Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DerDave


DerDave
újonc

Véletlenül ide írtam, és nem tudom hogyan kell kitörölni a hozzászólást :DDD . (Még új vagyok itt)

[ Szerkesztve ]

(#2) stutga


stutga
tag

Nem véletlenul irtam ide, de régi vagyok...

Szóval ezeknél még mindig látni a szivárványt ha mozgatom a szemem?

(#3) mjani1172 válasza stutga (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez attól függ mi a műsor.
Ha éppen szivárvány akkor igen, előfordul, hogy látod.
Persze ez attól is függ merre és milyen gyorsan mozgatod a szemed.

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

4k plusz HDR -ért az 500.000 Ft szerintem nem is lenne sok, bár kétlem hogy nálunk ennyi lesz.Megnéztem a 4k -s projektor árakat,még a duplájáért sem lenne drága. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) AVhelper


AVhelper
senior tag

"A modell az alkalmazott 0.47” single-DMD DLP technológia révén képes a valós 4K megteremtésére, tehát az UHD felbontást, illetve annak illúzióját nem különféle trükkök (pl. XPR pixeleltolás) segítségével ér el."

Ez van, ha a cikkíró nem elég tájékozott, és csak elolvas és továbbad egy nyilvánvalóan hibás sajtóközleményt - ami onnan lentről (down under) származik - ráadásul még hozzá is költ.

A közleményben, aminek bedőlt a cikkíró, ez áll:

"Producing 8.3 million distinct pixels for true 4K UHD performance, W1700 utilizes revolutionary 0.47” single-DMD DLP technology to minimize the projector’s sleek, compact profile for modern lifestyles, and pure 4K-optimized optical system for ultimate image precision and color accuracy without artifacts that can plague LCD projectors."

A tények kedvéért: a Texas Instruments jelenleg még nem kínál (és várhatóan nem is fog) az úgymond valódi 4K UHD-hoz 8,3 millió elkülönülő pixellel rendelkező 0,47" DMD chipet.

Amit kínál az a ma már számos vetítőben működő DLP660TE chip, ami 0,66 hüvelyk átlójú, 2716 x 1528 mikrotükör van rajta és az XPR technológiával jeleníti meg a 4K UHD 3840 × 2160 pixelét a vetítővásznon.

(#6) Márton válasza AVhelper (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

:((
köszi az infót

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) c4 válasza Márton (#6) üzenetére


c4
őstag

És DC3 vagy netán DC4-es a DMD?

[ Szerkesztve ]

(#8) Márton válasza c4 (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

passz :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) dunkel válasza c4 (#7) üzenetére


dunkel
őstag

Mindegy mert ezzel a chippel a kontraszt úgyis a béka segge alatt lesz.

(#10) motoroskanál válasza dunkel (#9) üzenetére


motoroskanál
tag

De legalább 4K felbontáson élvezheted a szürkét. ;]

(#11) c4 válasza motoroskanál (#10) üzenetére


c4
őstag

Ha már a DC 3 szintjét eléri, együtt lehet élni vele gond nélkül, főleg fél millás ársávban.

(#12) Madwe válasza dunkel (#9) üzenetére


Madwe
nagyúr

És ilyenkor jön ki, h ma bármire ráírják hogy hdr, mert képes megjeleníteni, akkor is ha sdrhez is szar a kontraszt s a régi rec szabványt is épp h lefedi..

(#13) CyDoN


CyDoN
senior tag

Jó is lenne, ha tényleg ennyiért érkezne, lenyomná a többiek árát :)

(_._)

(#14) J.J. András


J.J. András
őstag

de miért nem elég nektek a FullHD, mert ha "messzebb teszed" a projektort, úgy is messzebb ülsz, és nem veszed észre a különbséget....

másik, már régóta az LG mini hordozható PF1500G projektorával.... EZ MIÉRT NEM ELÉG KISEBB DIAVETÍTÉSEKRE ?

Ha annyira moziélmény kell, akkor szerintem OLED, aztán kész.... nemde ? :U

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) c4 válasza J.J. András (#14) üzenetére


c4
őstag

160"-os OLED? Nemá! :DDD :DDD :DD

(#16) #56573440 válasza J.J. András (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

Remélem komolyan gondoltad, mert viccnek azért elég erős ;]

A közösbe: néztem hirtelen nagyot hogy hoppá. De mekkora best seller lesz ez karacsony előtt. Ahogy látom talán mégse :U

(#17) makkmarce válasza J.J. András (#14) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem az fhd elég, de nekem is 160-as lesz a "vászon". 200k körül tud valaki normálisat? van bemutatóterem, ahol rá lehet nézni ezekre? aggódok, hogy csak valami homályos paca lesz az egészből.(bónuszként, jó lenne ha normális kép lenne nappal, nem napsütéses szobában (északi oldal, és sötétítő függöny)

okoskodom, tehát vagyok

(#18) Lacok válasza J.J. András (#14) üzenetére


Lacok
őstag

"Ha annyira moziélmény kell, akkor szerintem OLED, aztán kész.... nemde ?"

Megoldható csak az ára 12-szeres a W1700-hoz képest. [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) Pro Koryak válasza AVhelper (#5) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még jó, hogy a Projektor topikban leugattál, mert ezt írtam az Optomával kapcsolatban.
Nem natív 4k chip van benne... :C

(#20) rottenbull válasza Lacok (#18) üzenetére


rottenbull
senior tag

Meg ez ugye 77-es. Ilyen kis meretben nem sokan vetitenek. 120-tol indul az elet.

(#21) AVhelper válasza Pro Koryak (#19) üzenetére


AVhelper
senior tag

Először is, nem "leugattalak".

Másodszor: sosem állítottam, hogy a szóban forgó chip maga natív 4K lenne, azt ellenben igen, hogy az ilyen chippel szerelt vetítők 4K UHD képet vetítenek.

(#22) Márton


Márton
nagyúr

Elefant: a cikk lesz javítva? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) motoroskanál válasza c4 (#11) üzenetére


motoroskanál
tag

Az ára nem rossz, hátha lehúzza a 4k sony árait még akciósabbra.
Milyen jó lenne, ha a 720p sorozatokat 4k sony lőné itthon a vászonra. :D

(#24) Madwe válasza motoroskanál (#23) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nagyon sok 4ks, hdr sőt dolby visionos sorozat van. Más kérdés h némely képe ennek ellenére tiszta szemcse így is:)

(#25) Pro Koryak válasza Madwe (#24) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, milyen fasza lesz rajtuk nézni a 4k-s full grain filmeket :D merabarom rendező így álmodta meg :W

(#26) cybericius válasza AVhelper (#5) üzenetére


cybericius
csendes tag

"A közleményben, aminek bedőlt a cikkíró, ez áll:"

Nem hiszem, hogy az angolommal van a gond, de a cikkíró által leírt valós 4k felbontás, illetve az angol szöveg ("Producing 8.3 million distinct pixels for true 4K UHD performance") teljesen ugyanazt mondja.

Hol látod a gondot?

(#27) AVhelper válasza cybericius (#26) üzenetére


AVhelper
senior tag

A gond? Ahogy az #5 hozzászólásban leírtam a cikk alábbi félrevezető kulcsmondatával van:

"A modell az alkalmazott 0.47” single-DMD DLP technológia révén képes a valós 4K megteremtésére, tehát az UHD felbontást, illetve annak illúzióját nem különféle trükkök (pl. XPR pixeleltolás) segítségével ér el."

Tudom, hogy a fenti mondat egy - most már egyre bizonyosabban állítható "Fake News" - közlemény alapján megszületett, de ...

ad 1: aki ismeri Texas Instruments jelenlegi DLP termékkínálatát, az tudja, hogy abban nincs valódi 4K UHD-hoz 8,3 millió elkülönülő pixellel rendelkező 0,47" DMD chip.

ad 2: a "Producing 8.3 million distinct pixels for true 4K UHD performance", vagyis "a valós 4K megteremtésére" képesek a valóban létező 0,66"-es DLP660TE chipet és XPR technológiát alkalmazó projektorok. A cikkíró által "trükknek" titulált technológiával ugyanis a 2716 x 1528 mikrotükörrel rendelkező DMD minden tükröcskéje két teljesen elkülönülő képpontot, azaz 3840 × 2160 pixelt képes megjeleníteni a vetítővásznon.

A másik gond, hogy úgy tűnik a BenQ W1700 hivatalosan még nem is létezik. Amióta a cikk megjelent (a forrása ez illetve ez a közlemény lehetett, de nem tudni melyik jelent meg előbb, a kettő tartalma azonos csak az egyik franciául a másik angolul jelent meg és nincs egyikben sem forrás megjelölve) figyelem a BenQ összes hivatalos híroldalát és azokon egy szó nincs a W1700-ról. Az egyik cikk közli, hogy a W1700 2.400 ausztrál dollárba kerülne. Nos a BenQ ausztrál weboldalán nyoma nincs a W1700-nak.

[ Szerkesztve ]

(#28) AVhelper válasza AVhelper (#27) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, 2.499 AUS$-ba.

(#29) Márton válasza AVhelper (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

"ugyanis a 2716 x 1528 mikrotükörrel rendelkező DMD minden tükröcskéje két teljesen elkülönülő képpontot, azaz 3840 × 2160 pixelt képes megjeleníteni a vetítővásznon."

Ez 100%?
Az eltolás miatt nincsenek átfedések a pixelek között?
Mert én ilyet olvasok avsforumon:

"The pixel count is 8 million, but they overlap on screen, so very different from their native 4k chips. With the native 4k chips you should be able to do a single pixel checkerboard of black and white. XPR projectors that claim 8 million pixels cannot do that pattern correctly because they cannot do the 8 million pixels in each source frame as they are meant to be displayed, which is with each pixel out of the 8 million getting a distinct spot on the screen."

Egyébként ilyen áron v.színű csak 1080-as DMD-vel tudja a 4k-t vetíteni.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) AVhelper válasza Márton (#29) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, de utálom ismételni magam, főleg hogy neked válaszoltam itt ugyanerre.

Az általam ott idézett Scott Wilkinson pontosan egy ilyen felváltva egy pixel széles fekete-fehér oszlopokból álló tsztábra kapcsán írja: "the TI prototype rendered alternating, single-pixel white and black lines more cleanly than either the Epson or Sony."

Az általad betett ábra pedig olvasható módon a JVC eShift technológiájáról szól, nem a TI XPR-ról.

[ Szerkesztve ]

(#31) Márton válasza AVhelper (#30) üzenetére


Márton
nagyúr

"Én a saját szememnek hiszek"

Ok, és te is így látod? Valahol meg lehet nézni ezt itthon?

"more cleanly" - ezer más dologtól is függhet (optika, videófeldolgozás, stb), nem feltétlen jelenti azt, hogy az XPR technológia legalább olyan éles képet produkál mint a natív 4k-s chip.

Tehát minden pixel sarka fedésben van a szomszédos pixel sarkával? Akkor hogy lehet teljesen elkülönülő? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32) AVhelper válasza Márton (#31) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mondták már, hogy nyugágy kell hozzád?

Nem nézegettem a pixelek sarkát, ahogy arra sem volt módom, hogy Sony 4K SXRD és 4K UHD DLP projektorokkal vetített képeket együtt láthattam volna, hogy összehasonlíthassam.

Az Acer V9800-al és H7850-el vetített 4K demó videókat láttam. Most csak az utóbbi van a cég bemutatószobájában, amit nem nevezhetek meg, mert akkor kitiltanak tiltott reklámozásért.

(#33) Márton válasza AVhelper (#32) üzenetére


Márton
nagyúr

"Nem nézegettem a pixelek sarkát"

Akkor itt a lényeg :)

Mivel a másik 3 sarkán meg másik 3 pixel is osztozik, ezért gyanús nekem a "teljesen elkülönülő képpont" megfogalmazás.

Egy nyugány mindig jól jön.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) IamMenyus válasza Márton (#33) üzenetére


IamMenyus
tag

Semmi baj a benq xpr képével, a kapott mozgóképről ember meg nem mondja h átfedésben vannak-e a pixelek v sem. Elèg látványos előrelépés egy 1080p sxrd után az xpr 4k dmd képe, a gyengéje a sötét részletek, de ezen egy natív 4k dlp sem segítene.

(#35) Márton válasza IamMenyus (#34) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez jó hír.
De ha átfedésben vannak, akkor mégsem 100%-osan jeleníti meg az 1 pixeles függőleges vonalakat, nem?

"Elèg látványos előrelépés egy 1080p sxrd után az xpr 4k dmd képe"
Ezt senki nem vitatta, értem én, hogy jobb, sokkal jobb mint a fullhd, de a kérdés az, hogy a natív 4k chiphez képest milyen lehet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36) AVhelper


AVhelper
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.