Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

A WHQL-t már meg sem kellene jegyezni cikkben. Már a legótvarabb fosra is rányomják! Régebben még jelentett valamit, de manapság... :W

[ Szerkesztve ]

(#2) Zoolee19 válasza zzola (#1) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Nyugodj meg pár nap, és jön a hotfix :U

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Nekem nem akarta megtalálni az Experience, aztán akkor láttam, hogy 435-ös driver van fent. Csodálkoztam egy nagyot, kiderült, hogy a Windows Insider tette fel még korábban.
De mivel nagyobb a verziószáma, jó ideje nem frissült.

(#4) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Azért látom megint nem felhőtlen az öröm ;] ;] (A képet Division 2 csoportból nyúltam)

Division 2-ben eddig nem tapasztaltam problémát, sokkal jobban fut mint eddig, de ahogy látom másnál gondok vannak :(

[ Szerkesztve ]

(#5) Predatorr válasza mg1992mg (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Csak hotfixet szabad feltenni. Nálam amúgy egyik említett hiba sem jelentkezett 2 eltérő generációs vga-n (csak adobe befagyások). Mondjuk kiirtom a kémprogramokat és egyéb szarságokat a driverekből.

A letöltőoldal: „Game Over, this site is toast”. Majd leszedem a rendes driver oldalról tesztelni.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) Put2


Put2
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a 1080 Ti kártyám úgy viselkedik mint egy "durcás kisgyerek" 😃
A probléma az, hogy az órajel idlében marad 3d alatt 158Mhz-en de néha viszont nem... Ha nem akkor sem megy max órajelen..1480Mhz környékén megáll... Úgyanis gyárilag 1800Mhz-re van felhúzva.. Ez a driver sem orvosolta ezt a problémát.. Sőt friss, ropogos win sem.

(#7) DraXoN válasza Put2 (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

csak előzékeny a kártyád, és előreengedi a radeonokat ;]

én akkor tapasztaltam hasonlót egy másféle kártyával ha biost módosítottam amiben a power limittel "babráltam" ... teljesen felborította az üzemmód határokat ...
másik tipp, túlmelegedés, mint generáció benne van már a korban és a gyári paszta elkeményedhetett (ha első szériás).. bár akkor se maradna "fixen" a legalacsonyabb üzemmódban, hacsak nem már asztalon is 90-100C körül járkál (bár normálisan ez idle órajelen nehezen elképzelhető, esetleg ha a hűtő valamiért rosszul érintkezik a gpu chiphez) ...

bár inkább valami a powerlimittel lehet, én arra felé kezdenék "nézelődni" (akár fizikailag a kártyán, jó e a VRM rész, lehet "kiégett" és csak "épp, hogy megy", de mivel csak pár fázis maradt (lehet 1?), akkor hamar túlterhelődne a maradék és visszaváltana a kártya (vagy fel se váltana üzemmódot))...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) menthix válasza Put2 (#6) üzenetére


menthix
tag

Mi történik, ha az energiatakarékosságot maximális teljesítményre állítod? Illetve milyenek a hőmérsékletek?

(#9) J.varga7 válasza menthix (#8) üzenetére


J.varga7
tag

Én úgy tudom, hogy olyankor a maximális gyári, vagy kézileg megadott frekvencián járatja a driver a GPU-t folyamatosan, teljesítményigénytől függetlenül.
Természetesen gyártónként változhat a hőmérséklet, ez függ a kártya fajtájától valamint korától és karbantartottságától (tele van e porral a hűtő, vagy nincs) is, de alapjában elmondható, hogy a legtöbb kártyán lévő hűtésnek ki kell bírnia ezt az üzemmódot is. Más kérdés, hogy így termeli a legtöbb hőt a kártya és persze így fogyaszt a legtöbbet. Optimal Power-re szoktam állítani, mert akkor a GPU frekvenciája a terhelésnek megfelelően skálázódik.

De valaki szóljon, ha hülyeséget beszélek. :))

Don't waste your time, or Time will waste you

(#10) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz Abu a cikket, már épp tegnap említettem hogy miért is nincs róla szó, 7.-i kadású a driver.

Javította a GTA 5 MSAA bugot, és eddig hibátlan.

Windows 8.1re már rég nem frissült a driver, windows 10re meg már voltak hotfixek is.

[ Szerkesztve ]

(#11) twollah1976 válasza zzola (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Pár nap, max egy hét és itt a hotfix driver.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Redneck válasza bobalazs (#10) üzenetére


Redneck
veterán

Én is felraktam, nálam egyelőre jól muzsikál, pedig nem clean installal raktam fel. Még csak a Forza Horizon 4-et és a Hellbladet próbáltam vele, azokkal nem volt gond. A Metro miatt szedtem le, de még nem próbáltam ki, majd holnap...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) Solten válasza Zoolee19 (#2) üzenetére


Solten
addikt

Meg par nap es a hotfix hotfixe.

Saor Alba

(#14) Put2 válasza menthix (#8) üzenetére


Put2
tag

Probáltam az energiatakarékosságot maxra húzni! De semmi eredménye. Furnárk alatt 75-78c környékén maradt egy óra mulva is! Játékok alatt 70c /ha hajlandó megemelni magát/ De azt vettem észre, hogy a teljesítmény igényes játékok alatt általában megemeli az órajelet... De azt sem mindig! Ja, még annyi, hogy egyedi hűtés van Arctic Extreme IV. Amit újra pasztáztam, elsőre ezt hittem hibának.

(#15) Put2 válasza DraXoN (#7) üzenetére


Put2
tag

Annyi az előtörténet, hogy használtan vettem a kártyát egy hónapja! Arctic Xtreme IV egyedi hűtéssel. Amin nem érintkezett a hűtőborda a GPU-hoz. Volt egy fél millis hézag.. Azt orvosoltam, újra pasztáztam de így sem lett jó! ☹️ A powerlimitet hogyan lehet babrálni? A biost fogalmam sincs hogyan lehet megnézni, hogy mi van ott... :)

(#16) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Én maradok a 378.49-nél még egy darabig. Raibow Sixhez és CS:GO-hoz még mindig ez a legjobb driver. Múltkor felraktam egy akkoriban újnak számító drivert (1-2 hónapja), és hát a fent említett játékokban az átlag fps a ⅔-ára esett vissza... köszönöm, megvagyok a régivel is.

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a két új GeForce Super VGA-t is támogatja"

Ez igazán szuper. :)

(#18) Dr. Akula válasza bobalazs (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem már az előző hotfixtől is eltűntek a villogó textúrák.

(#19) Redneck válasza lime.pro (#16) üzenetére


Redneck
veterán

Win 7-en nekem is 378.92 van fent, de ott nincs DX 12 és nem is játszottam új címekkel. A BF1, Division, és Destiny 2 voltak a legújabbak, de csak utóbbinál járt egy kis lemondással.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) Zoolee19 válasza Solten (#13) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Ööö lehetséges, bár nekem eddig gondom nincs vele.
Igaz nagyon új játékkal nem játszok, max a SW Battlefornt 2 számít nálam újnak de ott sincs gond.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.