Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

A kialakult helyzet miatt sok olyan megoldás kerül most elő ,ami eddig is kész volt, de nem alkalmazták, vagy csak korlátozottan voltak használatban.

(#2) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Simple-ben megnéztem és jó ötletnek tartom.
Távolságnál az általános kerekítési szabályok adottak itt is? pl. ha a menetrendek.hu-n 32 km a távolság akkor arra 30 kilométeres jegyet kell vásárolni?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#3) Samott


Samott
addikt

Ezt most nem ertem, es akinek nincs okostelefonja? Anyam elmult 65 mar nem kell neki jegy, de amugy csak egy oreg nokiaja van. O hogy utazhatna amugy?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) hemaka válasza Samott (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jegyet lehet venni ezentúl is, csak aki teheti inkább használja az appot.

Egyébként meg vicces, hogy egy globális járvány kell ahhoz, hogy az 50 éve semmit se fejlesztő volán végre kezdjen magával valamit...

[ Szerkesztve ]

(#5) LamerGyuri válasza Samott (#3) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) Tapsi válasza LamerGyuri (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

Milyen jegypénztárban? Az praktikusan a végállomásokon van, az utasok töredéke száll fel ott. Ez a hír vagy kamu, vagy hatalmas parasztlázadás lesz ebből. Az is röhej, hogy nem lehet településen belül megállót választani. Akkor mostantól nem távolságalapú lesz a tarifálás?

(#7) Samott válasza hemaka (#4) üzenetére


Samott
addikt

De pont azt irjak, hogy nem lehet venni: "A mobiljegyvásárlás bevezetésével egy időben a társaság minden helyi, országos, regionális és távolsági járatán felfüggeszti az első ajtónál történő felszállást, a járművezetőket szalagkordonnal határolják el az utastértől."

Itt egy buszmegalloban nincs jegypenztar az csak a vegallomason van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8) dajkopali válasza Tapsi (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

ez ugye nem egyértelmű, de
- ha nincs első ajtós felszállás
- ha a sofőrt elszigetelik az utasforgalomtól
akkor hogy vehetne jegyet bárki is a buszon? ha nem elektronikusan, akkor elővételben, ha azt sem, akkor nem utazik - legalábbis ez jön le a közleményből

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Bjørgersson válasza ghiottone (#2) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha jól tudom, felfele kerekítik minden esetben, tehát már pl. 30,1 km-re is 35 (?) km-es jegyet kell venned.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) dajkopali válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, így, ez a tömegközlekedés e rendszerében már hosszú évtizedek óta így van: ha átlépted a szakaszhatárt, akárcsak száz méterrel, a következő szakaszjegyet kell megváltanod

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Tapsi válasza dajkopali (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem ez a gyakorlatban megvalósíthatatlan. Mármint értem én, hogy ezzel próbálkoznak most, de ismerve a vidéki viszonyokat ebből kb. az lesz, hogy a fél ország bliccelni fog.

(#12) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Még az a jó, hogy péntek óta ezt szajkózza a sajtó, a Volánbusz propaganda fészbukvideóján is megjelent pénteken, de mi, buszsofőrök még csak szóbeszédből tudunk róla, a rendelet még nem jött ki.

A menetjegyek/bérletek 50 km-ig 5, felette 10 km-es szakaszokra vannak bontva, és igen, ha a távolság akár 100 m-el is, de meghaladja az adott kmövezetet, eggyel nagyobbat kell venni. A távolság a menetrendek.hu oldalon leolvasható a felszállás/leszállás adatok megadása után a megfelelő járatra (időpontra) kattintva. Ugyanitt a jegy ára is olvasható.

Hja, és aki teheti, maradjon otthon! ;)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#13) totron


totron
addikt

A köztes megállóknál felszállni próbáló nyugdíjasok esetére én is kíváncsi leszek.

Aggályos még, hogy a Volán/Mobilfizetés rendszerébe bekerül-e az IMEI-szám és a cellainformáció, illetve a regisztrált google play acc e-mailje és ha igen, mennyi időre. Itt most nem a trendi GDPR-rizsa érdekel.

(#14) ghiottone válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ dajkopali: Köszönöm. Rég utaztam már Volánbuszon, nem emlékeztem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#15) janeszgol válasza totron (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

A nyugdíjas ingyen utazik. Szóval a hátsó ajtón fel tud szállni. Aki nem nyugdíjas, annak viszont vagy cumi, vagy bliccel, vagy megveszi applikációban a jegyet, ha nincs ott olyan állomás, ahol papíralapon kiadják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Fred23 válasza Tapsi (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

"ebből kb. az lesz, hogy a fél ország bliccelni fog"

:K

(#17) hemaka válasza janeszgol (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Üljenek otthon a seggükön inkább, mert aki melózik, az úgy is bérlettel jár. Mondjuk képzelem az ellenőrök mennyire fogják magukat törni, hogy felszálljanak egy tömött buszra ellenőrizni a menetjegyeket. :DDD

(#18) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy a buszvezetők ezúttal mit fognak kitalálni, hogy zsebbe is csorogjon egy kis pénz. A szalagkordont gondolom emiatt vezetik be. Amikor én vidékről Újpestre utaztam haza, úgy kellet mindig pitizni, hogy legyen szíves adjon jegyet, és ne a viteldíj felét adja vissza a kezembe. :W

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#19) Male válasza totron (#13) üzenetére


Male
nagyúr

(#20) Myers


Myers
senior tag

Valaki, aki ma utazott távolsági buszon, meg tudja erősíteni, hogy a középső/hátsó ajtón van a le és felszállás és elöl pedig semmi? Már pár napja nem ültem buszon.

Valószínűleg áprilisban nem veszek bérletet, csak jegyeket. Ha ezt sokan megcsinálják, akkor az bevételben odacsap a volánnak. Fájdalmukat enyhíti a zuhanó üzemanyagár és valószínűleg az állam kipótolja.

Az ilyen elektronikus jegyeket hogy adom le hó végén elszámolásra?

http://www.muszaj.hu/

(#21) hemaka válasza Myers (#20) üzenetére


hemaka
nagyúr

Buszostól függ, hogy érdekli-e ez a dolog vagy nem. Én már mentem olyannak, amelyik maszk, kesztyű, barikád, első ajtót ki se nyitotta, minden. Hazafelé meg első ajtón felengedett, se maszk, se kesztyű, semmi, még a mögötte lévő ülésen is ültek, mert el volt szedve onnan a barikádos cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) róland válasza ghiottone (#2) üzenetére


róland
veterán

Ismerve a szolgáltatók gyakorlatát, én a példában inkább 35 km-es jegyet vennék. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23) AndrewBlase válasza BE4GLE (#18) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ne általánosítsunk, kérem szépen! Például én se csináltam még ilyet sose. Ha kapok borravalót, azt külön megköszönöm, de akkor is megköszönöm a jegy vásárlást, ha nincs jatt.

Ha ilyen (remélem egyedi) esettel találkozol, jelezd azt valamilyen formában (telefon, mail, stb) valamelyik volán központba, tutira K fogják vizsgálni.

Miért mindig én???

(#24) elszabi válasza janeszgol (#15) üzenetére


elszabi
tag

sok távolsági buszra kell kiegészítő jegyet venni. még, ha csak 100-200 ft-ról beszélünk, akkor is. ráadásul ezen összeg miatt nem fognak az érintettek alkalmazásokat telepíteni. egyszerűbb lenne elengedni ezt egy időre. de biztos nem fogják.

(#25) vmarci21


vmarci21
tag

Ha jól látom, akkor ugyanazt a rendszert használja a Volán is mint a BKK. Akkor ezek alapján már csak egy kicsit kell fejleszteni a rendszeren, és már el is érik a Máv-Start színvonalát. (pl. hogy menjen az app vásárlás után offline is, távolsági és helyközi utazásnál kiinduló és érkező állomás beírása alapján való jegyadás, illetve nem ártana kidobni az alap logikát is a kukába, miszerint nem a felhasználó telefonján lévő kódot olvassák le a másodperc tört része alatt egy lézeres olvasóval, hanem a mobilok változó minőségű kamerájával kell másodpercek alatt beolvasni egy kiragasztott QR kódot. - ez utóbbi nem is értem hogyan tűnhetett bárki számára is jó ötletnek. Bár a buszsofőrtől való jegyvásárlásnál gyorsabb, de a BKK-s jegylyukasztásnál már nem biztos. A bérlet felmutatásánál meg biztosan nagyságrendekkel lassabb... )

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#26) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ahogy elnézem akik letöltötték nem nagyon dícsérik az applikációt.

valami

(#27) róland válasza vmarci21 (#25) üzenetére


róland
veterán

Volánbuszos részben a felhasználónak semmilyen vonalkódot (a QR- és a BKK által használt Aztec- is vonalkód) nem kell leolvastatnia a telefonjával.

Fejlesztésnek én inkább az alábbiakat venném bele:

- mindenképpen járatra lehessen jegyet venni, ne szakaszra és jelezze a járat foglaltságát/telítettségét -> enélkül nagyon gyorsan el fog vérezni a kezdeményezés, mert a Volánbusz korlátozott viszonylatokon használható webes megoldása ezt már tudja
- Volánbusz honlapjáról kiválasztott viszonylatra lehessen jegyet vásárolni az alkalmazásban;
- gyors vásárlás funkció, helyszíntől az adott járaton elhelyezett kód leolvasásával végállomásig;
- megvásárolt jegy offline tárolása az érvényesség ideje alatt;
- kényelmi szolgáltatásként ülőhely választása -> ez akár kizárólag a Volánbusz honlapjáról indított vásárlások esetében.

Kezdetnek amúgy jó az alkalmazás. Megfelelő fejlesztéssel

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#28) vmarci21 válasza róland (#27) üzenetére


vmarci21
tag

De valószínűleg csak azért nem kell kódot olvasni mert: a, jelenleg sehol nincs első ajtós felszállás (tehát most éppen a BKK-nál sem kell kódot olvasgatni), b, idejük sem volt kiragasztgatni a kódokat.. De majd ha elmúlik ez a helyzet, akkor szinte biztosra veszem, hogy kint lesznek Volánnál is a kódok...

Az meg megint nyilvánvalóan a sietség hatása miatt van, hogy KM-re kell jegyet venni, és nem járatra / útvonalra. (attól függően hogy helyjegyes vagy nem helyjegyes a járat.) Ha ez így maradna néhány hónap múlva is, az nagyon durva funkcionalitásbeli hiba lenne..

2 dologtól félek, amire hatással lehet, hogy ilyen elterjedt lett az állami (vagyis Nemzeti Mobilfizetési) alkalmazás:
- nehogy állami nyomásra úgy döntsenek, hogy a Máv-Start appját kiváltják ezzel a fapados rendszerrel (pedig OBB-val hasonlítva a Máv-é sem egy nagy csoda, de azért ennél legalább egy nagyságrenddel mindenképpen jobb :D )
- és nehogy emiatt megtiltsák a BKK számára az e-jegyrendszer megvalósítását (ami mondjuk enélkül is lóg a levegőben... )

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#29) joey04 válasza vmarci21 (#25) üzenetére


joey04
titán

nem ártana kidobni az alap logikát is a kukába, miszerint nem a felhasználó telefonján lévő kódot olvassák le a másodperc tört része alatt egy lézeres olvasóval, hanem a mobilok változó minőségű kamerájával kell másodpercek alatt beolvasni egy kiragasztott QR kódot. - ez utóbbi nem is értem hogyan tűnhetett bárki számára is jó ötletnek.

+1

ekkora baromságot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) A.K. válasza vmarci21 (#25) üzenetére


A.K.
tag

ha csak a sebességet nézzük akkor a qr kód leolvasás ugyanolyan gyors mint a máv lézeres leolvasója, jó párszor használtam mind a kettőt

(#31) róland válasza joey04 (#29) üzenetére


róland
veterán

Két dimenziós kódok (pl. Aztec, QR) leolvasásához mindenképpen kamera kell. (A lézer csak a megvilágításban játszik szerepet.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) Tamy


Tamy
senior tag

Ez így elég elcseszettre sikerült, ráadásul külön kell kinézni a km-t a menetrendek.hu-ról, praktikusabb lenne, ha induló, és célállomást lehetne megadni. De inkább a webes jegyvásárlási lehetőség kellene, beépítve a menetrendek.hu-ba, bár sokaknak még így is problémás lenne. Másrészt a menetrendek.hu sokszor többre számolja a km-t, mint ami a buszon vásárolt jegyen van.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33) Samott válasza Tamy (#32) üzenetére


Samott
addikt

Es az induloban allmoas megadasaban segithet a helymeghatarozas is. Ha mar alkalmazast hasznalunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34) róland


róland
veterán

Mielőtt egymásnak ugranánk, hadd idézzem a közlemény, cikk utolsó bekezdését:

"A jelenlegi helyzetre való tekintettel bevezetett mobiljegy-vásárlási rendszer további alkalmazásának lehetőségéről a rendkívüli időszakban szerzett tapasztalatok elemzését követően dönt a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. és Volánbusz."

Így egy egész vállalható megoldás született. Persze mindannyiunknak van/lenne ötlete, hogy mit és hogyan kellene fejleszteni, változtatni egy igazán jól működő alkalmazásért.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) Tamy válasza róland (#34) üzenetére


Tamy
senior tag

Nyilván emiatt lett ilyen septiben összedobva, a szándék valahol dicséretes is, de a klasszikus Volánbusz már évek óta (a nagy egyesülés előtt) nyújt webes jegyvásárlási lehetőséget bizonyos távolsági buszokra. Az applikációt nem tudom, talán az is van. Nem lett volna praktikusabb ezt a rendszert kibővíteni a hiányzó járatokkal? Avagy a menetrendek.hu-t, bár az mint említettem sokszor felfelé csal a km-el.

Engem személy szerint jelenleg nem érint, elég sokat utaztam vidékre a munkám miatt, de mostanság a vírushelyzet miatt igyekszem kerülni a tömegközlekedést. Viszont ha mégis szükségem lenne rá, én is bajban lennék, mivel az applikáció csak Android 5-től használható. És van aki még a neten se tudná megvenni. Megyeszékhelyen lakok, de meglepődnék, ha itt a pályaudvar jegypénztárába meg lehetne venni a jegyet. A helyijáraton is bevezették, de ott tényleg lehet venni akár az újságárusnál is, vagy az automatából. Persze, aki teheti vegye online, csak így az applikációval nagyon leszűkítették a kört.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Akkor hogy tudjak mobillal jegyet venni kell hozzá mobilnet?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#37) AndrewBlase válasza Psychopeti (#36) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, kell.

És igen, nem gondoltak arra, hogy elég sok embernek nincs is okostelefonja, ha van is, kezelési tudása kimerül a telefon felvételében, és nem feltétlenül van mindenkinek korlátlan mobilnetje, ami így hó vége felé akár el is fogyhat.
A szándék megvan, de jobb lett volna ezt úgy indítani, hogy nem mostantól ez van, és kész, hanem kellett volna némi utas (és sofőr) tájékoztatás, hogy hahó ez lesz X nap múlva, tessék felkészülni. :((

Miért mindig én???

(#38) joey04 válasza róland (#31) üzenetére


joey04
titán

nekem igazából az a bajom, hogy megállóban qr kódot olvasgatni, majd megjelenik valami idiótaság amit ellenőriz a sofőr, ehhez mindenképpen net kell (van, de murphy, hogy ilyenkor fog valami párperces hiba előjönni) lehet net nélkül is, de akkor az ellenőr valami listából nézi a kódokat, ehh. szar az egész. vonatnál megveszem a jegyet, szépen lementem a telefonra, kaller jön, rácsippant, kellemes utat. imádom. volán már picit macerásabb, az online jegy sorszámát a sofőr egy papírról ellenőrzi. csak a mávnál van normálisan megoldva ez.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) Male válasza AndrewBlase (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Mert akinek most nincs okostelefonja, annak X nap múlva lesz? Akik eddig butafont használtak, ők nem fogják mondjuk 5 nap alatt lecserélni.... a vírusnak meg nem lehet azt mondani, hogy "bocs, várjál még egy hónapot a terjedéssel, mert még fejlesztjük az appot".
Szóval sajnos ez van, van akiknek komoly gondot fog okozni. ( amúgy meg a nincs okostelefonja / van de nem tudja használni az leginkább a nyugdíjas korosztályra jellemző, ők meg most jobban tennék, ha nem utazgatnának amúgy sem :B )

(#40) AndrewBlase válasza Male (#39) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem, nem lesz X nap múlva okostelefonja.

De legalább nem nézne értetlenül az utas, hogy ő most akkor hogy fog utazni. Még esetleg fent is észbe kapnak, és csinálnak valamit.
És nem csak az idősek (nyugdíjasok) esnek bele az általam sorolták közé.
Ma is volt 2 utas eddig, az egyiknek van okostelefonja, nincs bankkártyája. Bukta. A másiknak is van, de nincs rajta net. Bukta. Mindketten 40-es korosztályba tartoztak.
Számos olyan 40-50-es ismerősöm van, akinek csak butafonja van.

joey04:
A QR kódot egyszer kell leolvasni, annak segítségével telepíthető a Siklós vagy a Nemzeti mobilfizetési app. Onnantól kezdve regisztrációt követően alapból lehet megvenni a jegyet, akár 1 nappal korábban is.
A jegyeket bérleteket nem mi ellenőrizzük mostantól, hanem majd az ellenőr. Ha jön.

***
De ma már azt látom, hogy tényleg csak azok jönnek, akiknek muszáj.

Miért mindig én???

(#41) janeszgol válasza AndrewBlase (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

"De ma már azt látom, hogy tényleg csak azok jönnek, akiknek muszáj."

Ebből azt a következtetést vonom le, hogy ez csak egy gumi szolgáltatás, és ha vége a vírusnak, el is törlik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) róland válasza janeszgol (#41) üzenetére


róland
veterán

Kb. az a várható forgatókönyv, amit felvetettél, ld. a témaindító cikk utolsó bekezdése vagy az én hozzászólásom, itt. De nem elképzelhetetlen, hogy hosszabb távon mégis várható érdemi fejlesztés. (A Volánbusz webes megoldás jó kiindulási alap, de az idő kezd eljárni felette. Jó ötlet az állami személyigazolványra feltölthető vasúti menetjegy szolgáltatás is. A Nemzeti Mobilfizetés szolgáltató megoldásai sem halva született elgondolások. S ott van még a MÁV saját megoldása. JÓ LENNE ezek erényeit egyesíteni, s úgy kiadni a legjobb alkalmazást!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#43) Male válasza AndrewBlase (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Nyilván van ilyen is, pont ezért nem azt írtam, hogy mind nyugdíjas, hanem hogy leginkább :)
Ha várnak vele pár napot, ez sokat nem változik, ellenben egyre több buszsofőr eshet ki a munkából, és akkor meg mindenki leshet, nem csak az akinek nincs megfelelő telefonja / bankkártyája, stb. Erre a helyzetre sajnos nincs jó megoldás csak rossz meg rosszabb.

(#44) vmarci21 válasza róland (#42) üzenetére


vmarci21
tag

Szerintem nem kéne egységesített jegyrendszer, semmi baj nincs azzal, hogy egyes cégeknek saját megoldása van. Annyit kéne tenni, hogy egy egységes API-t kötelezően felhúzatni az ilyen rendszerek közé, és ingyenesen, bárki számára (megfelelő ellenőrzés után) elérhetővé tenni annak használatát.
Ezzel biztosítva lenne, hogy az utas egyetlen, általa választott alkalmazásból vegyen meg minden jegyet, viszont mégsem lenne monopol helyzetben sem a jegyrendszer, sem a vásárlási alkalmazás, így jegyrendszerben a cégek, míg vásárlási felületekben pedig a fejlesztő cégek között lehetne egy verseny, hogy ki tudja jobban megcsinálni, így hosszú távon is generálva a fejlődést.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#45) atikó válasza ghiottone (#2) üzenetére


atikó
őstag

Az ÁFSz-ben azt írja hogy felfelé kell kerekíteni!

(#46) totron válasza vmarci21 (#44) üzenetére


totron
addikt

Ez olyan szép, kerek gondolat!:D Ezt az országot így ismered? Én nem.

(#45) atikó, megy a kerekítés nekik is, ahogy írták, tényleg felfele csal a rendszer. Beépített ár. Legalább ne emelnék ki, hogy ugyanannyiba kerül.

(#47) Male válasza totron (#46) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy csak ismerik a matekot, és ami 32km, arról képesek megállapítani hogy nagyobb, mint 30, így nem a 30km-ig tartó tartományba esik.

(#48) totron válasza Male (#47) üzenetére


totron
addikt

Vagy csak arról beszélek, hogy eggyel nagyobb km-tartományt ír a web, mint amennyiért a jegyet veszem és vettem mindig is a valóságban. Kérdés, hogy az ellenőrzés melyik szerint zajlik.

(#49) joey04 válasza AndrewBlase (#40) üzenetére


joey04
titán

mi kicsit kitértünk ott a bkk-ra. a 25-ös posztban kezdődött, a 28-ban ki is tért rá, hogy a volánnál (még) nem így megy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) #33253120 válasza vmarci21 (#28) üzenetére


#33253120
törölt tag

"b, idejük sem volt kiragasztgatni a kódokat.. "
Ahol nem rongálták le, ott kb egy éve kint van a megállónkénti egyedi kód. Legalábbis Hajdú-Bihar szerte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.