Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Nekem elég fura, hogy egy VGA drivernek támogatnia kell egy átalakítót ahhoz, hogy az két szabvány között jól konvertáljon :F

(#2) Joshi


Joshi
titán

Ahogy múlik az idő egyre kevésbé van szükség ezekre a kábelekre, szerintem a következő Radeonokon már lesz HDMI 2.0 is.

(#1) Male a két szabvány sokban eltér pont ezért nem egyszerű az átalakítás, ha egyszerű lenne már rég piacon lennének a különböző megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#3) Attici


Attici
őstag

A tökéletes megoldás az lenne, ha minden TV-n és monitoron lenne végre display port, és akkor nem lenne szükség az átalakítóra.
Minden esetre, ha már lehet kapni, akkor benevezek egy ilyen kábelre. :C

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4) Joshi válasza Attici (#3) üzenetére


Joshi
titán

A DisplayPort nem TV-s szabvány, olvass utána hogy miért. ;) Szerintem a videokártyákon kellene lenni HDMI 2.0-nak, szerencsére az NV-nek már jó ideje van.

ui.: egyébként mit akarsz 4K60Hz-en egy Radeon 7950-el? :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Attici válasza Joshi (#4) üzenetére


Attici
őstag

De sajnos a HDMI-nek nagyobb a lagja, mint a Display portnak. Ezért lenn jó, ha elterjedne, hiszen ma már minden videokártyán van, és a laptopok többségén is.

Nem a 7950 lesz az uccsó kártyám, hamarosan váltok. ;)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#6) Joshi válasza Attici (#5) üzenetére


Joshi
titán

A DP sok mindent nem tud amit a HDMI igen, és a szórakoztató elektronikához az kell. Egyébként valamelyik Panasonic 4K TV-n van DP port.
Radeonra váltasz? Mert ha NV-re akkor azon eleve van HDMI 2.0.

ui.: egyébként egy 500ezres 4K TV-re simán rátehetnének egy Only PC DP portot. :K A gond az, hogy a TV elektronikája teljesen más mint egy monitoré.

[ Szerkesztve ]

(#7) GRaul válasza Joshi (#2) üzenetére


GRaul
őstag

Az uj szerian mar az van 470/480.
Igazabol ezek a regi cuccokhoz lehetnek jok. Illetve, ha nincs eleg HDMI port a kartyan :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#8) Patice


Patice
nagyúr

A HDMI kábelnek nincs verziója, csak a csatlakozóknak, amiket össze lehet kötni vele. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) t72killer válasza Patice (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt az átalakító chipről van inkább szó - és mivel az is a kábel része, így ez bizony egy HDMI2-es "kábel" :DDD

#4: "A DisplayPort nem TV-s szabvány, olvass utána hogy miért. " - a HDMI+DRM-maffia ténykedésén kívül kevés valós indokot tudok felhozni:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Bundyta


Bundyta
tag

Már annyi féle átalakító van, lassan többe kerül üzemeltetni egy tévét, mint megvenni.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#11) dabadab válasza Patice (#8) üzenetére


dabadab
titán

"A HDMI kábelnek nincs verziója"

Ez nem teljesen igaz, a HDMI 1.0, 1.3 és 2.0 maximális sávszélessége más és más, úgy, ahogy az USB 1.0, 2.0 és 3.0 esetén is.

DRM is theft

(#12) janos666 válasza dabadab (#11) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de eltérő szabályozás vonatkozik rá, hogy miként kell jelölni az eszközökön a verziót, és miként a kábeleken azt, hogy milyen sávszélességet, vagy mely verziók milyen funkcióit képesek garantáltan megvalósítani (nyilván az elérhető sávszél a legképlékenyebb, hisz tervezett gyártási minőségtől és annak véletlen szórásától függően a legöregebb és legolcsóbb kábel is jó lehet még a mai napig bármire, ahogy a legújabb és legdrágább sem biztos, hogy megfelel, ha nem sikerült megfelelő minőségben legyártani --- a másik oldal pedig az extra erek, amik vagy bent vannak, vagy nincsenek, a jelenlétük abszolút egyértelmű). Ehhez a szabványalkotó legalább olyan makacsul ragaszkodik, mint a gyártók ahhoz, hogy mégis ráírjanak a kábelre/csomagolásra egy verziószámot. Így szerintem nem kell ezt feszegetni a felhasználók körében, mert joggal lehetnek zavarban, illetve mivel a kábeleket verziózza a gyártójuk, és ők alapvetően azzal találkoznak (nem a szabványdoksikat bújják, amik nem is nekik valók)k, így jogos is, ha így hivatkoznak rá. Na meg tényleg felállítható a gyakorlatban a táblázat, hogy melyik kábel melyik verzióval kompatibilis (még ha kell is hozzá írni "kivételek" kiegészítést), szóval végül is használható ez a számozás.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) palesz53 válasza dabadab (#11) üzenetére


palesz53
senior tag

Nyugodj meg, hogy az teljesen igaz. A csatolófelületeknek van 1.4, 2.0 stb jelölése, a kábeleké nem ez (ettől függetlenül természetesen vásárlói szemszögből ez teljesen logikátlan, és mint az idő megmutatta, máig félreérti és rosszul tudja a többség).

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#14) Male válasza Joshi (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Oké, hogy sokban eltér, de kijön egy szabványos jel a DP-n, amit át kell alakítani egy szabványos HDMI-vé... a VGA drivernek ehhez mi köze? Adott felbontás, frissítés, stb. mellett két szabványos DP jel nem különbözhetne szerintem, akkor meg hogyan szól bele a VGA driver?
( Inkább azt gyanítanám, hogy a gagyi kábelek nem tartják be a szabványt, ezek meg igen, és ezért működnek... )

(#15) dabadab válasza janos666 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, de eltérő szabályozás vonatkozik rá, hogy miként kell jelölni az eszközökön a verziót, és miként a kábeleken azt, hogy milyen sávszélességet, vagy mely verziók milyen funkcióit képesek garantáltan megvalósítani"

Igen, ez igaz elméletben, ugyanúgy, mint ahogy USB-re is, de szerintem ha akár itt a fórumon körbekérdeznék, hogy a full speed, a high speed meg a super speed közül melyik mit jelent, akkor leginkább csak tanácstalan pislogás lenne.

Ugyanez van HDMI-nél is, azzal súlyosbítva egyébként a dolgokat, hogy sikerült teljesen idiótán definiálni a kábelkategóriákat, aztán azokat is össze-vissza:

HDMI 1.0-ban nem volt semmilyen kategorizálás.

A HDMI 1.3 behozta ezt, de úgy, hogy a HDMI 1.0 sávszélességét tudó kábelre nincs is kategória, a category-1 kábeleknek a HDMI 1.0 sávszélességének a 45%-át (because fuck you, that's why) kell tudniuk, a cat-2-nek meg a HDMI 1.3-ét.

A HDMI 1.4 szabványban ezeket már úgy hívják, hogy standard meg high speed cable (és ehhez jön még opcionális a "with ethernet", ha be vannak kötve a megfelelő szálak)

A HDMI 2.0 nem hozott új kábelkategóriát, viszont megnövelte a maximális pixel clockot 340 MHz-ről 600 MHz-re, amit azért nyilván illene támogatnia a kábelnek is.

Szóval ott tartunk, hogy a háromféle sávszélességre van két kategóriánk, ami a háromból összesen egyet fed le. ROTFL.

Na, ezek után szerintem a lehet legegyszerűbb úgy hivatkozni a kábelekre, mint 1.0, 1.3 és 2.0, mert ennél okosabbat a szabványalkotóknak sem sikerült kitalálniuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Joshi válasza dabadab (#15) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jól összefoglaltál mindent. Ezt még kiegészíteném azzal, hogy a kábel gyártók között óriási különbségek vannak a vezető anyaga és szigetelései között is. Na így már teljes a káosz. :D

(#17) #72042496


#72042496
törölt tag

Na igen, én is baromi kíváncsi leszek a remélhetőleg hamarosan érkező 4K tévére. 5000 HUF/m árú, ránézésre profin összeszerelt, high-speed HDMI kábelem van, de igazából csak remélni tudom, hogy a 4K@60 Hz minden további nélkül menni fog rajta.

[ Szerkesztve ]

(#18) GRaul válasza #72042496 (#17) üzenetére


GRaul
őstag

A videokartyadon fontosabb, hogy milyen a kimenet.
Nvidia mar 9xx seriatol tamogatja. Amd csak a 400astól.
Ha regebbi 390es vagy 780as kartyad van akkor felejtos. csak atalakitoval displayportrol

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19) #72042496 válasza GRaul (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, de azt alapvetőnek gondolom, hogy HDMI 2.0 kimenetre kötöm majd. :)

750 Ti-m volt amúgy, de éppen ezért eladtam, valószìnű egy 1050 Ti lesz az új kártya.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.