Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír, és ezt hamarosan az asztali Steam-ből is meg lehet majd nézni, mielőtt megvenné valaki a SD-t.

Egyébként elég csábító gondolat, hogy Cyberpunk 2077 értelmes futtatására képes drága laptop helyett egy fullos SD-t vegyek amin még mindig játszható a CP, miközben PC-ként is tudom használni egy hordozható bill + egér kombóval...
Na meg ott van kb 250 játék a könyvtárban (szinte mind leárazásból vagy GOG-os csomagból :D ), lenne is mire használni néha napján.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

hát az biztos hogy a proton nem tud elbánni az mmorpg-k és más online játékok anti-cheat rendszerével, és ha párral nem is lesz baj a későbbiekben, több olyan van ami sosme fog átmenni rajta... egyik legjobb példa a gameguard...

(#3) hoffman_ válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel bankot fognak robbantani szerintem (már nem közvetlenül a hardverrel, hanem a vele járó ökoszisztémával és szoftverértékesítéssel). na nem mintha eddig csórók lette volna :)

ezzel együtt is ez most nálam egy good-guy-Valve szitu, nagyon sokat megugrottak ezzel, ami jót tesz a piacnak, gyakorlatilag minden alkatrész pótolható, javítható, szerelhető. jelenleg talán az alaplap kérdéses, az még TBD. nekem nincs rá szükségem, mert úton sosem játszom, de még így is gondolkodom a rendelésen, mert annyira jó :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) vakablak93 válasza Cythyel (#2) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor pakolsz rá win10/11-et, akkor nem kell proton, én dual bootot csinálok rá amenyiben nem mennének amitket szeretnék.

Egyébként szimpatikus amit a Valve csinál, a múltkori video, az időközbeni twich csatorna ahova újabb és újabb gameplyek kerülnek fel, most meg ez hogy a Steam majd ki is írja nekem hogy mit érdemes a meglévő jtékaim közül erre is feltenni és mit hagyjak meg a gémerlapos számára....

Tök jó ez, így mire ki jön mindenkinek tiszta lesz mire és miként jó.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#5) #55525888


#55525888
törölt tag

nem nagy ez kézikonzolnak?

(#6) KISDUCK válasza #55525888 (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kézikonzolnak lehet hogy nagy, de ez inkább "handheld pc" de nem hiszem hogy ez egy felnőtt embernek kényelmetlen méret legyen ülő/álló használathoz.

(#7) #55525888 válasza KISDUCK (#6) üzenetére


#55525888
törölt tag

handheld pc, ez már nekem magas :)

(#8) vakablak93 válasza #55525888 (#7) üzenetére


vakablak93
őstag

Fogd fel úgy mint egy Linux/Windows tabletet amire gyárilag rá van aggatva gyárilag egy kontroller. :)

Egyébként mára több van ezekből lassan mint kézi konzolból..
Onex player, Aya neo, gpd win 3 és win max régebben volt valami Razer is és most a Deck...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#9) KISDUCK válasza vakablak93 (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

A Smach Z volt mostanában még figyelemre méltó, de a Steam Deck durván alávert árazásban, plusz ott van még szoftveres támogatás is hozzá.

(#10) lev258 válasza Cythyel (#2) üzenetére


lev258
veterán

Több anti-cheat rendszer már beállt mögé. Ha sikeres lesz, mások is követni fogják.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#11) kilua válasza vakablak93 (#8) üzenetére


kilua
senior tag

*több fajta van ebből, de nem hinném hogy 100 milliót adtak volna el belőlük öt év alatt mint amennyi kézikonzolt eladott a Nintendo öt év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) cskamacska válasza KISDUCK (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Smach Z maximum Abu cikkeiben volt figyelemre méltó, gyakorlatilag egy nagy átverés lett lett belőle.
BoilingSteam - SMACH Z: Dead in 2021, yet portable PC gaming lives on

Amit Abu nyilván nem írt meg, azért mégsem Intel vagy nVidia cucc volt benne, még szó érte volna a ház elejét. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) vakablak93 válasza kilua (#11) üzenetére


vakablak93
őstag

Valóban, az eddigiek javarészt kicsi kínai és méregdrága (1000$+) dolgok voltak háttér nélkül, illetve korábban a hardver is, nos kb értelmezhetetlen volt.
Ennek megfelelően kicsi eladási számmal.
Én is sokra mondtam hogy "tetszik" de egyet se vettem meg.
A switchet meg pláne nem.....
Ez az első ami klasszisokkal értelmesebb kezdeményezés mint az eddigiek a Deck, így előrendeltem.

Hogy a jövője mi lesz nem tudom, nem is akarom megjósolni, de hogy én a switchet nem veszek az tuti, ha a Deck nem váltja be a reményeket akkor inkább elfelejtem az egész handheld kategóriát.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#14) Dester31 válasza hoffman_ (#3) üzenetére


Dester31
tag

Én a gaming laptopomat pont a múlt héten adtam el, és SD-re fogom majd cserélni, amikor majd megjelenik. Nekem ez egyszerre praktikus utazásoknál (csak kiveszem és játszok vele), könnyebben elfér a hátizsákban, de ha kell, alap PC-nek is használható egy külső monitorral vagy tévével, és billentyűzet-egérrel.
Otthon meg ott az erős PC, ami akár még a kanapén tespedve is be tud segíteni, ha a SD alapból kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

Des

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Teljesen frankó, várom, hogy a Blizzard és a MS beköszönjön.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Polllen


Polllen
nagyúr

Remek hír, a végén még beszerzek majd egyet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) KISDUCK válasza cskamacska (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Valóban illett volna a PH!-nak beszámolnia a fejleményekről, ha már ennyi figyelmet szenteltek neki hírek formájában.
De a Smach Z helyzete számomra most nem teljesen tiszta, ugye itt ez a "csőd" helyzet meg a refund amiről redditen írnak is hogy valaki megkapta valaki nem, de az oldalukon nem vírit semmi hogy mi a helyzet csak a marketing meg a shop, szóval ez így kicsit furcsa. Remélem nem fordultak át csalásba.

(#18) zoltszalay válasza vakablak93 (#13) üzenetére


zoltszalay
tag

Off: én vettem switchet az exkluzivok miatt, néhány játékot akciósan google stadián vettem meg, és azt tudom tolni céges gépen meg tableten bluetooth gamepaddal ha hordozhatóság kell, illetve tvn is. Azért stadián mert ott lehet játszani előfizetés nélkül is ha valamit arra vettem meg.

Mobillal az a baj hogy látszik hogy azokat a játékokat nagyobb képernyőre tervezték, kicsi a felirat meg ilyenek, pont ezért félek ettől a steam decktől is. Eközben a játékok switch verzióján látszik hogy gondoltak a handheld módra is.

[ Szerkesztve ]

(#19) vakablak93 válasza zoltszalay (#18) üzenetére


vakablak93
őstag

Nincs ezzel semmi gond, kellenek az exkluzivok akkor kell a switch ennyi :) , de én egy haveromnál láttam őket, nekem nem kellenek.

Én csak pár kisebb gépigényű dolgot szeretnék futtani rajta,
pl: Genshin Impact, ez futna ugyanazzal az accountal a telefonomon is mint PC-n, de az meg gyenge hozzá, ráadásul érintőkijelzővel vagy az emuláló vagy működik vagy nem kontrollerekkel szenvedjen a halál...
Mivel mást nem tudok ami értelmes áron van és futtatni tudná értelmesen így én rápróbálok. Ennyi a szitu. :)
DE megértem ha neked jobban bejön switch.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.