Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolomon17


zolomon17
senior tag

"Vánszorgás" - szép fika, nem mondom :DDD

A "lógatós" mobil-internet nekem egész jól működik, de a lefedettség tényleg übergáz (pl. a WestEnd előtt elszálló térerő... :W Pláne, hogy anno ott volt a székház :Y)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#2) wwenigma válasza zolomon17 (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazából ott bukik az egész mobilnet a jelenlegi 3G-vel 2100MHz-en, hogy a felhasználók és a sebesség függvényében van egy jelentős pulzálása a hatókörnek. Tehát ahol sokan használják, csökken a lefedett terület így sűrűbben kell telepíteni az adókat....

Jöhetne már a 450/900MHz-es net, azzal még a mecseki bányákban is olvashatnánk a mobilarénát. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ez valami nagyondedurva így...

bakker.... :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4) CHIPman


CHIPman
nagyúr

A 64kbps download mennyire érezhető lassúságú telón?(nyilván nem letöltésre használnám, de még mindig jobb, mint a Panni őár forinttal olcsóbb, nem korlátlan csomagja)
Az opera mobile 9.5 még wifivel is igen lassú, 64kbps-al ehhez képest még jelentősen lassulna, vagy nem lenne olyan érezhető?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jelenleg én is Vodafone mobil netet használok, és az elvileg korlátlan netem (internet szabadon csomag) 5 GB adatforgalom átlépése esetében 150 kilobit/sec sebességre korlátozódik, ami elég harmatos teljesítmény az adott hózárás idejéig.
A Vodafone közlése szerint ez a sebességlimitálás dinamikus, azaz napszakonként más és más. Ebben annyi ráció van, hogy majdnem sikerült egyszer a 350 kilobit/sec-os sebességet elérnem a büntetésem alatti időszakban. Hurrá, a 3G max sebességét majdnem elérte... :U

Jelen állás szerint nekem pl. célszerű lenne migrálnom a Medium csomagra, ami +1GB felhasználható adtforgalomat jelentene, azonos - azaz 6000 forintos - havidíjért, viszont a telefonos operátortól kapott válasz értelmében az 1 éves tarifahűség idejében a migrálás nem megoldható.
Ez fájó dolog, mert bizony az a plusz egy gigabájt nekem pont elég lenne hózárásig, és nem kellene tütymörögnöm pár napig...

A Vodafone Internet szabadon csomagját én nem ajánlom senkinek!

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#6) Chaser


Chaser
titán

" A Basic csomag 4000 forintos havidíja 2 GB-nyi gyors elérést ad, a Medium tarifában 6000 forintért kaphatunk 6 GB-ot, míg az Extra esetén 8000 forintos havi díjért cserébe 12 GB-nyi adatforgalom engedélyezett.

Amint a felhasználók átlépik a tarifájukban engedélyezett adatmennyiséget, a Vodafone a sebességet lefelé 64 kbit/s, felfelé 16 kbit/s tempójúra vágja vissza,...."

Jól értem, hogyha a legkisebb csomagot is fizetem elő, a 2GB forgalom elhasználása után akkor is ingyen tudok netezni, csak csökkentett sávszéllel? :F Mondjuk 8kB/s az elég necces lehet...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Viktor0610 válasza Chaser (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, jól érted.

Samsung Galaxy A54

(#8) Bog válasza Chaser (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, jól érted, nincs többletköltsége, de szerintem 64kbit/s a levelezésen túl semmire sem jó.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) wwenigma válasza Bog (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Te se voltál modemes, hogy örültem mikor anno 48kbit felett sikerült freestartra betárcsázni. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) zoo8800


zoo8800
veterán

A Pannon jóvoltából 2 hónapig 128/64 kbit volt a tempó nálam. El tudom képzelni, milyen lehet a 64/16 :DDD :O

Ezzel a "tempóval" sok oldal (Index.hu, T-Home.hu) be se töltene.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#11) mrlujoak válasza Bog (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

Saját tapasztalataim szerint a 64 kilobit/sec letöltés épphogy elég levelezésre, és böngészésre.
3G és HSDPA területen amugy hihetetlen sebességkorlát ez.
GPRS területen pedig ígyis-úgyis ennek a sebességnek a közlében van a le és feltötlés, pontosabban 43 kilobit/sec a le, és 20 kilobit/sec a feltöltés sebessége. (ez volt az általam mért maximum)
A Vodafone esetében az EDGE hálózatot elfelejthetjük, azt csak a Pannon és a T-Mobile használja ki. Vidéken jócskán kenterbe is vert a Pannon mobil net...

A GPRS hálón töltött utóbbi 1,5 hét hasznos tapasztalattal gazdagított.
Ezen a sebességen (~40 kbit/s) az MSN megszakad, ha vele egyidőben egy weboldalt is meg szeretnék jeleníteni.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#12) Chaser válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


Chaser
titán

:R
Ahan, hát egyik havernak valami pannonos mobilnete van, de állandóan torrentezik az állatja és lefogják, 16kB/s olyankor lefele a sebesség, hát ippen-ippen lehet vele böngészgetni, ennek fele valami szörnyű lehet...nem azt mondom ha 2k lenne a vodánál a legkisebb csomag, akkor már kötném is a szerződést...2GB ha neccesen is de nekem elég amennyit használnám.

#9 wwenigma: Nekem az szerencsére kimaradt, első netem kábeltv-s volt, tán 128 v 256kbit/s-es :)) Most se sokkal több, 384/96 :DD De igazából nincs is többre szükségem:) Volt 6 v 8 megás ADSL netem, örültem hogy meg tudtam tőlük szabadulni...a különbözetből ami a 2 net közt árban van, 1 év alatt meg is lett egy fasza LCD tv ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) zolomon17 válasza wwenigma (#2) üzenetére


zolomon17
senior tag

A mecseki bánya-net maradhat vágyálom, de pl. hogy a Budai várban szinte használhatatlan a Vodafone, az tarthatatlan - és próbálom ráfogni a Karmelita-kolostor vastag falaira, de egy prémium előfizetéssel ez akkor is vérciki... :(((

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#14) Chaser válasza zolomon17 (#13) üzenetére


Chaser
titán

A ciki az, hogy kb 10km-re dolgozom egy várostól, és nincs térerő a vodás telómon :( :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) ^Clown válasza mrlujoak (#5) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szemét dolog, hogy nem válthatsz, pedig a hűségidő újraindulna a váltáskor - és ez jó a Vodának. Illetve jó lenne...

(#16) sekli válasza CHIPman (#4) üzenetére


sekli
addikt

telefonon opera minivel szerintem használható, ha csak éppen meg akarok valamit nézni, akkor nem megyek be a beállításokba a 3G bekapcsolásához, hanem csak simán GPRS/EDGE-t használok, nem annyira vészes úgy sem...

(#17) CHIPman válasza sekli (#16) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Aha. Nekem MSN és böngészés együtt menne, feljebb említették, hogy ha a kettő együtt megy, akkor megszakad az MSN. A 2GB-ot mennyire nehéz elhasználni? Kb. mennyi folyamatos böngészés és MSN kell ahhoz, hogy elhasználódjon?(letölteni nem ezzel töltenék)

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18) Viktor0610 válasza sekli (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

sekli:
Az EDGE valóban jól használható, de a GPRS... :(
(A Vodafone pedig nem rendelkezik EDGE-hálózattal...)

CHIPman:
Imádom az ilyen kérdéseket... :U Honnan tudhatnánk mi, hogy te milyen módon netezel? :U
Csak viszonyításképp' (meg mert egy ügyfelem kiváncsi volt rá), az ingatlan.com főoldala majdnem egy megabyte.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Tényleg gusztustalanul lassú az a 64/16, de talán nem "magyar mentalitással" kellene nézni a dolgot és csak anyázni, hanem belegondolni abba, hogy ha 2 gigás csomagot veszek, akkor 2 gigát használjak, és ha véletlenül túlcsúszok, akkor nem számlázzák ki horror-áron, hanem csak lassítanak.... Ha nem elég a 2 giga, akkor válaszd a nagyobb csomagot :)

Egyelőre még köthetőek az 1gigás és 5gigás csomagok, ahol ha túlléped a kereted, akkor kiszámlázzák a többletet :) Csak a 10gigás és az "internet szabadon" csomagok szűntek meg.

Most meg lehet mondani h a vodás védi a mundér becsületét ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#20) sekli válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


sekli
addikt

ja tényleg, akkor nincs EDGE, akkor a GPRS megy nekem csak olyankor... :)

(#21) zolomon17 válasza Chaser (#14) üzenetére


zolomon17
senior tag

Az is baráti :((( Nem is tudom, hogy melyik autópályán szállt el nekem legutóbb, de ott sem voltam messzebb BP-től, mint 15 km.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#22) Bog válasza mukibuci (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha aláírok 2 év hűséget mondjuk a 2 gigás csomagra, akkor van tarifahűség, vagy válthatok 1 éven belül a 6 gigásra? Mert ha nem, akkor az csinos kicseszés.

Ja, még egy kérdés: ha átlépem a 2 gigát, és lenyomják a sávszélt, akkor ha egyből betelefonálok, hogy tegyetek át 6 gigásra, akkor amint ez megtörténik visszakapom a sebességem? (Ha egyáltalán lehet váltani).

Ha viszont ez így van (lehet váltani, és visszajön a tempó), akkor tört hónapra tört havidíjat kapok (tehát nem lesz 6K), számlazárás után viszont rögtön visszaváltok (mivel számlazárásonként egyszer lehet váltani). Ezt lehet?

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) Viktor0610 válasza Bog (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

99%, hogy felfelé lehet váltani.

Samsung Galaxy A54

(#24) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Ha esetleg valamelyik szolgáltató ezt olvassa, akkor figyeljen, mert mutatom a korszakalkotó ötletemet:

korlátlan netcsomag, forgalom korlátozás és időbeli korlátozás nélkül, fix 384 kbit/s sebességgel. Ez nem túl gyors, nem cseszi szét a hálózatot, torrent vérpistikéknek nem alternatíva, de lehet vele normálisan böngészni, meg melózni.

ha viszont valaki kijön vele a következő 3 hónapban, akkor szedem érte a pénzt, úgyhogy előbb lehet engem megkeresni, meg fogunk állapodni ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) mrlujoak válasza Bog (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha az Internet szabadon (és a többi voda net szerződéseket veszem alapul), akkor a 2 év hűségben az első év az tarifacsomag megtartással jár.
Ebben az egy évben felfelé sem lehet migrálni.

Ma kérdeztem rá a vodánál.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) mrlujoak válasza mrlujoak (#25) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mod.

Újabb infó birtokába kerültem.
Ez többnyire ellent mond a délelőtti információknak - amit a Vodafone ügyfélszolgálatától kaptam - hiszen mégis tudok migrálni a az egyéves tarifamegtartásos időn belül.
Tehát.
Internet szabadon (5GB-os csomag esetében) nem tudok a Basicre (lemigrálni), mert ugye kisebb csomag.
A Mediumra sem tudok migrálni, mert az meg egyenértékűnek van feltüntetve a Vodafone-nál (ebből adódott a délelőtti üszis hölgy félretályékoztatása).
Viszont az Extra csomagra az egy éves tarifahűség idején belül is tudok migrálni.

Ugyanez a három új csomag esetében is működik, azaz a 2 éves hűség alatt, az első évben is lehet felfelé migrálni.

Az információk a Vodafone-tól származnak, tájékoztató jellegűek!

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) mukibuci válasza Bog (#22) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Elméletben félig működik az elméleted :U Ugyanis amennyiben van tarifahűséged, akkor csak felfelé tudsz váltani tarifát, tehát ha megkötöd a 2gigásat, elhasználod, akkor rögtön feljebb tudsz váltani, mondjuk a 6 gigásra (ez valszeg pár napot igénybe vesz és kérdés hogy a lassítás eltűnik-e (mert számlazárásig vagy lassítva, de sztem ezt eltörlik ha felváltasz)), de mivel a tarifahűséged nem tűnik csak úgy pikk-pakk el, ezért nem tudsz élni a havi 1 tarifaváltással, mert kiszámlázzák a 40ezret, amikor visszarakatnád magad a 2 gigásba. Maximum a következő hónapban még feljebb váltasz a 12 gigásra :D

Amúgy minden csomagnál, tehát a sima FIX csomagnál és a NETeknél is úgy van a tarifahűség, hogy felfelé válthatsz csomagot.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#28) Studi22 válasza Bog (#22) üzenetére


Studi22
aktív tag

1:Igen válthatsz.
2:48 óra(SLA) és ha nem lehet reklamálni.
3:Ezt is lehet de csak akkor ha nincs tarifahűséged,különben leváltásnál kötbér.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#29) bzoley válasza Bog (#24) üzenetére


bzoley
veterán

Sajnálom, a lóvé nekem jár.
Tavaly December, "korlátlan" Pannon topik:
"Miért nem 512-es csomagokat árulnak?"
Egye fene, felezzünk:)
De lényegében ugyanarra gondoltunk. Hálózat, és torrent kímélő.

(#30) Barthezz2 válasza Bog (#22) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én vagyok az élő példa a felfeleváltásra. Kezdetben az 5G-ás csomagom volt, de mivel nem akartam túllépni, folyton kérdezgettem le az adatforgalmam, ami ugye pénzbe kerül, onnantól meg már párszáz ft, és ott az intenet szabadon. Átnyálaztam a szerződést, meg érdeklődtem itt, hogy mi a helyzet, és telefon a 1270re, hogy váltanék. Az ügyintéző meghallgatott, majd kérte hogy várjak, 1-2perc csend után jött, hogy hát izé, van egy olyanom, hogy 1 év tarifahűség.. mondom igen, de elméletben felfele lehet. Aztán hallottam, hogy közben ott kattingat, és gyorsan meglett, hogy valóban. El is intéződött, és ha jól emlékszem, akkor 48 órán belül jött is az sms, hogy váltottam. És természetesen ez esetben az 5G-s csomag fennmaradó részét jóváíták, a szabadon csomagot meg törthóra számlázták ki.

Mivel nekem perpill ez az egyetlen netezési lehetőségem, én maradok ennél. Ennél is mehet már a p2p, szoktam is, bár nem vagyok az a torrenthuszár, mert nem megy éjjel nappal, este lekapcsolva a gépem, nappal meg csak akkor, ha épp nem csinálok mást. A mult havi forgalmam olyan 20G körül volt, most lesz ez több is, de azt nézve hogy elég sokat netezek(böngészés, mail, msn-en küldözgetni ezt-azt, közben torrent) szerintem elfogadható adatforgalom..
Ugye ennél a csomagnál most 5G feletti adatforgalom esetén csúcsidőben, 10G felett meg egész napos "dinamikus" sávszéllcsökkentés van érvényben, ami olyan 20-30kbyte/s-ben nyilvánul meg. A dinamikuson kicsit vitatkoznék, mert nekem olyan állandó szaga van :D Multkor 2 napig hirtelen rendes sávszéllel jött, meg is ilyedtem, hogy mi a fene, de aztán vissza is állt a csökkentés..

Ezeknél az új csomagoknál az eléggé gyatra egy sebesség.. neteztem sokáig GPRS-el, telefonon még elmegy, de gépen eléggé katasztrófális. Viszont ha ugy nézzük hogy ezeket a csomagokat hivatalosan egy megadott korlátig lehet használni, akkor mindenki választhatja azt, ami ugy érzi neki elég. 2-6 giga egy kiegészítő netnek utazásokhoz, koleszba, esetleg melóhelyre, vagy mobilhoz tökéletesen elég szerintem. És itt nem áll fent az a veszély sem, hogy túlléped pár megával, és arra fizetheted ki a havidíjad kétszeresét..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#31) Lirion


Lirion
addikt

Engem nagyon zavar ez a "dinamikus" szó a korlátozásban, éjjel-nappal mindig ugyanannyi a sebesség, néztem már sokszor, ftp-ről töltöttem le egy szálon és semmilyen más forgalom nem volt, még msn sem, és az sem számított, hogy helyileg hol voltam. De még mindig jobb így, mintha gprs sebességre korlátoznák, mert az tényleg ultra szar, én rendszeresen rá vagyok kényszerülve, hogy gprs-en netezzek és egyszerre két oldalt nem tud letölteni, ráaádsul sokszor megakad az oldal betöltése a felénél. Gáz.

(#32) dim3nsi0n válasza Lirion (#31) üzenetére


dim3nsi0n
tag

dinamikus, hát hogyne!.. dinamikusan állandó... XD

(#33) Barthezz2 válasza dim3nsi0n (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajnos :( De még akkor is inkább döcörgök 20-30k-val az internet szabadon lassítása alatt, mint 6k-val az új csomagoknál.. :U

Amugy én azt sem nagyon veszem észre, hogy 5G felett még csak csúcsidőben korlátoznak.. Nálam ha egyszer belassul, akkor többnyire ugy is marad egész nap..

Everybody lies.

(#34) dddd4


dddd4
tag

Okos ötlet. Föleg aki csak levelezik.Ha fontos akkor elég a 64kbit.

(#35) Viktor0610 válasza dddd4 (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Aki csak levelezik, nem igazán használja ki ezeket a csomagokat... :U

Samsung Galaxy A54

(#36) sekli


sekli
addikt

Na, ha ez a vánszorgás, akkor a legújabbra mit írnátok...?
[link]

ha átléped a havidíjban foglalt komoly 12/50/200 megát(!) akkor:
"A lassítás maximális értéke Vodafone MobilWeb Basic és Médium opciónál: 9,6 Kbs le és feltöltés esetén, a Vodafone MobilWeb Extra opciónál: 64 kbs letöltés és 16 kbs feltöltés esetén."

:DDD

(#37) Bog válasza sekli (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

9,6 kbps :Y :F
Vissza a BBS korszakba?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) mukibuci válasza Bog (#37) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

wapozni nem elég?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39) sekli válasza Bog (#37) üzenetére


sekli
addikt

van rá esély, hogy a mobilaréna főoldal opera minivel, kikapcsolt képekkel másfél-két perc alatt betölt... :W

(#40) Bog válasza mukibuci (#38) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ez tudod milyen? mintha a beszédforgalmamat korlátoznák, hogy mondjuk 1000 perc felett van ugyan térerő, de szerencsés esetben elmegy 1-2 SMS...

9,6 kbps az nagyon durva.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#41) mukibuci válasza Bog (#40) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Tudom milyen, volt anno 14,4es modemem :D Viszont ez nem internetezésre van, hanem wapozásra (bár picit össze van mosva a kettő), amihez viszont bőven elég az 50mega, ha meg tulszalad, hát na... :DDD wapnak meg jelentősen kisebb adatforgalma van...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42) sekli válasza mukibuci (#41) üzenetére


sekli
addikt

na és a wap mire jó manapság...? mellesleg nem kicsi összemosás van:

Kiknek ajánljuk a MobilWeb opciókat?
böngészés
Vodafone Zenetár, mobiljátékok
teljeskörű böngészésre
valamint számítógépen keresztüli internetezéshez (telefon, mint modem)

(#43) mukibuci válasza sekli (#42) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

wap az pl arra jo a hogy a live-on böngészel :D :D nah jo, viccet félretéve időjárás meg email meg menetrend, én kb erre tudom elképzelni. A többi meg a marketing sara ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.