Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szorozzuk meg 3-al és kész a reggelim. :Y

(#2) djculture válasza Kolondrum (#1) üzenetére


djculture
félisten

Már ott tart a helyzet hogy börtönben tartalmasabb az étel mint a kórházakban..

Mondjuk kamerák előtt persze nem ezt mutatják:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Sokat voltam korhazban az elmult idoszakban, nem volt rossz a kaja. Reggeli/vacsora kicsit gyengebb, ebed az tartalmas volt.

(#4) Armahun


Armahun
addikt

Azért a munkáért amit ott végzel több nem is jár.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) Zsolt1


Zsolt1
tag

Jó étvágyat :D :W
Van közte pár külföldi is, azok azért egy kicsivel jobban néznek ki...

[ Szerkesztve ]

(#6) mickemoto válasza djculture (#2) üzenetére


mickemoto
őstag

Most mit vársz? Börtönlakókra, de még a menekültekre is több pénzt áldoznak kopf/nap mint az átlagfizu/nap.

(#7) adrian360 válasza Zsolt1 (#5) üzenetére


adrian360
őstag

magyarnál le van fényképezve a reggeli / vacsora, a külföldinél az ebéd. objektív :)

(#8) Zsolt1 válasza adrian360 (#7) üzenetére


Zsolt1
tag

Van külföldinél is vacsora és a magyarnál is ebéd (pont az első kettő egy magyar vacsora és egy külföldi vacsora), de mindegyik alá oda van írva, hogy melyik mi, szerintem semmi gond nincs azzal, bár csak az első oldalt néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda válasza Zsolt1 (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Remelem nem osztrak ebedet es vacsorat varunk a magyar korhazakban. Jo hogy nem dubai-hoz hasonlitjuk a benzinarat.

(#10) adrian360 válasza Zsolt1 (#8) üzenetére


adrian360
őstag

láttam oda van írva, és belelapoztam 90%ban az van hogy magyarnál reggeli, külföldniél ebéd, és ebből jön az általánosítás hogy bezzeg külföldön

(#11) matej013


matej013
csendes tag

Gyerekmenü:

Nyami! :F

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#12) Zsolt1 válasza Lauda (#9) üzenetére


Zsolt1
tag

Nem kellene ennyire mélyen belemenni a témába szerintem pár kép miatt, de ennél a témánál túl élénken él még a 11,5 évnyi menzán ebédelés emléke bennem, nagyjából egy kategóriában vannak :)
Szóval ha nem is osztrák ebédet és vacsorát, de azért a normálisan kinéző és tartalmas étkeztetést biztosítani kellene a kórházakban szerintem, akárhol van is az ember. Aki írta, hogy ahhoz elég amennyit dolgoznak ott az emberek, arra is csak azt tudom írni, hogy nem tudom, hogy például egy éppen szülő édesanya, aki elvileg majd szoptatja is a gyerekét, az mennyi kalóriát éget el egy szülés alatt, de gondolom valahol a -20 fokban végzett nehéz fizikai munka környékén lehet (ezt most csak írtam, lehet hogy hülyeség, ha valakinek pontos infója van erről nyugodtan javítson ki :) ) és ezt azért egy szelet parizer vagy egy híg leves nem biztos, hogy pótolni tudja. Ugyan ez igaz egy komolyabb műtét utáni felépülésre is. Sajnos saját egyéni tapasztalatom nincs a témakörben és csak a képek alapján tudok ítélni (20 év alatt talán 2x1 napot voltam kórházban, úgy hogy kaját is kaptam), de a nagymamám révén azt hallottam, hogy nagyon sok olyan ember van (idősek, akinek nincs hozzátartozójuk és hosszú ideig vannak bent pl. pszichiátrián), akik azért várják, hogy elengedjék őket pár napra, hogy végre normális kaját ehessenek. Persze lehet, hogy ez az egész csak túlzás, de azért jelzés értékű, hogy nincs minden rendben. Bocs, hogy hosszú lett, nem meggyőzni akartalak, csak gondoltam leírom a véleményem erről a témáról. :R

(#10) adrian360
Én amelyik képet megnéztem, mindegyik alatt elolvastam a leírást és még így is az a véleményem (de szerintem mindenkinek), hogy nem nagyon lehet összehasonlítani még étkezésenként sem a képeken látható kajákat.

(#13) Lauda
Rendben, ezek szerint a te tapasztalatod más, én a képek alapján írtam, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#13) Lauda válasza Zsolt1 (#12) üzenetére


Lauda
félisten

de azért a normálisan kinéző és tartalmas étkeztetést biztosítani kellene a kórházakban szerintem,

Ennek megfelel a korhazi etkeztetes az en tapasztalatom alapjan. Ami friss, egy even beluli, 3 korhaz 3 kulonbozo pontjan az orszagnak.

(#14) Luck Dragon

Nem vagyok egy nagy étvágyú, de ez nekem is kevés lenne. :O

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) varga.tamas


varga.tamas
tag

A mutter (25 éve nővér) midnig azt modnja, hogy a kórház nem hízlalda.

A fekvéshez szükséges energiamennyiséget kiszolgálja a negyed paradicsom és két macisajt + zsömle reggelire.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#16) Lauda válasza varga.tamas (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van. Sokkal kevesebbet mozog ott az ember, meg a jarobetegek is. Az lenne a rossz, ha ugyan annyit enne, mint otthon. En jo etvagyu vagyok, de kb fele kajabol elvoltam.

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én nem eszem húst, amit jelentettem is előre: nos, másfél éve, az arcüregműtétemből való váci lábadozásom alatt a rendes menü egy kispohárnyi kefir vagy joghurt + egy kis szelet fehér kockakenyér volt per étkezés. Ebédre két szelet is volt. Ja, meg egy szelet sajt, ami a szelet kenyér harmadát el is fedte, de ha két szelet kenyeret kaptam, akkor az elmaradt. Nos, aki evett is húst, az emellé kapott még egy maréknyi tálka meghatározhatatlan húslevet is. Nem levest, levet. Kicsit meglepődtem. Nagy szakadék volt ez és a rendes napi 2-3 kiló kajám közt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kasya válasza varga.tamas (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1
Gimiben emlekszem mi atlag a kovetkezo mennyiseget kaptuk:
2 zsemlet, 6 szelet felvagottat kaptunk reggelire, vagy 2 zsemle es 2 Maci sajt. Ebed egy tal leves es valami maroknyi masodik. Vacsorara a reggelivel megegyezo mennyiseget. Kulon dieats nover volt a suliban, annak (is) koszonhettuk a "kiados" kosztot. Vacsi utan mindig maradtunk paran akik ehesek voltunk meg, es a maradekokat banyasztuk ossze a tobbi asztalrol.

Nem haltunk ehen, nem is hiztunk el...es egeszsegesek is maradtunk.

A korhazi kaja sem ettermi ugyan, de akarhanyszor voltam is bent (es a fenti minoseget/mennyiseget kaptam), sose volt panaszom. Na jo, teat mindig lejmoltam, mert azt imadom :D
Az atlag fekvo betegnek (mutet utan, infuzio alatt stb) eleg kell hogy legyen amit a korhaz ad. Lehet ra panaszkodni, de felesleges... a kintrol behozott "rokoni elemozsiat" nem nagyon szoktak tiltani, de azert ha a helyzet ugy kivanja, megjegyzi a nover hogy nem kellene...

(#19) Jhonny06 válasza varga.tamas (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez elég gyenge érv. Nem csak a mennyiséggel van itt baj (bár az sem megfelelő), hanem a minőség az, ami kritikán aluli és már-már undorító (érdemes végigpörgetni a fentebb linkelt tumblr oldalt).

(#20) Crystalheart válasza Kasya (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért nekem sikerült két kilót fogynom a kórházban - három nap alatt. :D Még jó, hogy nem hetekig voltam benn.

Jhonny06: Az a poén, hogy én itthon 250 grammos teljes kiőrlésű zsömlét kb. 18-20 forint anyagáron hozok össze, ha erre még munkabért is tennék, és tömegesen gyártanám megfelelő eszközökkel, és akár kisker áron is venném a tejterméket, akkor nem hiszem el, hogy ne lehetne akár 500 Ft-ból egy kiadós étkezést biztosítani minőségi alapanyagokkal. Legalább egyet, ha a másik kettő diétás is.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kasya válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Kasya
nagyúr

De gondolom nem koros fogyasrol beszelsz, hogy bementel 65 ala (vagy ilyesmi) :D

(#22) Crystalheart válasza Kasya (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, nem: 68-ról mentem 66-ra 177 centihez. Végül is még normál. De én azért a két kilóért megküzdöttem korábban. :D

De azért a napi ~150 g fehér lufikenyér mindenképp kicsit lehangoló, háborúban volt ilyen fejadag.

(#23) #56573440 válasza varga.tamas (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

az embernek meg csak energiára van szüksége. értem. sokkal egyszerűbb lenne három kanál kristálycukrot adni akkor, az is fedezi a fekvéshez szükséges energiát. :R más meg minek is.

hovatovább egyébként igazad van. úgyis betegek, saját hibájuk, magukra vessenek, legközelebb majd vigyáznak magura :K

:W

[ Szerkesztve ]

(#24) Kasya válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk az igaz, hogy lehangolo es nem tul nagy izvarazs a koszt. Mindig kell vinni magunkkal ketchupot...ketchuppal minden jobb :D

(#25) total90


total90
veterán

1 évig voltam kórházba mint infós, nem volt rossz a kaja és ez Vajdaságban volt. Nem kell nagy zabálásra gondolni meg cordon bleure, de épp elég a napi adag. Minőségre is oké volt.
Nem kell az otthoni konyhával összehasonlítani.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) djculture válasza #56573440 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk van még hova fejlődni, van rokon aki ukránba lakik, ott előre megkell venned a gyógyszereket miitomén hányszáz hrivnyáért (előre leirják hogy ez meg az kell )csak ugy műtenek meg a kaját is a rokonok viszik.

[ Szerkesztve ]

(#27) djculture


djculture
félisten

Megkaptam az ebéd képeket is ismeröstől, lehet kapaszkodni. Töltöm fel.

(#28) Jhonny06 válasza djculture (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#29) #56573440 válasza djculture (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh itthon is vittem már nagyműtét után havernak vitamint, mert az orvos mondta hogy nem árthat ha így két hétig bent dekkol és kap ilyen c-t meg d-t meg e-t meg hasonló dolgokat. mert a macisajtból, párizsiból, meg találdkilevesből aztán sok nem jut be.

persze nem mindenhol ennyire gáz a helyzet, de tudnék mesélni mennyibe kerül hogy naponta kapjon ágyneműt a tehetetlenül fekvő beteg aki szépen lassan itatja át a kötéseit meg a pelenkáját mindenféle fincsiséggel a nyár derekán 40 fokos kórteremben, és társai.

szerencsére jön alternatíva, ha már fizetnem kell a nővérnek, az orvosnak a laborosnak, a bategszállítónak, akkor nem lesz az sokkal drágább...

(#30) JoeYi


JoeYi
őstag

pár hete feküdtem a Honvéd kórházban és én igazából elégedett voltam. Nem egy fényűző valami volt, de sok emberre rá is fér a diéta. Húsgombóc kifejezetten fincsi volt

(#31) greenity


greenity
aktív tag

Április-májusban voltam 3 hetet kórházban, mivel egy idő után bejárós voltam a vacsorát és a reggelit mindig kihagytam, vittem magammal reggelit, vacsit pedig otthon ettem. Odaadtam annak, aki ott maradt így nagyjából értelmes mennyiséget ehetett. Az ebéd változó volt, néha egész normális, bár a levesekről inkább ne beszéljünk. A 3 hét fénypontja az aranygaluska volt..

Jövő kedden megyek vissza. Kíváncsi leszek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) pprod94


pprod94
aktív tag

Nagypapám most van kórházban, Nagykárolyban (Erdély), vacsorára 1 szelet parizelt kaptak, ilyen 300 Ft/kg kategóriásat!!! Kenyér nélkül! Szóval van lejjebb..

(#33) Lauda válasza pprod94 (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem a tb hibaja, ellopjak a dolgozok a kenyeret. Szolni kell a foorvosnak/igazgatonak es majd rendezkedik. Legutobb ahol voltam, ott annyit csinaltak, hogy a kilos, szeletelt kenyereket csak kibontottak es odatettek az asztalra, annyit szedtel amennyi kellett. Ez a gond kulonben, hogy sok helyen pofatlanul lopnak, ha szova teszed akkor odafigyelnek azert. :D Persze utana ne csengess ejszaka, hogy pelust kell cserelni, mert hugyos leszel reggelig az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) maláj


maláj
őstag

én tavaly decemberben voltam nóziműtéten és a szokásos menüt majdnem + is kaptam :)

reggeli: 2 szelet kenyér (na nem túl nagy), 1 db háromszög sajt, 1 szelet parizel, pici kockavaj

ebéd: elvileg normál kaját kaptam volna de mire odaértek elfogyott a kaja :DDD
kérdőn nézett rám a srác, hogy most mi legyen mert már csak pépes van - mondom adjál olyat akkor ...
csontleves, krumplifőzelék (asszem) és darált hús ami a legkisebb szűrőn volt átnyomva ...

vacsora: kb. mint a reggeli ...

@ Szeged Fül-Orr-Gége Klinika

(#35) pprod94 válasza Lauda (#33) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ez a nagy baj, mindent szétlopnak..

(#36) Crystalheart válasza Lauda (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek szerint nekem a kajám minden eleméből csórhattak. :D

(#37) Kasya válasza Lauda (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

De ezt hogy kellene elkepzelni? Minden apolo az osztalyrol egy kilo kenyeret hazalop, esetleg a konyhasnenik kezeben mar eltunik az alapanyag? Kicsit abszurdnak erzem, de persze barmi lehetseges...

(#38) Lauda válasza Kasya (#37) üzenetére


Lauda
félisten

A konyhan es az osztalyokon is tunik el. Visz mindenki mindent. Nezd meg egyszer mikor mennek haza a konyhasok pl, log a beluk a nehez szatyroktol. Na meg az osztalyos noverek....Azok folozik le a tobbit, hany alkalommal volt, hogy kertem kenyeret es a sajat sufnijukbol hozta elo a bontatlan kilosat, meg sajtokat, margarint, mezet. Persze ha nem szolnak az emberek akkor tobb marad nekik. En sem vagyok reklamalos, csak neha eldurrant az agyam es mondom ha megpukkadnak is kerek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) Jhonny06 válasza JoeYi (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk a Honvéd messze az egyik legnormálisabb kórház, sajnos átlagban meg sem közelíti a többi.

(#40) Lauda válasza Lauda (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Ami marad azt meg viszik az ilyenek. Jo volt regen az a torveny, hogy egy tyukert levagtak az ujjat, vagy kezet nem is tudom. Na az ilyennek lenne otletem miket kene levagni.

(#41) #56573440 válasza Kasya (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

már azt hiszem te valahol külföldön élsz :D

az egyik telepítésen az igazgató ebéden mondta hogy külsős beszállítójuk van a kajára, a minőség vállalható alsó határa, de éves szinten közel 50 millás megtakarítás, és amikor ott főztek a konyhán akkor ennél rosszabb volt.

akkor lett elege amikor a konyhanaplóba bekerült hogy a 200 fekvő ágy ebédjére felhasználtak 180 kiló csirkecomb filét meg közel 300 kiló tésztát. a menü meg borjúpaprikás volt nokedlivel. így is viszik ételhordóval, de max a családnak meg a szomszédoknak, mert egyébként feltűnő lenne, az meg annyira nem sok...

a suliban (ált+gimi ugyanott volt) szintén ez ment. aki a konyhásokkal jóban volt, annak húsra, zöldségre, tésztára nem volt gondja.

(#42) djculture


djculture
félisten

Hát a vacsorától se fog elhizni senki az tuti..

(#43) Lauda válasza djculture (#42) üzenetére


Lauda
félisten

Este en inkabb pialtam a korhazban, foleg ha jo szobatarsam volt. Palinka a szekrenyben, sor a hutoben a dobozok mogott. :DDD

(#44) #56573440


#56573440
törölt tag

a vacsorával mi a bajod? kiegyensúlyozott vitamin, rost, ásványi anyagok, fehérje, összetett szénhidrátok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Találtam erre vonatkozó cikket a Vastagbőrön. :) Van benne egy link egy képgalériához is. Hajh, a nosztalgia.

Valamint a cikk folytatásában a közérdekűadat-igénylés után megtudhatjuk, hogy a napi nyersanyagnorma betegenként 550 Ft volt 2014-ben, gondolom most is annyi. Ha a kapott kaja gyanúsan nem 550 Ft. akkor szerintem lehet már szólni...

550 Ft-ból kiló kenyeret lehet venni fél liter kefirrel, kiskeráron, vagy öt kiló teljes kiőrlésű kenyeret sütni liszt (nyersanyag) árában. Ha legközelebb műtenek és letesznek elém egy szelet fehér kenyeret egy szelet sajttal...

[ Szerkesztve ]

(#46) Lauda válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Napi brutto 700 forint. Ezert kapsz reggelire sajtot, mezet, margarint stb, teat vagy tejeskavet es kenyeret, delben levest+masodikat, vacsorara megint valami lightosabb kajat, egy kis szalamit kenyerrel pl. Ez 700 forintert keves?

(#47) varga.tamas válasza #56573440 (#23) üzenetére


varga.tamas
tag

Persze, adj csak szavakat a számba. Persze

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#48) #56573440 válasza varga.tamas (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

Sarkitottam irronizaltam. Ha van érv mond ha nincs akkor minek?

(#49) varga.tamas válasza #56573440 (#48) üzenetére


varga.tamas
tag

Én is voltam kórházban (nem csak 1 napot, még mielőtt belekötne valaki). A kórház nem szálloda, nem jóléti "luxuscikk", nem az élvezetek miatt járnak oda a népek.

Tudod, a mondás is azt tartja, hogy "Éhes has mindent bevesz". Ha nem tetszik a koszt, amit az állam tud nyújtani, akkor vigyél szépen magadnak "pótlékot", senki sem fog megharagudni érte. Ami pénz az EÜ-be megy, abból a kórházak üzemeltetésére nem futja rendesen és sokaknak az a legnagyobb problémájuk, hogy a reggeli Zala felvágottban volt egy mócsing.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#50) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Bicskén mit kapnak a messziről jött emberek? Tegnap voltam arra és félelmetes utcaképek vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.