Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom azert nem vegeztek el az IP vedettseget igazolo bevizsgalast mert nem ment volna at rajta a keszulek jo eredmennyel. Mas esszeru oka nincsen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Jositigris válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Jositigris
csendes újonc

Vagy azért, hogy jövőre is jusson valami a sima 9-nek :))

(#3) Tigerclaw válasza Jositigris (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A telefongyartok tobbsege nem engedheti meg maganak hogy a jelent felaldozza egy lehetseges jovo erdekeben. Az Apple hibazhat, kihagyhat fontos featureket, mert ugyis megveszik, de a tobbieknek gazdag feature listara van szuksege es ha mar vizallora terveznek egy telefont, a vedettseget igazolo tanusitvany kotelezo lepes. Nem vizallo telefont arulni 2020-ban hibas lepes.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Jositigris


Jositigris
csendes újonc

Egyetértek, főleg ilyen árszinten, és főleg a Oneplus, akiknek olcsónak kéne lenni, nekem is csalódás ez ennyi pénzért :(

[ Szerkesztve ]

(#5) Ixion77 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Ixion77
őstag

A Oneplus állítása szerint azért, mert költséges a hitelesítés.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) #40047616


#40047616
törölt tag

Teszt mikorra várható?

(#7) AliceWake válasza #40047616 (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Már nálam van, rajta vagyok :K

Non omnis moriar.

(#8) #40047616 válasza AliceWake (#7) üzenetére


#40047616
törölt tag

Oké! :R

(#9) joey04 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


joey04
titán

pedig a xiaomi is ezt teszi, aztán mégis növekednek. egyébként nekem is fontos, főleg, mióta pont egy xiaomi ázott szarrá és lett működésképtelen egy hatalmas eső miatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) BenHans válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


BenHans
addikt

De van. A pénz. Ugyanis nem olcsó a procedúra. Én is foglalkoztam minősítési üggyel (egészségügyi elektronika, szintén ip minősítéssel), onnan tudom.

A hivatalos állásfoglalásuk tehát ez, kiegészítve azzal, hogy az IP minősítés önmagában semmit nem ér, ha a jótállás nem, vagy csak részben terjed ki vízkárra, márpedig egyik gyártó sem garantál semmit és sok olyan behatás érheti a telefont ami miatt mégis beázhat.
A minősítést nem csapvízzel (klór, egyebek), vagy tengervízzel (só) végzik, hanem desztillált vízzel aminek a vezetőképessége is kicsi, kisebb mint a természetes vizeknek, valamint mindezt labor körülmények közt teszik, a telefon nem volt kitéve hőnek (nyári napon játék), sem hidegnek (télen farmerzseb), nem beszélve a lehetéseges egyéb behatásokról (ütés) ami miatt elmozdulhat a szigetelés, engedhet a ragasztás.
Plusz még itt jön a javíttatás, ugyanis a javítás után is le kellene tesztelni, (ilyen esetben újra, tűpontosan meg kell adni a minősítő cég felé a szervizelés adatait) az ugye újabb papirozás és újra pénz és idő, ami miatt a felhasználó sem kahatná vissza a megszokott határidőn belül.

Tehát nagyon komoly feltételeket kellene vállalnia a cégeknek, hogy az IP tényleghesen kihasználható legyen.

Én ezt abszolút meg tudom érteni. Az IP minősítés a felhasználónak felhívás keringőre, és azt hiszik ezt ki is lehet hahsználni, tehát nem az van, hogy örülünk hogy működik miután a pulcsinkból is csavarni lehet a vizet, hanem szándékosan vízbe merítjük.
Nem egy nem két ismerősöm dicsekedett vele, hogy ip védett, esetleg medencében, jakuzziban, kádban használta vagy fogja használni. Aztán nem hitték el amikor mondtam, hogy a garival óvatosan, majd utánanéztek és azóta óvatosabbak, de egyikük nem volt ilyen szerencsés.

Btw, már a 7T széria is le van szigetelve.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#11) mongoose66


mongoose66
tag

Nekem leginkább azért kell az IP védettség, vagy legalább a tömítés hogy csöpörgő esőben ne kelljen megijednem. Vagy hóba beleejtésnél ne legyen baja, legalábbis ha rögtön kikapom.
De semmiképp sem azért hogy a strandon videózzak csúzdázás közben vagy selfiezzek a víz alatt.

I have spooken!

(#12) Fox20


Fox20
csendes tag

Oneplus meddig támogatja a termékeit? Biztonsági frissítések, főverzió? Ez a 8T és Xperia 5 II is eléggé tetszetős, de leginkább a termék támogatás döntene. Köszönöm aki segít!

(#13) Lanash válasza Fox20 (#12) üzenetére


Lanash
aktív tag

Remélem sokáig. Én iPhoneXS-ről váltok 8T-re. Vártam az I12-t de a kisebb akku nekem nem opció, mert így sem bír ki egy napot a telefon.

(#14) mongoose66


mongoose66
tag

Jobban tetszik ez mint a sima 8. A gyorsabb töltés, a 120hz és a lapos kijelző miatt. De ha drágább lesz az ünnepekben mint a sima, akkor az lesz megvásárolva.
Úgy tudom hogy a főverziókat 2 évig támogatják, a biztonsági frissítéseket pedig plusz 1 évig. De nekem sem tiszta hogy 2 évig vagy 2 verzióig. Nem mind1.
Mindenesetre inkább oneplus mint sony.

I have spooken!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.