneplus 7t Pro a Pixel 4 előtt végzett. Vicc. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#5) INGJOKE válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah ez így tök jó lenne. Minden amit teszteltek az így sorban oldalra, már amire van adat. Az audio képesség is egy tök fontos adat, egy rendes sztereó nagyon fel tud dobni egy telefont, ha már úgyis leginkább tartalom fogyasztásra használjuk... :)

(#6) IIGeorge


IIGeorge
csendes tag

Ez a DXOMARK egyre lejjebb süllyed szerintem. Régebben teljesen megbíztam bennük, ma már csak egy adat, amit szolgáltatnak.

(#7) doooo


doooo
veterán

Tegnap elolvastam GSMArena-n a tesztet róla... Finoman szólva sem valósak a DxO eredményei, de hát ezt már megszoktuk. Még csak azt sem lehet mondani, hogy olyan különleges, eddig nem látott lehetőségek lennének benne, amiket külön pontozhatnak, ha már a képminőség nem elég jó. Persze van az a pénz.
Nem is értem, hogy miért kell még ennek a teljesen irreleváns és inkonzisztens oldalnak állandóan lehozni az eredményeit...

(#8) #16514048 válasza Hopkins95 (#4) üzenetére


#16514048
törölt tag

OP7, nem is értem [link] :DDD

Jó, az S10 tényleg gyengébb, de igazából az ultra-wide kamera hiánya miatt végzett annyira hátul a Pixel. Ha nem tud valamit, arra nehéz pontszámot adni, de a részletező táblázatban azért nem kapott olyan rosszakat.

(#9) andor80 válasza Hopkins95 (#4) üzenetére


andor80
senior tag

ha aaz olcsó kamu effektet leveszed(hdr+) a pixelek képeiről nem sok marad...Tehát ez egy viszonylag releváns lista elvégzett szaktesztekkel.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) gproject


gproject
aktív tag

Nem hinnem, hogy csalnanak a pontozassal, de biztos csinalnak "keresre" tesztet. Ezt abbol is gondolom, hogy sokaig kerestem a tesztek kozott oppot, de egyse volt. Most meg mar van 2. Az egyikrol csak felevvel megjelenes utan jott a teszt, mig a masiknal rogton a megjelenes napjan.
Nyilvan a pontozas sulyozasan lehet vitatkozni, de amig mindegyik keszuleknel ugyanazt a szisztemat hasznaljak, addig nincs gond.
Azt meg mindenki maga dontse el hisz e nekik, vagy sem. De ugyanez igaz minden mas tesztelo kapcsan is.

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#11) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nálam eddig se volt mérvadó a DxoMark, de legalább ők is megemlítik azt a nem elhanygolható bakit, hogy az Edge+ ultra széles (16mpx) és a zoom (8mpx) lencséi is 27 megapixeles interpollált képeket készítenek - így itt is kalap kaki a szoftver, mint sajna általában a Motokon. Amúgy ugyanezt e sima Edge-ben is sikerül hozniuk, de ott csak 16 megapixel az összes lencse a 64 megapixeles fő szenzor pixel binningje miatt. :))

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) Hopkins95 válasza #16514048 (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezt a képet már mintha láttam volna valahol... :U ;]

Amúgy ráhibáztál, mert tesómnak Oneplus 7T Proja van, úgyhogy én első kézből tudom mit tud az a telefon. Lényeg a lényeg, múltkor ilyen kinti parti volt unokatesóméknál és sötétben lőttem azzal, majd a Nexusommal ill. unokhúgom P30 Projával 1-1 képet ilyen félig fedett teraszról, ami ki volt világítva. A 7T Pro két csíkban a kép bal és jobb oldalán felkapta a fényeket, legszebb színeket produkált a 3 közül, de a kép élessége a Nexusomtól elmaradt. A P30 Pro picit élesebb volt a Oneplusnál, de a színeket nem jól találta el. Végül arra jutottam, hogy az én Nexusom csinálta a legkiegyensúlyozottabb képet.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) *RLaci* válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


*RLaci*
addikt

Á dehogy, csak huszadszorra linkeli be ezt az egy kiragadott képet. Szánalmas :F

(#14) #16514048 válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem azt mondom, hogy minden helyzetben jobb a OP, de bőven van olyan szituáció, amikor igen, főleg nappal. Ehhez hozzávesszük az ultra-wide kamerára kapott pontokat is és mindjárt érthető, miért végzett előtte.

(#13) rlaci71:

Úgy mondod, mintha neked linkelgetném "huszadszorra". Semmi közöd hozzá, hogy hány emberrel beszélek erről.

Másrészt konkrétan OP7 vs Pixelről volt szó, azért hoztam ezt. De ha változatosságra vágysz, akkor tudok linkelni még pár tucat másikat is, mert szembefénynél (vagy más, nagy dinamikát igénylő helyzetben) az összes HDR+ kép ilyen, nem kellet ezt az egyet annyira "kiragadni" a többi közül...

Szerintem az a szánalmas, amikor valaki képtelen ignorálni amit írok, de normálisan érvelni már nem tud ellene, csak személyeskedni.

[ Szerkesztve ]

(#15) *RLaci* válasza #16514048 (#14) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sírjál csak veréb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Hopkins95 válasza #16514048 (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én múltkori vitában amúgy veled voltam, vannak bizony helyzetek, mikor jobb a Oneplus. De igazából a sötétben kell megmutatnia egy telefonnak, hogy mit tud igazán, mert az az igazi kihívás a telefonos kameráknak. Ott aztán szoftveresen mindent bele kell adni, ami nem sok telefonnak megy.

Ultrawide kamerákat meg egyelőre nem is raknám bele az összpontszámba, mert a Pixelen még nincsen.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) #16514048 válasza Hopkins95 (#16) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igen, erről megoszlanak a vélemények, szerintem bele kéne számítania az összpontszámba, mert az is a fotós tudás része. Az viszont jó lenne, ha nem csak eszerint lehetne rendezni a táblázatot, hanem külön is (pl csak a főkamera szerint látni a sorrendet).

(#15) rlaci71:

Nagyon meggyőzően érvelsz, még pár "verébezés" és nem fogom látni a hibáit.

(#18) joey04


joey04
titán

szokásos dxo teszt. köze nincs a valósághoz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.