Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sejtésem szerint ez a még 2016 év elején megjelent CWT CSN sorozatra épül.

Illetve MMIX kollega említette még az Enermax Revolution SFX-et, ami ezzel rokon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) MMIX


MMIX
addikt

CWT CSN, Computex 2017, smallformfactor.net


A címkén kicsit "megcsúszott a ceruza". :)
----------------------
CeBIT 2017: Chieftec


2017 március

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics válasza MMIX (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De már 2016-ban írtál róla :P

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) MMIX válasza Graphics (#3) üzenetére


MMIX
addikt

Biztos valamiért akkor pont a CWT.com.tw oldalon jártam.

(#5) Graphics válasza MMIX (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, azért is írtam, hogy már nem mai darabról van szó.

Elég későn ért ide :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Baryka007


Baryka007
őstag

Elég gyenge az a 90w 5v on nem ?! :U Egy AM3+ ot hogy hajtana ki ?

(#7) XuChi


XuChi
addikt

Chieftech ----- > bottal sem piszkálnám, nem hogy megvegyek egyet ..... Pfeeejj :W

[ Szerkesztve ]

(#8) MMIX válasza Baryka007 (#6) üzenetére


MMIX
addikt

P4 óta és Athlon 64 óta? +12V-ot esznek. Az Athlon XP evett +5 voltot.

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics válasza XuChi (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Először is -> Chieftec , ez a neve.

Másik: Tápbelsőt veszünk, nem pedig márkanevet... Elég hülye hozzáállás szidni egy márkanevet.... Tudod milyen minőségű a belső ami benne van?

Gondolom nem kell elmagyarázni az OEM/ODM dolgot.

Tegyél az állításod mögé egy olyan érvet, ami megáll , hogy miért nem piszkálnád bottal... Ha csak tudatlan módon írod, ne tedd. Ez egy szakmai fórum, és gondolom azért ezt te is tudod.

Bakker...értem, nem vennél , de ne PH szint csökkentő hozzászólásokkal.

@Baryka007: 5V nem igazán kell az új gépeknek.... 12V-os ág kell a PC-knek. Procinak, VGA , stbstb,

Kutyát nem érdekli az 5V-os ág, már évek óta, mivel nincs eszköz , aminek kéne. Ugyanez vonatkozik a -5V/-12V-ra is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) XuChi válasza Graphics (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Hagyjuk... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza XuChi (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, nyugodtan írd meg, milyen műszaki oka van annak, hogy szerinted ez szar. :)

Ha jogos. :R

Szakmai fórumon jól jön egy szakmai érv is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) XuChi válasza Graphics (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Chieftec évek óta vacak beleket hasznàl.

Anno delta beleket hasznàltak, akkor még jók voltak, mostmàr nem az.

Nàlam a tàp a seasonic-nàl kezdődik és ott is ér véget. Ok, nekik is van az eco sorozatuk ami a nem kellene kategória :)

Nem vagyok tàpszaki, de tudom hogy a chifi màr nem az mint régen.

Az enermax is elkurvult.

Még az FSP aki megbizható, illetve a be quiet, akik fsp beleket hasznàlnak :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Graphics válasza XuChi (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a beszéd. :)

Delta jó volt , de már akkor is elavult volt.

CWT belsők amúgy jók, illetve a Chieftec sokszor Sirtec belsőt is használ , az is jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Pont ma délelőtt linkeltem tápos topikban... jónak tűnnek, remélem a 450-es olcsóbb lesz a Corsair hasonló cuccánál?

(#12) XuChi
Antec, EVGA, Silverstone, Thermaltake, XFX, Zalman akkor már smafu?

Hátöö... ellenben veled én azt mondom, hogy ahogy pl. monitorok, és sok más hardverelem esetében, úgy itt is minden márka matricázik kiad jó és rossz modelleket is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Maelephant válasza XuChi (#12) üzenetére


Maelephant
aktív tag

De nem kell "szóbeszéd" alapján utálni/elvetni egy tápot. A megfelelő helyen alaposan utána lehet nézni, hogy jó-e az adott termék. Ilyen alapon pl. Seasonic tápot sem vennél, mert "kínaias" neve van? Egyébként a Be Quiet sem használt mindig (az én gépemben pl. egy négy éves - közepes minőségűnek tekintett tápjuk van) és kizárólag FSP belsőket, különösen az olcsóbb sorozataiban. Nem csesztetni akarlak, hanem csak figyelemfelhívás, hogy van érdemi info a tápokról (és érdekes olvasnivaló, meglepően jó stílusa van):

[link]

Üdv!

(#16) XuChi válasza AxBattler (#14) üzenetére


XuChi
addikt

EVGA is használ jó és harmatos belet. Van Seasonic beles evga is. Corsair is használt Seasonic belet egyes tápjainál.

Tudom én vagyok szűklátókörű, de igyekszek tápból, olyat venni a gépeimbe, amiben seasonic bél van. Amennyiben a tesztek is igazolják, hogy egy másik béllel szerelt táp jó lehet, elgondolkozok rajta.

Eddig Seasonic és Be Quiet Dark Power tápjaim voltak. Sosem volt velük baj :R:R

Egyszerűen nem bízok meg másban, ez van. Igen, én vagyok a szűklátókörű!

De pl BMW, Audi, Skoda, Merci és Fosvágen sem kellene, nálam az autó a Toyota-val kezdődik, és a Honda-nál ér véget. :D

Ezek ilyen berögződött dolgok, nem fogok rajtuk változtatni :R

PEACE :D

(#17) #41095680 válasza Graphics (#13) üzenetére


#41095680
törölt tag

2006-2007 környékén vettem 450W-osat, mára már megérett a cserére. Szerintem 13k-ért nem kezdőkategória volt, de nem egy fsp az biztos.

(#18) AxBattler válasza XuChi (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos igen, vannak nyavajáink... :D
Szerencsére a tápos topikban elég sok infó összejön, le lehet szűkíteni a kört.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Redneck


Redneck
veterán

SFX méretben nem vagyok otthon. A többi gyártó is csak 2 év garanciát ad a hasonló termékeire? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) waterman_ válasza Redneck (#19) üzenetére


waterman_
aktív tag

A vizes boltban vettem egy full moduláris Corsair SF Series™ SF450 450W-est. A leírások szerint nem egy orbitális bele van, de semmi hangot nem ad, a venti talán egyszer már megmozdult és meleget alig ad ki magából, szóval úgy tűnik leolvadni nem fog. 7 év gari van rá. Ennek fényében ez a kettő év egy kicsit karcsú.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#21) Lacok


Lacok
őstag

A 2 év garancia nem túl bizalomgerjesztő.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) Redneck válasza waterman_ (#20) üzenetére


Redneck
veterán

Mennyiel bizalomgerjesztőbb a +5 év. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) XuChi


XuChi
addikt

Most néztem, hogy a Be Quiet SFX-L tápokra 1 azaz egy év garancia van!!!!!!!!! :Y:Y:Y

A Lian Li Platinum hatásfokúra SFX-L méretben 2 év garancia van.

Silverstone-ra is 2 év.

Ezek így ebben a formában elég szomorúak, annak a tükrében, hogy a Corsair SF tápokra Greatwall belsővel meg 7 évet adnak :W

(#24) Baryka007 válasza MMIX (#8) üzenetére


Baryka007
őstag

Hoppá, akkor elnézést kérek. Azt hittem csak a VGA-k esznek 12v .-on a tápból. Ez most így elég gáz...

Szerk.: Akkor a HDD-k SSD-k stb... esznek 5v ot? És mi eszik hármat akkor ?

[ Szerkesztve ]

(#25) Graphics válasza XuChi (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BQ tápokra 2-3-5 év garancia van... Ne a boltot nézd.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) XuChi válasza Graphics (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Ok hogy gyártói 5 év, de mégis hogyan intézzem itthonról a garit ha beszarik ? Postázgassak saját költségre, rizikóra ?

(#27) Graphics válasza XuChi (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Logika: Olyan helyen veszed, ahol megadják rá ezt. Ahol nem adnak rá, csak 1 évet, onnan nem vásárolunk

A másik igen, postázás. NEm ördögtől való találmány külföldre , adott cég telephelyére postázni...
Lásd Corsair garanciáztatás így megy, ha még gyártói garancia van rá.

Kínából megérkeznek a csomagok, akkor innen Németországba is el fog jutni....

Én a Jersey-szigetekre postáztam, odaért a termék, kaptam helyette másikat..

A gyártói garancia létező, és működő dolog. Kell hozzá egy minimális angol tudás, ha az nincs akkor Google fordító.. Megértik mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) XuChi válasza Graphics (#27) üzenetére


XuChi
addikt

Megnéztem a kiskereket, mindenhol 1 évet adnak. A másik, ÉN nem fogok postázgatni semmit. Vagy van helyi kisker gari, vagy nem kell. Nehogy már én szenvedjek a garanciáztatással!!

(#29) Graphics válasza XuChi (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem. Akkor ez van. :K

Akkor másképp mondom. Vehetsz olyat, ahol 5 évet adnak, de ha időközben a bolt megszűnik, akkor ki lehet törölni a seggünket a bolti garanciával... Akkor se küldöd el a még garanciás terméket?

Mi a különbség abban, ha országon belül kell garanciáztatni valamit? NEm mindenki BP-n él amúgy, hozzáteszem...

Ha van egy termékem, ami garanciát élvez valamilyen módon, akkor elküldöm, és kész... EZ ennyi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) XuChi válasza Graphics (#29) üzenetére


XuChi
addikt

Ha a bolt megszűnik, természetesen, akkor belép a "kénytelen vagyok" intézni, postázni. De amíg van választásom, addíg maradok a kisker garinál. :R

PEACE :))

(#31) Tidus válasza XuChi (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Seasonic-ot kell venni, 5-7 év.
A fél bandába, úgy is az ketyeg.

(#32) Barnuss


Barnuss
tag

csiftek tudja mitől döglik a légy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.