Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

>>Korrekt
>>1/4.85" CMOS szenzor
>>32x optikai zoom és 57x advanced zoom
>>3 hüvelykes, 230 000 képpont felbontású LCD kijelző

Nem követem a videókamerákat, inkább vDSLR/vDSLM vagy akciókamerák oldalról érint csak a téma, de most vagy a kedves szerző gunyoroskodik, vagy tényleg ennyire vicc-számba menő specifikációkkal jönnek még ma is? Vakítanak óriási szoftveres zoommal, de még optikainak is feleslegesen nagy zoom-átfogással (még egy 20 is sok, pl. ekv. 25-500, aztán kézremegéssel még célra sem tudja tartani, de még olcsó állvánnyal is nyárfalevélként remeg), aztán egy légypiszoknyi szenzor van benne? Egy normál telefonban kétszer ekkora átlójú, négyszeres felületű szenzor van! Pedig ez egy célszerszám lenne, ahol a képminőség lényegi elem. Röhej, szánalom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) elefant válasza .mf (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát én először megnézném a képminőséget, mielőtt megsemmisíteném. mindenesetre alapvetően az ára miatt tartottam korrektnek, főleg, hogy rendelkezik saját 32 gb memóriával, ott a lassítás, gyorsítás funkció, ami tök hasznos lehet stb.

egy közepes akció kamera kerül ennyibe....

(#3) Márton


Márton
nagyúr

de pontosan milyen minőségben rögzít?
fullhd, 50p, 50i?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) elefant válasza Márton (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Full HD

(#5) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az akku kapacitása elég gyér a kamerához, kevesebb mint 2 órát bír, egy nagyobb kirándulásra vagy ünnepségre bizony több akku is kelleni fog.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) elefant válasza zsolt501 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ez ebben a termékcsaládban sajnos átlagos manapság.

(#7) zsolt501 válasza elefant (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos elég baj ez főleg egy kirándulás esetén, pedig még kazettát sem kell kezelnie, mint annak idején a mini DV esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) Márton válasza elefant (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

de 50p?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

4K, HEVC? Már telefonok is kenik, 4 doboz mosópor mellé elfogadnám.

(#10) kcsa válasza Márton (#8) üzenetére


kcsa
veterán

50p? fps-re gondolsz?

(#11) cinemazealot válasza .mf (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem kötekedésként (egyébként kissé én is eltávolodtam már ettől a kategóriától), de szerintem azért van létjogosultsága:

1. Ha összeveted ennek az optikáját és egy okostelefon optikáját, a különbség ordítható. Ez azért több fényt tud beengedni, ami sokat számít egy optikai eszköz esetén.
2. A szoftveres zoom valóban butaság, de az optikainak lehet értelme. A kézremegést pedig simán ki lehet iktatni egy kis találékonysággal vagy olcsó céleszközzel. Én speciel egy behúzott lábú tripod-ot fogtam meg a nyakánál fogva, ami egyrészt ingyen volt (már megvolt az állvány korábbról), másrészt az eredmény magáért beszélt.
3. A légypiszok szenzor előtt egy relatíve böszme, ezáltal egy F1.8-as optika csücsül, ami igencsak hatékony tud lenni kevés fény esetén. Ráadásul az a légypiszok szenzor mindössze 3 megapixel felbontású, ezáltal a zajosodása is sokkal kisebb lesz, mint egy agyonzsúfolt okosteló tízen-X megapixeles érzékelője.

Célszerszám? Nem, mert konszumer eszközről beszélünk. De sok szempontból többet ki lehet hozni belőle, mint egy akció kamerából vagy egy okostelefonból. Ugyanakkor az is tény, hogy utóbbiaknak is megvan a létjogosultsága és így előnye is ezzel a kamerával szemben.

(#8) Márton: a hivatalos oldal szerint 60i/60p-re képes, gondolom az európai variáns tudja az 50i/50p-t (is).

(#12) Márton válasza kcsa (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze, 50p videóban 50 progresszív képkockát jelent, vagyis fps

cinemazealot: köszi :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) kcsa válasza Márton (#12) üzenetére


kcsa
veterán

jahogy ja :)

(#14) oraihunter válasza cinemazealot (#11) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Hasonlóképp gondolom. :C
Nevetséges egy telefont hasonlítani egy ilyen eszközhöz. Még ha a teló adatai papíron még jobban is mutatnak. Az elkészült videó ég és föld lenne, főleg gyenge fényviszonyok között. Mondom ezt úgy hogy már én sem használok kamerát erre a célra. Amire néha kell arra valóban elég a telóm i, ami tized akkora helyen is elfér. ;)

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#15) farkas1


farkas1
tag

2. A szoftveres zoom valóban butaság Azért ez nem igaz. Pl. egy léghajót az égen egész jól be lehet hozni vele. Ha látni akarok belőle valamit, akkor pont megfelel.
Nekem Canon van, HF100, nem mai darab, 12x optikai zoom-al. Ismerősnek Sony 32x optikai zoom-os kamerájához képest sokkal részletesebben, szebben vesz föl zoom-al ugyanarról a távolságról.
Motorversenyen csinálok vele többször videót (Brnoban 2008 óta). Ahhoz a telefon biztos nem elég. Igazából a telefon optika egy vicc egy ilyen kamerához képest. Ennek 3,2 cm az átmérője, ha jól emlékszem, de lehet, hogy 2,7.(nincs itt a kam) Ahhoz hol van a telefon?
Látott már valaki focimeccsen profi fotóst telefonnal "dolgozni"? Na annyit ér a telefonos felvétel. Ezt a kamerát 2008-ban vettem nem kevés pénzért, de egy ismerősömnek most vetítettem le egy tavaly nyári Prágai felvételt és el volt ájulva a képminőségtől. Eddig iPhonozott, és azt hitte az a tuti :O :O

(#16) Runner_fxr válasza farkas1 (#15) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem egy Panasonic TZ30-as gépem van, az fényképező, de tudja az avchd-t 50 fps-el, megvan már pár éve. Abban is légypiszoknyi a szenzor, de van egy méretes optikája (telefonhoz mérten), 20X-os optikai zoom-al, optikai stabilizátorral. A videó minősége brutális még manapság is, hiába a 4k felvevő egy telefonban, nem összehasonlítható.

(#17) farkas1 válasza Runner_fxr (#16) üzenetére


farkas1
tag

Sokan azt hiszik, biztos a reklámok miatt, hogy a megapixel a minden. Az is fontos, de hogy mennyi fény kerül a szenzorra, legalább olyan lényeges. 3-4 mm átmérőn mennyi fény jut be? Pl. a te fényképeződhöz képest elenyésző. Hiába kicsi a szenzorod, ha arra egy 5 centis optika küldi a képet az minőségi kép lesz.

Azért a 35Mbps az előnyös lehet. Az enyém max 16Mbps-el tud felvenni, a gyors mozgások néha a határon vannak, de még élvezhetőek (pl. motorverseny) 35-nél ez biztos sokkal simább. (a gyors mozgású részekből is jó állóképeket lehet kimenteni, ha kell) És lassítani is lehet, az nem rossz. Bár nem tudom, hogy ezt az életben ki lehet-e használni, mert a téma nem fogja ismételgetni magát addig, amíg jól beállítom a felvételt.
Az AVCHD felső határa az 18Mbps ha jól tudom. 35 Mbps az bluray minőség. Akkor ez már nem AVCHD kamera. Ennél mindegy, hogy nem 4k a minőség, szerintem biztos nagyon szép lehet a kép. Igaz a képet nem lehet úgy nagyítani mint 4K-nál, de az általában nem is szempont filmnél.

16Mbps fullhd felvételből 2ó 4p fér rá egy 16GB-os kártyára. 35Mbps felvételből akkor egy óra sem fér rá 32Gb-ra. Kb 50 perc lehet. Ide már kell az sdxc kártya. 128Gb-al már el lehet menni pár napra nyaralni.

[ Szerkesztve ]

(#18) elefant válasza farkas1 (#15) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

3-4 évvel ezelőtt az IFA-ra egy régi Nikon D60-at vittem el, az egyik, konkurenciánál dolgozó kolléga pedig már a repülőn kinevetett, mondván, hogy ő egy csúcs Nokia telót hozott, amibe negyvenakárhány megapixeles atom kamerát építettek, tisztára balekság ilyen nagy géppel mászkálni, ami a technikai specifikációk alapján, még rosszabb is. A második nap este elkérte a gépemet, hogy másnap hadd használja egy kicsit, mert a munkahelye az összes (!!!) képét visszadobta, mert azok használhatatlanok voltak, a megabrutál telefon a nem ideális körülmények (nem túl jó, mesterséges fények stb.) mellett csütörtököt mondott.

(#19) dattila79


dattila79
csendes tag

Helló!
Olvasom a hozzászólásokat és látom,hogy értetek a kamerákhoz ezért megkérdezem.Ez a Sony hdr-cx240e videokamera jó választás lenne vagy mit ajánlanátok 60e ft ig?
[link]

(#20) Vesa


Vesa
veterán

A fiatalok sajnos egyre inkább azt képzelik, hogy minden technológia alfája és omegája a telefon. Ezért mindent ehhez viszonyítnak, teljesen tévesen! (megjegyzem, ez megy audio fronton is, nem győzök azon röhögni, amikor a telefonokba épített 1cm-es kis hulladékok kapcsán azon vitáznak, milyen jól szól. Dehogy szól jól, fizikai képtelenség, hogy jól szóljon, csak figyelni kellett volna fizika órán)

De vissza a kamerához: Egy ilyen eszköznél a szanzor csak az egyik paraméter, legalább ennyire fontos -ha nem fontosabb-, az optika. Komoly profi fényképezégőpeknél egyetlen objektív kerül közel annyiba, mint maga a váz! Nem ok nélkül! Tehet bárki a telefonba 50000megapixeles kamerát, ha az objektív ami előtte van, egy 2mm-es fostalicska.
Úgyhogy kedves kétkedők, biztosak lehettek benne, hogy ez a készülék, ezekkel a paraméterekkel is körökkel jobb felvételt készít, mint bármilyen ájfón. A mobilitás, hordozhatóság már más kérdés.

A tudomány a valóság költészete!

(#21) farkas1 válasza elefant (#18) üzenetére


farkas1
tag

Akkor ez a téma adja magát egy új (?) teszthez.
Pl a prociba integrált videóvezérlő vs alsó kategóriás videókártya mintájára:
Csúcs (és drága) iPhone-Samsung-stb 10-15 Mpixel telefonfényképező vs alsó kategóriás kompakt fényképezők. Melyik a jobb :)
És bele lehetne tenni a táblagépes fényképezőket is. Tök viccesek azok a "profi" fotósok, akik a 10-12"-os táblával fényképeznek :O És általában pl. egy rendezvényen az első sorban vannak, hogy a mögöttük ülők-állók ne lássanak semmit amíg ők "fotóznak" a bazi nagy gépükkel :)

[ Szerkesztve ]

(#22) farkas1


farkas1
tag

Ennek a Canonnak is a képen, leolvashatóan látszik, hogy az optikájának az átmérője 43mm. Ez biztos nem véletlen.

(#23) elefant válasza farkas1 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Ez nem rossz ötlet egyébként, de igazából elég brutál kihívás lenne. Azt jelentené ugyanis, hogy a PH és az Aréna 4 munkatársa egyszerre megy el kamerázgatni a városba, egy sporteseményre, egy koncertre, egy beltéri rendezvényre, egy kültéri rendezvényre stb. stb. és egy időben rögzítenék különböző eszközökkel (telefon, fényképező, akció kamera, turistakamera) ugyanazt a tartalmat. Azért remélem, hogy egyszer össze tudjuk majd hozni, mert tényleg király lenne.

(#24) .mf válasza cinemazealot (#11) üzenetére


.mf
veterán

Tök jól mindenki elvitte másik irányba, mint amit mondtam.
Nem azt írtam, hogy telefon > ez, hanem hogyha ennek a funkciója a videófelvétel (igen, egy telefonhoz képest igenis célszerszám), akkor már egy normális szenzort tegyenek bele, legalább akkorát, mint egy telefonba, mégha cserébe nem is egy feleslegesen-használhatatlanul nagy ultrabrutálgigazoomos, hanem csak mondjuk egy ésszerűbb 10-20x átfogású optika fér bele. Sokkal több értelme lenne 1/2.3", 1/2" vagy 2/3"-es szenzorral és 10-15x optikai átfogással. Így viszont...

Az a 32x, meg főleg az 57x átfogás tele végén egy gimballal vagy giroval sem biztos, hogy nem lesz ugrálásmentes, nemhogy ilyen passzív inerciális megoldásokkal.
A másik pedig, hogy akkora gyútávon (tfh UWA-ról, mondjuk ekv. 21-ről kezd --> 32x = 672, 57x = 1197) már a levegő páratartalma, hőtől felszálló levegő rezgése miatt sem lesz eleve éles kép, csak egy szétfolyt olajfestmény. Ld. a legalsó képeket Laca tesztjében az 50x átfogású kompaktról.

Farkas: a HF100 1/3"-es szenzorú. Runner, a TZ pedig 1/2.3"-es. Mindkettő sokkal nagyobb, mint ami ebben van, épp ezt bírálom benne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) ROBOTER válasza farkas1 (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a szűrőmenet átmérője.

(#26) bteebi


bteebi
veterán

"1/4.85" CMOS szenzorral" :Y :F
"3 hüvelykes, 230 000 képpont felbontású LCD kijelző"
"440 dollár" :Y :Y

Komolyan nem normálisak. Ez szerintem - viccen kívül - max. feleennyit ér... Volt egy Toshiba kamkorderünk, nagyságrendileg hasonló paraméterekkel bírt (na jó, az LCD kijelzője valamivel kisebb volt, és nem volt benne WiFi se), és 4 éve került talán 45000 Ft-ba. Ez a 440 dollár már alapból 120 ezer Ft...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Elpresidente


Elpresidente
tag

Ezeknek még van komoly piaca? Több nyaralás alatt is azt vettem észre, hogy már csak elvétve látok embert kamkorderrel a kezében. Telefon, GoPro, vagy fényképező, ezekkel ment a videózás.
Haver is vett egy kamkordert tavaly, egyszer használta, mivel rájött, hogy a DSLR számára bőven megfelelő videót csinál. Ráadásként nem is kell két eszközt cipelni. Most próbálja eladni, de nincs érdeklődő...

Xbox gamertag: goserHU

(#28) bteebi válasza Elpresidente (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Az a vicc, hogy a DSLR-ek jobb minőségű videót csinálnak, csak persze kevesebb videós fícsört tudnak. Ez viszont egy amatőrnek, egy hobbituristának jó eséllyel lényegtelen. Akinek meg számít, az rendes kamerát fog venni, nem egy ilyen játékgépet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) zotyi8


zotyi8
tag

http://hardverapro.hu/apro/panasonic_sd-9_full_hd_ujszeru_kamera

Ez kicsit többet ér...az ár értékarányról már nem is beszélve.

Tény hogy nincs piaca...én is egy Z3 compact-t használok.

(#30) zotyi8 válasza dattila79 (#19) üzenetére


zotyi8
tag

http://hardverapro.hu/apro/panasonic_sd-9_full_hd_ujszeru_kamera

(#31) kcsa válasza zotyi8 (#30) üzenetére


kcsa
veterán

és véletlenül pont te árulod. Aha. :U

(#32) Márton válasza kcsa (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

2x is linkeli, de egyszer sem veszi a fáradtságot, hogy kattintható legyen a link
"kvázi-tag" :o

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) Vesa válasza elefant (#23) üzenetére


Vesa
veterán

+1
már csak azért is, mert ilyet aztán tényleg nem sok helyen olvasni!

A tudomány a valóság költészete!

(#34) zotyi8 válasza Márton (#32) üzenetére


zotyi8
tag

Igen pont én árulom, azért is linkeltem be mert tudom hogy tökéletes kis kamera!
Azért 2x mert utólag láttam hogy, dattila79 pont ilyesmit keres és válaszként is beírtam.
Egyébként hogyan tudok kattintható linket csinálni?

(#35) Fryskitt válasza elefant (#18) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az furcsa, mert az akkor ezzel a pixelszámmal a Nokia 808 PureView lehetett, amit a Mobilarena is az egekbe dicsért az állóképei miatt, főleg ALACSONY fénynél.... :Y

zotyi8: A szövegdoboz alján van egy "Link" feliratú gomb, rányomsz, a feljövő ablakba bemásolod a link URL-t és kész.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) .mf válasza zotyi8 (#34) üzenetére


.mf
veterán

Inkább sehogy, mert még a végén kapsz egy (jól megérdemelt) bant. Ez nem hirdetőoldal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Szerintem jóféle :C

(#38) oraihunter válasza kcsa (#31) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Egész véletlenül. :D

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.