Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nagyon tetszik csak ez nem otthoni használatra lett tervezve.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) zoli03


zoli03
őstag

Végre egy nyomtatóteszt, bár jobban örültem volna, ha valamilyen otthoni nyomtató lett volna :). Ezt igen drága fenntartani, van itthon 3 nyomtatóm, abból 2-nél kb tizedannyira jön ki a lapköltség, mint ennél.

[ Szerkesztve ]

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A fenntartásával kapcsolatban nekem is vannak fenntartásaim. Viszont tudásához mérten az árát nem érzem túlzónak. Az irodába 165k-ért vettünk egy full duplexes faxos multinfunkciós Kyocerát, ami azonban csak fekete-fehér és ettől sebességben is elmarad.
A színes üzemeltetésére: egy HP színes lézerünk van, cirka 75k bele egy garnitúra toner (3×20k/db+15k), amik színesből cirka 2500 oldalra elegendőek, ff-ből szintén. Természetesen ez "ünneplős" nyomtató a Kyocera mellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Angel1981 válasza atti_2010 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek! :K
Amúgy tényleg egy pofás, masszív darab - szeretem az ilyen robosztus kialakítású, megbízható eszközöket!

(#5) epzon válasza Angel1981 (#4) üzenetére


epzon
őstag

200 000 oldalra vetítve a karbantartási költsége kb 6ft/lap
és ehhez jön még a festék

El kellene lassan felejteni a lézer technológiát.
Egy mai komolyabb tintasugaras géppel tized annyi költséggel lehet nyomtatni, nulla karbantartással.

(#6) zoli03 válasza epzon (#5) üzenetére


zoli03
őstag

Lézerrel is lehet annyira olcsón nyomtatni, mint tintasugarassal. Csak nem ezzel. De azért szöveget a lézer szebben nyomtat.

(#7) afterburner_ válasza Angel1981 (#4) üzenetére


afterburner_
őstag

én is most építettem egy vásárlómnak egy irodai faxot Canon MX420 igaz ez tintás gép, de árait tekintve elég olcsó a fenntartása, pl fekete / színes szöveges oldal 0.4-0.5 ft teljes telítettségű a4-es kép meg 6-8 Ft körül, egyetlen hátránya hogy mondjuk percenként csak 10 oldalt dob ki feketéből :)

A tartályokban annyi tinta van hogy fekete szöveges oldalból 2000 oldalt is ki tud szórni és hozzá sem kell nyúlni, vagy akár nyomtatás közben is tölthető, kis irodákban már több helyen cseréltem le a lézert, ahol nem számít a sebesség , de számít a fogyó eszköz költsége. majd ha lesz időm írok róla teszteket ha van akit érdekel :)

képet valamiért nem engedi beszúrni , de itt a link mx420 tintaadagolóval

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#8) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát nem is olyan nagyon vészes az ára... bruttó 120k? Egyébként elég kicsi a tálcája, azért elvártam volna, hogy egy 500-as csomag belemegy.

(#9) Apika


Apika
Közösségépítő

Igen! Ez a gép irodába megfelelő, ahol sokat kell nyomtatni...

(#10) afterburner_ válasza Apika (#9) üzenetére


afterburner_
őstag

meg ahol nem számít a pénz :D ilyen cég meg egyre kevesebb van

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#11) rudi válasza afterburner_ (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, egy ilyen cikk nagyon érdekes lenne akár a PH-n is! Nekünk az a bajunk vele, hogy nem üzemeltetünk nyomtatókat kicsiben és nagyban sem, szóval nincs saját tapasztalatunk. Engem főleg az érdekelne a tintások kapcsán, hogy mennyi idő alatt "kopnak el", mennyire lehet cserélni a mechanikus és egyéb alkatrészeiket. Egy rendesebb lézernél ugye a teljes belső kicserélhető, ráadásul sok esetben nem is megveszik őket, hanem bérletben vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Apika válasza afterburner_ (#10) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Költségbe leírják...

(#13) mgabor155


mgabor155
csendes tag

Hali!

Sajnos sikerült egyszer vennem egy Konica Minolta 4690MF-et.

Jól működik, szépen nyomtat, csak a festék adatok nem stimmelnek, mert a 4000, 6000 vagy akárhány ezer lap az csak 5% fedettség esetén érvényes!!!!!!!!

Fél éves üzemelés alatt elhasználtunk kb 8000 lapnyi festéket nagyságrendileg 3000 lap kinyomtatásához!

Megjegyzem ez nem a nyomtató hibája, hanem az enyém, mert azt az 5% fedettséget felejtettem el belekalkulálni a lapköltségbe.

Üdv Colos

ui.: Ha valakinek kell egy ilyen nyomtató szívesen eladom neki!

(#14) afterburner_ válasza rudi (#11) üzenetére


afterburner_
őstag

igazából a tintásoknak az ami döglik bennük a fej, illetve a lapadagoló. viszont van több vásárlóm aki otthon nyomtat szórólapot ( itt a srácnak mondjuk meghalt a lapadagolója, mert olyan műhelyben nyomtatott ahol intenzíven csiszoltak a nyomtató mellett, de 2 hónap alatt beletolt a 15000 ft-os nyomtatóba 30.000 a4-es szórólapot , ami kb 80%-os telítettségű volt) , vagy koliban szöveges oldalakat, a kolis srác például 1 év alatt olyan 50-80.000 szöveges oldalt rak bele egy MG5150-es gépbe, ami mondjuk 20e ft, a fej élettartama ezekben 2-3 év, és inkább időkorlátosak ahogy így tapasztalom :) ha 2-3 év alatt kinyomtatsz 100 oldalt, vagy 100.000-t ugyan úgy megáll

szóval nem igazán érdemes javítani, inkább venni egy újat, mert relatív olcsóak, de nekem akkor lett elegem a lézerből, amikor a panasonic faxba 2 év után dobot kellett volna cserélni, ami 30-40e ft lett volna, igaz a mi esetünkben nem jön be naponta több ezer oldal, tehát nagy irodákba még mindig biztos van értelme a lézereknek. Kicsikbe viszont sokan cserélik le a nyomtatójukat lézerről tintásra. illetve gondolom lézerből is vannak olyan típusok amikhez az utángyártott kellékanyaggal töredéke a nyomtatási költség mint mondjuk gyárival használva.

tintasugaras nagyüzemi használatra csak külső tintaadagolóval éri meg, amit lehet tetszés szerint kombinálni, akár lehet 2-3 fekete tartályt is rákötni, így akkor a normál esetben 2000 szöveg fekete oldal rögtön 4000, illetve 6000 lesz, ilyet még nem építettem, de tervben van :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#15) vidékiürge válasza afterburner_ (#7) üzenetére


vidékiürge
tag

nekem egy brother 195c-m van otthon (tintasugaras), egy szöveges A4 kb 1ft, a színes meg kb 3-6ft-ig. Egy töltéssel (ami 450Ft volt, tintát vettem) 1400 oldalt bírtam kinyomni (egyetemi jegyzetek)
a lézeres minősége "megkérdőjelezhetetlen", ahogy a megfelelő tintasugaras olcsósága is :U

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#16) Qbász


Qbász
aktív tag

Végre egy teszt róla. Mostanság eurosport-on agyon reklámozzák magukat, már kezdte cseszni az oldalam hogy milyen lehet :C

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#17) Daywalker válasza vidékiürge (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, de az eredeti kellékanyagokkal nyomtatott lapköltséget ne hasonlítsuk össze az utántöltöttel. (szerk: meg a 3rd party gyártók által előállított cuccokkal se:) )

mgabor155: egyik gyártó sem 100%-ra adja meg a lefedettséget, hanem ISO szabványt használnak.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) net84


net84
őstag

Elsőre reménykedtem, hogy végre egy jó Konica, amire született egy jó teszt. Utóbbiban is csalatkoztam, de a végén azért mentette az esetet, hogy szerencsére csak egy Tetszett-et kapott.

Ami nekem a készüléknél elsőre szemet szúrt: maximum 120 000 oldal (ajánlott: átlagosan 1100 oldal) - Az 1100 oldal az nap vagy hó akar lenni? Mindkettőnek gyenge, de hónap esetén egy ekkora nyomtatónál megengedhetetlen.
A havi ~33.000 oldal nem egy nagy cucc. Emeleti színes nyomtatónak nem raknám ki sem hivatalban, sem irodaházban. Ez max. 6-10 fős iroda.

A toner por ára egészen kedvező. De félek, hogy egy ekkora egyéb költségekkel rendelkező készüléknél a sorsa ugyanaz, mint a kisirodai/otthoni Samsung CLP-nek. Dobcsere esetén kuka, irány az új nyomtatóért. Az előnye a Konica-nak (szívesen venném, ha más gyártó is átvenné), hogy külön kezeli a C-M-Y és B nyomatokat. Így talán elkerülhető, hogy egyszerre kell mindkét dobot (előhívó modult) cserélni. Ekkor már nem olyan feltűnő az ár.

Összességében, amennyire negatívan álltam a Konica-hoz és a teszthez, azt kell, hogy mondjam, jó választás irodába vegyes, de túlnyomó részt FF nyomtatás esetére is.

Read only...

(#19) Daywalker válasza net84 (#18) üzenetére


Daywalker
addikt

1100/hó az ajánlott átlagosan, de nem lesz baja, ha többet nyomtatsz. Bár gyanítom, hogy ha kinyomsz vele 120-at egy hónap alatt, mehet egyből a szemétbe. Egyébként a gyártók szeretik ilyen hülyén megadni mostanság: 80 000 körüli maximum, aztán havi ajánlott 1000 és 2000. 120 000 ebben a kategóriában elég soknak mondható.

Kicsit nehéz definiálni az iroda, kis-, nagy és középvállalat fogalmát, mert nagyobb vállalatoknál simán beraknak egy emberhez egy darab ilyet, vagy ketten-hárman használják max. Kisebb cégeknél meg elég a kisebb, lassabb, olcsóbb.

Másfelől egyetértünk: emeleti nyomtatónak érdemes inkább bérelni (nem venni) valami nagy, gurulós, szekrény méretű cuccot, oda nem ilyen való:))) (Azon a tetszetten is nagyon gondolkodtam ám...) ;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) afterburner_ válasza vidékiürge (#15) üzenetére


afterburner_
őstag

dye tinta esetében normal lapra valónyomtatás tényleg nem a legszebb, de pigment alapú tintával a nyomatok vízállóak, illetve sokkal élesebbek :) az már megközelíti a lézer szövegnyomtatás minőségét

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#21) net84


net84
őstag

Irodai környezetben ha megteheti az ember, akkor tartson fen min. 2, de ha komolyabban nyomtat, akkor inkább 3 nyomtatót.
1 középkategóriás, nagy terhelhetőségű mono laser-t: számlák, dokumentumok, szerződések nyomtatására
1 belépő kategóriás színes laser-t: színes mellékletek, árajánlatok, stb.
1 min. középkategóriás színes tinta, pl. Canon - 5 patronos: foto dokumentáció, reprezentációs anyag, stb. (ez utóbbi nyomtató inkább csak olyan helyre, ahol van is használva heti szinten - havi, kéthavi 1szeri használatnál idő elött elhalálozik a fej)

Én számlázásra, szerződésekre mono laser-t használok (jelenleg: Samsung ML-2250 vagy Canon iR2520). HA valamit színesben nagyritkán (általában beszámolók vagy csilivili jegyzőkönyv mérési, és fényképes beüzemelési melléklettel) ki kell nyomtatni, de a tökéletes fotó minőség nem érdekel, akkor előbányászok egy színes laser-t (Samsung CLP-320). Fotó minőségre meg ott van a tintasugaras (Canon IP4300).

Read only...

(#22) net84 válasza Daywalker (#19) üzenetére


net84
őstag

Ismerem a "nagy" nyomtató gyártók fura adatmegadásukat. Sőt! Sajnos nap mint nap találkozok velük munka közben. Azt megfigyeltem, hogy az új divat a harmadolás. A Samsung elkezdte az ajánlott=max./2 képletet használni, az OKI az ajánlott=max/3 (inkább csak 1 toner kapacitásnyi).
Az 1100/hó nagyon gyenge egy ekkora, ilyen árfekvésű nyomtatónál.

"(Azon a tetszetten is nagyon gondolkodtam ám...)" - azért a sok negatív pont mellé erősen pozitívként hatott a különállóan cserélhető FF és színes dob.
Ha ezt megoldaná az OKI a LED-es nyomtatóknál, akkor a listaárán kívül egy rossz szót nem tudnék már arra sem szólni

afterburner_ - ez a pigment alapú, vízálló történet engem érdekelne külső tartályos megoldással.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#23) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A hulladék tartó általában simán házilag üríthető. Az irodai nagy konica fénymásoló-nyomtatónál pl állandóan így csináltuk. Simán kiveszed a tartályt, megkeresed a rugós kis ajtócskát, elhúzod, és kiszórod a kukába.

(#24) Daywalker válasza gekkoXT (#23) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez most is így van, csak "nyekereg" miatta, hogy cseréld ki...
szerk: azt viszont nem tudom, hogy egy idő után nem tiltja-e le miatta a nyomtatást...odáig nem jutottam el vele:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) Race-Face válasza gekkoXT (#23) üzenetére


Race-Face
tag

Üríthető, de csak óvatosan... az a finom por könnyen lemegy a tüdőbe, aztán nem nagyon akar visszajönni...

Egyébként lehet itt számolgatni a költségeket, hogy irodába mi éri meg, egy dolgot érdemes figyelembe venni, a nagy gyártók (Xerox, Konica-Minolta) a komoly gépeiket full szerviz szerződéssel adják, ami azt jelenti, hogy teljes karbantartás mellett az összes kellékanyagot ők állják, a gépben van egy fekete és egy color számláló, ami alapján számláznak egy fix kialkudott összeget. Csak a papírt kell a gépbe tolni saját költségre.

Kelj fel és járjunk!

(#26) net84


net84
őstag

Típusonként más és más a hulladék por tartály cseréjének megoldása. Találkoztam olyan típussal, ami opto értékelővel figyeli a telítettséget. Ha nem lát át a tartályon, akkor letilt. Tisztítás, mosogatás után használható. Pl. a Samsung CLP sorozata ilyen (legalábbis 310,315,320).
Egyes típusoknál viszont már chip-elik a hulladék por tartályt is. Az ilyen, ha kiüti, akkor hiába burogat az ember, nem eszi meg a chip cseréje nélkül újra a nyomtató.

Read only...

(#27) Piftuka


Piftuka
veterán

"A fényhengerek vagy másik nevén előhívó modulok cseréje sem okoz nagy kihívást, de szerencsére ezekre csak 30 000 oldalanként van szükség."

Ez minden lézernyomtató esetében így van?

Ugyanis éppen most tervezünk itthonra venni egy egyszerűbb, Samsung lézernyomtatót. Lehetőleg színes lézert vásárolnánk, de csak akkor, ha tölthető a toner-e. Máskülönben drága lenne az üzemeltetése.

De ha 30.000 oldalanként a "fényhengert" is cserélni kell... az nem nyerő. :(

Ráadásul említitek a hulladék por tartály kötelező cseréjét egyes típusok esetében...

"Aquila non captat muscas."

(#28) net84 válasza Piftuka (#27) üzenetére


net84
őstag

A Samsungnál az alap színes laser-ben is kell fényhengert cserélni. Sőt! Chip-eltek a tonerek, így az egyszerű utántöltögetésről le is lehet mondani. Chip csere kell minden töltésnél. Emellett a CLP sorozat is hulladék por tartályos. Igaz az eddigi típusoknál azt csak szépen ki kellett burogatni és használható volt újra.
A Samsung-al az a probléma, hogy a nyomtatót olcsóbban adja, mint a fényhengert (dobegységet). Így jobban megéri egy új nyomtatót venni (főleg, ha az ember ugyanabból a sorozatból kap még egyet), mint dobot cserélni.

Read only...

(#29) Chiller


Chiller
őstag

Ez mindig is érdekelt, valaki magyarázza már el nekem, miért ilyen drágák a kellékek.

Tegyük fel, elérem a ~30.000 oldalt.
Toner fekete 4000 oldal 20 550 Ft
Toner színes 4000 oldal 37 980 Ft
Hulladékgyűjtő 9000 oldal 8250 Ft
Előhívó modul fekete 30 000 oldal 52 960 Ft
Előhívó modul színes 30 000 oldal 57 920 Ft

Azaz összesen 177.660 forintot kell költenem. Mikor a vadonatúj gép ára 120.000 Ft körül megáll.
De ez még egészen "tűrhető", mert olyan példát is tudok mondani, ahol pld. a nagykapacitású YCMK patronok ára újonnan (jóval) több, mint magáé a nyomtatóé. (persze ok, a nyomtatókhoz gyárilag csak kispatront adnak, na de akkor is)

(#30) epzon válasza net84 (#28) üzenetére


epzon
őstag

Epson B-510DN

pigment tinta, gyanta réteggel = lézer minőségű nyomat ami vízálló!!
duplex, hálózat, 2 papírtálca,

kellékek
T6181 -Fekete - 8000 oldala br 17eft
T6172-3-4 színek - 7000 oldal/szín, br17eft/szín

cserealkatrész: t6191 - hulladéktintatartály - 7000 Ft, 20 000 oldalra elég

nincs dob, fixáló, stb stb csere - többről is tudok ami 300 000 nyomatnál jár, és hozzá sem kellett nyúlni

hol van ehhez képest a lézer technológia?

(#31) Realradical


Realradical
őstag

3 évig olyan helyen dolgoztam ahol többek közt 60 db Konica Minolta 1300W szutykot kellett üzemeltetni. Soha többé az életben nem vennék tőlük semmit.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#32) bteebi


bteebi
veterán

Na igen, ez nagyon nem mindegy. Toner port is lehet venni 1-2 ezer Ft-ért is, és ha magadnak csinálod az utántöltést, akkor valószínűleg <1 Ft/oldalra jön ki a FF nyomtatási költség. Meg nem árt azt is figyelembe venni, hogy a lézer jóval szebben és gyorsabban nyomtat. Az újratöltött/utángyártott tintapatronokkal meg - saját tapasztalatom alapján - érezhetően rosszabb a nyomtatás minősége, időnként még zavaró is.

Amúgy a business inkjet-ektől se vagyok elragadtatva. Azok legalább gyorsak ugyan, de rondán nyomtatnak draft-ban, és az üzemeltetési költségeik (eredeti patronnal) szintén nagyon drágák... Szóval nem kell leírni a lézert :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) ViZion


ViZion
félisten

Azért megnézném én a duplexet, mennyire van fedésben a két oldal. 600 dpi az vicc, ezzel még névjegykártyát sem lehet nyomtatni. Nálunk ennél jóval nagyobb Konica-Minolta gép van, full szervíz, stb... erre ferdén rakja a nyomatot. Azt mondták bocs, ez van... Engem nem győzött meg az sem, de ez sem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) konyi79


konyi79
addikt

Mikor itt számolgattok és összehasonlítotok lapköltségeket, ne a gyári tonerárhoz mérjétek az utántöltött patron árát. Utángyártott tonerrel teljesen korrekt minőségben kb 2.5 ft samu lézeremmel. Nem azt mondom nincs jobb, de elvagyunk együtt. Sok tintásnak szerintem pocsék a lapadagolója, azt meg ki bírja idegileg össze-vissza húzza a papírt örökké.

(#35) afterburner_ válasza konyi79 (#34) üzenetére


afterburner_
őstag

én a hp-nek gyűlöltem az alsó lapadagolóját, iszonyat primitív volt, és volt nem egyszer hogy több lapot húzott be, az csavarta is rendesen a lapot, lassúságáról meg ne is beszéljünk. canoné meg egészen más, ráadásul dupla lapadagoló, ami precíz is, már a 20e ft-os kategóriában is, és van egy ismerősöm aki szövegnyomtatásra használja de a kb 5000 ft/db áron vásárolt használt canonokkal (ip4300 4500-össel) 200-300 oldalt kinyomtat , igaz csak fekete szöveget.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#36) QwErTy42 válasza afterburner_ (#35) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Azért kérlek lehetőleg egy árkategóriát és egy évjáratot hasonlíts össze...! :)

By the way ez a minolta piszok drága. Egy 40 ezres tintasugaras egyfunkciós szebbet, jobbat és olcsóbban nyomtat.

A Moiré effektus meg nem azért van, mert kicsi a nyomtató felbontása, hanem azért, mert a lézer technológia nem képes olyan pontosan elhelyezni a porszemcséket, mint amilyen precízen a tintások tudják a cseppeket lerakni. Másrészt a minolta hírből sem ismeri a kalibráció fogalmát, mert ha összevetjük egy jobb kyocera, canon vagy hp lézerrel akkor ez a hatás lényegesen kisebb.
A fogyasztásáról meg ne is beszéljünk...

Megérdemli, aki ilyet vesz. :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#37) QwErTy42 válasza konyi79 (#34) üzenetére


QwErTy42
addikt

A lézernek miért lenne jobb?
Ott is lehet és szoktak is rossz laptovábbító mechanikát gyártani.

Tényleg le kellene szokni a színes lézerekről már!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#38) _Oscar válasza atti_2010 (#1) üzenetére


_Oscar
aktív tag

De nem is irodai használatra van tervezve. 100.000 oldal után a kopóalkatrészek cseréje a gép újkori árát teszi ki.

Ezt venném helyette: Epson B-510 Duplex, piszokgyors és olcsó fenntartani.

Fekete festékkazetta (nagy kapacitású) 8000 oldalra elég és nagyjából 15.000 HUF. Tintán kívül az egyetlen cserélendő alkatrésze a karbantartási doboz. 50.000 oldal után kell cserélni és 8.000 HUF. Villamos fogyasztása: nyomtatás közben: 30 W, készenlét: 7 W, alvó módban: 3, 5 W.

Szerintem minden tekintetben nyerő és még kisebb is mint a Minolta

(Persze vannak olyan alkalmazások, ahová a tintasugaras szóba sem jöhet.)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#39) Piftuka válasza net84 (#28) üzenetére


Piftuka
veterán

És milyen gyakran kell a fényhengert cserélni? Van olyan lézernyomtató, amelyikben egyáltalán nem kell cserélni?

Amúgy a chip cseréjével alapvetően nincsen gond; tudok olyan helyet, ahol a gyári toner áránál jelentősen olcsóbban töltik, plusz chip-et is tesznek a tonerbe. A kérdés, hogy az adott típushoz létezik-e már chip!?

Viszont azok alapján, amit elmondtál... elbizonytalanodtam.

Négy, színes tintasugaras nyomtató "elhasználása" után, nem akarok többé ezzel a technológiával vesződni.
Ugyanis baromi drága a fenntartása a gyári tintapatronokkal. Az utántöltött patronra pedig nagyon érzékeny.

Arra pedig különösen, ha 1-2-3 hétig egyáltalán nincsen használva.

A legutóbbi, Epson Stylus DX9400F multifunkciós gépünk éppen emiatt ment tönkre. A fejbe beleszáradt a festék... a fejet kicseréltetni nem érdemes... (Egy új gépet kap az árán az ember.)

Akkor most mégis milyen típusú nyomtatót válasszak? :F

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#40) _Oscar válasza Daywalker (#19) üzenetére


_Oscar
aktív tag

120.000 oldal/hó a maximális terhelhetősége. Személyes tapasztalat, hogyha a maximális terhelhetőség határán van üzemeltetve egy lézernyomtató, akkor nagyjából 1 év alatt megdöglik. Ennek max a felét érdemes nyomtatni.

Az irodai, kis-, nagy és középvállalati nyomtató csak egy ajánlás, hogy nagyjából tudd hova pozicionálni a terméket, illetve a felügyeleti funkciók meglétét jelzi. Érdemes inkább a terhelhetőség, illetve a feladat alapján választani.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#41) _Oscar válasza Piftuka (#39) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Mindegyik lézerben kell fényhengert cserélni. Viszont van amelyiknél a toner szerves része a fényhenger és együtt cseréled őket; illetve olyan is van ahol külön cseréled a kettőt.A hengercsere típusonként eltérő, általában a leírásban megadják, hogy hány oldal után kell.

Viszonylag friss toner típusokhoz általában még nincs chip. Régebbi nagy darabszámban piacra dobott típusoknál tuti, hogy van.

Az utántöltött toner is lehet szívás. Szétszórhatja a port a gépben. Ezt csak ki kell fújni. Ha többször után lett töltve ugyanaz a cucc, akkor fényhengerrel egybeépített tonernél lehet, hogy kopott a henger és azon a részen nem nyomtat.

Akkor most mégis milyen típusú nyomtatót válasszak? :F

Mire akarod használni? Színes kell? Fax kell? Mennyit nyomtatsz általában egy hónapban?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#42) Race-Face válasza QwErTy42 (#36) üzenetére


Race-Face
tag

A Moiré effektus meg nem azért van, mert kicsi a nyomtató felbontása, hanem azért, mert a lézer technológia nem képes olyan pontosan elhelyezni a porszemcséket, mint amilyen precízen a tintások tudják a cseppeket lerakni. Másrészt a minolta hírből sem ismeri a kalibráció fogalmát, mert ha összevetjük egy jobb kyocera, canon vagy hp lézerrel akkor ez a hatás lényegesen kisebb.
A fogyasztásáról meg ne is beszéljünk...

A lézer kategóriát ne temesd ennyire, kicsit magasabb kategóriában (digitális nyomdagépek) lemossa a tintások "gyönyörű cseppjeit", arról nem beszélve, hogy a tintás alá kell megfelelő papír is, egy sima 80g fénymásolópapír tintással telenyomva menthetetlenül behullámosodik, a lézer nyomatot meg észre se veszi.
A Konica-Minolta elég jó digitális nyomdagépeket csinál, 1200 dpi/8 bit, és percenként kiköp mondjuk 40-50 A/3-ast... Xerox ugyanígy, szóval azért kicsit sántít az, hogy a lézer technológia nem jó. Más kérdés, hogy ezek a gépek 5-10-20 millióba kerülnek...

Azt tudomásul kell venni, hogy a nyomtatók árát mocskosul levitték a gyártók, ennek ellensúlyozására a kellékek drágák. Pár éve még 100e alatt nem volt fekete lézernyomtató, ma meg 15e...
Az alsó árkategóriában a fényhenger (dob) a tonerben van, ezért drágák a tonerek, nem a bennük lévő por miatt. Nyilván lehet töltögetni, de a dob sokszor hamarabb elhasználódik. Egyszer nyomtam párezer borítékot, amin egy sávban volt a címzés, azon a részen a dob becsíkozódott, nem lehetett utána használni, pedig festék még volt a tonerben.

A tintasugarassal mindig szívás van, ha nem használom egy ideig, kezdhetem fejtisztítással a nyomtatást, ami meg zabálja a festéket... Ez se az igazi. Ki van ez találva, az ember mindenhogy fizet, ha olcsón akar nyomtatni, akkor mátrix nyomtató :)

[ Szerkesztve ]

Kelj fel és járjunk!

(#43) _Oscar válasza Race-Face (#42) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Ráadásul az alsókategóriás lézereknek marha pici kapacitású tonerje van. Pl. HP 1102 mellé gyárilag 700 oldalas tonert csomagolnak és 1500 laposat lehet venni utólag.

Mátrix is addig jó, amíg nem akarsz színes képet nyomtatni. Valamint a zajártalom... :)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#44) ViZion válasza Race-Face (#42) üzenetére


ViZion
félisten

"A Konica-Minolta elég jó digitális nyomdagépeket csinál, 1200 dpi/8 bit..."
Hát amivel dolgozunk, azzal nem vagyok megelégedve. Színátmenetnél kevéske az 1200 dpi, ferde a nyomat (nem tudnak mit kezdeni vele...), a rip szoftver meg olyan-amilyen, de nem tudnám dícsérni (ehhez mondjuk lenne update, pénzért...).
Csak egy pár napos durva példa: grayscale nyomtatás, majd a sokadik ív után kinyögi, h elfogyott a sárga. Elég jó :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) epzon válasza _Oscar (#43) üzenetére


epzon
őstag

a színes sem gond a matrix nyomtatóknak:

color kit

csak fotópapír nincs még hozzá :)

(#46) epzon válasza Race-Face (#42) üzenetére


epzon
őstag

valahogy úgy van ahogy mondod

csökkenő nyomtató ár=drágább nyomtatás

egy mai komolyabb tintással egy kis odafigyelés mellett, jó költséggel és kevés problémával lehet hazsnálni

(#47) Race-Face válasza ViZion (#44) üzenetére


Race-Face
tag

Hát amivel dolgozunk, azzal nem vagyok megelégedve. Színátmenetnél kevéske az 1200 dpi, ferde a nyomat (nem tudnak mit kezdeni vele...), a rip szoftver meg olyan-amilyen, de nem tudnám dícsérni (ehhez mondjuk lenne update, pénzért...).

Akkor az nem 1200 dpi/8 bit :) Igaz, nekem Xerox van, de nincs gondom a színátmenetekkel, nem semmi, ahogy nyomtatnak ezek a dögök. A ferde nyomatnak több oka lehet, a normál papírok nem nagyon bírják a hőt, lehet, hogy amikor a festéket ráviszi, akkor még egyenes, aztán a papír a hő hatására alakváltozik egy kicsit. Sima fénymásolópapír kétoldalas nyomtatásnál akár 1-2 mm-t is zsugorodik, nem is akar pontosan egymásra állni a két oldal. Nem mindegy, milyen papírt használunk. A Konicát nem ismerem, de a Xeroxnál van lehetőség a ferde nyomat javítására, van a szent "Nagy Csavar", de ahhoz csak az utolsó utáni esetben nyúlna a szervizes, mert mindig más a gond :) Nekem a kétoldali passzerpontosság hibájának bejelentésére hozott a szervizes egy ív digitális papírt, rögtön jó lett a nyomat, azt mondta, használjak normális papírt, és akkor a gép is jól fog nyomni, ez bejött :) Nem mindig a gép a hülye ám...
A fekete nyomásnál sárga festék kifogy jelenség nálam is bejött már, a szervizes megmagyarázta, de már nem emlékszem, mit mondott... De volt rá reális magyarázat. Mint ahogy arra is, hogy színes tonerek nélkül hogyan tud színesben nyomtatni :)
A rip szoftver... sajnos arra költeni kell, sajnos az plusz 1-2 millió Ft, ha normálisat akar az ember... Egyszer volt nálam kipróbálásra egy alap ripes gép, a pdf-ben az átlátszóságot nem kezelte, szinte minden nyomatban volt hiba, szerencsére a mostanival nagyon ritkán van gond.

epzon: van egy tintásom is, egy epson :) Egy biztos, a lézer bármilyen papírra tud szinte ugyanolyan minőséget nyomni, a tintás nem. Ha fotónyomtatásra kell nyomtató, akkor tintás (igaz, amilyen árakon hívnak elő fotókat, ez se feltétlenül éri meg), ha szöveg, színes ábrák, ilyesmi, akkor lézer. Szerintem. A tintás jóval karbantartásigényesebb, időnként meg kell járatni, hogy ne száradjon be, ez azért nem tesz jót a költséghatékonyságnak :)

[ Szerkesztve ]

Kelj fel és járjunk!

(#48) ViZion válasza Race-Face (#47) üzenetére


ViZion
félisten

"Akkor az nem 1200 dpi/8 bit" - de az.
"Xerox van, de nincs gondom a színátmenetekkel" - Xerox, más rip (ez lehet az oka a színátmenet gondoknak is ezek szerint?) Ne viccelj, digit papírra nyomunk. Szervizesek is nézték, ez van. Pár fokot ferde, de duplexnél már horror, főleg ha precíz a grafika... Kicsit ad hozzá ha rosszul vágott a papír, kicsit ad hozzá a behúzó mechanika, kicsit a hő... Szoftveresen szintem mindent lehet, de ferdeséget kompenzálni nem.
Hát ha színes toner nélkül is nyom színeket, akkor az kell :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Race-Face válasza ViZion (#48) üzenetére


Race-Face
tag

Van olyan gép, amin lehet a ripből állítani a ferdeséget, de például az enyémnél sem. Ez konkrétan melyik gép, amiről beszélsz? Szervizt ütni kell, amíg meg nem csinálják, én egyszer rákérdeztem egy hibánál, hogy ha ez ilyen, miért nem az eladás előtt mondják? Akkor meg se venném a gépet... Megjavították :) Pár fok ferdeség az nagyon sok, amit láttam, hogy lehet állítani ferdeséget, ott 1-2 tized fokot állítottak, SRA3-nál ez kb. fél mm ferdeséget kompenzált.
Színes toner nélkül úgy nyom, hogy még marad a rendszerben festék :) Egy cégnél kivette a vezér a színes tonereket, hogy ne nyomjanak színesben, a kollégák meg ugyanúgy nyomtak tovább... egy darabig :) És senki nem értette, hogy nyomnak színes toner nélkül színesben :)

Kelj fel és járjunk!

(#50) zzolika


zzolika
aktív tag

Kétoldalas nyomtatásnál nekem is gondom van az illesztéssel. Nem is ferdeség ez igazából, hanem nyomat torzulás, az alsó sarok elkanyarodik. A tetején jó, az alján nem.
Talán azért mert a papírt felmelegíti és attól összemegy. Próbáltam üresen átengedni a papírt, hogy torzuljon ahova akar. Utána nyomtam rá, jobb volt a pontosság. Ezzel csak az a baj, hogy klikk-díjas a printer, és így 2x annyiba kerülne a nyomtatás...

A lézernyomtatóknak még mindig meg van az az elõnye, hogy bármilyen papírra tudsz vele nyomtatni. Nem kell drága fotopapír ha fényes nyomatot akarsz, nem folyik el a tinta, nem áztatja el a vékony papírt. Ugyanolyan gyorsan nyomja ki az oldalt akkor is ha 300%-os a fedettség, mintha 2 sor színes szöveg van rajta.
A komolyabb gépekre üzemeltetési szerzõdést kötnek, ugyanannyiba kerül a teljesen fedett oldal is, minden kellékanyagot és szervizalkatrészt, szervizmunkadíjat ingyen kapsz, csak a nyomatok száma után fizetsz.

A hulladékfesték gyûjtõt és kompresszorral szoktam kifújni, ha nincs cseredarab és hirtelen kell. Ezen csak egy kis ablak van ahol figyeli mikor telik meg, nincs chip.
A dobok sokat bírnak, amire kényes ha kosz van a festékben és megkarcolódik, akkor lehet cserélni. Ha nincs fizikai hibája, chipet lehet rajta cserélni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.