Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gothic20


gothic20
aktív tag

Nem rossz. Csak ne 120k lenne.... remélem lassanként elkezd csökkenni az ára.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2) Televan74 válasza gothic20 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor hogy adnák el az 5600 XT 100.000 Ft körül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Tetszik a koncepció. Egyébként 2db 6cm vagy 2db 7-8cm közötti venti nem szállítana több levegőt?

Miért döntenek a gyártók a 150W 8tűs PCIe tápcsati mellett, a 16x PCIe csati 75W + 75W 6tűs PCIe kombóval szemben? Utóbbi esetben akár régebbi, kis teljesítményű tápoknál is alkalmazható lennének az ilyen kártyák tápcsere nélkül.

Jevons paradox

(#4) Csupingo válasza Aprósólyom (#3) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom mert a hivatalos tdp is 180W, így többnyire nem férne bele 150W-ba, ezért nem árt a 8-as csatlakozó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5) velizare


velizare
nagyúr

remélem csinálnak rá fc blokkot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) Aprósólyom válasza Csupingo (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Banyek, pedig elolvastam a címet, de valamiért az új 5500-ra gondoltam:C
De mintha találkoztam volna már olyan GPU-val, ami 150tdp keret alatt kapott volna 8tűs tápcsatit.

Jevons paradox

(#7) Csupingo válasza Aprósólyom (#6) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is végig 5500 járt a fejemben. Én is oda akartam szúrni, hogy minek 8-as, ha elméletileg 130W-os a kártya. Persze abban az esetben is lehetne ekkora ráhagyás, mivel más köztes megoldás nincs.

Sok kártyán hagyják meg így a lehetőséget a nagyobb tuningra, vagy a gyárilag jobban eleresztett fogyasztás végett.
Amúgy ha minden igaz, szabvány szerint már a pcie 2.0 is le tud adni az alaplap felől 150 W-ot, de a teljes kompatibilitás miatt (pcie 1.0, 75W) a gyártók 75 W-ra szokták korlátozni az összes kártyán a lap felől felvehető max. teljesítményt. Utoljára talán a ref. rx 480-nal volt gond, ami többet vett fel és az amd kénytelen volt reagálni a problémára, meg a neten terjedtek is képek meghibásodott pcie sinekről.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#8) Aprósólyom válasza Csupingo (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Fogyasztásról eszembe jutott: kipróbáltam a Gigabyte programjával a GTX1060 6G-men, hogy visszaveszem a tdp limitet, hogy halkabb legyen. Le lehet nyomni -50%-kal a TDP keretet. Megdöbbentem, hogy a PUBG ilyenkor, adott helyen kb 140fps-ről csak 110fps körülre esett vissza.... Na mondom, akkor inkább rágyúrunk az energiahatékonyságra/csendre. Védjük a fákat meg a jövőt! :B

Jevons paradox

(#9) PeL válasza Aprósólyom (#8) üzenetére


PeL
addikt

Lehet egyszerűbb ha bekapcsolod játékban a 60 fps korlátozást (nem egyenlő a v-sync -el, itt nincs input lag ami viszont v-syncnél megvan). Így nem kell külön programmal sem piszkálni a kártyát

[ Szerkesztve ]

(#10) Akula


Akula
őstag

Troll ON.
RGB LED nincs? Nem kell! :P
Troll OFF.

Nagyon bejövős a cucc, örülök, hogy a kamu frekvenciaversenyek mellett megjelentek az energiahatékony megoldások amik egy mezei júzer szempontjából sokkal fontosabb. A méretről nem is beszélve. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Lehetett volna több fantázia a dizájnban...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Tetszik, készülhetnek a Metis tulajok! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) #88178176


#88178176
törölt tag

Nem tudom, de a designerek bealudtak ennél a kártya tervezésénél. :D

(#14) Dragon3000 válasza Aprósólyom (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pl 1060 6GB 130W a tdp és sok verzión 8pines a pcie táp.

(#15) proci985 válasza Aprósólyom (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem, kevesebb hely jutna a bordanak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Akula válasza #88178176 (#13) üzenetére


Akula
őstag

mert? te szoktad nézegetni?
festmény a falra, szép feleség az ágyba és a VGA-ra már nincs is kedvem ránézni.
peace :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) ceia


ceia
őstag

Na jó, de a villanyóraszekrénybe hányas kismegszakítót ajánlanak hozzá? Ha nekem csak 10A-es van, akkor nem lesz gond? ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#18) gothic20 válasza #88178176 (#13) üzenetére


gothic20
aktív tag

Az ITX-es kártyák kb. mind ugyanúgy néznek ki.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért ilyen egy ventis megoldásoknál mindig élesben derül ki, hogy mennyire zajos. Szóval várom a teszteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.