Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó kis lista, melyből csupán 1-2 játékkal játszottam (Infinite, ME 1-2-3), mégis felűnik a Dragon Age hiánya...

SPOILER
.
SPOILER
.
SPOILER
.
SPOILER
hát nem volt szívszorító amikor az ifjú Grey Warden feláldozta életét adta a bestia elleni küzdelemben?

J.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Final Fight...

A fiúk egy pörgőrugással átküldik a tolószékes főgenyát a felhőkarcoló ablakán, a kiszabadított Jessica pedig édesapja, az ex-pankrátor polgármester Haggar karjaiban zokogja ki magát. Később hazafelé Guy kioszt pár maflást gyerekkori barátjának, mert Cody ahelyett, hogy visszamenne vele az edzőterembe, Jessica-val dörgöli össze a lábfejét a tengerparti naplemente fényében. Öröm, bódottá'...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) KisDre válasza joysefke (#1) üzenetére


KisDre
senior tag

Én tuti még beraktam volna a Witcher-t meg a TES sorozatot is ééés most jön rám a sárdobálás hogy valamit félreértettem hogy mi alapján készült ez a játék leírás csokor? :D

Amúgy ezek közül egyedül a PoP(2008)-t vittem végig, és nem csalódtam, csodálatos egy játék volt, és még érdekesebb befejezéssel. Nagy kár volt hogy lehúzták az ő idejében, de azok, akik a régi játékok közt válogatnak mostanság, és szeretik a platformer ügyességi gameket, azoknak nagyon tudom ajánlani (nem mellesleg idén fejeztem be-vittem végig a játékot-mentést, amit 2008-ban kezdtem el és jutottam el 2 boss legyőzéséig)

MassEffect 1-be belekezdtem, de nem tudott engem lekötni, pedig jó hangulata volt. Skyrim-el szintén így vagyok (tudom hogy a TES nem volt a listában)

KisDre.artstation.com

(#4) DaemonX válasza joysefke (#1) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Dragon Age sajnos piszkosul el lett rontva Xbox360-ra, így azzal maximum 20 percet, ha játszottam. PC-re tudom hogy jól sikerült, de így az nálam kimaradt :/

#3 TES-nek szerintem egyik része se olyan, ami ide kerülhetne. Értelmezd a leírtakat, amik az elején vannak. Legalábbis szerintem. Hiába van nálam a Top3-5-ben a Skyrim is pl, ha egyszerűen nem képes ilyen érzelmeket kiváltani. Persze elsőrangú a sztorija, csak más értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#5) FlDutchman


FlDutchman
tag

A Mafia egy érdekes pontja a listának. Véleményem szerint is itt a helye, de ha eltekintünk az első rész megjelenési idejétől, akkor az még előrébb is lehetne. Tommy Angelo helyzete annyiban más, hogy ő kényszerhelyzetéből fakadóan csatlakozott a mafiához, míg Vito ahogy a játék is kezdődik egy mezei tolvaj, aki sok pénzről és hatalomról álmodik. Nekem ez, ami miatt a Mafia 1 jobban átérezhető, mert a karakter alapvető tulajdonságai sokkal jobban hasonlítottak egy átlagos, tisztelettudó polgáréhoz, csak hát a körülmények úgy alakultak. Ezért a második rész talán kicsit közelebb is áll a GTA-hoz.

PC-sként a nemrég megjelent Gone Home játékot tenném a saját listám első helyére. (Persze nem úgy és azért, ahogy Nerdcubed játszotta :) )

[ Szerkesztve ]

(#6) DaemonX válasza FlDutchman (#5) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sokat hallottam már a Gone Home-ról, ki szeretném próbálni. Csak PC-re van viszont, ha jól tudom.

(#7) ldave


ldave
félisten

Te jóég, 500 végigvitt játék az mennyi Gamerscore ér?

A Slime draws near! Command?

(#8) FlDutchman válasza DaemonX (#6) üzenetére


FlDutchman
tag

A Unity engine cross platform, de igen, maga a játék egyelőre csak Windows, Mac, Linux környezetben fut.

(#10) DaemonX válasza ldave (#7) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

70 ezer körüli a GS-em a régebbi profilomat is beleszámolva, de nem minden játékot Xbox360on toltam. Volt PSP, Mobil, PC is. Meg emulátor által PS1, N64, ilyesmi. Illetve másoknál, vagy kölcsönbe: PS2, PS3, Xbox Classic és PS VITA is.

(#11) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a lényeg, hogy szubjektív én el is tudom ezt fogadni. Vannak meglepetések, de ez a te véleményed. Nem rossz. Ha nem gond én is gondolkodtam az én listámon. De ez nem csak Xbox-os.

Single Player:

1. Metal Gear Solid /összes/
2. Mafia /összes/
3. No One Lives Forever
4. Deus Ex: Human Revolution
5. Limbo
6. Half-Life /összes/
7. Forza /összes/
7. Portal 1 & 2
8. Commandos /összes/
9. Star Wars: Jedi Outcast

Külön szedem a Multiplayert, mert azokkal sokkal többet játszom:

1. World of Warcraft /én azt vallom a világ legjobb játéka/
2. Counter-Strike /nem tudom már mennyi időt játszottam vele, kb 12évet :D/
3. Quake 3 & 4
4. Dota2 /ez új pár hónapja játszom csak/
5. Team Fortress2
6. Battlefield 3
7. Call of Duty 4 /Csak és kizárólag ez a rész! Szigorúan!/

Nem is sikerült 10-et összeszednem :F
Ui: Kedvet is kaptam egy ilyencikk írásához, lehet lesz ebből Logout bejegyzés :P

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) ldave válasza DaemonX (#10) üzenetére


ldave
félisten

Nem semmi, ha jól tudom 1 játék max 1000 pontot ér. Szóval toltad neki keményen :) Világrekorder asszem 1 milla felett jár már.

A Slime draws near! Command?

(#13) DaemonX válasza .LnB (#11) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Na várj, mert elég valószínű, hogy te sem értelmezted jól a cikket. Mert nem arról van szó, hogy mik számomra a "legkedvencebb", vagy legjobb játékok. Ezért nem is értem, hogy kerül nálad be pl egy multiplayer lista. Hanem itt azokról a címekről van szó, melyek történetükkel és hangulatukkal mélyen megérintik az embert, és esetleg átélik a katarzist is. Mellesleg a Limbon én is gondolkodtam egy ideig.
Ja, meg a listámon nem csak Xbox360 címek vannak. Pl elég sok Silent Hill meg se jelent rá. :)

#12 hát igen, de a világrekorder profil egyrészt több játékost takar (hogy folyamatosan 0-24 órában lehessen játszani ugyanazon profillal szabványos időközönként); másrészt pedig ők nem válogatnak minőség szerint a játékok között, őket csupán a státusz fenntartása, és a pont gyarapítása érdekli. Volt is erről egy éve egy nyilatkozat. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

A Forza meg alapból nonszensz, hiszen annak nincs is története :D Mindenesetre attól még fantasztikus játék, én már alig várom az 5. részt :O Csak lenne már ONE-om!!!

(#15) Alg


Alg
veterán

Öööö katarzis?

Amnesia? ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16) .LnB válasza DaemonX (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igaz én egy sima best of listát írtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) szentvik


szentvik
tag

5 évnyi csicska laptopozás utána jövő héten veszek végre egy értelmes asztali PC-t, és a saját TODO listámra még jó pár darabot fel kell, hogy irjak, köszönthetően ennek a cikknek. :C
Hát jó kis házi feladat :R

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#18) BlackSoft válasza .LnB (#11) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nálam a HL2 sorozat van első helyen :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) DaemonX válasza szentvik (#17) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Enslaved, The Darkness (az első rész végigvite feltétlenül szükséges, hogy a 2.-ban meg legyen az az óriási hatás. Viszont az első rész nincs PC-re), Halo 4, Fable 2, és Silent Hill: Downpour kivételével az összeset tudod majd tolni PC-n :D (A többi Silent Hill rész vagy megjelent rá, vagy emulátorral megodlható) jó szórakozást :D

[ Szerkesztve ]

(#20) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ezekkel játszottam a listából (de ezeket végig is vittem mind):
Prince of Persia
Fable 1
Bioshock: Infinite
Mass Effect 1,2,3

egyszer sírtam majdnem, amikor mass effect3-al elkezdtem játszani... az 1 még rpg-szerű, 3 meg akció-tps, de a story meg a világa miatt végigvittem.
amúgy kommentekből látom elég nebántsvirág a társaság itt, de .LnB-é az aranyérem, aki a Q3-on meg dota2-n is elérzékenyül :R

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#21) .LnB válasza bitblueduck (#20) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Néha sírok mikor veszítek na :O ;]
Félreétettem cikket mert csak átfutottam rajta felületesen. Ez van ha az ember nem figyel rendesen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) oriic válasza ldave (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

1000G egy alapjáték (mármint a teljes normális játékok) Ezekhez hozzátartoznak még a DLC-ért kapott GS is. Illetve vannak a kissebb játékok, 1-200 GS pontért. (néha többért, néha kevesebbért)

Live-Die-Respawn

(#23) Kyster


Kyster
csendes tag

Tetszik a lista!
Számomra a Final Fantasy X okozta a katarzist (ez sem ma volt...). Előtte még nem könnyeztem játékon, de ez meghozta ezt az eredményt is. Az elejétől a végéig.

PS1-NTSC // PC-BIG_BOX

(#24) dunc


dunc
nagyúr

ICO ennyi......

(#25) doddy


doddy
tag

Fallout 1-2? <3

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#26) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Mass Effect! :R
Voltak sokkoló jelenetek, főleg a 3-ban. Abszolút kedvenc a sorozat és abszolút favorit az ME3 nálam. :DD
(FYI: az 1-2 eleve magyar nyelven jelent meg, 1 a CDProject, a 2 az EA jóvoltából).

Másik, ami nyomot hagyott (érzelmi szinten ofkósz), és kíváncsi lennék a véleményedre: Tomb Raider (2013)?

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#27) Tewe013


Tewe013
őstag

Mafia 2. Ez tényleg könnyfakasztó volt. <3 Vagy 20szor biztos végigvittem. :D

(#28) #72954624


#72954624
törölt tag

Szép lista, bár sokhoz nem volt szerencsém sajnos, maximum a címüket ismerem.

Fable sorozatból csak a harmadik részhez volt szerencsém. ami jó kis játék volt, de igazából nem volt számomra tipikusan zseniális alkotás, bár a története tetszett, a vége pedig kicsit ütős lett.

Prince of Persia fantasztikus játék volt, meseszerű de gyönyörű grafika, kellemes zenei aláfestés és jó kis történet, Elika zseniális társ volt, a játék vége pedig nagyon komolyra sikerült, emlékszem miután befejeztem még napokig elmélkedtem rajta. Az meg, hogy eladások terén bukás lett érthetetlen, mint ahogy az utóbbi két Rayman is. Elvileg pont a grafika és a harcrendszer (egyszerre egy ellenséggel lehetett csak küzdeni) okozta a vesztét, meg az, hogy sokan képtelenek elszakadni a címtől, mert nem Sands of Time trilógia folytatást kaptak...

Alan Wake szintén jó választás, bár néha meg tudtam unni, ha sokáig játszottam vele egy huzamban, de ettől függetlenül a történet nagyon erős volt benne. Technikai színvonala is becsületre méltó, valamint az epizodikus felbontás is kellemes ötlet volt. A játék vége pedig, valóban brutális lett.

Mass Effect, hűha, elég ha annyit mondok pár száz órát játszottam velük. :) Mindhárom rész zseniális a végétől függetlenül, lehet sírni, nevetni, ledöbbenni. Egyszerűen úgy jó ahogy van.

Bioshock Infinite-hez sajnos még nem volt szerencsém, de nagyon is tervbe van véve. A játék már videók alapján zseniálisnak tűnt, akkor milyen lehet valójában. :)

Enyhe SPOILER.

És egy kis kiegészítés még a végére.
Batman Arkham City. Szerintem sokan egyetértenek abban, hogy a története fantasztikusra sikeredett. A végéig titokban tartották utalás nélkül, hogy ki áll az egész börtönváros terve mögött, valamint a legvégén Joker-rel kapcsolatban az a bizonyos dolog, hát zseniális volt. Ritkán van szerencséje az embernek ilyen zseniális fináléhoz.

Uncharted-trilógia szintén közel áll a szívemhez, bár ott nincsenek nagyon érzelmekre ható részek, de annyira tökéletesen össze van rakva mindhárom rész, hogy kár volna kihagyni bárkinek. Grafika, zene, zseniális-vicces történet, filmeket megszégyenítő átvezetők. Egyszerűen úgy jó ahogy van.

Kissé hosszú lett, sorry. :)

(#29) Heeken


Heeken
tag

Max Payne 1-2? A második rész végén mikor Mona meghal az azért... :O

(#30) DaemonX válasza M3Ny3'T (#26) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Az nálam top 10es játék, a 2013as Tomb Raider. Egyszerűen imádom. Nagyon izgultam Lara karakteréért, meg nagyon megfogott a sztori. De az mégiscsak más, mint amiket én leírtam (legalábbis számomra). Mindenesetre az egy fantasztikus játék :) Lehet igazad van, talán még elfért volna a listán, bár akkor már a limbot is felrakhattam volna.

(#31) DaemonX válasza Heeken (#29) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

A cikk beküldése után jutott a Max Payne eszembe, azóta is virtuális pofonokat osztogatok magamnak, hogy azt nem írtam ide.... Max Payne 2 Mona halála és Max Payne 3 repülőtéri jelenet plusz a vége rohadtul ütött.

Így kapásból két dolog jut eszembe:
ez
https://www.youtube.com/watch?v=D4nYbCWNT7Q
és ez
https://www.youtube.com/watch?v=zEH_LSL4rVw

[ Szerkesztve ]

(#32) Redneck


Redneck
veterán

A lista jó, persze mindenkinek más tetszhet. A sorrend nálam más. A Silent Hill Homecoming szerintem visszalépés volt kicsit a sorozatban. Mafia 2 kár hogy meg lett nyírbálva de a Darkess 2 nekem is adta:) Xboxon azért Forzát nem említeni merész...:) A legtöbb játék multiplatform így sok másik is jöhetne. 30-as lista könnyebb lenne de az egésznek nem látom értelmét. Sajnos a jövőre tekintve egyszerűsítésnek nézünk elébe, mert az kell a kiadóknak ami jól (is) fogy.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33) DaemonX válasza Redneck (#32) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Köszi, de úgy látom, hogy te se vetted a fáradtságot, hogy a cikket átolvasd, még az elejét se, ahol is kifejtem (sőt még a címben is), hogy olyan játékokról lesz szó, melyek a történetük által megkapóvá válnak , és érzelmileg hatnak az emberre. A FORZA egy VERSENYZŐS játék. Nincs történet. XD Ez nem egy toplista legjobb játékokról, akkor teljesen más címek kerültek volna ide. (javarészt) Már te vagy a második, akinek ezt le kell írnom :D

"Mert leszögezem: nem arról lesz szó, hogy mely játékok rendelkeznek óriási, profin kidolgozott, már-már filmszerű történettel, hanem hogy melyek azok az alkotások, melyek masszív érzelmi sokkot okoznak és könnyeket csalnak a játékos arcára. Sőt, rendkívüli esetben ezen játékok hatására a katarzis átélése se kizárt."

[ Szerkesztve ]

(#34) Heeken válasza DaemonX (#31) üzenetére


Heeken
tag

Most hogy szóba került kedvenc játékom. Azért nekem is eszembe jutnak a dolgok. :P Első körben mindjárt ez !

(#35) DaemonX válasza Heeken (#34) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ez hivatalos, vagy rajongói? Gondolom utóbbi, mert én soha nem hallottam arról, hogy lenne másik befejezése is.

(#36) Heeken válasza DaemonX (#35) üzenetére


Heeken
tag

Tudomásom szerint hivatalos. "Dead On Arrival" módban kell végigvinni a játékot, akkor Mona megmenekül a végén. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) DaemonX válasza Heeken (#36) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

NA NE. Hogy a fenébe lehet, hogy eddig erről nem tudtam? :O Viszont akkor ilyen elven a Max Payne 3 hülyeség bizonyos szempontból (hiába imádom), mert Max pont Mona halála miatt lett kiégett zsaru. És köztudott, hogy a játékokat a legrelevánsabb végződésüktől szokták folytatni, mely a Max Payne 2 esetében az lenne, amelyikben Mona túléli. Így viszont az egész Max Payne 3 furcsa.

(#38) Heeken válasza DaemonX (#37) üzenetére


Heeken
tag

Azért azt ne feledjük, hogy ez csak egy alternativ befejezés. Kis érdekesség inkább. Nem hiszem hogy a fő történetszálhoz kapcsolódna. :D

Minden napra egy Max Payne érdekesség? ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) DaemonX válasza Heeken (#38) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Nem hiszem. A Prince of Persia: Warrior Within-ben is eléggé meg kellett szenvedni a jó végződésért (az összes life upgradet meg kellett találni, amit egy mezei játékos többnyire nem fog/nem talált meg). Ennek ellenére mégis ezt a vonalat vitte tovább a harmadik rész.

(#40) Heeken válasza DaemonX (#39) üzenetére


Heeken
tag

Na ezt meg én nem tudtam. Mi lett a vége? Csak a The two thrones-szal játszottam. Azt mondjuk többször is végigvittem. :DDD

(#41) DaemonX válasza Heeken (#40) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Pedig a régi trilógiából a Warrior Witihin a legjobb rész (a Sands of Time meg a legvarázslatosabb). Pótold be őket. Nem spoilerezek :D

(#42) Heeken válasza DaemonX (#41) üzenetére


Heeken
tag

Mindenképpen :D

(#43) zdanee


zdanee
őstag

Részemről az Ico és a Shadow of the Colossus is felkerülne a listára (jólehet évjárat alapján másik generáció...)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#44) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Szép lista. Amit ezek közül én is végigtoltam Xboxon, az a Prince of Persia 2008 volt. Nem játszottam a SoT trilógiával, így előítéletektől mentesen vihettem végig. Nagyszerű játék volt, kicsit infatibilis befejezéssel plusz epikusabb bossharcot vártam volna. De a játék minden egyéb momentuma megmaradt pozitívan.

Egy kis személyes:
- Killzone széria
- God of War széria
- Burnout Paradise
- Oblivion

Ezen felül megannyi kiváló játékot tudnék felsorolni, de ezek azok, amik között number one-t sem tudnék hirdetni. Mondjuk a Far Cry 3-ra kíváncsi leszek, már töltöm is lefele.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) Etzel


Etzel
aktív tag

Én mindenképpen feltenném a listádra a Beyond Good & Evil-t ha még nem játszottál vele akkor épp itt az ideje ;)
Nem tudom, h megjelent-e konzolon de én még anno PC-n toltam végig.
Na az is olyan volt ami "megérintett belül"

(#46) Wlac válasza Etzel (#45) üzenetére


Wlac
Ármester

Meg hát, sőt, X360-as remake is van (talán PS-es is, de ezt nem tudom biztosan).

Nálam a The Longest Journey is ilyen brutális történetű játék, ami kiválóan vegyíti a sci-fi-t és a fantasy-t. Alapból minden olyat imádok, amiben látjuk, hogy a tetteink hogy hatnak ki másokra. Mivel a második részben új főszereplőt kaptunk, fura volt látni, hogy April tettei milyen hatással voltak például az ismerőseire.
A Far Cry 2 dinamitos befejezését is imádom, illetve a Far Cry 3-ban Jason jellemfejlődése is remekül átjön.

Tudom még nagyon ajánlani az Fahrenheit/Indigo Prophecy nevű kiváló alkotást is.

“The wha-"

(#47) ZsizsiZsozsó


ZsizsiZsozsó
tag

Fene tudja.. A cikk jó lett, viszont ezeknél a címeknél lényegesen nagyobb és érzelem dúsabb alkotásokat is fel lehetett volna sorolni és talán nem is a mostani generációból, hanem 10-15 évvel ezelőttről. Komolyan mondom a régebbi játékok a gyengébb grafikus megjelenítésük ellenére, sokkal, de sokkal összetettebb és érzelemdúsabb történettel rendelkeztek, mint a mai címek. És ezt most nem vicc, manapság mindenki Last of Us, Heavy Rain és társait emlegeti(amit hozzá tenném nem véletlenül, teljesen megérdemelten), de ha egy kicsit vissza tekintünk a múltba, akkor rájövünk, hogy a régi PC-s, valamint a legelső kezdetleges 3D-s konzolra sokszor ugyanilyen volumenű címek érkeztek, mint pl. a Last of Us. Gondolok itt én is olyan címekre amik már akkoriban is főként a profi történetmesélésre és az érzelmekre helyezték a főhangsúlyt. Mivel ugye akkoriban még grafikailag nem igazán tudták megvalósítani azt, amit szerettek volna, ezért a fejlesztők kiélhették a fantáziájukat történet mesélés, kreativitás terén, de tették mind ezt úgy, hogy kaptunk egy remek érzelmi hullámvasutat és egy játszható élvezhető játékot, amely mechanikáját tekintve mindvégig megmaradt játéknak, nem pedig egy filmnek. Lásd Heavy Rain, amely bár egy remek már-már filmszerű történettel bír, csillagos ötös, csak mint játék nem állja meg a helyét, elfelejt játéknak megmaradni, valahogy régen ezt a két dolgot nagyon jól összhangba tudták hozni, tehát én is szigorúan a cikk író szempontjait tartottam szem előtt. Példánk okáért ott van a Shenmue a Sega egyik kult klasszikusa, ami az akkoriban úttörőnek számító interaktív világ és grafika mellett, jócskán hagyatkozott nagyszerű és érzelemdús történetmesélésre. A 18éves Ryo Hazukival két gigantikus játékon keresztül nyomozhattunk apán gyilkosa után, a mai napig nem találkoztam ennyire összetett és érzelmes dús játékkal, amellett, hogy egy hangulat bomba és végig működik, mint játék hihetetlen érzelmeket tud kiváltani az emberből, a játékatmoszférája és az egész összhatás. Végig megtudja siratni az embert, egy olyan játék ahol a főhősért tudunk izgulni, tudunk vele azonosulni, átérezzük a fájdalmát, az igazát és a lelki vívódását apja gyilkosa után. Szó szerint egy kalandos utazás egy érzelmi hullám vasút ez a játék. Vagy ott van például(nem tudom ki mennyire emlékszik vagy játszotta-e egyáltalán vele) a Sega másik nagy mára szerintem totál elfeledett és grafikailag teljesen elavult, de még is az egyik legnagyszerűbb játéksorozata a Panzer Dragoon. 4 játék készült belőle, ebből 3 vasúti shooter, arcade jellegű a negyedik pedig egy Action-Rpg, egyesek az FF7-el nem hogy egyenrangúval, de történet és érzelmek terén, talán még jobbnak is tartják. Elég meghallgatni egy-egy számot a játék zenei albumából, ha ott ráérzel a hangulatra, akkor már tudni fogod mi vár rád játék közben, érzelmileg valami leírhatatlan, hogy miként képes megérinteni ez a játék az embert, az elfedett a világ, a sárkányok, egy örök szerelem, mind-mind egy klasszikus romantikus regény főhősei is lehetnének. Aztán Pc fronton ott a sokak által emlegetett Maffia története zseniális, Tommy Angelo a tisztességes taxisofőr aki mindig kerüli a bajt, de egy véletlen folytan akarta ellenére belecsöppen a Maffia világba és felemészti, beszippantja őt is a bűn, amiért később meg is fizet(soha ilyet játékba azóta sem láttam, a Maffia 2 még csak meg sem karcolja azt a minőséget amit a nagy előd) vagy pl. a Max Payne(családja tragikus halálát fel nem tudni dolgozó zsaru története) vagy a másik sokak által nagy kedvenc Gordon Freeman kalandjai, minden idők legjobb, legötletesebb FPS-ének tartom és amellett, hogy jó játék egy igen érdekes és izgalmas történet is bontakozik ki főhősünk és a játékos szeme láttára. Vagy pl. ott a mára kult klasszikusnak számító Broken Sword legelső része vagy, ha már Metal Geart emlegettek itt egyesek, akkor mondok talán még annál, is egy jobb címet Kojimától. Ami szintén point and click játék, akár a Broken, ott a Policenauts(én is Ps emulátoron toltam végig, tegyetek vele egy próbát ti is). És ezek a fentebb általam is felsorolt címek, ahogy a cikk író is fogalmazott nem filmszerű történettel rendelkeznek(persze az elmaradhatatlan katarzis érdekében kell lenni-e egy kis Hollywoodi varázsnak, míg a cikkíró által felsorolt címek közül is), a cikk írót kijavítanám, inkább nem filmszerű játék menettel rendelkező játékokra volna igény, ahogyan a mai játékok próbálják meg eladni magukat. Hanem valóban olyan játékokat, amik mindig végig megmaradtak játéknak, viszont történetmesélésük, hősek,világuk "masszív érzelmi sokkot okoznak és könnyeket csalnak a játékos arcára."

[ Szerkesztve ]

The Power Is Yours!

(#48) proci985 válasza ZsizsiZsozsó (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tipp: tagold amit írsz, anélkül baromi nehezen lesz értelmezhető.

más: Alien vs Predator 2, Deus EX: Invisible War (Denton ending... a másik három + egy is érdekes, de az IW zárja le a történetet) a régebbiek közül. Doom 2. Final Fantasy 7-8. Fear.

újabbak közül pedig a Far Cry 3 tényleg hiányzik. a kettő is ütött a végtelen cinizmusával, a három viszont bizonyos szempontból még azt is überelte. zenéje is remek volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) batai15


batai15
félisten

3,4,5,12 amivel eggyet értek.de pl skyrim is lehetett volna.

(#50) whitezo88


whitezo88
nagyúr

A Halo 4-től sajnos nem estem hasra, pedig összeset végigjátszottam, a Reachcsel rengeteget is multiztam, a 4 valahogy steril, nagyon linerális, nem fogott meg úgy, bár rossznak sem nevezném. De nem volt meg az, hogy nem tudok előle felállni, mindig meguntam 1-2 pálya után ha leültem.

A Bioshock Infinite nagyon szép és akciódús de a felétől már gépiesen nyomtam végig, az 1-2 hangulata számomra csillagos ötös, de ez valahogy nem jött át. Még meghalni se nagyon lehet, mert a csaj folyamatosan adja a cuccokat ha gáz van.

a rajzfilszerű PoP nekem is nagyon tetszett, teljesen jó grafikája volt, meg hangulata. Kár hogy kicsit underrated, nem lett nagy visszhagja, el lett felejtve.

A Mass Effect nekem is örök klasszikus de ez nem meglepő dolog :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.